Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

rukjatko
15. feb 2011

@balazica26 gratulujem, ze to vyslo 😉 mame znameho pediatra a ten povedal, ze keby kazda zena, ktora pila a fajcila prvy mesiac v tehotenstve isla na potrat alebo potratila, tak tu nik na tejto planete nie je 😉 takze uplne v pohodicke, dietatko sa zacina placentovatiet az neskor, kedy sa napoji na krvny obeh matky.
my sme sa snazilkovali tiez dlhsie, uz sme to zacali riesit aj u doktora, vzhladom k mojmu veku, a zrazu som bola v tom 😉 tak drzim palce, nech je vsetko ok!

balazica26
15. feb 2011

@rukjatko
Jujda, ďakujem za povzbudenie... teraz už len aby sa to potiahlo do toho menej rizikového obdobia... držím palce aj tebe...vidím že si tak týždeň-dva predomnou 🙂

rukjatko
15. feb 2011

@balazica26 ja mam zajtra prvy ozajsky ultrazvuk, tak som zvedava, ze ako sa ma nas "projektik" v mojom brusku 😉 hlavne, ci ma nosovu kosticku a vsetky tie merania na rozne odchylky .. dufam, ze to vsetko dopadne na vybornu.
inak keby som nemala mega kozy a neboleli ma tak priserne uz od zaciatku, tak ani neviem, ze som tehu. vobec nemam ziadne nevolnosti ani nic. iba sem-tam ma pichne v kotliku a to je vsetko. a teda rastie brusko. dufam, ze aj ty si v poho a nebyvas na zachode. niektore kocky tu uplne lutujem, co pisu, ze grcaju o 106, a nielen rano ...
tak este raz - drzim palceky a gratulujem, neboj, vsetko bude ok.

balazica26
15. feb 2011

@rukjatko budem držať prsty, nech si ten utz dobre dopadne...
no aj mňa občas pichne v bubne 🙂 ale dúfam, že to tak má byť... mne zle našťastie nebýva... a nemám ani veľmi veľké prsia, ale teda tá bolesť je strašná... tá je hádam úplne najhoršia z toho všetkého... nemôžem sa bezbolestne ani prevaliť na bok v noci... asi začnem v noci nosiť športove tielko alebo čo...
sa mi páči, ako si nazvala svojho buduceho potomka 🙂)) že projektík :D krásne

rukjatko
15. feb 2011

@balazica26 pichnutie je normalne. to mi sestricka hned povedala, ze akekolvek pichanie je dovolene. nedovolene su len krce spojene s krvacanim. takze to dufam ani jednu z nas nepostihne a budeme si veselo uzivat rastuce kotliky 🙂 tak pekny vecer a diky za drzanie palcekov.

balazica26
15. feb 2011

no....tie krče a krvacanie si veľmi živo pamätam...

pampusik1987
27. feb 2011

ahojte chcem sa vas spytat ci ma niekto s tym skusenost..13.01.2011 som bola na zakroku a ms som dostala na 29 den,bola trosku silnjesia a tyzden pred ms sa mi nafuklo brucho a odvtedy ho mam stale nafuknute a sem tam ma pobolieva a trosku aj prsia mi naratstli a smrdia mi cigarety a este musim dodat ze sme si s priatelom nedavali pozor este pred ms... ďakujem za vsetky odpovede

mishuu
23. mar 2011

baby mám otázku, stalo sa niektorej z Vás niečo podobné, že dostala MS o týždeň neskôr ako mala prísť a trvala len 2 dni a potom skončila a neskôr ste zistili, že ste tehotná? Lebo aj v našej rodine boli prípady, že žena mala aj prvé 2-3 mes. tehotenstva niečo ako slabú MS takže ani netušila, že je tehotná, až potom keď neprišla MS zistila u lekára, že je už na začiatku 4 mes. tehu 😀 stretli ste sa s tým?

janzurka
23. mar 2011

@mishuu, moja znama prisla na to, ze je tehotna az v stvrtom mesiaci, lebo jej mrcha chodila pravidelne. Skus si urobit test, ten Ti odpovie 🙂

jana776
23. mar 2011

ahojte, som asi piaty den po ovulacii a dnes som zacala vyrazne citit prsia. Este stale dojcim dceru, takze prsia pracuju stale, ale uz velmi dlho o nich ani neviem. A dnes toto, trva to cely den a nechce to prestat. Je to ako ked sa mi na zaciatku dojcenia naliali a boli citlive na dotyk. Myslite ze mozem citit priznaky tehotenstva takto skoro?

myskahryzka333
7. apr 2011

Ahojte kočky...možno by som chcela vedieť Váš názor...Menštruáciu mávam pravidelnú - 28 dňový cyklus. Mám 2 dni pred. a dosť divne sa cítim...Ide o to, že pred menštruáciou také 2-3 dni bolo najprv špinenie, teraz nič..iba mám od včera bolesti akokebyže by mali prísť,ale nič...žiadne špinenie..Navyše dnes ma začalo napínať aj z čistej vody..prsia mám také napäté, i keď to som mávala vždy...mohlo by to znamenať, že je tu šanca, že ....??? Je pravdou, že sme sa s manželom snažili, ale kôli pracovnej vyťaženosti to nebolo pravidelne..ale zhruba v strede cyklu, kedy mi vychádzali pl. dni....Test si zaťiaľ nechcem robiť, na čo ak to nevyjde..by to bolo trocha aj sklamanie...či radšej počkať či prídu alebo nie a potom si urobiť test ?

katkarv
7. apr 2011

@myskahryzka333 no mne test ukazal 3dni pred ocakavanou MS ked som bola tehu a priznaky som nemala ziadne.Obcas si priznaky len namyslame,aj ja som to zazila,myslela som ze som tehu,bolo mi zle a test negat a mrcha prisla.Skus zajtra rano ked si nedockava 😉

myskahryzka333
11. apr 2011

@katkarv ...tak to vyšlo..zatial testy ukázali // 😀

katkarv
11. apr 2011

@myskahryzka333 no super,drzim palce

nera123
16. apr 2011

ahojte, baby... ja mám teraz deň-dva pred očakávanou ms, bolesti podbruška, sem tam také kŕčovité pichľavé sťahy v oblasti vaječníkov, ale pobolieva ma aj v strede, prsia sú zväčšené a dosť bolia, som unavená veľmi..a bazálka 37, 3..tak uvidím, či dorazí mrcha, ale nemusela by🙂 pekný deň

janielik87
18. apr 2011

@nera123 🙂 ahoj snazilka 🙂 tak ako? co nove? Ja mam dnes 28DC a uz od 25DC ma strasne tahaju prsia a bolia bradavky, sem tam aj podbrusko citim :( Myslim, ze je to PMS, ale nejako skoro na moj cyklus (naposledy som mala 43DC a predtym 37-36DC)...mozno sa mi cyklus normalizuje, ale prsia ma takto boliet nikdy nezvykli. No snazime sa len prvy mesiac, cize nemyslim (manzel bol pocas asi mojich plodnych dni na sluzobke tyzden). Ved uvidime, kedy mrcha dokvitne.

nera123
18. apr 2011

@janielik87 ahoj 🙂 ...no u mňa mrcha stále ešte nedorazila, ale mám také pocity, akoby mala každú chvíľu veru...včera som už myslela, že som dostala...ráno bazálka 36,9 a nič...dnes bazálka 37,2...tak neviem...a dnes som mala tie známe tlaky v podbrušku, utekala som na wc a nič..my tiež ešte len prvý mesiac snažíme, ale veľmi nezáväzne, voľne a nie naplno..ja som teraz 30DC..väčšinou takto aj mávam, tak sa ešte nevzrušujem...juj, dopriala by som nám to veru 🙂 tiež si meriaš bazálku?..ja som si začala asi 5 dní dozadu len tak informatívne🙂

janielik87
18. apr 2011

@nera123 🙂 jeeeeeeeej 🙂 tak to sme na tom rovnako, ked aj vy prvy mesiac 🙂 super, mozeme porovnavat skusenosti a grify 🙂 My sme sa snazili tiez len tak nejak poslabsie. Manzilek bol od 13DC do 17DC na sluzobke, cize akurat vtedy, ked by som mala pravdepodobne ovulovat. Ale ine dni sme sa snazili ;) no ved uvidime, aj ked si nemyslim, ze to vyslo hed na prvy raz. Bazalku si aj ja chcem zacat merat, ale musim si kupit lepsi teplomer. A naucit sa vstavat ranko kvoli tomu v ten isty cas 🙂 No ja mam dnes 28DC ale prsia ma taaaaaaak bolia ako hadam este nikdy...alebo uz strasne davno nie. :( Ani lezat na bruchu nemozem. To bude asi poriadne nanic mrcha :((( Keby tak radsej babatko 🙂

nera123
18. apr 2011

@janielik87 no akurát som prišla z prechádzky s hafkou🙂..nevadí, aj keď to nebude na prvý mesiac...aspoň si trošku spoznáme svoje telo prostredníctvom tých meraní a pod🙂...a čo si brala HA, keď sa ti dáva dohromady cyklus?...no tak ja mávam pms tiež dosť intenzívne, prsia o číslo väčšie a pod., ale tak aspoň vieme, že sme ženy🙂

janielik87
18. apr 2011

@nera123 no ja som vysadila HAK uz pred rokom kvoli kvasinkam :( ale mavala som pekny cyklus 31dni. Ale od januara sa to zmenilo akosi na 36...bola som aj u lekarky, ze drobna cysticka mi vraj praskla, ze preto...ale dalsi cyklus 37 a dalsi teraz 43...no neviem. Uvidim, ak sa to teraz nezlepsi, zas za nou zajdem. Musim. A ja som praveze PMS uz ani velmi nemala...skor ked som brala HAK.

nera123
18. apr 2011

@janielik87 no ja zase naopak, keď som brala HAK, pms žiadne a bez nich viem, kedy to už prichádza až príliš dobre 😉 ...ja som musela prestať pred 2,5 rokmi brať HAK pre zlé pečeňové testy, ale aj som rada, lebo celkovo som z toho nemala dobrý pocit..veď uvidíš, aký budeš mať teraz cyklus: ak teda nepríde iné prekvapko 🙂 , a keď zase veľmi dlhý, asi by som na tvojom mieste skočila k dokimu...aspoň pre istotu 🙂

janielik87
18. apr 2011

@nera123 ja neviem taka som rozbita, ze sa az bojim tej MS ... no, neviem ci toto je tym snazilkovanim ci cim....:-/ prsia ma bolia, podbrusko tlaci...a mam sa ucit na skusku a nevladzem, som uz zufala :( no zajtra po skuske uz snad bude lepsie, ale teraz mi je az do placu :(

nera123
19. apr 2011

@janielik87 no toto vyzerá ne tehotenské príznaky 🙂...uvidíš, čo a ako bude 😉 možno vám to snažilkovanie predsa vyšlo..ani mi nehovor o škole...ja mám teraz odovzdávať diplomovku a učiť sa na štátnice a vôôôôôbec, ale vôôôôôôbec sa mi nechce, tak ťa úplne chápem...ja sa cítim skôr na mrchu, ako na tehotenstvo..včera som mala nejaké malilinké ružové špinenie, tak sa mi rozbieha ms 😒 ..

janielik87
19. apr 2011

@nera123 ejha, ale spinenie moze byt aj zahniezdovanie...ved pockaj 🙂 A ja mam uz po skuskeeeeeeeeee za D. Posledna skuska na VS za mnou. A teraz uz len dopisat a odvzdat DP a statnice. Ako vidim, tak sme spolubojovnicky aj v tomto 🙂)) To je nahodicka 🙂 No prsia stale bolia...tak uvidime, co to bude. Ale skor mrcha...Ja tomu mojmu cyklu akosi neverim. Aj ked je pravda, ze prisa ma uz straaaaaaaaaaaasne dlho neboleli.

nera123
19. apr 2011

@janielik87 gratulujem ku skúške🙂!!!...no tak aj ty si posledný ročník asi ako ja...neskutočne sa teším ako odovzdám dp 🙂 u mňa to nemôže byť zhniezďovanie, lebo už mám dostať ms..to by bolo tak pred 10 dňami to zahniezďovanie..teda aspoň podľa plodných dní 🙂 neva. možno nabudúce mi to vyjde 🙂...no som na teba zvedavá...ja som 31 deň cyklu a pomaly sa mi to rozbieha..dnes som tiež trochu špinila..zajtra to už budú vodopády 😀

janielik87
19. apr 2011

@nera123 no ja vlastne teraz uz mam tiez "len" dopisat a odovzdat DP 🙂 Uz aby to bolo. No ja ani neviem, ze kedy mi to vlastne ma meskat. Lebo ked mam taky cyklus, ze 37 a 43...to sa tazko potom pozera, ze aha meska mi, testnem si...
No na PMS sa mi to zdalo prave preto velmi skoro, ked uz v 24DC ma zacali tie prsia boliet a tlak v podbrusku...No uvidime. Netesim sa, lebo som si krava samozrejme uz test robla...konkretne v nedelu (hned ako sa mi zdalo, ze daco je cudne) a bola jedna /. Samozrejme...ved som mala len 27DC. No tak a dalsi kedy spravim...to neviem. 🙂 To je strasne, ked si ja takto namyslam. 😀 Ale ked radsej sa zaoberam takymito prijemnymi vecami ako DP a skolou 😀 😀

nera123
19. apr 2011

@janielik87 uvidíš ako sa ti bude vvýjať cyklus a neskôr testneš znovu. no veď presne to..že mne sa nechce ani rozoberať veci so školou keď mám plnú hlavu len takýchto vecí 😅 ...aspoň som našla stránku, kde sa necítim sama s takými pocitmi 🙂 začni si merať bazálku a budeš presne aj vedieť, kedy máš ovulku a všetko ostatné...budeš si to vedieť viac odkontrolovať...ja začnem s meraním znovu hneď , ako mi skončí mrcha..ak sa teda rozbehne (čo cítim, že áno)

janielik87
19. apr 2011

@nera123 no ved aj ja cakam na mrchu a potom zacnem merat 🙂 len neviem, kedy ta mrcha dojde...to je to :( Som mala ist asi za lekarkou minule, ked som mala ten 43DC. Ale vies ako...skola...nebol cas...vela toho. A ine vyhovorky, ktore ale teraz boli kus aj opodstatnene. No ja nikomu okrem Vas na konikovi o tychto pocitoch nevravim...vyzerala som jak blazon uz ked som sa chcela vydat 😀 😀

majka_3
19. apr 2011

@janielik87 Ahoj 🙂 gratulujem ku skuske 🙂
no a s tymi prsiami a bolestou ako by mala dojst mrcha uuuplne poznaam.. 🙂 zazila som to asi pred dvoma tyzdnami 😅 😅 😅 😅
V priblizny den v ocakavanej ms ma zacalo boleit brusko..krce ako keby som mala dostat.....uuplne..som si myslela niekolko krat ze uz uz som dostala a staale nic...no na dalsi den som spravila test a boli tam // 🙂
tak moznoooo...sa ti to podarilo na prvy krat.... 🙂
my sme sa skusali 2 roky 😖 😖 😖 😖 nepravidelny cyklus no horor.... a predsa sa podarilo po paar tabletkach 😉 😉 😉 😉
inak tie prsia aj mna zacali bolievat pred ms a bolia ma az do dnes..natiahnute ..bradavky stoja 😀 😀 😀 tak si zvykaam 😀
vyskusaj si spravit testik 😉 😉 😉
drzim palce 🙂 🙂 🙂 🙂 daj vediet ...
este podotykam ze ked som si robila 5 dni pred ocakavanou ms test bol negat.
tak mozno to nieje namyslanie 😉 😉 😉 😉

janielik87
19. apr 2011

@majka_3 🙂 ejha, dakujem za povzbudenie a aj za gratulaciu ku skuske. No ved to, ze nemam normalny cyklus...potom je tazke skumat a skusat. A dnes som este len 29DC, cize skoda testu. Som si povedala, ze vydrzim. Ale prsia bolia tak, ze ani podprdu sportovu (co nosim na doma) neznesiem. Ja ich mam velke aj bez toho. Inak mna tak palia cudne a bolia ma skor bradavky .... 😒 No ktovie... A podbrusko dnes uplne ako pred/cez kramy... tlaci a tlaci. A este nieco cudne sa mi deje, ale to asi skor s rastom zubu mudrosti mozem spojit - strasne vela slin mam, uplne stale musim prehltat. :( No ved uvidime. Skusim sa po Velkej noci testnut, snad to dovtedy vydrzim... Ak teda mrcha nepride.
Co si brala na upravu cyklu? Lebo ten moj, to je horor. A gratulujem k tehu a drzim palce, nech si ako rybycka zdrava a aj male babo v brusku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre