Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

inneska
9. nov 2008

babulka, ešte asi nie, nebude vidieť srdiečko, si myslím...práve som čítala, že srdiečko začína biť v 8tt...
príznaky mám len tie, že som stále hrozne unavená, chodím častejšie cikať a moc málo zjem(to som mala aj predchádzajúce tehu-vyše mesiaca mi na den stačil jeden rožok 😀 ), ale potom sa to zo dňa na deň zmenilo...

kvjetecko
9. nov 2008

tak sa tu hlasim s dvomi ciarkami!!!! dnes cerstvo!!!

babullka1
9. nov 2008

Kvjetecko,gratuuulujem,ja som // objavila pred tyzd...krasny pocit.

anuska83
9. nov 2008

ahojte baby meriate si BT ??ja mam uz asi 13 dni stale nad 37,2...a vysli mi 2 ciarky na teste ale ta druha bola o dost slabsia...

adka12
autor
9. nov 2008

Aj ja sa pripájam ku gratulácii 😉

martina05
9. nov 2008

Baby, možno je to otázka nie celkom k téme...Kedy ste sa testovali po prvý krát?? Ja som mala dostať MS 03.11. a zatiaľ stále nič. Snažili sme sa tento mesiac o 106 😀 😀 ....Test som si robila 04.11. /možno príliš skoro, test bol asi najlacnejší aký je, myslím že sa volal pepino test/ a vyšiel negatívne. BT si nemeriam....Myslíte že by som mohla byť tehu 😵 😵 a na teste to nemuselo byť ešte vidieť???

pudo
9. nov 2008

cavenzi po dlhseeeej dobe.... 😉
vsetkym novopecenym tehulkam gratulujem!

s tym doktormi je to na ostaru. kazdy tvrdi nieco ine (a nielen v gynek.) a potom laik vyberaj... v dnesnej dobe treba mat v rodine 1x lekar a 1x pravnik, aby mal clovek jasno a bol na vselico pripravny 😎

ja som bola v piatok na kontrole a povedal mi, ze 6 mesiacov pokoj ☹ ☹ ☹ ☹ , ukecala som ho,ze 3-6 mesiacov, tak uvidime... 😉

inneska
9. nov 2008

kvjetecko..ešte raz gratulación 😵

anuska...ja som si BT nikdy nemerala, ale ked ti vyšli na teste //, aj ked slabunká(pokial nie chorá, príp. máš nejaký zápal), tak by si mohla byť tehu 😉

martinka...ja som sa testila deň pred očakávanou a test mi ukázal nepatrne slabunkú /(bol to spomínaný pepino), ale ten sa mi zdá, že slabo ukazuje...modrá správa mi ukázala silnejšie // ako pepino o 2 dni neskôr..tak skús aj iný test(mamatest je celkom fajn)...ide aj o to, akú máš hladinu HCG, niektorej sa 2 // ukážu až po 2 týždňoch meškania MS...tak veľa šťastia a držím palec 😉

pudo ahoooooj 😵 ako sa máš? už je kúštik lepšie?? oni vždy povedia viac ako je nutné, aj v inej téme sme sa s kočkami o tomto bavili a tiež in dr odporúčali min. 6mesiacov, ale skoro každá už po 3 mesiacoch snažilkovala 😉
švagrinka prišla o bábätko koncom októbra a už v decembri ostala tehu a teraz má 7 týždňovú Mišku..

martina05
9. nov 2008

Inneska diky za radu a držím palčeky.. 😉 😉

adka12
autor
9. nov 2008

Ahoj Martinka, ja som mala dostať MS 1.11 a doteraz nič. Test som si robila ešte pred MS a ukázal slabú čiaročku, ale to je u každého induviduálne...
Skús si urobiť mamatest, ten je najlepší, ja som si ho robila 5.11, čiže 5 dní po vynechaní a boli krásne //
Držím palčeky 😉

inneska
9. nov 2008

marti, nemáš za čo 😉

pudo
9. nov 2008

mati, aj ja by som este pockala. ja som si robila 5 dni po meskani a bola iba taka slabsie viditelna, potom o 2 dni uz silnejsia.

inneska - uz je to ok, sem-tam nejake pichanie a krce, ale inak pohodicka. mam byt PN ze vraj dlhsie, ale mne sa nechce a asi uz prchnem do prace.
zacala som pit alchemilku na rychlejsie hojenie a rozmyslam nad tou kyselinou listovou... asi sa poradim na prehliadke s dok.

inneska
9. nov 2008

pudo..listovka by nemala byť na škodu, ja som si ju kúpila, a užívala a už som bola tehu,len som o tom ešte nevedela 😵

Nielen detskí lekári by mali poznať význam, ktorý má dostatočný prívod kyseliny listovej pre vývoj embrya a plodu. Nové poznatky potvrdzujú, že saturácia organizmu ženy týmto vitamínom v období počatia dieťaťa a v kritických dňoch vývoja orgánov plodu rozhoduje o vzniku väčšiny vývojových chýb – defektov neurálnej rúry /predovšetkým spina bifida a anencefalia/, srdcových vád, obštrukčných anomálií v močovom trakte, malformácií končatín, rázštepových vád pery a podnebia i vrodenej pylorostenózy. Nedostatočná saturácia kyselinou listovou tiež môže spôsobiť predčasný pôrod, retardáciu vnútromaternicového vývoja plodu, odtrhnutie alebo tvorbu infarktov placenty /s týmito stavmi je spojená aj zvýšená hladina hocysteinu/.Najväčší obsah folátov má listová zelenina /špenát, kel, ružičkový kel, brokolica,.../, nachádzajú sa v rôznom ovocí, ale aj živočíšnych produktoch – v pečeni, vajciach, no i v droždí, atď. Môže kyselina listová vyvolať nežiadúce účinky? Kyselina listová je bezpečná, ani veľké dávky nevyvolajú nežiadúce účinky.

pudo
9. nov 2008

pekne definicia 😉
ja mam pocit,ze som tej zelenej zeleniny v poslednom mesiaci zjedla tolkoooooo...

inak ma dost prekvapilo, ze lekari tie spontanne potraty beru ako na beziacom pase... "tak sa dnes konci x tehotenstiev..., priciny nikto presne nevie...., moze to byt genetika, enviromentalne faktory, dedicnost...., a histologia aj tak presne nic neukaze..."

a dorob si clovek skladacku!
no nic.
a to som zistila,ze dobrovolne ukoncenie tehotenstva stoji 7500 SK 😕 😕 😕 (ale asi to je dobre tak)

inneska
9. nov 2008

dobrovolne by som na potrat nešla ani keby čo bolo...teda, ak by šlo o zdravé bábätko...
doktori to majú ako rutinu, jeden potrat, dva, tri...až potom začnú s tým niečo robiť, ale to že tá žena je total psychicky na dne, je už druhá vec a to už tak neriešia 😠
normálny rodinný život, bez nejakých problémov(super chlap, bezproblémové otehu a zdravé deti) to je priam zázrak a pritom je tak obyčajná vec..

inneska
9. nov 2008

bambulky..idem hajať, tak dobrú nôcku... 😵

kolienko
10. nov 2008

Ahojte tehulôčky 😀 😀
Novým tehulkám v prvom rade gratulujem a prajem krásne tehotenstvo, samozrejme bez problémové...

Ako som tak čítala, čo ste popísali, tak som si uvedomila, že cez víkend ste sa tu zisli samé tehule 🙂

Ja sa tento týždeň stiahnem, idem makať na tých výplatach.... 😝

prajem krásni týždeň...... 🙂

oneri
10. nov 2008

ahooooj te 😀 😀 😀 😀 😀

abla
10. nov 2008

ahoj oneri tak aký bol víkend? Čo snažilkovali ste sa 😀

inneska
10. nov 2008

ahojte holky 😵

kolienko...tak pracuj, nech do piatku stihneš..a koľko tých výplat máš spraviť? 😉

ahoj oneri...ahoj abla 😉

radkatom
10. nov 2008

Ahojte babulky. Neviem, čo mám robiť. Práve som prišla od gyndy a vystrašila ma, že asi ani neoovulujem 😢 . Kúpila som si ten mikroskop na zistenie ovulácie a od 7.11. mi ukazuje plodné dni. Ale ja som začala s mrchou už 1.11., takže by som musela ovulovať už 7-8 deň cyklu, na čo mi povedala gynda, že to je málo pravdepodobné. Robila mi vnútorné sono a vajíčko nevidela. ☹ ☹ ☹

lucka33
10. nov 2008

radkatom - neviem, podla coho ti gyn. zistila, ze neovulujes ani, co si videla na tom mikroskope... Ale nerozumiem, preco by si nemohla ovulovat 7-8. DC. Ja tiez presne neviem, kedy mavam ovulku, ale tento mesiac som asi na 6.DC (tiez som mala mrchu 1.11) mala krcok taky, aky ma byt pocas plodnych dni- makky, akoby pootvoreny a citila som aj vajecniky, tak si myslim, ze som mala vtedy ovulaciu. A to bolo na taky 6-9.DC, tak neviem, preco ti gyn.povedala, ze je to malo pravdepodobne. Jedna znama otehotnela na treti den po skonceni MS. A okrem toho, ja zrejme aj mam plodne dni takto hned po MS, lebo uz na taky 11.-12.DC nemam ovulku, co som si donedavna myslela, ze mam vtedy, ale v tieto dni som neotehotnela, tak si myslim, ze ovu mam skor a teda tesne po skonceni MS.

ikushik
10. nov 2008

ajoojte..minule som písala prvýkrat, lebo som mala problemik, a vobec tomu nechapem...co sa somnou deje mala som zapal moc.ciest po ovu a meska mi už12dnii ...testik som si robila predvcerom a nic :((((( juuuj tak sa bojim ze co je somnou :( bolo by mozne aby som bola tehu a este by mi to testik neukazal???

radkatom
10. nov 2008

ahoj lucka33: to si ma potešila... Ja si nekontrolujem krcok, ale pred včerom som to skúsila a bol úplne mäkký. Som z toho hotová, lebo ma totálne vystrašila, že keď hormonálny profil ukáže, že neoovulujem, budem musieť brať nejaké lieky ☹ . Dnes pre istotu skúsime ešte raz snažilkovať, keby som tú ovuláciu predsa len mala. Aký dlhý máš cyklus? Ja mám až 31 dní.

radkatom
10. nov 2008

ikushik: aký si si robila test? Mal by Ti už ukázať, ale pre istotu by som určite zašla k dokymu, aby Ti povedal, čo sa deje. Z krvy je to najistejšie, tak sa objednaj rovno aj na krv. Držím palce a neboj!!!

oneri
10. nov 2008

ahoj abla, nie nesnazili sme sa... nemali sme na to cas.. ani chut. a abla uz si to niekomu vykecala? co si sa tu o mne docitala? urcite hej.. 😠 😠 😠

jahody11
10. nov 2008

Ahojte dievcence, v sobotu rano som si urobila testik a mala som druhu / taku slabucku, bola som prekvapena lebo uz som robila X testov a este ziaden mi takto neukazal, testy robim casto lebo mi po vysadeni antikoncepcie ( sept.2007) meska MS aj 3 mesiace, liecila som sa uz aj Duphastonom... snazime sa o babatko ale nie az tak velmi...
myslela som, ze druhy test urobim az v sobotu ale to asi nevydrzim.... 😀
ked citam tie priznaky, tak mam akurat trocha kovovu chut v ustach, picha ma akoby v lavom vajecniku a sem tam mam zavrat... ale prsia vobec nic...
ach jaj, keby tak boli dve // 😕

babullka1
10. nov 2008

babule tak ja idem v piatok k doktorovy,dufam ze bude vsetko ok,lebo ziadne velke priznaky zatial nepocitujem,ak by tak len to ze chodim celu noc a cely den cikat,ale zatial inak nic,myslite ze je to normalne?

inneska
10. nov 2008

jahody..tak to určite budeš tehu, slabá čiarka, kovová huť, pichanie, závrate... 😵 zatial ti predbežne gratulujem, ked to budeš mať isté, potom pošlem big gratulación 😉

babulka, jasne že je to normálne, aj cikanie(aj ja často hodím) a že nemáš príznaky , je tiež v pohode, nemusíš ich mať(ani ja prsia necítim, len nič nejde na chuť a málo spapám(stačia mi 2 malé jedlá na celý deň), ale to som mala aj minulé tehu a do 3 mesiaca mi to prejde

ikushik..neviem, ale po 12 dňoch by ti mal testík aspoň slbučké // ukazovať...a ked si mala zápal, tak bude asi problém v tom...čo ti môžem poradiť, je isť k dr a ten ťa vyšetrí a zistí kde je chyba...veľa šťastia 😉

pudo
10. nov 2008

ahojteeeee....
tak uz som v kolobehu zivota 😉 , robotka, chlop a tak....

jahody... bolesti v lavom vajecniku oficialne dnes pridelujem do SYMPTOMOV TEHOTENSTVA! 😀
zatial, co tak sledujem, lavy vajecnik sa obajvuje najcastejsie.

kovova chut???? nad tym som dost dlho uvazovala asi ako chuti, ale nemala som.

inneska a ty PAPAJ! Rozkaz! resp. aspon vela tekutin!

oneri - jakze nebola chut????? 😝 mne sa uz veci liecia a zacinam mat aj chutky 😀 😀 😀 , takze musim trpezlivo cakat...

radka - to je podla mna haluska vsetko. kedy najviac citis, ze by si mala chut na sex?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre