Slabé čiarky a žiadne príznaky. Môžem byť v tom?

barborka30
1. apr 2013

Ahojte všetky mamičky, budúce mamičky aj snažiace sa 🙂 Ja patrím do tej tretej kategórie. Poslednú menštruáciu som mala 3.3. (prvý deň) a počas marca sme sa snažili o bábätko. Nevydržala som a robila som si testy aj skôr, ako mi mala prísť ďalšia menštruácia - a toto je výsledok. Prvý test - slabulinká čiarka, druhý test - nič a tri ďalšie - trošku silnejšia čiarka. V podstate teraz čakám, či menzes príde alebo nie. Teoreticky mal prísť včera alebo dnes, úplne presný nemám. Tie testy mi dávajú takú nádej, že sa možno zadarilo, len sa ešte bojím tešiť, aby sa niečo nepokašlalo. Príznaky nemám, iba trochu zväčšené (nafúknuté) brucho, ale je mi dobre, ani pachy mi nevadia, ani prsia ma nebolia...
Preventívne som si kúpila aj kyselinu listovú a tehotenský čaj, tak neviem, či s užívaním začať. Lekárnik mi povedal, že kyselina listová sa má užívať len počas tehotenstva, mimo toto obdobie nie. Dôvod je ten, ževraj v každom ľudskom organizme sa nejaké rakovinotvorné bunky nachádzajú a kyselina listová môže prispieť k ich množeniu... Tak hádam tým nič nepokazím.
Budem vďačná za akékoľvek skúsenosti, názory a rady. Vopred ďakujem 🙂

voskovka
2. apr 2013

@barborka30 ja idem tiez rano testnut....som sama zvedava.dnes som bola u lekarky nakolko som mala zacat uzivat antiku lebo sme prestali riesit snazenie a bum...a menzes nikde krcok riadne zatvoreny....a objednala ma o tyzden na sono a odber krvi.

bublinka711
2. apr 2013

@barborka30 Ahoj, no podľa mňa sú to krásne čiarky, my sme také mali až asi 2 dni po termíne MS a príznaky som nemala žiadne hádam až do 5tt. Aj potom bol jediný príznak to, že som stále spala. Potom až v treťom - štvrtom mesiaci mi začali vadiť všetky tie pachy a tak, ale to bolo všetko. Žiadne ranné nevoľnosti ani nič podobné. Takže držím palce a KL kľudne ber, ja som ju brala tiež asi aj mesiac pred otehotnením...

barborka30
autor
2. apr 2013

@voskovka tak ja som to nevydržala a testla som sa aj teraz, je tam slabý duch, ráno skúsim opäť, keď do konca týždňa nepríde ms - objednám sa už k lekárke. Držím na ráno palce, nech testík vypadá podľa našich predstáv 🙂 @bublinka711 Ďakujem 🙂 Tak nejako s tým rátam, že ak tehu vydrží, tak tie príznaky sa ešte dostavia, predsa je to ešte krátko...ale nevadí, hlavne nech je všetko v poriadku

oskvarka
2. apr 2013

@bona12 pisala som sice barborke.. ale tak na tvojom mieste by som isto testovala.. aj ked ako pises ze sa ti mrcha nikdy dlho nerozbieha tak ani mne sa nezvykla na 99 percent ale zase pocas roku a pol snazenia som zazila snad vsetko dokonca aj mrchu rozbiehajucu sa len nenapadne tak ako pises... ale tak ja by som bola netrpezliva a testovala by som moze to byt tym... ale zial na istotu sa to povedat neda... skus ten test a uvidis.. uz by ti mal ukazat...

nini1010
2. apr 2013

@barborka30 Podľa mňa tie "príznaky" nie su žiadnym príznakom tehotenstva. Ja som nemala žiadne príznaky a bola som tehotná. tie prišli až od 2. mesiaca

bona12
2. apr 2013

@oskvarka asi mas pravdu 🙂...tiez mam pocit,ze posledne mesiace je kazdy pomaly iny...jeden tak,iný onak...zrejme to bude asi pomaly rozbeh mrchy,mam pocit,ze uz zacinam normalne spinit a ta bolest krizov je uz dost neznesitelna dnes :/...uvidim ak sa do zajtra normalne nerozbehne,urcite si kupim test,tiez som uz nervozna,co tiez urcite ovplyvnuje vela...ale ak by som bola v tom,tak na teste by to malo uz byt vidiet,snad...

doublexgirl
2. apr 2013

Zienky, ja vam tak strasne v dobrom zavidim ... 🙂 🙂 Ja sa uz neviem dockat, ked budem aj ja taketo nieco riesit .. :/

barborka30
autor
3. apr 2013

baby tak toto je môj dnešný ranný 🙂 fakt sa snažím myslieť pozitívne a vsugerovávam si, že je to tam a všetko dobre dopadne, snáď to pomôže. @doublexgirl ja ti držím palce, nech ti to vyjde čím skôr a prajem ti to

monicka79
3. apr 2013

@barborka30 je to jasné, gratulujem 🙂 aj ja už chcem taký 😀

gigus
3. apr 2013

bona12:ja si mislím že môžeš byť 🙂 urob test a budeš si istá...držím palčeky 🙂

doublexgirl
3. apr 2013

@barborka30 Kraaasne uz vidno druhu ciarocku 🙂 jupiii 🙂 Joooj, ja si este pockam, kym nasetrime nejake peniazky :(

emakiki
3. apr 2013

@barborka30 aj ja som mala takú a teraz som 33tt 🙂 drzim palce... 🙂

jessinocka
3. apr 2013

@barborka30 gratulujem 🙂 a kedy si prvy krat testovala a vysiel ti duch? Ktory den po ovulke?

barborka30
autor
3. apr 2013

@doublexgirl @emakiki Ďakujem 🙂 @jessinocka ja popravde neviem, kedy som mala ovuláciu, nakoľko si myslím, zatiaľ len dedukujem, že asi len pár dní po menštruácii, vôbec nie klasicky v strede cyklu, ale ako hovorím, nie som si tým istá... Posledný menzes som mala 3.3. (prvý deň) a prvý duch mi vyšiel už 28.3., ale bol fakt slabučký, potom od 30.3. sa mierne zosilňoval, včera som mala ducha už dokonca aj podvečer, dnešný test je vyššie - zatiaľ najsilnejší. K lekárke som objednaná 10.4. na odbery - krv a moč. Tak uvidíme 🙂

cukriiicek
3. apr 2013

@barborka30 Myslím že je to jasné a nieje to len duch 🙂 Držím palčeky

barborka30
autor
3. apr 2013

@cukriiicek ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre