Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

poleva
3. mar 2008

chuchu , perla tu som

chuchu86
3. mar 2008

Ahoj poleva, si tu ?

chuchu86
3. mar 2008

Ahoj m1528, aj ja si myslím, že rozmýšlanie máme také isté,

poleva
3. mar 2008

chuchu tak ako ?

chuchu86
3. mar 2008

som v robote, až zajtra pôjdem domov, a uvidíme , dám vedieť vo štvrtok,

poleva
3. mar 2008

ideš k lekárovi ?

chuchu86
3. mar 2008

chcela by som najprv test urobiť, ale ked neukáže nič, tak asi budem musieť, z ničoho mi nemôže byť nevoľno,

chuchu86
3. mar 2008

tak strašne by som chcela mať malé mačiatko, ale mama hovorí, že ked chceme mať bábo, tak nemôžem mať mača,
ale nerozumiem tomu prečo ?

poleva
3. mar 2008

mačky sposobujú potrat
daj si urobiť test na toxoplazmózu

chuchu86
3. mar 2008

to je čo ? v živote som nepočula o tom ? dá sa to kupiť v lekárni ?

poleva
3. mar 2008

moja ved to ti doki nepovedal ?
musí ti spraviť odber, ja mám dobré vysledky, chvalabohu

chuchu86
3. mar 2008

nie, mne o tom nič nepovedal ! čo je to ?

poleva
3. mar 2008

ved ti píšem, tým odberom zistí či nie si alergická na mačky - hlavne
a zvieratá
daj si to robiť

chuchu86
3. mar 2008

alergická nie som, lebo som mala viac než rok kocura ked som bývala s rodičmi, a nemala som žiadne problémy,

mne doktor nespravil žiadný test, okrem odberu krvy, lebo potom som potratila, takže neviem, asi mám trošku starého lekára ?

chuchu86
3. mar 2008

☹ Poleva kde si ? ☹

pampuliacik
3. mar 2008

ahoj chuchu86, pokial viem test na toxoplazmozu je bezne vysetrenie, ktore sa teraz robi kazdej tehotnej. predpokladam ze aj u teba to bolo sucastou toho odberu krvi, ktory ti urobili. a nesuvisi to s tym, ci si alergicka na macku. pripajam "vysvetlenie" z netu, ktore si mozno aj nasla

Toxoplazmóza
Infekcia parazitom nazývaným Toxoplasma gondii prebieha u človeka väčšinou bezpríznakovo, no u tehotnej ženy môže spôsobiť závažné poškodenie plodu. Tento jednobunkový organizmus sa nachádza v prírode vo forme cýst, ktoré kontaminujú najmä surovú zeleninu a ovocie, na ktoré sa dostávajú výkalmi niektorých živočíchov, hlavne mačiek. V mäse niektorých zvierat sa tiež medzi svalovými vláknami môžu nachádzať spomínané cysty.

Väčšina jedincov bola v priebehu svojho života v kontakte s týmto parazitom bez toho, aby u nich vznikli nejaké príznaky. No v organizme prebehli imunitné procesy, ktoré človeka chránia pred opakovanou infekciou.

Nebezpečenstvo pre plod vzniká iba v prípade, ak sa žena dostane po prvýkrát v živote do kontaktu s parazitom v čase gravidity. Ak sa vyšetrením protilátok v prvých týždňoch u tehotnej pacientky zistí, že nie je dostatočne chránená proti tejto infekcii, je potrebné po zvyšok gravidity dodržiavať preventívne opatrenia, ktoré spočívajú v umývaní ovocia a zeleniny a konzumácii tepelne dobre upraveného mäsa. Zároveň je potrebné vyhýbať sa kontaktu s mačkami. Aj napriek všetkým týmto opatreniam je potrebné vyšetrenie zopakovať neskoršie v priebehu tehotenstva, aby sa zachytila prípadná infekcia počas gravidity, lebo môže viesť k závažnému neurologickému postihnutiu plodu, najmä ak nastane pred 26. týždňom.

poleva
3. mar 2008

pampuliačik presne

perla200
4. mar 2008

ahojte dievčatá...tak mrcha rozhodla za mna🙂 dnes som sa zobudila na ukrutné bolesti o pol 4 ráno a odvtedy som hore a mám menzes, tak bábo sa na tento mesiac odkladá🙂 ostatným želám viac úspechov ako som mala ja🙂 cmuk pekný den

katherinesand
5. mar 2008

ahoj perla200,
ja tento tyzden nemam cas na net, ale bola som zvedava, ze co je s tebou.
tak je mi to luto, ze ta mrcha dosla. ☹
neboj, urcite to vyjde uz coskoro. 😉
aj ja sa uz tesim na dalsie cakanie, ze ci ano alebo nie. 😉
a mam taky pocit, ze to bude plodny mesiac pre nas vsetky. 😅 😀
tak vam drzim palce babulky, snazte sa az do omdletia, ja budem tiez. 😝
papa.vsetkym. 😉

kukucka26
5. mar 2008

ahojte snazilky ci tehulky je mozne ze mozem otehotniet ak sme pocsa poslednych dvoch dni menzes mali nechranený pohlavny styka velmi tuzime po baby je mozne otehotniet aj tak

chuchu86
6. mar 2008

Ahojte , dobré ránko, dakujem za vysvetlivko pampuliacik, aj teba poleva - ako sa máš ?

Nerobila som test, podla mna už dostanem mrchu, som nafuknutá, ale ostatné príznaky ešte stále mám, predvčerom tie príznaky sa zhoršili, nemohla som cítiť kávu ani sladkosti, čo ja fakt mám rada 😀
A dnes tak isto som začala deň uvarením kávy, ale nejak mi bolo zase zle.

Do konca týždňa nejak už vydržím, a v nedelu už určite urobím test.

A vy ako pokarčujete v snažilkovaní ?

Kukucka26 - je možné otehotniet !

perla200
6. mar 2008

my mrchujeme🙂)) ale katherinesand..založila som novú tému...pokec, rady a povzbudenie pre nové snažilky, tak ťa očakávam v nej....🙂)) aj chuchu86....

beba29
6. mar 2008

ahojte 🙂 Ja som absolvovala 2 odber krvy a povedali že som tehu. Tak sa veľmi teším ale každý den ma pichá v bruchu.Neviete nahodou či je to ok? Dakujem

ivulik007
6. mar 2008

Ahoj beba29. Myslím, že na to pichanie v bruchu by si mala upozorniť svojho lekára, to bude istejšie.

beba29
6. mar 2008

Maš pravdu a dufam že to nebude nič zlé 😉

ivulik007
6. mar 2008

Dúfam aj ja a držím palce, nech to dobre dopadne. 🙂

bobulienkas
17. mar 2008

Ahojte mohol by mi niekto poradiť.Mala som s manželom nechránený styk počas celého obdobia plodných dní, dennodenne. Prepáčte za výraz, ale myslím si, že som mohla otehotnieť, keď som mala výtok viditeľne plodný...viete aký myslím...No a 5 dní od neho som cítila veľkú bolesť vo vaječníkoch a na druhý deň ráno som mala slabulinké špinenie telovo-hnedej farby, myslíte, že by to mohlo byť uhniezdzovanie vajíčka, preto ma to tak bolelo? 😕 Viete mi niekto poradiť, mal niekto takého špinenie pri uhniezdzovaní v tehotenstve?Sú to vôbec príznaky tehotenstva?

bobulienkas
17. mar 2008

Poradí mi niekto ☹ ?????

bubinko83
17. mar 2008

bobulienkas,a tebe meska mrcha? Ja neviem,ale podla mna to neboli,ja som zistila ze som tehu az v 8 tt a dovtedy som to ani len netusila

bobulienkas
17. mar 2008

Vieš ja som čítala, že keď sa vajíčko uhniezdzuje môže žena slabulinko špiniť a môže to aj bolieť, do MS mám ešte celých 9 dní. 😒 tak neviem, fylozofujem, či nie som náhodou tehu...na príznaky je ešte asi skoro...ale sem tam mám závraty a divné chúte...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre