Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

zunajda
13. nov 2008

ahojte,aj ja držím palčeky!!!!!!!!!!!

inneska
13. nov 2008

haloo...nobody here??

kolienko
13. nov 2008

ahojte, tak aj ja vítam novú tehulku ludku a aj zároveň gratulujem.

Ahoj inneska, už výplaty odišli, len dúfam, že je všetko ok, ešte preziť zajtrajšok a mám po strese.... pak sa môžem sústrediť na snažilkovanie.....

K tomu, čo si mi včera napísala, ha ha ha, že sexovať každý deň a ovulku určite neprešvihnem....
keby bola na to chuť a čas.veď niekedy lahnem do postele a manžel sa nestihne ani osprchovať a ja už spím....
uvidím, už som aj ja rozmžšlala nad tým, že som veľmi upätá na to, od samého začiatku.

možno tomu nechám naozaj voľný priebeh a uvidí sa, ved príroda si to zariadi aj tak ako chce ona sama

inneska
13. nov 2008

ahoooj kolienko... 😵
je to tak, ked sa na to človek moc upína, vtedy sa nedarí 😠 ja som si začala platiť dobrovolné nemocenské poistenie(aby som mala najvyššiu materskú), tak si vravím, že bude dobré, ked ešte jeden mesiac neotehotneniem...a bum bác, zrovna sa podarilo 😵 , takže mi to len tak tak výjde, ked porodím o 2 týždne skôr, tak mám po materskej 😀 ale neva, ked bude bábätko zdravé, tak obetujem aj tú materskú...

takže, treba si nájsť nejakú záujmovú činnosť a potom to príde, ked to bude človek najmenej čakať 😉

kolienko
13. nov 2008

aj ja si to platím od januára 2008, že aby som mala tiež materskú vyššiu a zatial na nijakú nejdem... ☹

Ako sa inak cítš dnes, je to lepšie?? Mňa hlava pobolieva aj dnes... som prišla ja kvôli tomu neskôr do práce..a neprešlo to. Na kontrolu ideš kedy??

inneska
13. nov 2008

na kontrolku idem v utorok, tak snád už to srdiečko tam bude 😵 inak mi je celkom fajn, len mám taký divný žalúdok , raz mi skoro na vracanie, potom mi je zase dobre....ale toto som mala aj minulé tehu, tak počítam, že mi to bude trvať do 9-10tt a potom by to malo prejsť, uvidím...
zachvílu pôjdem z roboty, som dnes prišla na 6, tak končím o 3, lebo idem ku kaderníčke..(ideme v sobotu na krstiny, tak nech trochu vyzerám k svetu 😀 )
inak tá tvoja hlava, mohlo by to byť aj z počasia, je tak zvláštne vonku, na mňa dosť vplýva počasie...len sa to teray bude byť, čo bude na mňa vplývať viac, počasie či tehu 😀 )

inneska
13. nov 2008

tak ja sa idem baliť domov, hurá z práce..ešte zajtra a vikend, sa teším...zatial papa 😵

lilix
13. nov 2008

avoooojky
ako je to s tou materskou? kolko dni si musis platit, aby bola vyssia a o kolko je vyssia. kam sa to plati?

babullka1
13. nov 2008

ahojte kocky,ja idem zajtra na kontrolu,len sa bojim aby to bolo ok,lebo som chora mam silnu nadchu teploty a boli ma strasne hlava,lekarnicka mi dala niake homeopatika tak hadam zaberu....a vy ako?

kolienko
13. nov 2008

ahoj lilix,

informácie o materskej si nájdeš na www.porada.sk

musíš to platiť tuším 240 dní pred otehotnením.najlepšie je platiť to z maximálneho vymeriavacieho základu a potom by si mala materskú okolo 15 000,- SK Závisi od tvoje hrubej mzdy, potom si doplácaš len do max. VZ
Platí sa to na soc. poisťovnu a volá sa to dobrovolné nemoc. poistenie a musíš vyplniť registračný list.... na soc- poisť.

lilix
13. nov 2008

ahoj kolienko a zamestnavatel o tom nemusi vediet?

lilix
13. nov 2008

no este keby som to tam nasla... ☹

lilix
13. nov 2008

letim dom, prisiel po mna moj muz 😉

kolienko
13. nov 2008

tak potom pozdravuj mužíčka 😎

Zamestnávateľ nemusí o tom vedieť, to je tvoja vec a aj tvoje peniaze.....

ludka77
13. nov 2008

Ahojte, tak som si dnes kúpila ten mamatest. Chcela som ho urobiť až zajtra ráno ale počkám na polovičku a urobím ho ešte dnes. Verím že tam budú tiež dve čiaročky. 😀

ludka77
13. nov 2008

ja si to s tou materskou vyriešim inak. Mesiac pred nástupom na ňu ma zamestná jeden kamarát vo svojej firme za takú mzdu aby mi vyšla max- materská. Teda tu kde robím teraz dám výpoveď on ma zamestná a hotovo. 😉

ludka77
13. nov 2008

inak sa mi ráta keď debatujem sama so sebou xixi

radkatom
13. nov 2008

Ahoj Ludka: ja som strasne zvedavá. Bolo by úžasné, keby to vyslo na prvykrát. Urcite nám daj vedieť 😉 Budem musieť trošku naštudovať tú materskú. Ja neviem, ako sa to počíta. Moja kolegyňa mala cca podobný plat ako ja a tuším hovorila, že má tu najvyššiu. Neviete koľko to je a ako sa to ráta? Keď nie, zistím a dám vedieť aj sem.
Držte sa tehulky naše a nám snažilkám pošlite nejaké tehu vírusy!!!!!!!!! 😀 😀 😀

ludka77
13. nov 2008

neviem to úplne presne ale malo by sa to počítať takoto. Keď máš hrubú mzdu (z čoho ti platia odvody) 30000 tak by si mala mať materskú 55% z toho teda 16500,- ale musíš odvádzať do soc. poistovne 270 dní pred nástupom na materskú. Aspoň takto v skratke 🙂 myslím že to je tak aspoň ja to mám tak v hlave 😀

ludka77
13. nov 2008

tak som si urobila aj ten mama test. Tam je tá druhá čiaročka slabá ale vidíme ju tam obaja! 😵 normálne sa idem poblázniť od radosti. 😲

inneska
13. nov 2008

ludka to zhrnula dobre...tak ked mas mzdu 15000, tak si to budes platit z 15000(dokopy 30000)4,4 % a to je zhruba 660 sk mesačne...

ludkááá super, som moc rada, že je tam...blahoželám 😵

babullka1
13. nov 2008

ludka 77 garatulujem,aj ked zatial len tak potichucku:Dale aj ja som zacinala zo slabimi ciarkami na mamateste:Dtak si to uzivaj:DD 🙂

radkatom
13. nov 2008

Ludka to je super gratulujem 😀

Inneska: ďakujem pekne. nevies, ci je nejaký strop? Nejaká horná hranica materskej a kolko to je?

radkatom
13. nov 2008

Jej babulka, dala si si fotku 🙂

babullka1
13. nov 2008

radkatom...ano konecne,sak som nechcela byt tajna:Dnech ma seci vidia:D

ludka77
13. nov 2008

baby ďakujem, ten druhý mama test spravím sobotu alebo nedelu a potom už pojdem dokimu.
radkatom strop je sa mi tak zdá 30 219,-

lilix
13. nov 2008

ale zamestnavatel to musi predsa vediet, sak on mi bude posielat do tej soc. poistovne z platu nie? inak ako tak ratame, tak sa to oplati. kolko je teraz materska? okolo 6.000sk?
a po aku dlhu dobu to bude 55%?z platu po dobu celej materskej? idem uz hajat, dobru noc

kolienko
14. nov 2008

ahoj lilix, zamestnávateľ Ti posiela 1,4 % z platu , tebe strhávajú na nemoc. poistenie tiež 1,4% z HM a ten zvyšok by si si mala doplatiť ako dobrovolne poistená osoba, musí to byť 270 dní pred pôrodom... čiže je najlepšie byť poistená pred otehotnení, lebo ak otehotnieš koncom novembra a lekár určí deň pôrodu 15-08-2009 a ty si postená po 18-11-2008 tak nesplníš tých 270 dní.

Nárok na materské z nemocenského poistenia dobrovolne nemocensky poistenej osoby máš len v prípade, ak si v posledných dvoch rokoch péred pôrodom bola dobrovolne nemocensky poistená osoba aspoň 270 dní.

Už si to je jasné??? Ak nie , tak ti pošlem o tom článok do mailu.... pa

lilix
14. nov 2008

ahoj kolienko, a ty si poistena? a vy ostatne? ja nad tym vazne uvazujem. a ake su potom kroky, pojdem do soc. poistovne, ze sa chcem poistit..?

amadora
14. nov 2008

Ahojte,prepáčte že sa vám sem pletiem,len som si vás tak čítala a nedá mi nenapísať:
Aďka12 som napäto čítala celých 24 strán a sledovala tvoj príbeh 🙂 Ja som hneď na prvej strane vedela podľa tých príznakov že si tehotná,u mňa to bolo presne tak isto. A navyše si moja rodáčka, ja som 20 rokov žila v BB. Želám veľa šťastia a zdravé a krásne mimi! Aj vám ostatným nech sa darí v snažilkovaní aj tehotenstve!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre