Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

veronika.86
28. jan 2012

@eri28 Ja som mala tiez slabu ciarku zo zaciatku a v teste som si nastudovala,ze akakolvek sytost druhej ciarky ak je viditelna znamena pozitivny vysledok..🙂 ta sytost zavisi od toho kolko hormonov mas v tele..mojej tete napriklad test ukazal dve ciarky..a to podotykam ze dovtedy nemala druhu ciarku ani len slabu..az v 11tom tt

eri28
28. jan 2012

@activia asi 13 den DPO

eri28
28. jan 2012

no baby uvidi.............

activia
28. jan 2012

@eri28 pockaj na den kedy ma prist mrcha a potom testuj ak sa nedostavi

eri28
28. jan 2012

@activia ked nedojde, potom uz, len tesiiiiiiiiiiiiiim 😉

suzie12
9. feb 2012

ahojte... mrcha mi meska skoro 2 tyzdne a ciarky su stale uuupne slabucke... uz tyzden uplne rovnako..vcera vecer so test ukazovala manzelovi, ci nemam halucinacie ale 2 ciarky videl aj on... tak som testovala hned rano a stale len take slabulinke...☹ pri prvom tehu boli ciarky riadne u po 2 dnoch meskania..

nanuskal
12. feb 2012

@suzie12 ahojky a nechceš radšej zájsť na gyndu? Z krvičky by ti to ľahšie zistili a mala by si istotu...

natalia
13. feb 2012

predvčerom som si robila test z ranneho moču bola tam druha čiaročka ale velmi slabo viditelna... 🙂 a ked som test zopakovala včera večer tak žiadna čiarka ani naznak...tie testy ukazuju niekedy falošne vysledky.. 😒

mezarthys
15. feb 2012

ahojte 🙂 ja som si robila test v pondelok a utorok ráno, boli tam slabunko viditeľné (pri dennom svetle z určitého svetla) druhé čiarky. Dnes som však bola u doktorky, na utz nič nevidela a tehotenský test u nej vyšiel negatívne (woman secret, zistiť sa dá už po 40 sekundách od "ocikania"). Test z krvi mi robiť odmietla :/. Mohli by tie dva testy, čo som si robila predtým byť falošne pozitívne? Neviem si to vysvetliť. Robila som si ich preto, lebo poslednú menštruáciu som mala len dvojdňovú namiesto päť a bola veľmi slabá. A dva dni po jej skončení ma začalo bolieť podbruško, som celý deň unavená, ako keby som v noci ani nespala a stále sa mi motá hlava. Trvá to už vyše týždňa. Keby som bola tehotná, mala by som byť od poslednej dobrej menštruácie asi tak v piatom týždni. Mám test ešte vyskúšať?

natalia
15. feb 2012

@mezarthys mne pred týždnom tiež ukazalo pozitivne falošne vysledky a dnes robila test a už bol negativny..testom neverim na 100% ☹

jenny6
15. feb 2012

Baby, z vlastnej skúsenosti môžem poradiť, že najspoľahlivejší (najcitlivejší) u mňa bol mamatest 😉 Podľa mňa keď vide slabučká čiarka, tak predsa musí byť zvýšené HCG, no niekedy to príroda zariadi sama, vajíčko sa slabo uchytí alebo sú iné dôvody..aj preto sa neodporúča testovať veľmi skoro, ale kto by odolal 😉 No držkam palce ďalší mesiac🙂

mezarthys
16. feb 2012

@natalia som sa cítila ako idiot u tej doktorky, keď som jej hovorila, že dva testy som mala slabo pozitívne a keď mi ona spravila test, tak bol negatívny. A že z krv mi brať nebude, lebo to sú veľmi drahé testy :/ Tak ako to mám ja potom zistiť?

natalia
16. feb 2012

@mezarthys hm,ani nevrav ...najhoršie je že som sa potešila aj moj priatel a o par dni negat...inak čitala som v letaku že zvyšene hcg može zapričinit aj daky zapal v tele a myslim že je to pravda.. 😒 myslim že najlepšie je sa netestovat a vydržat do meškania ms...len ťažko viem tomu odolat...tuto noc som mala velmi divny sen...až ma to vydesilo ☹

mezarthys
16. feb 2012

@natalia hovoríš, že aj zápal to môže ovplyvniť? vtedy ako som testovala som bola tak dva dni dozadu prechladnutá, možnože to ovplyvnilo....neviem, ale nechápem ako, keď to HCG vylučuje iba uhniezdené vajíčko nie?

mezarthys
16. feb 2012

@natalia mne sa snívalo o rybách a sny o rybách znamenajú ževraj tehotenstvo :D :D

natalia
16. feb 2012

@mezarthys je to pravda že aj prechladnutie može zvyšit hcg..bolo to aj v mojom pripade a ja som si myslela že tehotenstvo..až ked som čitala v letaku že aj choroba to može ovplyvnit vysledok testu..mne sa snival desivy sen,že som bola tehotna vo vysokom štadiu a babo sa tam prudko hybalo a ž mi brucho takmer roztrihlo a ešte aj v tom sne som citila bolest,neviem čo to zanmena bol to ako živy sen 😒

mezarthys
16. feb 2012

@natalia tak myslíš teda, že to bolo len z prechladnutia? nemám si skúsiť spraviť ešte jeden test? únava a bolesť podbruška ešte stále pretrváva :/

svetlusska
16. feb 2012

ahoj, ja som si tiez robila test ci som alebo nie som tehotna a najprv som videla iba jednu ciarku, druhu som skoro nepostrehla ale tak asi po 5 minutach sa zjavila aj druha ale uplne slabulinka.tak som si test spravila aj na druhy den a bola uz silnejsia ale mne uz menzes meskal viac dni.asi takych 5 som si robila test az potom ale tak ja som si myslela ze som aj tehotna lebo mi bolo tak vseliak divne.ale tiez som testu neverila na 100% som si to dala radsej potvrdit na istotu od doktora aby som sa zbytocne netesila.

mezarthys
16. feb 2012

@svetlusska mne to tiez stale neda pokoj, v pondelok som si robila rano, ale nie z prveho ranneho mocu a vysla slabunka ruzova, skoro neviditelna, ale na priamom svetle sa dala vidiet, v utorok som si robila uz z prveho ranneho mocu a tiez bola slabunka, ale trosku viac viditelna ako ta z pondelka, v stredu mi doktorka robila doobeda woman secret, po 30 sekundach to vytiahla, ze to uz by malo zistit a nic tam nebolo, tak mi povedala, ze tehotna nie som a ked som sa jej pytala, ze z coho ma teda stale boli podbrusko ako keby mi mala prist menstruacia, tak ma odbila s tym, ze ta bolest nie je gynekologickeho povodu, proste pristup nulovy

svetlusska
16. feb 2012

aha a ako dlhlo ti meskaju kramy?lebo ja som si spravila test asi az po 5 dnoch ked mi nedosli kramy v termine.gynekolog mi nerobil ziadny test ale mi rovno urobil ultrazvuk a tam bola taka mala gulicka. 🙂 nas maly chlapcek. tak mi potvril ze som asi v takom 3 tyzdni a povedal ze mam prist o dalsie 3 tyzdne ze ked bude vsetko okej tak mi vypise tehotensku knizku.kedze sa mohlo este hoci co stat. nepamatam si uz teraz presne ci som mala take pocity ze mi maju prist kramy kedze to bolo pred 7 mesiaciami.mne bolo skor tak troska nevolno, vsetko mi smrdelo a vsetky pachy som citila vyraznejsie.ja by som si spravila doma este nejaky test ked tak, nejaky iny ako predtym ver mi ze ja som do chvile dokedy som otehotnela vystriedala tych testov dost.a ak ti aj tie dalsie testy ukazu ze podla nich si tehotna tak potom by som isla este raz za doktorkou a ak by bol jej pristup nulovy tak ju zmenim.

mezarthys
16. feb 2012

@svetlusska ja som to mala tak, že 6.1 som dostala normálne krámy (5 dní) a 26.1 som mala také jednodňové špinenie (troška krvi a hnedého výtoku) aj s bolesťou podbruška. Ďalšie krámy prišli troška skôr, ale boli slabé a trivali len 2 dni a nepredchádzala im bolesť podbruška ako pri ostatných cykloch. No a dva dni na to, ako mi skončili tieto slabé dvojdňové krámy ma začalo bolieť podbruško, som celý deň unavená (aj keď spávavam 10 hodín v noci) a motá sa mi hlava.

svetlusska
16. feb 2012

hmmm no tak s tym ti veru neviem pomoct nemam taku skusenost :( ale ak sa to vymyka tvojim klasickym kramom a pocitom pred nimi tak by som asi zasla za doktorkou ze sa citis akosi divne, a ze mas take divne kramy.mozno by ti vedela poradit nejaka ina mamicka co mala podobne skusenosti. je mi luto :(

mezarthys
16. feb 2012

@svetlusska ďakujem ti aj tak 🙂

svetlusska
16. feb 2012

rado sa stalo 🙂

natalia
16. feb 2012

@mezarthys no može byt aj s prechladnutia,u mna to tak bolo proste ja tym testom už neverim...pokial to nepotvrdi doktor..najlepšie je robit test asi ked meškaju ms...nie skor..ja som robila test na 15den od oplodnenia..

petka8786
17. feb 2012

ahojte,tak ked čitam tie Vaše prispevky hmm...už asi newerim tomu dnešnemu testu,že som tehotna....pred dvoma tyzdnami cez plodne dni,sme to robili s priatelom,lebo planujeme babatko...a dnes som si urobila test a bol pozitivny...hmma boli ma v podbrušku...ale asi s a nebudem tešit dopredu..menštruacia mi meška len 1 den...hmmmm....

natalia
17. feb 2012

@petka8786 blahoželam to budeš určite tehotna...zaleži či maš aj priznaky...zopakuj ešte jeden test..najlepší je asi mamatest...skus ten...alebo ten clearblue digitalny..len je drahy 9eur..inak vysledok testu možu ovplyvnit aj lieky na alergiu...lebo dva testy pozitivne a další negativny....ale nemam ani priznaky...musim počkat na plodne dni 🙂

petka8786
17. feb 2012

natalia......mysliš ?? hmm no newiem,nebudem sa aj tak radsej este tešit..a este ked pises,ze test može ovplyvnit aj liek na alergiu tak tie som brala este asi 2 tyzdne dozadu..uz ich neberiem,myslis,ze aj to mohlo este stale ovplyvnit ten test??? a dalej mam zapal močoveho mechura,ktory si liečim antibiotikami..este 7 dni liečby mam predsebou...tak ja fakt newiem ....🙂

natalia
17. feb 2012

@petka8786 ked som mala zapal močoveho mechura tiež mi ukazovalo zvyšene hcg..uživala som antobiotika...asi tri týždne dozadu...skus robit pravidelne testy a ked bude čiarka sýto červena...tak to sygnalizuje tehu...pokial čiarka bude stale slaba je to ovplyvnene liekmi...tiež som bola sklamana ked mi už ukazalo negativny test

petka8786
17. feb 2012

tak to bude teda tymi liekmi iba hhmm......no budem sa testowat dalej...wed uwidiime....ale dakujem za užitočne informacie 🙂)ax jaj tažke je to s tymi detmi,kym sa ich podari splodit xexe🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre