Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

katkas1
13. sep 2010

@elli333 ja osm tiez vracala asi hned na druhy den po oplodneni a trvalo to celych 6 mesiacov, vyvratila som vsetko co som zjedla este aj vodu, takze mozes byt tehu

ivettka74
13. sep 2010

Ahojte zienky, len tak si prechadzam a citam vase prispevky, pretoze sa s priatelom snazime o babo, minuly mesiac mi vysli 2 testy pozit.ale potom sa dostavila MS a bola velmi silna ako nikdy pred tym takze pravdepodobne som o to prisla ☹ lekarka mi k tomu uz nevedela vela povedat pretoze som u nej bola az po MS..Tento mesiac sme sa opat snazili, MS by som mala dostat niekedy koncom tohoto tyzdna ale uz asi viac ako tyzden pocitujem tlak v podbrusku a jemne bolesti vo vajecnikoch, ani to skoro nieje bolest len taky tlak, ktory ma stale nutka na WC takze chodim casto cikat a bolia ma aj prsia ale nieje to vyrazna bolest, ale nebyva zvykom ze by ma boleli taky dlhy cas pred MS...no a taktiez mi ide bolest do krizov...chcem sa vas opytat ci sa toto da povazovat za priznak tehu...viem ze musim len pockat kym budem mat MS a ci mi bude meskat, ale ono je to este tyzden a som dost nedockava 😅 vopred vam zienky dakujem za kazdu jednu odpoved...pekny vecer

zuzul1310
13. sep 2010

@ivettka74 ahoj, tie príznaky môžu vychádzať len z tvojej psychiky, pretože si veľmi praješ bábo. Keď sme sa s priateľom začali snažiť o bábo tak som pred MS mala tiež všetky príznaky a nakoniec prišlo sklamanie (to bolo rozhranie dec.január 2008), potom som nastúpila do roboty, myslela na úplne iné veci ako tehotenstvo a 08.02. ma priateľ presvedčil aby som si spravila TT, že som určite tehotná, lebo sa správam inak, mal pravdu 🙂 . Viem že tie príznaky môžu byť reálne a je možné že naozaj si tehu, ale nespoliehaj sa na ne príliš, aby si nebola sklamaná. . Ja som si hneď ako som si myslela že som tehu vždy kúpila test a keď bol negatívny tak aj príznaky sa rýchlo stratili. Držím palce, nech sú to naozaj príznaky tehotenstva a kúp si čo najskôr test aby si vedela na čom si. Ja som si večer robila test a keď bol pozitívny tak som na druhý deň išla k lekárke nech mi to potvrdí a to bolo jediné šťastie že som svojho drobca vynosila, od 5teho týždňa som bola na Duphastone a v kľudovom režime lebo maličkému sa vnútri nejako nepáčilo a vyzeralo že potratím.

ivettka74
14. sep 2010

@zuzul1310 dakujem za reakciu ano samozrejme viem, ze prilisne zameriavanie sa na babo nieje dobre a myslim ze v tomto som velmi opatrna, totiz ked to pride tak to bude....hoci by som babo chcela nieje to az do takej miery ze by som po kazdom potencialnom oplodneni citila vsetky priznaky, prave naopak, vzdy sa tehotenstvom zacnem zaoberat az ked mam nejake podozrenie ako napriklad ten minuly mesiac mi velmi narastli prsia a to bolo podnetom urobit si tstik.. a to ze chodim aj v noci 2x na WC podla mna nieje psychikou, len neviem ci som nachladnuta alebo aj taketo nieco moze znamenat tehu...na test je podla mna este skoro nakolko MS by som mala dostat az koncom tyzdna...takze neviem.....jednoducho musim vydrzat :o))) dakujem pekne za odpoved

marikac
14. sep 2010

@ivettka74 ja chodim aj 3 krat v noci cikat a tehu nie som....

ivettka74
14. sep 2010

@marikac aj moja mama 🙂 a tiez nieje tehu...ale ja som pred tym nikdy necodievala v noci..

marikac
14. sep 2010

@ivettka74 ved uvidis, ako to telo zariadilo....daj mi vediet, som zvedava.... 😉

ivettka74
14. sep 2010

@marikac ved ja nehovorim ze som, moja otazka znela ci sa to da povazovat za priznaky tehu, alebo to bude nejakym nachladnutim...ale ano urcite dam vediet 😉

zuzul1310
15. sep 2010

@ivettka74 nekúpila si si test? Ak si myslíš že si tehu, tak by si to mala riešiť, kúpiť si test a ak je pozitívny ísť k lekárke. Testy sú citlivé aj na niekoľkodňové tehotenstvo. Ak by som si nebola spravila test a nezašla k lekárke tak to čo bol začiatok potratu by som si logicky vysvetlovala ako menštruáciu a ani by som sa nad tým nebola hlbšie zamýšlala. Ak si mala ukončenie tehu v takom skorom štádiu tak ak si znova tehotná nečakaj, ale konaj aby si to vynosila... v prvých troch mesiacoch som tri krát silno krvácala, mala som Placenta Praevia (nízko položená placenta a odlupovalo sa z nej, preto to krvácanie) Naozaj som bola na liekoch a v kľudovom režime od úplného začiatku tehotenstva a moja lekárka spravila aj nemožné aby som nepotratila. Dávaj si pozor a držím palce.

zuzul1310
15. sep 2010

Ešte niečo, akonáhle sme sa s priateľom rozhodli že chceme bábo som začala brať Femibion a brala som ho celé tehotenstvo.

22mia
17. sep 2010

ahojte babenky,so tu prvy krat 🙂 .cem sa vas opytat,mam30tyden cyklu,mrcha stale nic,ale v podbrusku ma boli,prsia nie,posledne 2dni som vracala,vela veci mi smrdi 😝 ,tak rozmyslam ci by som mohla mat tehotenske priznaky pred prichodom mrchy??s priatelom mavame prerusovane milovanie,a keby sa zadari tak sa aj potesime 😉 vopred dakujem za odpoved

ma2712
17. sep 2010

@22mia tak umna to bolo tak že všetko smrdelo, a mala som krče jak pri menstruacii ale nic tetka s ameriky nedosla...potom prsia a zrazu ja papkač nic som nechcela jesť prestalo mi chutiť kupila som test a pratel od stastia plakal 3 hodiny,:D

22mia
17. sep 2010

🙂 tak budem tajne dufat ze teta nepride 😉

zuzul1310
17. sep 2010

Ja som dostala tehotenské príznaky ako ranná nevoľnosť (iba keď som bola hladná a jesť som musela pravidelne na minútu každé dve hodiny inak som vracala), divné chute a tak až potom čo som si spravila test. dovtedy som bola veľmi unavená, zaspávala som o ôsmej 😅 , ale pripisovala som to novej robote s neobmedzeným pracovným časom.

22mia
17. sep 2010

@ma2712 inak dakujem za odpoved 🙂 a hlava ta nahodou nebolela bo aj ta ma obcas boli,ale moze to byt aj z pocasia.. 🙂 tak papa

22mia
17. sep 2010

@zuzul1310 🙂 🙂 🙂 vidis a ake mile prekvapenie ta cakalo.. 🙂 ja uz mam 3rocnu dcerku a veru uz by sa jej zisiel bratcek alebo sestricka 😉 pri nej ked som ju cakala ma len napinalo a az ked mi meskala 3 tyzdne som zbehla k doktorovi a ten mi oznamil ze som v 7tyzdni tehotenstva 😀

zuzul1310
17. sep 2010

@22mia U nás to bol asi osud, že mi priateľ navrhol spraviť si pre istotu test a ten bol pozitívny, išla som k lekárke vo štvrtom týždni a v piatom som skoro potratila, keby som už nebola mala potvrdené že som tehotná, tak si myslím že som dostala menšt. a ani sa tým nezaoberám. Od piateho týždňa som bola na duphastone, musela som odísť z roboty a len ležať.... bolo to "zaujimavé" a aj preto sa dosť bojím mať druhé, ak by som nedajbože mala rovnaké problémy pri druhom tehu, tak si neviem predstaviť zvládať domácnosť aj malého.

22mia
18. sep 2010

@zuzul1310 tak tobol naozaj osud...musela si to mat tazke byt stale na rizikovom..tak dufam ze pri druhom babatku by si uz take problemy nemala.. 😔

zuzul1310
18. sep 2010

@22mia diky pekne 🙂

mika165
28. sep 2010

je normálne,že prsníky bolia pred,počas a po menzese?Mňa vždy boleli pred a počas menzesu,no teraz ma bolia aj po.S manželom sa snažíme o bábo už vyše roka a stále sa nám nedarí.Ja viem,že netreba na to myslieť ale to sa nedá.Ja pracujem s detičkami a stále si pomyslím,kedy už budem aj ja mať svoje.

zuzul1310
28. sep 2010

@mika165 na to sa ťažko odpovedá, v každom prípade to nieje jediný znak tehotenstva a podľa toho sa nedá povedať či by to tehu mohlo byť. Počkaj pár dní a skús si spraviť test a podľa výsledku sa zariadiš, buď pôjdeš k lekárke, alebo bolesť prestane, ak by neprestala budeš musieť ísť k lekárke tak či tak.

danulicek
24. okt 2010

babulky, som 24 DC, teoreticky by to mohlo byt 10 DPO a tiez po ovulke.V uplynulom tyzdni ma boleli vajecniky nastriedacku, obcas cele podbrusko, ale odvcera sa ta bolest trosku zmenila - uz to nie je ako pri PMS, ale take silnejsie tlaky v bruchu, malicko vyssie nad podbruskom. (Ostatne priznaky na tehu sa dostavuju stale viac, ked citam vselijake temy 😀 , takze tie neriesim zatial), ale tieto bolesti mi nejdu do hlavy.

Chcela by som sa teda spytat, ci u tych, co su a boli tehulky, prebiehali na zaciatku tie bolesti takto nejako podobne. Test este nejdem skusat, myslim, ze budem musiet este par dni vydrzat. Ja len tak informativne 😉

alca85
24. okt 2010

@danulicek mňa asi týždeň pred MS začalo pobolievať podbruško, ale nie tak nízko ako pri MS a pár dní na to, ma vkuse pobolieval pravý vaječník ako pri ovulke, tak už som začala niečo šípiť 🙂 🙂 🙂 a v deň keď mi mala prísť MS som si robila test a už taam bola slabulinká čiaročka 😵 😵
Tak držím palce aby to vyšlo aj tebe.

nike8
24. okt 2010

@danulicek ahoj,ja ti asi nepomozem,ale som tiez 24DC a mala som presne take iste bolesti v podbrusku a vcera som mala aj uplne slabulinke ruzove spinenie.Dnes uz takmer nic necitim okrem naliatych prsnikov.Tak dufajme ze to budu priznaky a koncom tyzna budeme patrit medzi tehulky 😉

danulicek
24. okt 2010

@alca85, dakujem. ved uvidime 😉
@nike8, to by bolo ake super, keby nam to takto pekne vyslo...dam vediet 😉

lu27la
29. okt 2010

Ahojte kocky,tak sa k vam pridavam,ja to mam o cosi komplikovanejsie.S manzelom sme sa ani nesnazili,ale nechali sme tomu volny priebeh.Milovali sme sa v posledny den menstruacie a potom este den po tom.No a od vtedy mam hrozne divny pocit.Mavam stale bolesi v podbrusku,ale take zvlastne a absolutne mi nechuti jest a co je najdivnejsie,prestala som mat chut na kavu-ja!!! ktora som pila aj 4 denne v extremoch. No len sa bojim ci to nebude vsetko v hlave,aj tie nevolnosti,aj bolesti,aj krize.Menzes este daleko a mala som aj vytok,taky aky ste spominali ale ten prestal.Len som sa momentalne skoro povracala vo vytahu 😀 Ozaj a mam nepravidelny cyklus,od 30 do 35 + -. Dakujem 😉

danulicek
29. okt 2010

@lu27la ja mam tiez rovnake priznaky a tiez si zacinam hovorit, ze to je vsetko len v hlave 😅 nevydrzala som cakat a na 27.den cyklu som si robila tiez test, samozrejme neg. tak setrim druhy aspon do pondelka, pretoze ja tiez mavam cyklus cca 32 dni. ale som strasne zvedavaaa 😵

lu27la
30. okt 2010

Danulicek tak teraz sa smejem lebo ja som si tiez nakoniec spravila takze zbytocne vyhodene peniaze 😵

danulicek
30. okt 2010

@lu27la asi tak... 😀 ale ja som taka truba, lebo uz som rano minula aj druhy a samozrejme zbytocne 😅

lu27la
30. okt 2010

Vies co tak ja ti poradim danulicek - kup si mama test tam su dva 😀 ja to robim tak 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre