Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

baby2009
13. jan 2009

dobre ranko, ja uz som v robotke...keby ma manzel nevozil, tak neviem kedy by som sem dorazila 🙂 tak som zvedava, co budem vecer u doktora vidiet, lebo minule som mala iba taku bublinku a mimko sa este nedalo zmerat, tak dufam, ze ho uz v bublinke uvidim...ani neviem v ktorom tyzdni od oplodnenia by malo byt vidiet srdiecko bit. Jarulai nemas nejaky dobry recept proti tomu napinaniu?

jarulai
13. jan 2009

dobre ranko aj tebe, ja som už tiež v robote 🙄 my sme na USG tiež videli len vačok, bábo bude vidiet asi až na ten budúci týžden, ked má byt už vidiet srdiečko, nie? podla múdrej knižky, čo mám doma, vo 4 týždni má baby 5mm /ono sa tam aj niečo mihlo v tej bublinke 😉 🙂 a v 5-6 má asi 1,3cm. proti tomu napínaniu: ja ráno zjem len nejaké tie kornfleksy, či jogurt - niečo lahké sa má /sušienky, ovocie/ ale velmi mi to teda nepomáha /aj teraz mi je tak úžasne 🤐 ja osobne by som bez nejakých ranajok neprežila asi, takže potom nasleduje nejaký ten chlebík na desiatu /aby som do obeda od hladu neumrela/. takto sa mi to darí ako tak držat na uzde. no neviem, možno tie velké nevolnosti ešte len prídu 😀

baby2009
13. jan 2009

nestras, ze este len pridu, ja uz stale cakam kedy to odide a konecne si mozem vychutnavat moje oblubene jedla s chutou a nie ,ze musim...a co som si vsimla, nemozem vela naraz toho zjest, ale stale do niecoho zobkam, normalne som jedla 2 rohliky na ranajky, teraz s premahanim jeden a druhy si balim do roboty a pomaly zakusujem doobeda. mne trochu pomohli dzusy minuly tyzden, ked to bolo dost zle, stale som ich trochu popijala a pomohlo to...vcera mi sestra nakazala, ze mam jest potraviny s kyselinou listovou 🙂 , ty take nieco jes, alebo tabletky?

jarulai
13. jan 2009

ja mám femibion - tam je kys.listová v nejakej už rozloženej forme, lebo moje telo ju z normálnych potravín nevie spracovat. ale zeleninka mi chutí /predtým som ju nejak nemusela/.v tej knižke sa píše, že nevolnosti bývajú najviac od 5tt, tak preto to ešte len čakám. inak by sme o jedle moc nemuseli písat, lebo mi to žalúdok ešte viac dvíha. aj včera kolegynka spomínala huspeninu - no musela som ju zastavit... 😀

baby2009
13. jan 2009

aha, ja moc tabletky nechcem, tak musim tu zeleninu a tak...a uz ziadne jedlo 🙂 vidim, ze si na tom este horsie ako ja 🙂

jarulai
13. jan 2009

no to si ma potešila 😀 ja som tiež moc nechcela tabletky a vidíš - femibion užívam už od marca 😨 😀

baby2009
13. jan 2009

ale aspon mas istotu, ze babo bude mat dost kyseliny listovej, ja sa trochu bojim...ale nechcem teraz zacat nieco uzivat, co mi ani doktor neschvalil...

jarulai
13. jan 2009

ved spýtat sa ho na to možeš, hlavu ti určite neodtrhne 😀 inak, ked budeš jest dostatok listovej zeleniny, fazulu...tak sa nemusíš bát. večer ti pozriem v tej knihe, že čo všetko ju obsahuje 😉

baby2009
13. jan 2009

dik a ja kuknem na nete 🙂 ja som sa doktora pytala, ked sme sa chceli zacat snazit o babo a on povedal, ze nie je treba, tak pochybujem ze zmenil nazor

jarulai
13. jan 2009

vidím, že aj ty si taká žhavá do roboty ako ja 😀 čakám, kedy sa mi ukludní žalúdok trochu. dobrá výhovorka, že 😀 😀

baby2009
13. jan 2009

my mame teraz klud v robotke, take hluche obdobie 🙂 takze ja si ani vyhovorku hladat nemusim 🙂 ale som rada, ze mam taku robotu aku mam, lebo teraz by som ziadne uponahlane a nervozne zamestnanie nezvladala...

jarulai
13. jan 2009

ved mna tu tiež nikto nenahána, kolegynka, čo je so mnou v kancli, sa mi do toho nastará. to len ak by mal niekto blbé pripomienky 😀 ved robotu mi aj tak nikto nespraví 😎

baby2009
14. jan 2009

tak uz sa ozyvam, vcera som bola u doktora, takze mimko ma 11,8 mm, bije mu srdiecko, a podla MS som 7tt+4 a aj podla velkosti mimka som v 7tt+4, no ten pristroj sa v tomto musi mylit, lebo manzel bol odcestovany, takze max. môže mať mimko 6tt+4. ale som spokojna, ze vsetko je fajn, zajtra mam ist na krv a za 2 tyzdne zas na kontrolu...a kyselinu listovu v tabletkach nemam papat, radsej nech jem jedlo, co to obsahuje...

baby2009
14. jan 2009

jarulai tak nakoniec my sme o trochu starsi 🙂

jarulai
14. jan 2009

tak to som rada,že máte všetko OK, teším sa s tebou 😵 asi ma "zabiješ" - mne večer odchádzal mužík zase do práce na týžden, tak ssom na to úplne zabudla a nepozrela som ti, čo všetko obsahuje kys.listovú. no snád dnes 😀 som zvedavá, čo povie na budúci piatok dr.mne.

baby2009
14. jan 2009

to nevadi, ja som si to kukla na nete, aj by som ti povedala, kde je jej najviac, ale potraviny ti radsej menovat nebudem, aby ti neprislo zle 🙂 a ty si uz bola na krvnych testoch? a mas uz tehu knizku? urcite v piatok uvidite pekne bit jedno male srdiecko 🙂 , ja som sa skoro u doktora rozplakala od dojatia 🙂

jarulai
14. jan 2009

krv mi ešte nebral - asi v piatok. bola si na lačno? lebo ja k nemu chodím vačšinou poobede - to by som umrela od hladu 😀 knižku mám hned od začiatku - ty nie?

baby2009
14. jan 2009

nie mam tam zbehnut niekedy doobeda, dnes to dohodnem v robote a zbehnem tam zajtra...tiez by som nevydrzala az do 17 hod., vtedy vacsinou idem ku doktorovi. a tehu knizku mi povedal, ze mi da az nabuduce, neviem ci ich ma malo, alebo co 🙂

jarulai
14. jan 2009

mne knižku vypisoval hned ako som prišla, že mi vyšli pozitívne testy 😨 teraz pozerám, že máme termín skoro v jeden den - to by bola sranda, keby sa nám podarilo v ten istý den rodit, že 😀 😀

baby2009
14. jan 2009

to som si aj ja vsimla...len neviem ako to v lete v horucavach vydrzime s tymi velkymi bruchami a este aj odrodit!ale asi zeny zvladnu vsetko pre svoje deti! skoda ze nie si z BA, ze by sme mohli spolu kocikovat...ja sa tu snazim svoje koleginky nakazit tehotenstvom 🙂 , no zatial sa drzia, zial...dnes to idem povedat v robote, tak naberam odvahu 🙂 ty si to uz povadala v robote?

jarulai
14. jan 2009

ja tiež rozmýšlam, kedy to oznámim. vie to tu pár vyvolených /3 ludia, z nich je 1 moja segra 😀 ale asi budem musiet aby som nemala problémy, že sa každú chvílu pýtam k lekárovi. inak niektorí tu už asi začínajú tušit, lebo som vraj nejaká bledá /nie že by som nebývala aj predtým, ale vieš, tie "staršie tetule" to zbadajú, to sú také bosorky 😀 😀

baby2009
14. jan 2009

u mna to tiez vie par ludi v robote, ale musia to vidiet aj ostatní, len sa boja opytat, co ked som len po sviatkoch pribrata a spravia si trapas 🙂 potom sa ozvem ako som dopadla, ale nemyslim si ze by to zobrali nejako zle.

baby2009
14. jan 2009

tak uz to Mam za sebou, riaditelka prijala moje tehotenstvo v pohode a tesi sa so mnou, takze som velmi rada 🙂

jarulai
14. jan 2009

no super. žena to asi prijíma inak, som zvedavá čo povie náš riaditel. asi mu to oznámim až po tej piatkovej kontrole. no uvidím 😉

jarulai
15. jan 2009

dobre ránko, ja som už v robte /a nenormálne sa mi nechce ani prstom pohnút,len by som buvala 😔
pozerala som tú moju múdru knižku - kys.listovú obsahuje v celozrnný chlieb, jarná zelenina, špenát /mnam, na ten mám strašnú chut/,lieskové oriešky, listová zelenina. no a ostatné som zabudla 😀

baby2009
15. jan 2009

ahoj, trochu neskor sa ozyvam, bola som na odbere krvy...dakujem za info...ja som este nasla, ze jej velmi vela obsahuje kuracia pecienka, len neviem ci ju zvladne moj zaludok, no asi sa pokusim...ale mne je uz teraz lepsie, tolko ma uz nenapina, ani pachy uz tak nevnimam, aj mam omnoho viac energie 🙂 tak dufam, ze to tak takto zostane, alebo iba zlepsi, aby som si mohla naplno vychutnavat tehotenstvo!

jarulai
15. jan 2009

no kuraciu pečienku by moj žaludok určite nezvládol ani keby som nebola tehotná 😖 mna zase dneska ráno riadne natahovalo, ale nevracala som /aj ked to už bolo asi na pol ceste 😀 včera mi už bolo dobre a dneska zase toto.no pre mimi to vydržím 🙂

jarulai
16. jan 2009

dobré ránko 🙂
takže som si včera spomenula a pozrela do tej mojej knižky a tá píše, že kys.listovú obsahuje: varená strakatá fazula, ružičkový kel, hovadzí extrakt, vnútornosti, kel, špenát, grahamový chlieb, jarná zelenina, brokolica, zelená fazulka, hrubozrnný chlieb a lieskové oriešky.
no a dneska mi jej zase tak úžasne, že bleee

baby2009
16. jan 2009

ahoj, tak to uz mam viac veci na výber 🙂 mne je celkom fajn, co sa tyka zaludka, niekedy na vecer ma trochu pobolieva brusko...ja uz sa aj poctivo natieram, lebo sestra mala dost nepekne strie z tehotenstva a ja mam k tomu sklon, lebo nejake uz mam ked mi rastli prsia v puberte...

jarulai
16. jan 2009

baby a čím sa natieraš? ja by som sa mala tiež, zatial používam len dove telové mlieko. no rada by som sa striám vyhla /alebo keby neboli aspon také viditelné 😉
mne je teraz tak, že neviem, či prežijem obed 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre