Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

elisonka
15. dec 2010

ahojte chcela by som sa s Vami podeliť ako to bolo so mnou. asi rok planujeme babo ale zatial sa nedarilo. kazdu chvilu som si robila testy, co som si namyslala ze teraz urcite som. Kazdu co i len malu zmenu v tele som pripisovala tomu ze som urcite tehotna. ale po marnych vysledkoch a negativnych testoch som si povedala stacilo. v poslednej dobe som na to proste nemyslela a jednoducho som si povedala ze teraz asi fakt nie je vhodny cas a asi sme neni na to pripraveny. 30.11. som bola na kontrole u doktora lebo naposledy som mala cystu. lekar mi povedal ze vsetko je v poriadku. ale pre istotu som sla lebo 23.11 som mala namiesto menstruacie len spinenie a trvalo asi tyzden. ked som teda v poriadku tak asi som. v pondelok 13.12 som sla rano do prace a zostalo mi nejako zle. vypytala som sa domov lebo pri pomysleni na to, ze sa v takom stave budem zvijat cely den, som si to radsej rozmyslela. Poobede ma napadlo ze mi zostal este jeden test tak som si len tak zo srandy spravila. este som si hovorila ze to je uz chore. ale cuduj sa svete ta druha palicka tam naozaj bola a bola strasne hruba a viditelna. to nie ako ked som hypnotizovala testy a hladala neviditelnu druhu ciarku. vecer som si zo srandy kupila este jeden a ta druha ciarka tam bola hned - ziadne cakanie ani ni. priznaky mam iba nevolnosti pocas celeho dna, a bolest prsnikov ale skor na dotyk. kto by to bol povedal. niekedy to asi fakt treba vzdat aby to vyslo. len doktorovi idem az 23.12 tak dufam ze mi to len potrvdi a ze vsetko bude ok. tak vela stastia aj ostatnym....

veonka
17. dec 2010

Ahoj te babenky,
elisonka, gratulujem ti k //, potvrdené to budeš mať 23.12. to je krááásny darček pod stromček.

inak som tu nová, ale pripájam sa k vám aby som sa mohla niekomu zveriť lebo doma predbiehať ešte nechcem 😀
Dva týždne tu už na stránke špehujem, lebo mám akési zmiešané pocity, začalo to tým, že ma začalo pobolievať v podbrušku ako pred mrchou, ale to bolo ešte skoro, lebo mrcha mala prísť až tak o 12-14 dní, no a tak skoro som PMS nikdy nemala. Tie bolesti trvajú dodnes, a tedu nie sú stále ako pri mrche, ale sem tam čosi kdesi zabolí, strieda sa to raz naľavo raz napravo, raz v strede. Celý ten čas ma straaaašne bolia kríže, už ma aj manželík masíroval ale pomohlo len na chvíľu . Inak zistila som že mám tiež zvýšenú telesnú teplotu (bazálnu som nikdy nemerala tak neviem) tak počas dňa keď merám tak mám vždy medzi 36,9- 37,3, ale chorá sa necítim. Mám dlhší cyklus 29-31 dní, takže mrcha má prísť 16.12-18.12, tak ešte oficiálne netestujem (aj keď zrobila som jeden tast na začiatku tých čudných pocitov, ale ten bol samozrejme negatívny). Prsia ma nijak nebolia (práveže pri mrche strašne), myslím že ani veľmi nenarástli a či sú žily na nich výraznejšie neviem posúdiť, lebo ja mám také výraznejšie žily asi normálne. Inak akosi mi nič nechutí a ani po dlhom rozmýšľaní akosi neviem prísť na to čo by som zjedla. Občas sa mi pokrúti hlava, že by to bolo z nedostatku tekutín? neviem.. Nechcem si nič nahovárať, aby som nebola sklamaná, preto chcem aj s testíkom počkať a nikomu nič nehovorím- teda okrem sťažovania sa na kríže .
Tiež mám pocit že mám asi citlivejší mechúr, lebo mám stále pocit že sa pocikám, a pri cikaní ma nič napáli ... takže prechladnutá by som byť nemala (čo som si tiež najprv myslela keď ma tak kríže boleli, ale to takto dlho netrvá a bez ďaľších príznakov rezania a pálenia sa mi to ešte nestalo).
Viem, že je tu podobných príspevkov asi dosť, ale veľmi by ma zaujímal váš názor, prípadne nejaká rada alebo aspoň pár slov, lebo ako vravím, doma o tom mlčím a preda len... chýba mi zveriť sa s tým niekomu a počuť alebo aspoň prečítať nejaký postreh...

fomarik
21. dec 2010

@elisonka ahoj Elisonka. Srdečne blahoželám k //. Ja budem mať tiež potvrdené tehu 23.12. my sme sa snažili 5 rokov a po 3IUI sme sa dočkali, 16.12 sme našli // aj my...konečne. 17.teho som bola na krv, hcg bolo len 37, ale bolo mi povedané, že je to na dobrej ceste. Takže vo štvrtok ideme do centra, do Helisou, aby sa na našu fazulku pozreli odborným okom. Ja som len cítila, akoby mi horeli prsia, ale to trvalo skutočne iba chvílku, nikdy také som pred tým necítila, no a samozrejme bolesti, pichnutie sem, pichnutie tam a bolesti ako pri poriadnej mrche! Pomaličky ale isto sa pridružuje nevolnosť, presvedčilo ma o tom minulotýždnové a dnešné blinkanie na WC.
Takže silno držím palce, aby ste dopadli OK...a aby tieto Vianoce boli pre vás skutočne tými najkrajšími.

duratlicka
22. dec 2010

Ahojte,
mam otazku. Beriem duphaston na upravu cyklu a vzdy ms chodi 28. den a teraz nic. Uz je 34. DC. Robila som si test asi 29. DC - negativny. Naliate prsia mam uz vyse tyzdna, picha ma na lavej strane v podbrusku a mam telesnu teplotu 37,7 C. Nie som chora, lebo inak mi nic nie je. Zahada. Ale citala som tu, ze tie tehu testy nie su velmi spolahlive. Pockam asi este do pondelka a ak nepride ms, urobim dalsi. Alebo mate lepsi napad? Teraz cez sviatky ma lekarka aj tak nevysetri.

mykky
22. dec 2010

Ahojte mamičky. Môžem byť tehotná, keď mi to už vyše týždňa mešká, ale meriam si teplotu a pri prvom tehotenstve som mala teplotu stále 37 + - pol stupňa a teraz mi to skáče 36,6, 36,4, 36,5 a pod. 😖

cukricek_29
23. dec 2010

babenky ked 5 dní po nechránenom pohlavnom styku som si našla na papieri pri toalete trošku krvy to by mohlo byť uhniezdovanie? mám aj také pocity že ma strašne bolia bradavky,som strašne moc unavená často chodím na wc aj v noci a bt mám 2 dni po sebe 37,3 do menštruácie mi zostávajú 4 dni môžem už skúsiť test alebo je to skoro?

duratlicka
23. dec 2010

cukricek_29, ja som skusala test asi po 1 dni meskania a nic. Ale teplotu mam uz viac dni 37,3 a viac a je mi cudne. Takze podla mna je zbytocne testovat skor ako meska ms.

duratlicka
23. dec 2010

Ja som dnes so strasnymi bolestami dostala ms, takze to bud nebolo tehotenstvo alebo skory potrat. Ale fakt sa mi zdalo, ze som tehotna. Co uz? Celkom som sa tesila.

cukricek_29
23. dec 2010

no a možno aj ked prišla ms možno ešte môžeš byť tehu skús aj potom ešte testnúť však žena aj ked je tehu máva niekedy ms síce vravia že len pár dní a slabšiu ale aj moja mamina pri 4 deťoch mávala do 3 mesiacov ms pravidelne 🙂

katy633
13. jan 2011

ahoj.tak ja som po prvom pokuse o mimi mala cudne pocity hned,dva tyzdne pred mrchou som mala citlive prsia a pobolievaalo ma v podbrusku ako pri ms.nikdy predtym sa mi to tak skoro nestavalo tak som si myslela ze som tehotna,a bola som sklamana.teraz sa uz snazim nevsimat si kazdu zmenu, lebo by som sa zblaznila.teraz sa s manzelom snazime uz po 3x, tak dufam ze to uz dlho trvat nebude a najdem tam // 🙂 .
ps:prajem vam vsetko dobre do noveho roka 2011 😉

9adka9
15. jan 2011

...ahojte babulky,my sa snazime uz asi 1,5 roka a zatial nic,nie sme kazdy den spolu,ja chodim na tyzdnovky...☹
a mam aj nejake problemy s mrchou...no mala som a je to tu zas,bola som 2 roky na agolutine,teraz od leta bez neho co bolo super, a teraz zasa ,na posledy som ju mala 20.novembra 2010.... a okolo 30. som mala dostat a od vianoc ma zacalo bolet brucho,krize, a citim sa akurat tak ,,vlhkejsia,, zo spodu 🙂,som bola od 19 doma takze sa mohlo aj zadarit ...testy som si robila 2 z rozdielom 3 dni a boli negativne ☹ (7.1. a 10.1)...ale v pondelok idem na gyndu ...tak dufam,ze to nebude nic vazne...a babenko aj moze aj nemusi byt lebo sa chystam na operaciu...tak nebudem ani velmi nestastna,ale potesilo by po takom dlhom case...a v aprili mame svadbu mimochodom 😀

stanca22
18. jan 2011

@9adka9 Gratulujem k svadbe, ja som vydatá druhý rok a je to zatiaľ super, poznám ľudí okolo mňa, čo mi neodporúčali manželstvo a odhovárali ma od toho, no som zatiaľ šťastná, kde som a s kým som 🙂 Teda si nesťažujem 😉 Prajem i veľa zdravíčka, ako čítam, Ty ho naozaj potrebuješ ... My sa snažíme už vyše dvoch rokov, tak uvidíme ...

stanca22
18. jan 2011

@katy633 No my sa snažíme vyše dvoch rokov, tak uvidíme a dobre robíš, že sa snažíš si to nevšímať, lebo človek sa naozaj môže z toho rýchlo zblázniť ... ja už si nič nevšímam, akurát teraz som si len všimla že mi to mešká ale nič si z toho nerobím ... alespoň zatiaľ 😉

atap
19. jan 2011

Ahojte kočky, potrebujem poradiť. Mala som ovuláciu 6. 1. a v decembri 7. 12 (mávam pri nej bolesti podbruška, preto viem kedy som ju mala), s priateľom sme mali nechránený styk, keďže sa o bábätko snažíme. Už nejaké 2 týždne mám strašne nafúknuté brucho, občas mám pocit na zvracanie, bolí ma občas chrbtica cítim si podbruško (pri tom keď si sadám alebo pri väčšej námahe), a už nejaké 4 dni mám zväčšené prsia so žilkami... Máte niekto skúsenosti, mám 11 mesiacov po potrate cisársky rezom, preto neviem či si to namýšľam alebo.... Ďakujem za vaše názory

munu
19. jan 2011

@atap moj nazor, ze si tehulka urcite na 100%.. mas totizto priznaky presne take iste, ako som mala ja pri mojom Matkovi.. prajem vela stastia, kedy budes testovat? daj potom vediet, ci som sa mylila alebo nie.. ale ja verim tomu, ze sa nemylim 😉

katarinan
21. jan 2011

ahojte dievčatá....čítam tu teda všeličo, ale aj tak by som chcela počuť názor alebo aspon nieco...co myslite, mozem byt tehotna? menzes prisiel asi tak o jeden deň skôr ako mal...no bol dost slaby...prvy den celkom tak normalne mozno o nieco slabsi ako zvycajne, a potom uz iba dva dni, aj to prakticky ziadna krv.stalo sa mi to prvy krat.mavam ho pravidelne, presne na den a trva tych 6 dni. pobolievalo ma aj podbrusko, ale tak zvlastne...taka divna bolest akoby priamo na vajecnikoch alebo tak niekde...uz pár dni, sa mi len tak zdvihne zaludok, aj ked som hladna, ked si idem vziat jest, je mi tazko a citim ze osm hladna...po chvili to ustupi, zjem trocha a zasa je mi tazko...zo dva dni sa mi aj hlava len tak zatocila z nicoho nic...a jnapriek tomu ze malo zjem, mam ako keby nafuknute brucho..test som si robila, ale nic tam nevyslo, mozno to bolo skoro...viete mi pomoct alebo poradit? dakujem za vase odpovede...

mika165
21. jan 2011

@atap ahoj! A kedy máš dostať menzes?Najprv si skús spraviť test,aby si nebola potom sklamaná ako ja.S manželom sa snažíme o bábo pomaly 2 roky,niekedy si už namýšľam nejaké príznaky,no menzes sa vždy dostaví.Posledné dva cykly mi prišiel menzes o 4 dni neskôr,trochu som aj pribrala(cítim to na všetkých nohaviciach)no test som ešte neskúšala,keď som mala menzes,aby som sa znova nesklamala. ☹

atap
21. jan 2011

@mika165 ahoj, no ja to mam už potvrdene od lekara, ze som tehotna. neverila som ani 3 pozitivnym testom.... menzes som mala/mam dostať dnes, ale citím sa tak akoby mal prísť každú chvílu, snad nepride, ked som tehotna

estanis
21. jan 2011

@katarinan ahoj, aj ja som pri mojom prvom tehotenstve dostala prvu ms. tiez to bola len taka slaba trojdnova zalezitost, no neustale ma pobolievalo podbrusko a prsia. po troch tyzdnoch som si spravila test a...bola som tehotna

mika165
21. jan 2011

@atap tak to Vám blahoželám!!A v ktorom týždni asi si?Prajem Ti,aby všetko dobre dopadlo až dokonca.

atap
21. jan 2011

@mika165 zhruba v 5 tt

danulicek
22. jan 2011

ahojte, mam taku dilemu:
2.1. mi zacal menzes, ovulku mavam stale tak do 10.dna cyklu. v tom case sme boli spolu s drahym a teraz je vsak cca 20. den a ja mam v tomto mesiaci zas take iste pocity ako pri ovulke - pichanie v podbrusku, tahavy vytok, spuchnute brucho atd. co myslite, zeby konecne tehu? 😅

katarinan
22. jan 2011

@estanis prsia ma nebolia...ale podbrusko ma bolelo tak vselijako, este sem tam zaboli...ale pre pokoj v dusi idem v pondelok ku svojej doktorkeô..a.by som si bola na istom, pretoze beriem nejake tie lieky aj ked pisu ze su neskodne....stalo sa mi to fakt prvykrat...

balazica26
22. jan 2011

Ahojte snažilky a tehuľky.
Nám s manželom prvý pokus v septembri 2010 nevyšiel, bábo nerástlo. V januári sme mali začať skúšať znova, ale bola som netrpezlivá a v decembri hneď ako odišla "červená armáda" sme začali snažilkovať. No... sviatky boli ako sa patrí...zákusky, veľa jedla, nejaký alkohol, aj keď na Silvestra sa podarilo prehnať to trocha viac...do toho som ešte aj ochorela a 7.januára som nasadila trojdňové antibiotiká... no a 11.1. som čakala mrchu a mrcha nikde... týždeň a nič... a už som to predvčerom nevydržala (objavilo sa mi aj také čudné hnedkavé špinenie...tak som sa zľakla čo sa deje)...spravila som si rovno dva testy a oba mi potvrdili to očakávané, čo mi síce už dlhšiu dobu potvrdzovala občas silnejšia, občas slabšia bolesť v podbrušku a na vaječníkoch... a takisto na dotyk veľmi citlivé prsia a bradavky. V utorok sa chystám navštíviť môjho gynekológa a dúfam, že mi povie len pozitívne spravy a že moja bujará oslava nového roka nebude mať nejaké následky... po akej dobe tehotenstva ste zistili, že ste tehotné...? myslíte, že by tá bujarosť a následná choroba liečená antibiotikami mohla mať negatívny vplyv na vývin a rast plodu? niečo som čítala, že prvý mesiac je plod živený z nejakého žltého telieska a nieje spojený s krvným obehom matky. viete o tom niečo?

danulicek
22. jan 2011

@balazica26 tiez som citala, ze v prvych tyzdnoch to nema taky dopad na drobceka, ako ked je uz potom ziveny priamo od matky. takze myslim, ze sa nemusis obavat, i ked samozrejme - lahko sa to povie... blahozelam a dufam, ze vsetko dobre dopadne ;)

stanca22
23. jan 2011

Bábenky, prosím o Váš čistý názor, s manželom sa snažíme dobré 2/5 roka o mimčo, no nedarí sa, na vine sú manželové spermie, ale nedávam jemu za to vinu, on za nič nemôže !!! 😖 Posledný mesiac začal užívať Profertil a ja zase Calibrum - baby plán, pijem veľa mlieka a alchimilkový čajík, no mala som MS dostať teraz 16.01. 2011 ale stále nič, stále sa mi zdá, že už už dostanem a nič stále ... sem tam ma pobolieva pod bruškom i prsníky ale nezdajú sa mi, že by mi podrástli nejako, žilky na nich sa mi tiež nezdajú zosilnené, troška mi býva zle a môj žalúdok by stále dačo jedol 🙂 Ale nevraždila by som pre jedlo 😀 A najvyše mám strašne podráždenú náladu každý deň, stále sa na každú blbosť rýchlo rozčúlim, kričím a urážam sa, no nechápem prečo, veď ja mám vraj celkom dobrú povahu, tak nechápem, prečo zrazu sa tak správam??? A stále chodím na malú potrebu na wc, pomáli sa asi naťahujem do záchodu asik 😀 a pri väčšej potrebe na wc mávam čiernej farby, zväčša to má byť hnedej ale ja mám v poslednom čase v čiernej farbe, tak viete mi poradiť či môžem byť v tom i napriek zlému spermiogramu môjho manžela, prosím?

malinovka333
23. jan 2011

@stanca22 prečo si nespravis test?podla mna by to už mohlo ukazat,aj to ze ta pobolieva v podbrusku mozes byt tehotna

stanca22
23. jan 2011

@malinovka333 No lebo mi už raz tak meškalo 11 dní a prišlo mi MS až na 12 deň, takže tak ... radšej istota 😉 No ja mám v poslednom čase dosť nepravideľnú aj keď v posledných dvoch mesiacoch som mala pravideľnú 🙂 No a aj ma každý deň pobolieva hlava, ešte som zabudla dodať 😉

sandyza
10. feb 2011

Ahojte, neviete mi poradit? poslednu menstruaciu som mala 5.1., mam 31 dnovy cyklus, doteraz na den pravidelny, takze som ju mala dostat 5.2. a stale nic. Cize meska mi uz 5 den. Den potom ako mi meskal menses som isla k doktorovi kvoli svrbeniu, dal mi vaginalne tabletky clotrimazol aj krem, robil mi aj vaginalne sono. Chcem sa opytat ci kvoli mykoze mi moze meskat menzes a kolko dni je normalnych, a je mozne aby lekar nevidel pripadne zacinajuce tehotenstvo na vaginalnom sone tak skoro ? dakujem

chinchilla
11. feb 2011

ahojte 🙂 prosim vas, chcela by som sa spytat. S manzelom sa pokusame o babatko, ovulaciu som mala 31.1. a v ten den sme sa tiez o mimi pokusali. mam pocit, ze by som mohla byt tehotna. Testovala som sa hned 6 den po, ale test vysiel negativne-ale to bolo asi aj prilis skoro na testovanie. Na 7 den po som mala taky zvlastny pocit v podbrusku, take akoby chvenie. A teraz uz styri dni vkuse citim pravy vajecnik (aspon si myslim, ze to je vajecnik), take jemne pobolievanie, trva to stale, takmer nonstop to citim. Vzdy vsak iba na tej pravej strane. Okrem toho ani nejake ine priznaky nemam. Avsak nikdy predtym som to nemala. A tiez este to, ze mam specialne upravenu stravu, urcite jedla jest nemozem, lebo mam potom problemy. No a ja som prave na tie jedla dostala chut, tak som si dala a ziadne problemy nenastali. Nechapem tomu. Ale hlavne ma trapi ta prava strana, moze to byt priznak tehotenstva 😕 ? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre