Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

meusicka
6. dec 2011

@majkushka ahoj , ak si tehotna, tak budes mat krcok tvrdy a uzavrety a bude ti vycnievat smerom do posvy (nahmatas si tam dnu nieco ako "nos" 🙂 ) v pripade ze tehu nie si, tak krcok makne a sa skracuje. ja teraz ako tehulka som mala krcok dlhy cca 3,5cm.

drzim prstiky k otehulkovaniu 😉

majkushka
7. dec 2011

@meusicka juj dakujem , lebo nikde to neni najst na nete , a mekne potom cca kolko pred menzes ci od ovulky je mekky ? len zostupi nižšie , aak by som bola tehu tak zpevne ? dakujem velmi pekne a pekny zbytok tehu

emilia25
7. dec 2011

@majkushka ahoj no ja ked sa umyvam tak ho tam mam je to ako taka gulicka citim ho tam a aj to mam uzavrete a je taky tvrdsi.

meusicka
7. dec 2011

@majkushka takze po poriadku. ked mas menzes, tak sa ti krcok skrati , zmakne a otvori, potom po ukonceni menzesu sa znova zatvara, ved nechceme aby do maternice vnikli nejake necistoty a pod. v case ovulacie sa krcok znova otvara, teda sa skracuje a potom po ovulke sa zatvara a tvrdne. v pripade, ze si otehotnela tak si vies odsledovat, ze krcok ostava nadalej pevny a tvrdy. ked sa chysta dojst pani mrcha, vtedy ti zacne maknut a dokonca pocas menzesu, resp. pocas ovu si vies nahmatat aj otvor v krcku. ja by som radila skusit si sledovat pocas cyklu. niektore baby si ploedne dni vedia spolahlivo odsledovat aj podla plodneho hlienu. ak ta este nieco bude zaujimat, kludne sa pytaj, pokial viem, odpoviem 🙂

majkushka
7. dec 2011

@meusicka velmi pekne dakujem , praveže sledujem aj viem presne kedy mam ovulku , a zato sa pytam lebo som nevedela po ovulke do menzes aky ma byt , len sa mi zda viac stvrdnuty ako po minule mesiace , za to mam 9 DPO , tak sa pytam dakujem takže ak nezmekne možno to vyšlo dakujem velmi pekne

majkushka
7. dec 2011

@emilia25 dakujem aj mne stvrdol ale som len 9 DPO tak uvidime ešte 5 dni vydržat je to hrozne 🙂

emilia25
7. dec 2011

@majkushka je to cakanie je to nekonecna cesta obzvlast ked zena vie ze je tehotna a musi cely mesiac cakat kedy jej to aj test potvrdi.po tolkych testoch som aj sem tam vahala ci si to uz aj nenahovaram ale ked som sa pozrela na svoje telo tak zas som mala istotu len proste musim pockat na ten den ms.

majkushka
8. dec 2011

@emilia25 no pekne dnes ma zacali križe ale riadne bolet a citim bruško ako pred mrchou , a nohy ma bolia ale že riadne tak som zvedava ako toto dopadne ☹

majkushka
8. dec 2011

@meusicka no pekne dnes ma zacali križe ale riadne bolet a citim bruško ako pred mrchou , a nohy ma bolia ale že riadne tak som zvedava ako toto dopadne ☹

meusicka
8. dec 2011

@majkushka take mrchove bolesti su na zaciatku tehu dost caste, takze este nemusia nic znamenat. ja som mala dokonca na zac. tohto tehu kus aj krcok maksi.

emilia25
8. dec 2011

@majkushka a uz si si robila tehu test

majkushka
8. dec 2011

@emilia25 ano dnes by malo byt podla , toho že som zakrvacala v pondelok to bol 6 DPO, tak dnes 10 a nič nevišlo ☹

majkushka
8. dec 2011

@emilia25 a tebe na kolky den cyklu vysiel pozitivny test ?

emilia25
8. dec 2011

@majkushka ja som mala naposledy 6.11 ms a test mi vysiel prvy krat pozitivny 5.12.tak skus zajtra rano uz by ti mal pekne vyst.

majkushka
8. dec 2011

@emilia25 ja som mala mrchu 16,11, nemysliš že by som mala ešte počkat ked mam mat mrchu až 14 teho ?

emilia25
8. dec 2011

@majkushka no ja si myslim ze by si mala pockat ja som tiez testovala cely mesiac este som si kupila ten najcitlivejsi ze uz 5 dni po oplodneni a vzdy vysiel negativny az ked mi vlastne akoze mala dojst tak mi vysiel pozitivny test.skus pockat do toho 14.

majkushka
8. dec 2011

@emilia25 ja sa nebudem stresovat , ale to ma doktor poblaznil , povedal mi na sone že mam vyššiu sliznicu a zvečšenu maternicu a že kludovy režim tak už teraz neviem co od radosti zo sebou tak sa mi zda ale to može byt aj predmrchovsky stav že ? a najhoršie na tom je že mam duphaston a tie stavy su take ako pri tehu hrozne toto čakanie , za to mi zostaval ten krčok ale aj ten mam po plastike tak nechcem moc zistovat aby nahodou niečo , a ty priznaky okrem zmeny tela ? nejake

emilia25
8. dec 2011

@majkushka malo skoro ziadne najprv som mala castejsie vajecniky ma pobolievali teraz nic moc ani chute ani prisia ma vobec nebolia hoc sa mi zvecsuju sem tam ma pichne vo vagine.ale to hned prejde az mi je to cudne bo prve 2tehu ma bolela maternica.a teraz nic.

majkushka
8. dec 2011

@emilia25 tak super tešim a gratulujem nech je to tak dokonca 🙂 😉

emilia25
8. dec 2011

@majkushka dakujem a neboj a ta sliznica je tiez priznak tehu.tym vlastne doktor aj zisti tehotenstvo teda aspon mi to vzdy povedal ked ma pozeral rucne a potom ultrazvukom.

majkushka
9. jan 2012

@emilia25 ahojky dnes doobeda som si robila tehu testik a vysiel celkom pekne , a teraz druhy a nič ani duch , može to byt ovplyvnene tym že som vela pila vody som 11 DPO dakujem za odpoved

emilia25
10. jan 2012

@majkushka ahoj toto sa aj mne stalo prvy test krasne pozitivny a to som si ho robila do obeda ked som prisla z mesta.a druhy som si robila zas rano ale to som ranajkovala vypila pohar caju a pohar kavy a test skoro negativny iba taka skoro nic ciarka.tiez som z toho bola nalakana.ale urobila som si dalsi a to som asi 2hodky pred tym nejedla nepila a vysiel opet krasne pozitivny.tak si z toho nic nerob zajtra si urob dalsi a uvidis ze vide opet krasne pozitivny.

emilia25
10. jan 2012

@majkushka ja som akurat vcera bola na druhom ultrazvuku bo na prvom bolo vidno len ten plodovy vak a vcera tam uz bolo krasne babetko a aj srdiecko som videla krasne byt.a podla ultrazvuku som v 8tyzdni a podla ms som uz 10.tak este ani neviem kedy bude priblizne porod ze to mi urci podla ultrazvuku.inac musim povedat ze toto tehu.je najlepsie zo vsetkych co som mala.okrem priberania na bruchu sa vobec necitim ako tehu.a ty sa ako citis?byva ti zle?

majkushka
10. jan 2012

@emilia25 ja praveze aj my byva trochu k veceru zle ale berem utrogestan tak nemozem tomu verit , brucho ako na mrchu boli doobeda a strasne hlava mrcha ma prist vo stvrtok ja som s toho zufala bojim sa aj testnut lebo sa bojim asi pockam a testnem v piatok az a bude dakujem za odpkved krasne tehulkovanie

emilia25
10. jan 2012

@majkushka tak teda pockaj do piatku aspon bude ciarka silnejsia.a neboj ja som sa tiez bala uz ma vselico napadalo az som to nevydrzala a urobila dalsi a ten uz bol krasne pozitivny este viac ako ten prvy.tak treba krasne mysliet pozitivne a bude vsetko fajn.drzim vsetky palceky.

lilienlilly
11. jan 2012

Ahojte mozem sa pridat pokusame sa o babo a verim ,ze to vyslo, v brusku mi tak trsku buble mrchu mam dostat 21,1 ale verim ze si da pauzu na 9 mesiacov;) podbrusko trosku pobolieva ako na mrchu a prsia bolia, tak uvidime co z toho bude;)

saskaz
11. jan 2012

maminy tehulky chcela by som sa opytat vas skusenejsi,mi snazilkujeme o mimco a dlhsiu dobu sa nejak nedari,vy ked ste otehu tak sa vam to podarilo hned,aj ste si merali BT,alebo kontrolovali ovulku?a co sa tyka spoluprace s manzelom-lebo mne niekedy rezignuje-manzel vas v tom podporoval?a co sa tyka ovulky musim ju citit alebo nie a ona prebehne?prosim IP-a dakujem za kazdu radu

jjanulik21
13. jan 2012

Ahojte baby. Mozem sa k vam pridat? ja sa chcem iba opytat jednu vec....tiez sa s manzelom snazime o babo a v nedelu som mala ovulku a aj sme snazilkovali takze dnes je 5 den po ovulke a v noci ma zobudila silna bolest v bruchu na pravej strane...ja som sa uplne prestrasila....napadlo ma ze je to asi slepe crevo co dufam ze nie lebo iba v oktobri som bola na operacii na prefuk vajecnikov ci ako sa to presne vola 🙂 bola to fakt silna bolest normalne ma to az zobudilo...chvilu pobolelo a potom prestalo.....co myslite?

anjelik007
22. jan 2012

@monuska342 ahoj, som podobný prípad ako ty, tiež som si robila prvy test ale v deň menstruacie a bol negativny a o 5 dni už bol pozitívny. Teda teraz už viem, že som tehotna, len ešte neviem v ktorom týždni. Nevieš v kolkom si bola ty, keď ti vyšlo že si tehotná?

monuska342
22. jan 2012

@anjelik007 myslim ze 4tt alebo 5tt rata sa to podla poslednej menstruacie takze je to individualne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre