Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

sprituska
27. máj 2013

@snazilka1983 ako je duch trosku realnejsi?

snazilka1983
28. máj 2013

@sprituska ahoj ee. rovnaky na tom druhu teste ako vcera a na mamateste bielo ako v zime ☹

sprituska
28. máj 2013

@snazilka1983 tak este vydrz, urcite zosilnie. Ja uz mam 3DC. Teplota klesla na 37.

snazilka1983
28. máj 2013

@sprituska nezosilnie. ja sa toho nedrzim. mam takych duchov kazdy mesiac a nikdy nic z toho. neboj zadari sa ti ked nebudes cakat.

biba
29. máj 2013

Ahojte, tak ja neviem co sa deje, vo stvrtok mi skoncila mrcha, od piatka si davame s partnerom zalezat na babatku 🙂 uz druhy den mam divne pocity v podbrusku, akoby prichadzajuca mrcha, citim si vajecniky, v zaludku mam tazobu, nie je mi zle, len mi je tazko a ja uvazujem, ci by to mohli byt priznaky uspesneho snazenia sa, co myslite??? viem, ze tes este nema vyznam si robit, ale tak potrebujem o tom s niekym hovorit a partnera tym nechcem zatazovat a na koho ineho sa obratit ak nie na ludi, co su na tom rovnako ako ja 😉 dakujem za vase nazory 😀

biba
29. máj 2013

a este jedna vec, prsia ma zatial nebolia, ach jaaaj. . . asi ma porazi ale takto sa citime asi vsetky 😀

vierka0
29. máj 2013

@biba mala by si sa menej sledovat..ak ti skoncila ms pred tyzdnom, nie je mozne, aby si mala tehotenske priznaky, vysoko pravdepodobne si este nemala ani len ovulaciu, slabe tlaky v podbrusku by mohol byt znak prichadzajucej ovulacie, tazoba na zaludku bude najskor z tazkeho obeda..

biba
30. máj 2013

@vierka0 podla reakcii tela som mala alebo mam ovu od pondelka, nakolko nemam pravidelnu mrchu sladujem reakcie tela, a od pondelka rana mam vytok naznacujuci ovu, mas pravnu, mozno sa viac sledujem, ale ta tazoba nemoze byt z jedla, mam upravenu stravu a na nej som nic nemenila, mam pocit akoby som mala zaludok stale na vode . . . ale uvidim, dalej sme si s partnerom vsimli, ze som zmenila telesnu aromu, co do teraz nikdy nebolo, myslite, ze to mohlo byt sposobene aj tym, ze ked sa do mna spravil, tak vplyv jeho mikrobov v spojeni s mojimi mohol sposobyt tuto zmenu?? Ale zas je divne, ze az teraz to je citit, nedavame si pozor od zaciatku maja ,tak neviem preco by to bolo citit az teraz. . . on tvrdi, ze sa mu podario babo a to preto 🙂 ja sa nazim najst racionalne vysvetlenie toho, co sa so mnou teraz deje, nechcem mat plane nadeje 😀

vierka0
30. máj 2013

@biba ovulaciu nemozes mat od pondelka do napriklad piatku, ovulacia je moment uvolnenia vajicka z vajecnika (prasknutie folikulu) a ten trva par sekund. Zmeny hlienu mozu naznacovat prichadzajucu ovulaciu, ked sa zvysuje mnozstvo luteizacneho hormonu, ktory ovulaciu podmienuje. Odporucam nesledovat sa tolko, tesit sa zo sexu a dufat, ze sa podari raz dva..druha vec je, ze tehotenske priznaky su dosledkom posobenia hcg hormonu (aj progesteronu, ale to co sposobuje progesteron su prejavy, ktore su bezne v lutealnej faze, nepotvrdzuju tehotenstvo - napriklad citlive prsia), teda sa zacnu prejavovat az ked hcg hormon zacne dosahovat nejaku uroven v tele, a to je uz vidno aj na teste potom..treba si uvedomit, ze k oplodneniu zvycajne dojde vo vajickovode, odkial oplodnene vajicko putuje este niekolko dni do maternice, nejaky cas trva aj uhniezdenie vajicka a k samotnemu uvolnovaniu hcg hormonu teda dochadza ovela neskor ako doslo k samotnemu oplodneniu, cize nie je mozne zistit tehotenstvo skor

biba
30. máj 2013

@vierka0 no jo, v zasade si toto vsetko uvedomujem, ale som tak priserne nedockava. . 😀

novalin
31. máj 2013

@biba všetko záleží od toho kedy prebehla ovulka. môj drobec má teraz 3,5 roka a snažili sme sa vyše roka, dotkorka mi tvrdila že nemám ovuláciu lebo že vajíčka neprsknú ale dorastajú na veľmi veľké a na začiatku mrchy sa len vylúčia z tela von. brala som lieky na rast vajíčkom potom aj injekcie na prstkunutie snažili sme sa vždy vtedy keď dokyna povedala. po roku sme si povedali, že niesme nejaké králiky aby sme to robili vtedy keď nám niekto prikáže. sexíkovali sme si kedy sme chceli a hlavne pre radosť. nejak sme neriešili či je správny čas či nie. na ďalší mesiac mi meškala mrcha ale u mňa to bolo pri nepravidelnom cykle úplne normálka ale občas mi bývalo už v strede cyklu zle bolelo ma brucho ale hovorila som si asi ovulácia .. no ale potom mi to nedalo skúsila som urobiť test a bola som tehu. prehlásila som sa k inému doktorovi lebo moja doktorka mi povedala len ok prídite o tri mesiace na krv ani mi to nechcela potvrdiť. môj nový aj teraz lekár ma hned vyšetril a to som už bola 9tt aj srdiečko bolo počuť. povedal že som musela otehotnieť počas ms alebo tesne po nej podľa veľkosti plodu. takže moja vlastná skúsenosť že nie každá žena má plodné dni v strede cyklu

biba
31. máj 2013

@novalin dakujem, ze aspon niekto ma nezotrel za moj nazor 🙂, ved uvidime co bude dalej, vcera som mala take jemne spinenie, ale iba chvilu spozorovala som ho cca o 19.30 a ked som prisla domov este bolo cca o 21.30 no pocas noci a dnes uz nic, tak uvidime. . . test si este nespravim, zda sa mi to zbytocne, ale sledujem, co bude dalej, no zatial chute sa nemenia, pria nerastu, len jemnejsie su citlive, ale ak sa to podarilo a podarilo sa to v tedy co si myslim a den ovu som mala vtedy co si myslim, tak sa manmozno aj dievca podarilo 😀. . . ale vsetko je to len v teoretickej rovine 😀 kazdopadne dakujem 😉

ckatka
3. jún 2013

baby mali ste daktora ako tehu priznak na zaciatku hnacku?

pipinka3027
3. jún 2013

@ckatka no ja to mavam teraz,a tiez neviem ako ty,mam uz tyzden,tak kto vie co to je,ak prides na to,daj vediet,testovat nechcem 🙂

ckatka
3. jún 2013

@pipinka3027 no mne je od predvcera zle a teplota sa mi drzi 37,6 - 37,8 ...mam zavrate, nevladzem a dnes som zacala hnackovat... nejedla som nic take, ze by to mohol byt pokazeny zaludok... som este len 6 dni po OVU, tak je to divne

katka0905
3. jún 2013

@biba
@vierka0 no podla mna su aj ine veci, ako tieto fakticke zalezitosti. Len sa podelim o moju skusenost. V pondelok som zacala mat pocit, ze som tehotna. Vyslovene aj tehotenske priznaky, zavrate, napate bradavky. V skutocnosti som podla vypoctu lekara otehotnela az par dni potom. Pretoze v piatok som bola unho, robil mi testy a vyslo mu, ze tehotna nie som (tvrdil mi, ze tie testy odhalia tehotenstvo v podstate okamzite). Napriek tomu som si o dva tyzdne kupila test a tehotna som bola. Proste vo vnutri som citila, ze dietatko je na ceste, aj ked objektivne mozno este ani nebolo pocate 🙂

pipinka3027
3. jún 2013

@ckatka mna dnes rano trosku nadvihlo,ale to asi,ze som nejedla,alebo tak nejako,pobolieva v kriziach a sem tam vo vajci 🙂 prvu ovulku som mala bolestivu a teraz vobec,ale inac som v pohode,ja mam inac ovulku do stredy,ale s manzelom uz nebude sexovat,lebo je na dovolenke 🙂 tak asi to je len z ovulky,tak co ti ja viem,bola mi aj tak na chuja trosku,ze ma vsetko bolelo,tak ako na teplotu,ale nemala som ju 😖 tak neviem

vierka0
3. jún 2013

@katka0905 sorry, ale ked mi niekto povie, ze sa citi tehotne, aj ked este nedoslo ani k oplodneniu, tak to nie je nic ine ako psychosomaticke priznaky..a ked tu citam poniektore prispevky, tak sa mi rozum zastavuje..mnohym by nezaskodilo nastudovat si nieco o zakladoch ludskej reprodukcie

katka0905
3. jún 2013

@vierka0 si cista materialistka, ako vidim 🙂 takze so mnou sa nie je o com bavit - pre teba. Zelam vsetko dobre.

vierka0
3. jún 2013

@katka0905 no za materialistku sa teda vobec nepokladam, neviem z coho si to usudila, skor sa povazujem za logickeho cloveka a hlavne, nieco o menstruacnom cykle viem, kedze to mam nastudovane a zivotom overene..a kde si sa docitala, ze sa s tebou nie je o com bavit ?

pingu1
3. jún 2013

@katka0905 nic si z toho nerob. mna kopalo uz 10 dpo... zvlastne mi trhalo maternicou. bola som si ista ze som tehu a to som test ani nerobila

vierka0
3. jún 2013

@pingu1 aha, a teba kopalo dieta 10dpo ?? wow, to si asi jedina na svete

sandra86
3. jún 2013

@ckatka po poz. teste ma o dva dni vecer fajne prehnalo, ale potom uz nie 😀

sandra86
3. jún 2013

@pingu1 to sa skor roztahuje resp. zvacsuje maternica, tiez som to citila

katka0905
3. jún 2013

@vierka0 materialista je clovek, ktory uprednostnuje hmotu pred duchom - z toho logicky vyplyva, ze je to clovek, ktory nepripusta moznost, ze by matka mohla citit v sebe dusu dietata uz pred jeho splodenim. Dusu a ducha si v tomto zmysle dovolim stotoznovat, kedze ide o rovnaky princip sucna. Nenapisala som, ze sa so mnou nie je o com bavit. Napisala som, ze PRE TEBA sa nie je o com so mnou bavit. Aj som sa s tebou uz rozlucila, tak neviem, preco ma este oslovujes 🙂
@pingu1 ja si z toho prevaze nic nerobim 🙂 podla mna je to prirodzena a samozrejme zalezitost u kazdej matky, ak v sebe neubija svoju intuiciu.

vierka0
3. jún 2013

@katka0905 myslim, ze mozem odpisat komu chcem, kedze to je verejne forum..nemusis mi vysvetlovat pojem materialista, mam dostatocny intelekt na to, aby som tomu slovu rozumela..prajem prijemne duchovne zazitky

pingu1
3. jún 2013

@vierka0 asi som, ale ja fakt som mala zasklby maternice. viem ze to bolo roztahovanie no pocit bol akoby kopalo 😀

biba
4. jún 2013

Damy, prosim, nehasterte sa, sme tu vsetky na jednej lodi a kazda si zelame aby sme ostali tehu co najskor, a sila myslienok a podvedomia je velmi silna, a pokial nam to ma pomoct v tom, aby sme sa ukludnili, co ma za nasledok otehotnenie, tak nie je jedno, ci vieme o tehotenstve skor ako sa vobec nieco udeje, popr. ci si myslime, ze nas dieta kope v 10dpo??? Hlavne, ze sme stastne. . . ja neviem ci som tehotna, od minulo tyzdnoveho asi 2-3 dnoveho maleho krvaco-spinenia, sa nic neudialo, mam pocit, ze mam vacie prsia, ale viem,ze som dost pribrala, koli vysadenej diete a cviceniu, ale mozno je to priznak tehotenstva, test mi zatial nic neukazal, ale som trpezliva vnimam reakcie tela aj nadalej. . . mozno som unavena preto, lebo som naozaj tehotna a mozno je to pre to, lebo je to pocasim, ale mna robi stastnejsou myslienka, ze mozno som tehotna a preto az pokial nepride nahodou mrcha, budem zit v tom, ze sa nam to podarilo a je jedno co hovoria pravidla, kazdy organizmus je iny a kazdy uplne inak reaguje, takze si uzivajte svoje pocity a chvile stastia. . . drzim nam vsetkym palce 😉

krasneleto
4. jún 2013

to nemyslite vazne co tu pisete?

zuzi241
4. jún 2013

ahojte...aj ja chcem byt tehotna...do MS daleko,no kazdy mesiac dufam,ze sa podari....drzim vsetkym palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre