Slabá druhá čiarka na tehotenskom teste

adka12
28. okt 2008

Baby myslíte, že môžem byť tehotná?
OVu som mala 19.10 a odvtedy sa s mužom snažíme.
MS by som mala dostať 2.11. Dnes ráno som si robila test - 8 dní po prvom styku a ukázal mi veľmi slabú druhú čiarku. Je to možné???

22beba
29. apr 2014

baby ja som včera rano zase testovala a na teste som mala // tu druhú takú slabučku ale aj tak som sa potešila že konééééčne žeby??? a ked som sa chcela večer mužovi pochvaliť nič tam nebolo :... ☹ čo to? žeby skusiť znova alebo chybný test alebo negatívny?

veronika_21
29. apr 2014

@satanka1 2 dni po sebe ráno vyšiel duch a počas dňa bol test negatívny... 😅 Toto čakanie a testovanie je na porážku 😀

satanka1
29. apr 2014

@veronika_21 10 -tkové testy z lekárne dr.max sú dobré..nemáš také?

veronika_21
29. apr 2014

@siska765 farebná...aj tak ťažko ju vidno, neviem z akého uhla to mám vyfotiť 😀

veronika_21
29. apr 2014

@satanka1 Žiaľ nie som momentálne na SR 😝 takže väčšinou mám na dosah 15-tkové a niekedy až 20-tkové. Toto je myslím na 99% 15-tkový...voľným okom je to vidno, nemusím ju v nádeji hľadať, ale ťažko mi ju je vyfotiť. Dokonca aj môj chlap ju tento raz videl 😀 a to už je čo povedať, keď chlap vidí na teste "ducha" väčšinou bola reakcia taká že ja tam nič nevidím, tak tam nehľadaj ani ty nič 😀

satanka1
29. apr 2014

@veronika_21 ja myslím,že bude silnieť..ja som robila desiatkové a postupne silnela..kuk

veronika_21
29. apr 2014

@satanka1 Gratulujem 🙂 😉 čítam, že máš termín v januári. Takže si sa tešila tiež pred nedávnom 🙂 No uvidíme, aj keď som nedočkavá a najradšej by som sa testovala každú hodinu. Ale príznaky blížiacej sa menštruácie nemám ani z ďaleka. Práve naopak, najradšej by som stále spala a hlava mi už ide 5 dní v kuse vybuchnúť od bolesti 😝

satanka1
29. apr 2014

@veronika_21 ja by som tiež stále spala,ale brucho ma veru bolelo ako pred ms a to som to zistila týždeň pred 😉 som zvedavá na ďalší testík

veronika_21
29. apr 2014

@satanka1 No veru aj ja som zvedavá, čo to bude až to bude 😎 len podbruško mám nafúknuté viac menej, inak nič. Až na tú spavosť 😅 a zmeny nálad...ale to mám aj pred menštruačný syndróm. Vtedy som ako riadená strela!

mucuinka
13. máj 2014

Kocky, mohla by som Vas poprosit o radu, MS mala prist v nedelu, resp. sobotu, lebo mi chodi skor a nedostavila sa 🙂 Este sa to nestalo. Doma som mala iba OVU test, ten vysiel silno pozitivny, tak som nakupila TEHU testy. Vychadzaju pozitivne, len ta druha ciarka bola prvy den slabucka, druhy den zosilnela, avsak odvtedy sa nemeni. Dnes som robila 4 test a zda sa mi dokonca slabsia ako vcera. Nie je to len nejaky dusik, ciarka je viditelna volnym okom bez problemov, aj ked je o dost svetlejsia ako kontrolna. Nemam ani ziadne priznaky okrem pichania v podbrusku. Moja mama pri tehu vracala snad od oplodnenia, prs sa nemohla dotknut ani hodvabnou bluzkou a ja nic. Len mozno trosicku citlive prsia, ale aj to skor preto, ze sa na to sustredujem. Myslite, ze je cas ist k lekarovi, bojim sa, ze ma odbije, ked je to v podstate len 2 dni meskajuca MS.

maja031
13. máj 2014

@mucuinka ked tam mas ciarku tak si tehotna 🙂 normalne chod k doktorovi ze ti vysiel pozitivny test, aka silna bola ciarka to mu nehovor, naco. tie priebehy tehu su u kazdeho ine, ja som nezvracala, nic mi neni, prsia ma nebolia. keby mi brucho neratslo ani neviem ze som tehu 😀 a moje dve kamosky presne to iste 🙂

tamarka9
13. máj 2014

@mucuinka a mas rovnaky druh testu? Ja si tiez myslim ze si normal tehu a to nemas priznaky este nic neznamena, ja som ich zacala mat az po 8tt a niektore baby nemaju vobec. Gratujujem a prajem krasne tehulkovanie 😉

mucuinka
13. máj 2014

@tamarka9
@maja031
dakujem Vam, test mam rovnaky, mala som test womensescret, teraz vecer som pouzila posledny, ciarka asi zosilnela, ale uz som taka domotana, Rovno som urobila aj mamatest a ten mi tiez vysiel pozitivny aj ked testovacia ciarka je slabsia, je jasne viditelna. Snazila som sa dnes objednat k nejakemu lekarovi, lebo moj gynekolog prestal pracovat, ale nikam sa mi nepodarilo dovolat :( Mala som kopu zdravotnych problemov, som po operacii vajecniku, vnutornom krvacani, chceli mi robit reviznu operaciu, kopa zapalov, infekcie. Napriek tomu, ze nas vsetci strasili, snazili sme sa len tento mesiac a mam 2 ciarky, tak stale tomu nemozem uverit a asi ani neuverim, kym to nebude potvrdene lekarom. Myslite si, ze pokial neberiem ziadne lieky, mozu mi tehu testy vychadzat pozitivne aj ak by som nebola tehotna? Trochu ma strasia tie priznaky, lebo vsetci mi hovoria, ze je to podobne ako u mamy a ja nic. Viete, vzdy som si hovorila, ze taketo fora nie su pre mna a teraz cakam ako na spasenie na odpoved 🙂 Ale ako sa hovori, odriekaneho chleba najvacsi krajec

mucuinka
13. máj 2014

Vlastne, jeden priznak by tu mozno bol, ale uplne opacny ako maju ostatne baby. Nemozem spat a je mi stale zima, ale skor je to asi vnutornou nervozitou v suvislosti s tym, co sa deje.

maja031
13. máj 2014

@mucuinka ak beries nico co dokaze vytvorit hcg, ale pochybujem. nestresuj, urcite si tehotna 🙂 priznaky nemusis mat vobec ziadne ako som pisala a uz vobec to nemusi byt u teba ako u tvojej mamy. a mozno ze ked ti to doktor potvrdi tak aj priznaky pridu 😀 psychika je silna vec. moja kamoska mala 18 ked sa vobec nesnazila, raz si vrzla na chate a mala uz ma 13 rokov 😀 kto by povedal ze sa trafi na prvy krat s cudzim chlapikom do plodnych dni? 😀

mucuinka
13. máj 2014

@maja031
To su presne slova, ktore potrebujem pocut 🙂 Aby som prestala stresovat a panikarit. O sile psychiky viem svoje. Citala som nejaku studiu o tom, ze priznaky tehu su okrem ineho podmienene kulturne, niektore kmene v Afrik nemaju tehu priznaky ako my, ale na celom tele sa im vyhodia bolave, hnisave vyrazky. Najhorsie je, ze to nemam ani s kym riesit, kedze moj manzel je v zahranici a taketo spravy sa oznamuju osobne 🙂 Bol tu cez vikend, ja som uz vedela, ze sa cosi deje, ale nechcela som zbytocne plasit a este tu bola cela jeho rodina, tak nebola vhodna chvila. No snad budem zajtra uspesnejsia s lekarom, aby bolo potvrdene, ze je vsetko OK a aby som to mohla zacat brat ako fakt a tesit sa z toho

maja031
13. máj 2014

@mucuinka dr ti zobere krv a budes cakat do dalsieho dna myslim na potvrdenie z krvi. mozno ak si prilis kratko tehu tak ani na sone nic neuvidi, tak sa na to priprav 🙂

mucuinka
13. máj 2014

@maja031
Ved uvidime, ja sa najprv potrebujem niekomu dovolat. Ani nepredpokladam, ze ma objedna este tento tyzden, skor az ten dalsi, aj to iba mozno, lebo je to este kratko. Len ako klasicka uzkostna osoba potrebujem mat pocit, ze veci planujem a mam ich pod kontrolou :D

maja031
13. máj 2014

@mucuinka hlavne bud v klude, vies ze prvy trimester je najrizikovejsi 🙂 inak ja som to mm oznamila cez telefon, nieco sme tusili ale ked som isla od dr ked mi to potvrdila tak som mu hned volala 🙂

mucuinka
13. máj 2014

MOj muz nema ani tusenia, skor si mysli, ze nic, nakolko ked som si myslela, ze este dostanem MS, videl ma ako si beriem vlozky. Takze ak vsetko dobre dopadne, myslim, ze bude mat celkom sok 🙂

tamarka9
13. máj 2014

@mucuinka aj podla mna si uplne naisto tehotna, ciarky mozu mat inu intenzitu lebo si pila viac, alebo menej...a medzi moje priznaky podobne patrila nespavost (cez den ma lamalo a vecer ked som konecne lahla spat, tak nic...) a zima ti moze byt preto, lebo v tehu mas zvysenu telesnu teplotu a niektore baby to pocituju ze im je zima....no dufam ze mm bude mat prijemny sok 😉 a lekara moc nenahanaj, na sone nebude vidiet este nic, maximalne ti zoberie krv na hcg, ja som isla na sono az v 8 tt a uz bolo aj srdiecko 🙂 viem ze sa tazko caka, ale mrcha nikde, test pozitivny, takze uzivaj s radostou iste tehotensvo, usmievaj sa a tes sa 😎

mucuinka
13. máj 2014

@tamarka9 dakujem ti velmi pekne za povzbudive slova. Ja som celkom plasilka a tak riesim vzdy vsetky situacie (zial najma tie negativne), co sa moze stat. Manzel sa bude tesit, o dietatku sme sa dlho rozpravali. Mam aj trochu obavu, lebo ma pobolieva prava strana bruska a to je prave ta, kde som mavala zapaly, aj tu operaciu, tak panikarim, ci nie je nieco v neporiadku. S tou nespavostou si ma potesila, lebo ja to mam presne rovnako, aj sa citim do nejakej 9 ospala a potom ako keby mi niekto pichol novu davku energie a v posteli sa prevalujem aj do 1 a obcas uz o piatej som hore. A to som teda celkom spachtos. Teplotu som si nemerala, ale aj moj muz povedal, ze len tak salam a ja som mala pocit akoby som mala v bruchu ladovu kocku, ktora sa nie a nie roztopit. Budem verit, ze vsetko dobre dopadne, snazim sa hovorit si, ze aj tak nic neovplyvim, priroda je mocna carodejnica a proti nej nezmozeme nic. Takze co sa ma stat to sa stane. Ale zazrak by to bol uzasny

tamarka9
14. máj 2014

@mucuinka a este k tej nespavosti som ti zabudla napisat, ze sa mi potom aj vela snivalo aj niekolkoo snov pocas noci a straaaasne kraviny 😀 neplas sa hlavne, presne ako si napisala, bude ako ma byt, ty sa teraz len trochu viac setri, papaj vela zeleninky s kyselinou listovou a tes sa. Pripadne mozes si aj kupit kys listovu ako vitamin v lekarni, alebo si nechaj predpisat od lekara. Brusko niekedy boli prirodzene,lebo sa zacne roztahovat maternica a zvycajne to baby opisuju ako bolest ked mas ms, tak mozno aj u teba su to uz prejavy zvacsovania maternice. A ak ta to bude matat, tak chod pekne lekarovi nech sa na to pozrie 😉

mucuinka
14. máj 2014

@tamarka9
@maja031 dnes som sa dotelefonovala k lekarke, mam prist o tyzden v stredu, kedze to uz bude takmer 6 tyzdnov od poslednej menstruacie a asi 25 DPO, mohlo by byt uz nieco vidiet na sone. Netvarila sa ani prekvapene ani ma neodhovarala, ze je skoro, povedala, ze samozrejme, ze ma vysetri a uvidime. Bola mila, hned prizvukovala, ze mam zacat brat kyselinu listovu, tak som ju upokojila, ze kedze sme dietatko planovali, uz ju beriem 3 mesiace. Dnes sa citim dobre, bolesti nemam ziadne, tak som celkom spokojna. Ale uprimne, cakam ako na spasenie, ked sa konecne zacnem citit ako tehotna 🙂 Rano ma potesil test, kde bola testovacia ciarka takmer rovnako silna ako kontrolna, tak som hned mala lepsi den. Uz aby bola streda, nech sa mozem potesit. Stale vnutorne riesim, ci povedat mojmu manzelovi uz teraz cez vikend alebo radsej este cakat a vyklopit mu to az buduci tyzden. Aj by som mu to chcela povedat hned v sobotu, ale zas ak cosi nebude ok, nechcem ho trapit, tak riesim, ci npockat az po tom sone.

maja031
14. máj 2014

@mucuinka no tak gratulujem 🙂 ako fakt sa nespoliehaj na to ze sa zacne citit ako tehotna lebo sa mozno nezacnes 😀 ja som sa prve tri mesiace necitila vobec, a teraz iba tak trochu ked mi uz brusko viac rastie, aj krize bolia, menej vladzem a tak podobne. a urcite to drahemu povedz co najskor, pretoze tehotna si a ak nahodou pride nejaka komplikacia /nechcem nic privolavat, drzim palce nech je vsetko super 🙂 / tak aby vedel o co sa jedna. ja som bola tak na zaciatku ked este dr nevidela nic v maternici a mi vravela ze mozno je mimomaternicove tak ak by bolo cokolvek tak okamzite utekat do nemocnice, tak aby bol mm pripraveny. nemas preco cakat ved ste v tom spolu, nie? 😀

mucuinka
14. máj 2014

@maja031 mas asi pravdu. Keby mu to poviem neskor, asi by ma prizabil 🙂 Mal by prist v piatok. Keby nebol v zahranici, pockam do toho sona, takto sa asi naozaj dozvie, ze ak vsetko pojde ako ma, bude za chvilu ocinko 🙂 Tesim sa na tu chvilu kedy mu to poviem a stale vymyslam sposoby ako mu to oznamit. Toto je to krasne na tom byt zenou. Sice to mame castokrat tazsie ako muzi, ale toto su veci, ktore to vsetko vykupia

maja031
14. máj 2014

@mucuinka ja som to dfrahemu povedala ked som mala uplne lubaucku ciarku, ze som tehotna. a on ze nie som, ze tam nic nie je 😀 ze az ked bude druha ciarka rovnako silna ako ta prva ze potom mi uveri. na druhy den som si spravila dalsi test a zase slaba ciarka, a mu hovorim ze som tehotna a on zase ze nie som 😀 potom na stvrty den uz zacinal chapat ze asi ano, a potom ked som isla od dr co mi to potvrdila tak som mu volala a potom mi uz definitivne uveril 😀

mucuinka
14. máj 2014

@maja031
No ja mam ciarky pekne a tych testov peknu kopku, takze verit bude musiet, ine mu nezostane. A nech sa s tym uz vysporiada ako uzna za vhodne 🙂

mirulka167
19. máj 2014

Ahojte dievcata. Som uz uplne bezradna a zmatena. V den kedy som mala dostat kramy(35DC)som si spravila test na ktorom vysla uplne slabulilinka ciarocka, ktoru bolo naozaj len slabo vidno. Hned v ten den som si spravila druhy test a tiez slaba ciarocka. Na druhy den rano uz na teste nic a ani v dalsie dni meskania menstruacie. A dnes 7.den meskania mi rano na teste vysiel zasa uplne slabunky dúšik. Volala som gynek. a povedal mi,ze je este skoro aby som tam chodila. Co si o tom myslite? Mozem byt tehu aj ked mi testy takto cudno vychadzaju? Dakujem vaaam za odpovede 🙂

22beba
19. máj 2014

@mirulka167 ahojky moja 🙂 ja som mala negatívne testy asi do 5 tt... nevedela som že som tehu a až po 5 tt sa mi robili malilinké dúšiky ...a potom som isla ku doky ta mi tehu potvrdila a dokonca som si spravila test tak zo srandy ked som bola v 7 tt tak som mala slabulilinkú čiarku 🙂 takže možné to je 🙂 držím palčiskááá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre