Mešká mi menštruácia a testy nesilnejú

12didi12
11. apr 2019

Prajem vám všetkým pekný deň a zároveň prosím o radu. Začnem asi tak, že s priateľom sa pokúšame o bábätko už skoro 3 roky. Potom čo sme zistili, že priateľ má dosť zlý spermiogram sme začali navštevovať CAR. Hneď po druhom plánovanom pohlavnom styku som otehotnela ale nakoniec sa to skončilo a zaver bol biochemické tehotenstvo. Kyret nebol nutný. No teraz hneď druhý cyklus (už bez planovania) mi mešká menštruácia 6 deň. Tehu testy mam pozitívne ale zatiaľ nesilnia. Tak vás prosím o radu ak niekomu náhodou test tiež nesilnel a dopadlo to nakoniec dobre, je tu niekto taký??

alexa21
11. apr 2019

@12didi12 niektore testy su v prvych tyzdnoch take.
ja som mala pri synovi este slabsi a v 9 tt a pri dcerke tak ako ty a bola som v 5tt
Mozno je este skoro aby silneli.
Velmi velmi drzim palce aby to zajtra dpadlo dobre a ty yu prides s uzasnou spravickou

12didi12
autor
11. apr 2019

@alexa21 veľmi pekne ti ďakujem za pekne a povzbudivé slová 🤗 dúfam ze to bude tak ako píšeš

blontimka
11. apr 2019

@12didi12 progesteron. Duphaston napr... robili ti hormonálny profil?
Ja budem k tebe úprimná. Toto je urcite biochemicke tehotenstvo. Typické. Mala si ho aj minulý mesiac, čiže otehotnies lahko. Otázka je prečo to nejde ďalej. A tu sa ponúkajú otázky- ake si absolvovala vyšetrenia? Keď ma muž zle spermie prečo nejdete na umelé oplodnení, nie je to risk? Tieto potraty skoré bývajú často hormony- progesteron (duphaston) alebo genetika.... tieto vyšetrenia máš?
Odporúčam neotehotniet kým neprídeš na príčinu. Očividne otehotnies ľahko, takže už len zistiť príčinu buochemickych.

potvorka20
11. apr 2019

@12didi12 ďakujem snad aj u Vas to tak vyjde, daj vedieť

12didi12
autor
11. apr 2019

@blontimka beriem progesteronove čipky.. Hormalny profil mam v úplnom poriadku a genetika tiež super. Mňa by už tiež zaujímala príčina prečo to nejde ale zatiaľ mi nato ani v CAR ani môj gynekológ nevedeli nič povedať. A ja som chcela ísť na umelé ale v CAR nám odporučili najprv 3 mesiace plánovaného pohlavného stiku a ze ak to nevide tak potom môžme začať riešiť buď IUI alebo umelé. Tak dúfam, že po tomto už príčinu budú hľadať poriadne. A ďakujem ti pekne za vysvetlenie a poradenie 😉

12didi12
autor
11. apr 2019

@potvorka20 jasne dám 🤗

veronikanika138
12. apr 2019

Ahoj, no ja som mala ešte slabšiu 2.čiarku a dnes mám doma takmer 3-mesačného chlapa 🙂 držím ti palce

blontimka
12. apr 2019

@12didi12 ak mal manzel zlý spermiogram je jasne, že vajíčko oplpdmila poškodená spermie a príroda go vybavila.
Neviem aké zle ma muž spermie, ale mne sa tento prístup car nepáči ...treba vybrať dobru zdravu spermiu.... Keby aspoň inseminacia.... ak je to fakt zle trvala by som na umelom....

jenny04
12. apr 2019

Ja som mala tiez taketo a mam 3rocneho a pri dcerke to iste a ma rok 😉. Na tvojom mieste uz ziadne testy nerobim aby si sa zbytocne nestresovala lebo to moze viac uskodit a radsej bez k doktorovi.Mne hned nasadil duphaston lebo som raz potratila a pri chlapcovi som dost krvacala a spinila do 3 mesiaca ale zvladli sme to.takze drzim palce nech to dobre dopadne 😉

jenny04
12. apr 2019

Este som zabudla napisat ze ja som mala priserne bolesti v podbrusku akoby som mala dostat menstruaciu ako som otehotnela.Ja mam super doktora a ked mi dal duphaston zavolal ka az ked budem v 7-8 tyzdni a vravel aby som sa nestresovala hlavne .Kazdy pripad je ojedineli a je dostna skodu ak ti tu niekto na MK stanovi diagnozu(ako ti moze niekto napisat ze to tvoje tehu je biochemicke a spermie su poskodene,je ten dotycny lekar a vidi cez obrazovku?)hlupost utekaj k doktorovi a ver mu pretoze moznopotrebujes nasadit hormony

12didi12
autor
12. apr 2019

@blontimka no to si myslím aj ja.. Ma málo spermií +aj malo pohyblivé a niektoré s fragmentovanou dna.. Ale v CAR nám povedali, že vraj "sa s týmto spermiogram dá otehotnieť aj prirodzenou cestou" len je vážne zaujímavé že 2.5 roka sa nepodarilo vôbec nič až tieto dva cykli keď prvý som brala aj clostilbegyt na stimuláciu a následne mi vyvolali ovuláciu. A bolo s toho to biochemické. A tento, už bez stimulácie, zase toto. Ale už som rozhodnutá, že takto to ďalej skúšať nebudeme lebo takto len trpíme obidvaja.

12didi12
autor
12. apr 2019

@jenny04 veľmi ti ďakujem za povzbudivé slová a dúfam veľmi, že bude tak ako píšeš aj keď už myslím na najhoršie 😣 každopádne o chvíľku už idem Dr tak som zvedavá.. Dám potom vedieť a ešte raz ďakujem 😉

jenny04
12. apr 2019

@12didi12 ja ti verim lebo som sa tiez pri chlapcovi obavala velmi ci to zvladneme do konca a ked som sa jedneho dna rozkrvacala a sedela u Dr.tak som uz bola tiez zmierena ze uz po vsetkom,ale srdiecko bilo a vsetko bolo v poriadku tak snaz sa zmenit myslenie 😉

potvorka20
12. apr 2019

@12didi12 tiez som mala velke bolesti, aj kŕče a dopadlo ti dobre.... Myslim na Teba... Držím palce

blontimka
12. apr 2019

@12didi12 veď otehotnies môžeš prirodzene... ale s hentakymi spermiami je aká šanca, že dieťa bude zdravé....Toto sa mi zdá velke hazardovanie.... a ZBYTOČNE...
Najlepšie ísť v takomto prípade na umelé oplodnenie nech vyberú zdravú silnú spermiu nech je dieťa zdravé ako buk....
Nerozumiem načo to car sili prirodzene ..... príde mi to od nich veľmi nerozumné riešenie ...
Rozhodne by som trvala minimálne na insiminacii... Tam sa spermie čistia akosi či čo...

12didi12
autor
12. apr 2019

@potvorka20
@jenny04
@blontimka
@veronikanika138
@alexa21 tak baby už som doma.. Doktor zatiaľ nikde nič nevidel.. Hcg v krvi co mi bola brána pred 2 týždňami som mala 181.70.. Dnes mi krv nebral mam na nu prísť v pondelok a podla toho sa uvidí.. Vraj ak by niečo bolo cez víkend, bolesti alebo krvácanie, mam ísť do nemocnice.. Tak moc nič nové neviem.. Ale ďakujem vám všetkým za podporu ✊

blontimka
12. apr 2019

@12didi12 tak to máš jasné, ak si 2 týždne dozadu mala 181 A teraz stále nevidieť. A kopni dr v car do prdele....aj za mna... lrbo možno keby je spermie ok tak tehotenstvo pokračuje...

janciqa
12. apr 2019

@12didi12 neboj sa. Stale nie je nic stratene. Ja som mala take iste testy, stale rovnako zafarbene. Zacala som spinit tak som sla k dr. MS meskala tusim 5 dni. Na sone nic. Hned mi vzali krv a hcg bolo 2145! Hned ma poslal do nemocky s podozrenim na mimomaternicove. Nastastie sa nepotvrdilo. Syncek sa len nechcel ukazat prilis skoro :D. O 4 dni uz bolo gulku na sone vidno. Takze nezufaj, hlavu hore. A tes sa! Drzim palceky ✊

potvorka20
12. apr 2019

@12didi12 tak držíme nadalej palce

12didi12
autor
12. apr 2019

@blontimka no budem musieť veru.. Určite sa s mužom už chceme s nimi dohodnúť na inseminacii, nechcem to už viac riskovať.

12didi12
autor
12. apr 2019

@janciqa no kizby to bol aj môj prípad 😣 len to čakanie zase až do pondelka ach jaj.. Ďakujem ti pekne za povzbudenie 🤗a synček už je na svete??

12didi12
autor
12. apr 2019

@potvorka20 ďakujem 🤗

saskia_98
12. apr 2019

@12didi12 Drž sa. ☺ V pondelok daj vedieť čo a ako. Veľa veľa zdravička prajeme nech sa ti babo udrži. A hlavne mysli pozitivne a buď v kľude. 😊

12didi12
autor
12. apr 2019

@saskia_98 jasne dám vedieť 😊ďakujem ti moc moc ✊

janciqa
12. apr 2019

@12didi12 hej hej 19.4.2017 sa narodil, o tyzden ma 2r 😊. Preto dufam ze aj tvoja "gulka" sa este ukaze. Uplne chapem tvoj strach. Ja som bola vtedy v stvrtok u doktorky. Chceli si ma nechat v nemocnici,no odmietla som, lebo doma som mala vtedy este 16m dcerku. Tak som chodila na kontroly do nemocky. Az v pondelok mi potvrdili ze je to normalne tehu nie mimomaternicove. Ale nemala som este vyhrate,lebo mojej gynekologicke sa nezdalo ako rastie hcg. Tak az o tyzden neskor na ultrazvuku a z vysledkov krvi mi potvrdila ze ide o zdrave tehotenstvo. Bolo to neskutocnych 12 dni cakania co bude. Preto verim a dufam, ze tvoj pripad bude podobny so stastnym koncom. Velmi drzim palce. Drz sa 😉

magnolia555
13. apr 2019

@12didi12 ahoj,ja som si urobila 4 testy s odstupom a všetky som mala slabucke. Slabšie ako Tvoje a som 17 TT. Radšej si ich už nerob,nech nemáš zbytočné obavy a teš sa 😉

lenkaam_1
13. apr 2019

A digitalny test si neskusala?

12didi12
autor
13. apr 2019

@lenkaam_1 nie ten som neskúšala

lenkaam_1
13. apr 2019

@12didi12 mozno by ta ukludnil trosku viac drzim ti moooc palce 🙂

12didi12
autor
13. apr 2019

@magnolia555 áno?? Tak to ti gratulujem 😉 tak ja uvidím ešte podľa krvných testov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre