Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

oneri
6. nov 2008

dnes som pisala s kamoskou, ona sa tiez snazila 6 mesiacov, a velmi a potom si povedali, ze kaslu na to a vtedy sa to podarilo. ja to nechapem. tusim to je pravidlo, ako otehotniet.
ak chces otehotniet>
1. kasli na otehotnenie
2. sexuj iba ked mas chut
3. nesleduj sa
4.pi alkohol, fajci a uspech je zaruceny 😀 😀

kolienko
6. nov 2008

a to je kto???

jáj 😀 🙂 som ja ale truľo, ved to je doki

kolienko
6. nov 2008

no ako, nikto nám neporadí???

Oneri, to sú asi celkom dobré pravidlá..... 😀
Sa mi to páči, len keby sa to dalo tak si povedať, že nepozorujem sa......

pudo
6. nov 2008

ahojte babule 😉
tak mi je velmi luto, ze niektore nie ste este tehulky ☹ ☹ ☹

ale bohuzial uz ani ja nie. ako rychlo a stastne sa to podarilo, tak rychlo a nestastne sa to skoncilo. predvcerom na obed som zacala krvacat, tak som utekala na pohotovost. no a sono ukazalo prazdnu maternicu plus lekar doporucil kyretaz, hoci to bolo iba vcasne teho. tak som si to absolvovala, teraz som uz doma a zajtra na kontrolu. no nic moc zazitok vam poviem...neprajem nikomu ☹

oneri
6. nov 2008

pudooo nieeee, moja, boze az mi stislo srdce ☹
a kedy mozte opat zacat snazit.. aj mi to neslo do hlavy, preco si tu dlho nebola.. tak pretoo hmmm

kolienko
6. nov 2008

pudo, tak to mi je veľmi ľúto......ako si napísala, lahko to prišlo a lahko to odišlo..... ťažko sa to ale znáša...

Ber to z toho pohľadu, že je lepšie, ked sa ti to stalo teraz ako neskôr...... a lekár čo povedal, čo bolo príčinou??

pudo
6. nov 2008

neviem este, musim ist na kontrolu k mojmu gyn. tak uvidime. ale predpokladam, ze to tak skoro nebude...

ale zas sa utesujem, ze cim skor sa to stalo, tym lepsie. asi tam uz teraz bol nejaky problem, min. piatok bol len zarodoc. vacok, takze asi nebol dobre uhniezdeny. trapi ma len ten casovy posun, ze sa snazit budeme moct asi az buduci rok na jar.
a ze vraj je v tom aj genetika, a moja mamina takto v skorom teho. prisla o baby 2x, takze predispozicie skvele... ☹

no nic, ideme dalej, nikomu v rodine to ani neplanujem hovorit, lebo nechcem vidiet tie sklamania...
a vam vsetky tehulky strasne drzim palce!!!!
a akonahle uvidite hocijake malinke spinenie, hned treba ist k lekarovi. prevencie nie je nikdy dost 😉

pudo
6. nov 2008

a este mi k tomu lekar povedal, ze sa takto konci 2/3 skorych tehotenstiev... 😕
tiez pozitivna statistika...
ale uz nejdem o tom pisat, lebo sa idem tesit z tehuliek a tesit sa na to, ze aj ja raz budem 😀 😎

kolienko
6. nov 2008

presne tak pudo....
ber to tak stalo sa a ide sa dalej.... viem, že by sa malo čakať aspom 6 mesiacov po potrate na nové oplodnenie, no ale čítala som, že sa niektorým podarilo aj skôr a dieťatko sa zdravé narodilo....

pudo, nevieš nám dať ty odpoveď na naše otázky s oneri???

pudo
6. nov 2008

babule ja fakt netusim...
ja som total amater, nikdy som vazne nic nesledovala a nemerala teplotu. akurat som parkrat zaregistrovala ten vytok pred OVU. ale min. mesiac ani to nie 😉 .
len tak sme to skusali, tipovala som, ze OVU bude 14 dni po 1.dni posl. menst. a tak aj bolo.
nikdy som nemala problemy s cyklom, vzdy 28 dni a pritom som nikdy nebrala antikonc.

a moje chute na sex su rozne... a skor castejsie ako menej casto 😉 . ale nejak to nemam odsledovane, kedy presne. mozno fakt viac cez OVU, ale niekedy je to tesne po skonceni MS.

ale u mna asi fakt platilo to co napisala Oneri.
alkohol, sex, kavicky.... to vsetko bolo, az kym sme nesexovali cez OVU.

oneri
6. nov 2008

pudo, asi by to babo nebolo zdrave, a telo to vedelo, preto to vypudilo prec. priroda je silna..
pudo a tebe by asi doktori nijak nevedeli tomu zabranit co? ci da sa preventivne nejake lieky?
koukam, ze sme sa tu zisli same zaciatocnicky, amaterky v tychto veciach..

kolienko
6. nov 2008

tak alkohol nemusím, sex to áno a kávu s cigaretkou to milujem najviac, ale nefajčím veľa... kávy 2 denne, niekedy aj 3 . také mliekové - zalievané 😉

neskúšali ste náhodou ani ovutesty??
tak by som možno zistila, kedy mám ovu...., lebo ja to fakt tak 100 % neviem

oneri
6. nov 2008

ani neviem ako vypadaju. ☹

kolienko
6. nov 2008

mne robí kámoška v lekárni , popýtam sa na to...


baby, aký máte net doma??? čo odporúčat??? tak rada by som si s Vami písala aj z domu, nie len v práci, ale čo už ked doma nemám net.

kolienko
6. nov 2008

baby, neviete, kde sa dajú kúpiť lacné parfémy na nete??? chcela by som niečo objednať na vianoce

inneska
6. nov 2008

ahojte babulky... 😵
mna to tehu zmáha...včera som prišla domov z práce, horko ťažko sa najedla, ospprchovala a o pol 8 už som spala a spala až do rána a to sa mi vôbec nechcelo vstávať a spala by som aj teraz 😀

pudo...moooc ma to mrzí, čo sa ti stalo...určite ťa to moc bolí, ale ver že bude lešie...aj švagrina tak prišla o bábätko v 9tt a teraz už má 6týžd. Mišku(bolo slabo uchytené, tak že by o neho prišla tak či tak a ja som bola tiež vtedy 9tt-boli sme narovnako a tiež som o bábo prišla, ale bohužial už ked bolo na svete a robilo nám radosť a zo dňa na deň som oneho prišla 😔 )

baby a s tými ovu testami vám neporadím, vôbec sa v nich nevyznám 😒

kolienko..my máme od Slovanetu neobmedzený...inak sa ani v tomto nevyznám, na to mám chlopa(robí práve v Slovanete 😉

oneri
6. nov 2008

ineska tak som rada, ze sem chodis, si skusenejsia, chodievaj sem aj nadalej, ak sa Ti bude dat, viem, ze teraz asi chodis do juloviek, ze... 😉
lacne parfemy z netu? to su ake? tie by som nekupovala, pokial neonucham

kolienko
6. nov 2008

no myslela som lacnejšie ako v obchode....

Inneska ahoj... aj ka som rada, že si tu a sem tam nakukneš čo sme tu popísali, my začiatočníčky 😀

inneska
6. nov 2008

kolienko...neviem, či sú zrovna lacné, ale skús tuto http://www.parfums.sk/

oneri...jojo, chodím už aj do júloviek(už je tam celkom dosť tehuliek 😵 ), ale budem chodiť aj sem, medzi vás...nenechám vas tu 😉 teda, pokial ma nevyhodíte 😀 😀 😀

oneri
6. nov 2008

ineska si sisi? co by sme ta vyhadzovali. ved ja ani to tejto temy nepratrim, bo som nemala slabe // na teste a votrela som sa. 😀 idem nakuknut do juloviek ako pribudaju

kolienko
6. nov 2008

ďakujem inneska, idem sa tam pozrieť.....

nebojkaj, my ta určite nevyhodíme, ved my sme radi že si tu... 🙂

moja, nepoznáš odpoved na našu orázku s oneri? ( vid hore uvedenú. )

oneri
6. nov 2008

baby, keby u mna v robote vedeli, ze cely den si tu pisem, by ma asi vyhodili 😀 😀

inneska
6. nov 2008

skús písnuť ešte raz tú otázku, ký sa ja k nej dopátram 😝 v rýchlosti ju nevidím...

oneri
6. nov 2008

ale ineska ty si uz predsa odpovedala
kolienko kuk
baby a s tými ovu testami vám neporadím, vôbec sa v nich nevyznám

kolienko
6. nov 2008

no že napr. či môžem mať ovu keď mrcha mala prísť v nedelu 02-11 tj.28 DC, ale mne chodí vzdy neskôr, niekedy aj 37 DC, lebo mám taký výtok a dosť, ktorý by sa mohol podobať vytoku, aký opisujú pri ovu.... no a že potom, kedy by sa uhniezdilo vajíčko, ked už je na ceste von??

kolienko
6. nov 2008

oneri, tak to by si nebola sama s tým vyhadzovom.... ja by som letela asi cez zavreté okno z 3 poschodia... 😎

ved za tento týžden som skoro nič nespravila a to budúci mám frmol

oneri
6. nov 2008

Dobrý den, pani doktorka. Mám 27 r. a s manželom chceme dieťa. Som po polročnej liečbe mykózy. Menštruáciu mám pravidelnú 27-30 dní. Bola som na sone /preventívne/ kde mi oznámili že budem ovulovať. Za 3 dni od sona som dostala menštruáciu t.j. na 27 den. Chcem sa spýtať či môžem aj ovulovať aj menštruovať? Môžem otehotnieť v mojom prípade aj cez menštruáciu. Myslela som si že ked mám pravidelný menzes tak ovuláciu mám niekedy v strede cyklu. Som z toho dosť mimo, neviem na čom som. ďakujem za odpoveď.

MUDr. Jana Černáková:
Velmi pravdepodobne islo o nespravnu interpretaciu ultrazvukoveho nalezu, teda nie je mozne mat ovulaciu a o tri dni menstruaciu. Po ovulacii vznika na mieste prasknuteho folikulu zlte teliesko, doba jeho zivotnosti je cca. 14 dni, potom v pripade neotehotnenia dochadza k jeho zaniku a k menstruacii, z toho logicky vyplyva, ze ovulacia nastava tych cca. 14 dni pred menstruaciou. Z fyziologie menstruacneho cyklu vyplyva, ze druha faza menstruacneho cyklu netrva, a ani nemoze trvat 3 dni. Zaver teda je, ze ak u vas v tomto cykle doslo k ovulacii, tak to bolo tych cca.14 dni pred menzes, v druhom pripade bol tento cyklus anovulacny, aj to sa niekedy stava a nemusi to znamenat nic zavazneho.

lucka33
6. nov 2008

oneri, a teraz ja nerozumiem, podla toho co pise tato Dr. tak nie je mozne otehotniet pocas MS??? Ale ved kolke zeny tak otehotneli, tak potom sa to stalo ako??? Teraz tomu rozumiem este menej.... 😨

radkatom
6. nov 2008

Čaute babulky, pudo mrzí mato ale baby majú pravdu. Všetko sa deje pre niečo. Asi nebolo niečo OK, preto sa to stalo. Držím však palce!!!

kolienko: kúp si ovu testy. kamoška mi pisala, že tato babenka ich predava za 18 SKK. Na jeden cyklus ich budeš potrebovať cca 5. Ja som si teraz začala merať BT, aby som vedela, kedy ovu dorazi, ale budem to kombinovať aj s ovu testami, nech je to na 100%. Ovu testy by sa mali robiť narozdiel od tehu testov okolo 10-11tej hodiny a musia byť výrazné dve //.

radkatom
6. nov 2008

kolienko: zabudla som tam prihodiť ten kontakt 😀 , tak tu je: https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre