Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

nadhera
24. júl 2006

Gabika, ja este len taku drobnost pridam, pracujem len v noci. Ale s tym, ze vela spim to nema nic spolocne, lebo vacsinou som uz bola o 12tej vyspinkana a zrazu sa neviem dospat. Aj lekarovi som vravela, ze nemozem pracovat rano, lebo by som o 4tej nevstala. Toci sa mi rano hlava, tlak prizemny. A vraj pokial nemam s nocnymi problem, tak co uz.

gabika146
24. júl 2006

ale ak si tehotna tak by si nemala pracovat v noci.podla mna to nieje dobre ani pre teba ani pre drobca mna poslal hned na rizikove ked som povedala ze robim viac ako 8hod.ale je to asi na tebe ked sa citis dobre aj ja mam cele tehotenstvo nizky tlak a teraz pri konci sa my trosku zvysil

nadhera
24. júl 2006

nastastie zakonik prace nevravi konkretne o tom, ze v noci nerobit. Ja mam tlak nizky skoro stale, preto som rada kavickovala a zrazu ju nemozem ani citit. Robim si teraz len take zbrndicky s mliekom. A vravim si , to mi tlak isto zdvihne. v praci pohoda, len ako som uz pisala, ked vstavam tak sa mi kruti hlava a nebudem riskovat, ze ani na ranajsie smeny nestihnem prist.

katakata
24. júl 2006

baby no ja som unavenejsia ako obvykle ale nie tak ze by som prespala dni a noci...ja mam celkovo problem so spanim a aj pocas tehu sa mi stava ze nemozem zaspat...je to take rozne jednu noc spim dobre a inu ani velmi ne hlavne v tom teple...nastastie nie som taka unavena ako vy...

momko
2. aug 2006

Ahojte, ja s manželom sa už viac ako rok snažíme o babo.Snazime sa byt po milovani v klude a nohy hore ale zatial sa nic neujalo.Ked citim kazdy mesiac priznaky menstruacie tak mi hrozne.Testy si robim uz pri prvom dni meskania, ale vzdy vysli negativne. Teraz sme sa rozhodli uz aj na ovulacne testy, pre zistenie najlepsieho obdobia otehotniet, a v lekarni mi poskytli aj nejaké vytamini Calibrum Babyplan. Myslíte že to už konecne zaberie. 🙂 😕

stonozka
2. aug 2006

momko, ja som začala užívať calibrum baby plán a na další mesiac už MS neprišla, no možno je to individuálne ale mne to asi pomohlo, a to som si myslela, že pre všetky tie problémy a same zápaly to nebude také ľahké.
Hlavne je byť v kľude a pohode...

tonicka
2. aug 2006

momko aj mne to pomohlo.Keď nie ináč, aspoň som mohla mať pociť, že som urobila niečo navyše a mimi má všetky vitamíny 🙂

alexandra
2. aug 2006

katka info do tabulkyyy 😉

katakata
2. aug 2006

alex pozri IP

kili
9. aug 2006

Ahojte, ja mám celkom jasné príznaky, že by som mala byť tehotná (bolia ma bradavky a pichá v podbrušku). Som asi 13 dní po ovulácii. Ale mali ste niektorá také niečo, že vás bolel sex, teda, že vám partnerov penis pri narážaní asi o krčok maternice (neviem presne) spôsoboval bolesť?

kili
9. aug 2006

nikdo nikde? to som jediná. Dúfam že to nie je niečo vážne. 😖

pappo
9. aug 2006

kili IP

vladimira
9. aug 2006

kili, ja mam ten "problemik" pri vacsine milovani, teda na zaciatku, ked este nie som uplne vzrusena (mne to chvilu trva 🙂 )...takze ma to tam trocha zaboli, ale potom sa to poposuva a je to ok...ale niektore polohy su pre nas zatial tabu...moc sa mi do nich nechce, lebo je to bolestive...o to viac si uzivame "nase" polohy 😉
ak mas pocit, ze je to zle, skus konzultovat sexuologa alebo gynekologa 🙂 drzim palce!

adkag
9. aug 2006

no ja mam tiez ten problem,ze ma boli pri niektorych polohach krcok maternice. myslite,ze to moze byt nejaky zdravotny problem? dvom lekarom som to uz hovorila a ziadny tomu nevenoval pozornost. takze tiez sa vyhybame bolestivym poloham a uziva si len par odskusanych bezbolestnych. ale tych je len tak 3-4. teda tie akrobaticke neskusame vobec 🙂

momko
9. aug 2006

Ahoje
Stonozka,tonicka a všetky
Dufam ze mi tie vitaminky len pomozu, aj mangel berie zinok vraj to pomaha na jeho spermie.
Uskodit nam to nemôze tak aspon nech je nejaky ten vysledok.
papapa

dudulienka
9. aug 2006

Ahojte babenky.chcem vas poprosit o radu.mam asi priznaky tehu ale nie som si ista pretoze vela ludi tvri ze tehu priznaky su podobne s tymi ked ma prist menzes.ale ja mam fakt zvlastny pocit.mam dost zvacsene prsia, ktore ma bolia obcas ma pich av podbrusku co ma nikiy nepichalo,a bazalnmu teplotu mam v posve 37,6.tak ja naozaj neviem.moze mi niekto poradit alebo povedat o svojich prizakoch tehotenstva.za kazdu odpoved velmi dakujem

miruskaf
9. aug 2006

Ahoj Dudulienka! Ja som mala tieto príznaky: zväčšenie poprsia, dosť ma pobolievali. Zle mi nebolo. Menzes mi meškal, tak som si po 2 týždňoch kúpila tehotenský test. Prvému som nechcela veriť, a potom som si urobila ešte dva. Nakoniec som sa objednala na utltrazvuk a doktor mi to potvrdil. Teraz som veľmi šťastná, aj keď sme to neplánovali. Papa

dudulienka
9. aug 2006

ja som si test robila vcera vecer a som s toho dost mimo bo mi neukazal ani jednu ciarku az za pol hodku sa mi zobrazila strasne slabo ruzova.neviem co si o tom mysliet.

dadka212
9. aug 2006

dudulienka asi si si urobila ten test zle, pretože by sa ti mala objaviť aspoň jedna čiarka...

dudulienka
9. aug 2006

riadila som sa navodom,somk sa vycurala ,do pipety na brala moc,a do otvoru som nakvapkala asi 6kvapiek mocu.a nic.mala som rapy preg

denulienka
9. aug 2006

Dudulienka,a to každý vraví, že ten Rapi preg je najlepší. Ja sa tiež snažím otehotnieť. Calibrum babyplan beriem už 3.mesiac, no zatiaľ bez efektu.

vladimira
9. aug 2006

dudulienka, podla mna si dala malo mocu...alebo bol ten test stary 🙂
ono to fakt niekedy nevyjde...a pricin je viac...ja by som si napriklad uz nikdy nekupila test priamo do prudu moca...dnes rano som jeden taky pokazila...trafila som sa kade tade dookola (aj na ten pruzok 🙂 ) akurat, ze to okienko pokryte foliou vobec netesnilo, takze sa mi tam vsetko dostalo a bolo po teste...najlepsie do poharika a potom pipetou nakvapkat...

denulienka
9. aug 2006

Pravidelne si kupujem tehotenské testy, ale je to asi zbytočné míňanie peňazí. 🙄 Tak dúfam, že to už tento mesiac výjde. Manžela som už pripravila na to, že to budeme musieť skúšať každý deň..... 😢

dadka212
9. aug 2006

noo denulienka skúšať každý deň by ťa mohlo ešte viac vystresovať lebo je najväčšia pravdepodobnosť, že by to nevyšlo lebo spermie potrebujú na regeneráciu 2-3 dni...takže najlepšie je milovať sa keď na to máte chuť a nie zakaždým ísť robiť mimi lebo potom z toho nič nemáš lebo stále myslíš aby sa ten najsilnejší dostal k cielu

denulienka
9. aug 2006

Tak to je pravda, ale keď ja už tak hrozne chcem to bábo....
😖

expertka8
10. aug 2006

Keďže sme každá iná, sú aj naše prejavy rozdielne. Niektoré ženy na sebe pozorujú všetky symptómy, iné len jeden, alebo dva, a niektoré dokonca žiadne. Napríklad citlivé prsia a bradavky. Možno budú aj trochu bolieť a napnú sa. K tomuto javu dochádza zhruba tri týždne po oplodnení. V tomto období vám už bude menštruácia meškať približne jeden týždeň.

Ľahké špinenie a kŕče
Keď otehotniete, môže sa objaviť ľahké špinenie alebo kŕče v období, kedy sa embryo uhniezďuje. Je to asi osem až desať dní po ovulácii. Špinenie bude mať ružovejšiu farbu, nebude sa podobať na menštruačnú krv. Kŕče maternice v prvom trimestri nie sú nezvyčajné, pretože maternica sa prispôsobuje novým podmienkam, zvyčajne sú výraznejšie pri cvičení, orgazmoch, alebo pri zemne pozície.

Tmavé prsné dvorce
V počiatkoch tehotenstva môžu vaše prsné dvorce stmavnúť, približne v čase keď očakávate periódu. Rovnako môžu byť výraznejšie aj žilky v prsníkoch. Jedna z teórií hovorí, že tmavšie prsné dvorce ľahšie navedú novorodenca k bradavke.

Extrémna únava
Tehotenstvo je náročné. V prvých ôsmych až desiatich týždňoch sa môžete cítiť nesmierne vyčerpaná. Telo prechádza výraznými metabolickými zmenami a musí sa prispôsobiť. Po dvanástom týždni by únava mala ustúpiť.

Nevoľnosť
Nevoľnosť od žalúdka a zvracanie je klasickým prejavom tehotenstva. Môže mať samozrejme mnoho iných príčin. Prvé ranné nevoľnosti sa objavujú asi týždeň po oplodnení, avšak názov ranná nevoľnosť je veľmi zavádzajúci, pretože nevoľnosť sa objavuje v ktorúkoľvek dennú, či nočnú dobu.

Časté močenie
Približne dva až tri týždne po vynechanej menštruácii sa objavuje častejšie močenie. Je spôsobené tlakom maternice na močový mechúr. Nenechajte sa tým odradiť a rozhodne neznižujte príjem tekutín.

Zápcha
Zmenená hormonálna hladina vplýva aj na črevá, a tak mnohé tehotné ženy trpia zápchou. Uľaviť vám môže zmena stravy a jej obohatenie o potraviny, ktoré prirodzeným spôsobom črevá rozhýbu.

Meškajúca menštruácia
Toto je asi najvarovnejšie znamenie pre každú ženu, že by mohla byť tehotná. Dôvodov na meškanie menštruácie môže byť mnoho – od stresu, únavy, cestovania, choroby až po tehotenstvo. Podozrenie na tehotenstvo by ste mala mať predovšetkým vtedy, ak máte cyklus pravidelný a prípadne ste na sebe spozorovala aj iné z príznakov.

Domáci test
V každej lekárni si dnes môžete kúpiť tehotenský test, ktorý si spravíte v súkromí domova. Mnohé testy deklarujú, že sú mimoriadne citlivé a dokážu určiť tehotenstvo už po prvom dni meškajúcej menštruácie. Ak je test v stanovenom časovom limite pozitívny, navštívte svojho gynekológa, ak je negatívny, nemusí to znamenať, že nie ste tehotná.

Preto, ak vaše podozrenie trvá, zopakujte si test po niekoľkých dňoch, pri prvom pokuse bola totiž hladina hormónu hCG príliš nízka a test ho nerozpoznal. Ak si nie ste istá, zájdite tiež k svojmu gynekológovi.

Lekár určuje tehotenstvo na základe krvných testov a neskôr vaginálnym vyšetrením a ultrazvukom. U neho by ste mali dostať definitívne potvrdenie, alebo vylúčenie tehotenstva.

tonicka
10. aug 2006

Dudulienka, skor si myslím, že ti niekto naznačuje, že sa máš vykašlať na testy... 😀 Ja som mala podobné, žiadna čiarka, opačná čiarka...a tak 😉 Potom som sa nastvala a povedala som si, že peniaze mozem dať aj inam ako na testy 😠 a keď budem tehotná tak na to prídem. A prisla som na to, resp. manžel, keď som ho skoro ovracala, keď si zapálil cigaretu 😀 Príznaky ako nevoľnosť po jedle som mala aj skor, len som sa snažila si to nevšímať. A zrazu som Zistila, že je 56dni od MS, ja som mala posledný 43 a to 2dňový. Apotom to ukázalo. Bola som v 8tt. A t.j.že testy ukazovali hovadiny lebo už som bola tehu.
Držím päste.

peim
6. nov 2006

ahojte..prosim vas..xela by som vediet ci može žena otehotniet ked muž nemal ejakulaciu..nie som skusenaa a velmi stresujem...

cucuska
22. nov 2006

Ahojte, môže byť plesne príznakom tehu?

kila
22. nov 2006

Cucuska, ano, viaceré tu už písali, že išli k lekárovi kvôli takýmto problémom a ten im zistil okrem iného aj tehotenstvo... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre