Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

lilix
14. nov 2008

ahoj amadora, dakujeme

kolienko
14. nov 2008

Ahoj amadora, tak aj ja ti veľmi pekne ďakujem a tiez prajem všetulinko len to naj...

lilix, ja som tak poistená od januára 2008, ono to je dobré aj ked ochorieš, tak máš väčšiu marodku....

lilix
14. nov 2008

kolienko tak znamena ako?, to zahrna aj marodku? teraz som uplne pomylena, som myslela, ze je to iba pre pripad materskej.

kolienko
14. nov 2008

lilix ,to je tvoje nemocenské poistenie, či marodiš, alebo ideš na materskú , tak sa platí rovnako..., len pri marodke prvých 10 dní hradí zamestnávatel, prve 3 dni 25% a ďalších 7 dní 55 % , zvyšok marodky hradí soc. poisťovňa 55 % z tvojho VZ a ty si tým dobrov. pripoistením doplatíš do maxima...., čiže ak budeš marodiť viac ako 10 dní a celý mesiac Ti má hradiť soc. poisť. tak dostaneš 55% z maxima cca 16 000 ,-Sk ako marodku

lucka33
14. nov 2008

ahojte babulky! Celkom ma zaujala ta tema ohladne vysky materskeho. Trosku som omrkla info na nete a pomozte mi prosim objasnit tuto vetu:

DVZ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia.

Rozhodujuce obdobie tam povazuju za kalend.rok predchadzajuci kal.roku, v kt. vznikol dovod na poskytnutie nemocen.davky.
To znamena, ze to doborovlne poist. si musim platit 1 kal. rok, aby som dostala tu max. matersku?

kolienko
14. nov 2008

Ahoj Lucka, dúfam, že Ti nejako pomôžem, tak čítaj 😀

DVZ= denný vymeriavací základ to je tvoja výška materskej na jeden den.

jednoducho povedané, musíš to platiť 270 dní pred tvojou práceneschopnosťou PN, alebo materskou... inak ti nevznikne nárok na nemocenské..

Veľa žien to robí aj tak, že si to platí 270 dní pred otehotnením ( aj ja) potom ak by som mala rizikové tehotenstvo, tak by som mala už vtedy marodku cca 16000,-Sk

Ak sa dá so zamestnávatelom dohodnúť, tak by si mohla ísť aj na rizikové (aj ak ste zdraví), popritom pracovať a mala by si aj 16000 + tvoja mzda za prácu a 6 mesiacov matersku 16000,-Sk , len je tu riziko, že ti príde kontrola zo soc. poisťovni, ked budeš na rizikovom tehotenstve....

kolienko
14. nov 2008

dúfam, že si to pochopila, ak nie, tak sa kludne ešte spýtaj.

kolienko
14. nov 2008

halo, to tu dnes nik nieje????

lilix
14. nov 2008

kolienko som tu, sem tam 😉 citam vas

kvjetecko
14. nov 2008

ahojte, tak mne je tak zle , ze som musela ist na PN. To male embryo si so mnou robi co chce. A to som len pred tyzdnom zistila ze som tehu. Modlim sa aby uz bolo po 1. trimestri. Ale aspon si uzivam ten novy pocit a nemusim rozmyslat v praci 😉

lilix
14. nov 2008

kvjetecko a to ta gyndos vypisal na PN? casto vrackas? to mas dobre, ze si domka, aj tak je onicom pocasie, aby si neprechladla.. ti normalne zavidim 😉

kolienko
14. nov 2008

presne tak kvjetecko, čo lilix napísala súhlasím.... bodaj by sme my mali nevolnosti z tehu.... 🙂
Neboj, hádam to prejde, aj mojej sestre bývalo tak zle, ale jej skoro celé tehu.

v kolkatom týždni si?

lilix
14. nov 2008

kolienko kolienko, 😀 😀 ze bodaj by sme mali nevolnosti z tehu, 😀 ja odpadnem 😅
sa tu nahlas rehocem fakt hihi

kolienko
14. nov 2008

čo lilix???? 😉
Hádam by si nebola rada tehu??? Ved ked to inak nejde, tak nech sú aj nevolnosti...
Nechápem, čo je na tom také smešne.... opica jedna 🙂

inneska
14. nov 2008

ahojte babule 😵 vidím, že sa tu rodobre rozbehla výška materskej 😉 len to treba využiť, zobrať od štátu čo sa dá, lebo len tak nám nič nedajú 😠

ja by som tiež chcela isť na pn-ku, rozmýšlam nad ňou v decembri...a môžem isť aj k obvodnej, že chcem zostať doma? alebo to musí gynekolog?

lilix..kto sa smeje naposledy...aby sme sa mi netešili, že si tehu 😉

kolienko
14. nov 2008

Ahoj Inesska, kde si bola celý deň, ja už odchádzam z práce, ak pôjdeme k svokrovcom, pak sa ozvem...
na PN môžeš ísť aj od obvodnej - napr. marodka bolesti krížov, len neviem, či budeš mať nárok na nemocenske dávky v max. výške, lebo si písala, že to len len stihneš - tých 270 dní....
odkedy si platíš to pripoistenie?? ked chceš max. nemocenské, tak tých 270 dní musíš mať zaplatených!!!

Ako Ti je dnes??? je lepšie??

Ahojte babulky, idem dom, ak sa bude dať, tak sa napojím a ozvem sa.... len veľa píšte, aby som mala čo čítať v pondelok v práci, ved už je po výplatach, tak nech sa nenudím 😀

oneri
14. nov 2008

ahojte, ja to tu nejako zanedbavam, to preto, lebo nemam cas.. 😉 dufam, ze mi odpustite 😀

lilix
14. nov 2008

ineska, ja sa nebojim, tehu urcite nie som. nemam byt z coho doparoma. 😠
kolienko jaaa a opicaa? ta cosi z visne spadla? 😉 ja nechcem nevolnosti, ale ked musia byt, tak nech su, tebe ich kludne preneham,doprajem, aby ti bolo zle aj za mna. ja neznasam grcanie. fuj.

oneri
14. nov 2008

ani ja tu cely vikend nebudem, doma nemam net ☹ 😒 😠 😖 😢 pomaly sa lucim papa a do snazeniaa 😕

inneska
14. nov 2008

kolienko, už si asi mimo pc..ale nedalo sa cez den, mali sme tu všetko šéfstvo 😠 viem, marodka mi nevyjde teraz tá vysoká, ale kašlať na to, by som si chcela oddýchnuť trochu...
a kedy to prestávam platiť? na socke sa mi zdá, že mi povedala, že to počas materskej neplatím..alebo môžem aj počas materskej platiť?
a je mi celkom fajn...len mám sfúknuté brucho, som bola v robote na obede(nemala som čas si doma navariť)

no oneri, nehambíš sa?? takto to tu flákať... 😀 😀

lilix
14. nov 2008

papa oneri 🙂 tak som tu asi zostala sama ☹

lilix
14. nov 2008

a nie som sama ineska je tu, ty mas uz 8tt? kedy ti to skace?

inneska
14. nov 2008

lilix..som teraz dorazila z práce...práve dnes mi to preskočilo, vždy v piatok...i ked by som mala byť v polke 7 týždňa, podla dr, ale to je jedno...hlavne že som 😀

inneska
14. nov 2008

holky, ja sa pre dnešok lúčim a aj na celý víkend, večer odchádzame na víkend k svokrovcom a švagrovcom, tak tam budeme až do pondelka, prídeme až večer, tak sa dovtedy neuvidíme...popíšte toho moc, nech mám potom čo čítať 😉

tak vám prajem krásny víkend, hlane si oddýchnite a riadne snažilkujte, tehulky dávajte si pozor na seba a mrňúskov...a v pondelok we see again 😉 papa 😵

adka12
autor
14. nov 2008

Ahojte baby, tak ako je to s tou materskou? NEdá sa to spätne doplatiť aby som dostala aj ja vyššiu materskú?
Inneska pekný víkend 😉

kvjetecko
16. nov 2008

vypisala ma obvodna lekarka, lebo este k tomu aj na mna lezie chripka. ku gyndosovi idem az 25.11., ale predpokladam ze zle mi bude aj vtedy. som este asi len v nejakom 6-7tt - neviem presne, lebo doktor este tiez nevedel, ked som tam bola pred tyzdnom.

barbora87
16. nov 2008

ahojky
kvjetecko gratulujem!!!

zunajda
16. nov 2008

ahojte!Aj ja sa pripájam ku gratulácii!

adka12
autor
16. nov 2008

Halo, je tu niekto? Baby mne dnes začalo svrbenie a pálenie? K doktorke idem až vo štvrtok. Môže mi to resp. miminku ublizit? Som sa dosť zlakla toho...

adka12
autor
17. nov 2008

Baby kdeze ste vsetky???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre