Styk 3 dni pred ovuláciou. Môžem byť tehotná?

aviril
10. jún 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť, že k styku došlo 3 a viac dní pred ovuláciou a otehotneli ste? A aké pohlavie?

aviril
autor
10. jún 2007

Asi to necháme na prírodu. Escada, na 100% to nebudeš vedieť nikdy. Aj ja som si to tak vravela, že len keď budem určite vedieť... Ale to sa nedá. Asi je to 50 na 50. Na druhej strane, keď neskúsim, tak nebude žiadna pravdepodobnosť na dievčatko.
Chcela by som vedieť, či niektorá má skúsenosť, že styk bol 3 dni pred ovu a aj tak otehotnela - bez ohľadu na pohlavie. To by ma fakt zaujímalo.

wladka
10. jún 2007

baby, neviem ci poradim..ale poviem len to, ze sme eminku-dievcatko splodili 5den menstruacie.. a mentruacia mi trvala 7 dni.. 😉

aviril
autor
10. jún 2007

tomu sa teda hovorí životnosť spermie

escada17
10. jún 2007

expertka8- ale ved vsetky vieme, ze ho urcuje muzska spermia, len tie muzske su rychlejsie a predsa len sa vravi, ze presne na ovu je vacsia sanca na chalana a dievky-my prezijeme vsade 😀 jasne, ze nikdy to nie je na 100 %, ale ked niekto chce konkretne pohlavie, tak chce sance zvysit, ak sa da...

ahoj fabi 😉

escada17
10. jún 2007

aviril, ja len viem, ze kamoska otehotnela na 9ty den, 4 dni pred ovu ( chlapec )a jasne, ze na 100 % nikdy nikdy...

fabiana
11. jún 2007

Aviril, ak si sa pýtala na to, že budete mať styk s partnerom 3 dni pred ovu a už potom nie, kvôli služobke a tak, ja si myslím, že to na otehotnenie nestačí...Toľko spermií by sa asi dnu nedostalo, aby tam tie 3 dni ostali...ale samozrejme, nič nie je vylúčené... 😖

nick
11. jún 2007

tak sa pridávam aj ja so svojou skúsenosťou, otehotnela som vo štvrtok a podľa bazálnej teploty som mala ovuláciu až pondelok, vtedy som otehotnieť nemohla, lebo som bola na služobnej ceste, teraz som v 11 tt.
🙂

mamik
11. jún 2007

Aviril na 100% to nebudeš vedieť nikdy... možno o pár rokov.. ale aj teraz sa dá kúpiť ovulačný test, kde si sleduješ ovulku a radia tam, že na dievčatko 2-3 dni pred ovu a na chlapca až počas a po... A potom je ešte ten elektronický test a ten ti bliká na zeleno a na červeno, podľa toho či máš ovu alebo nemáš. a vraj aj podľa toho, ako dlho bliká vieš určiť aj pohlavie... stojí okolo 5 tis. len by som sa asi na dĺžku blikania nespoliehala, lebo 5 a 10s sa ti veľmi nemusí podariť odhadnúť... Asi by si to mala skúsiť ešte dnes a potom už nie..
Ak budeš mať nejaké tipy, tak som veľmi zvedavá. My máme s manželom už 4 chlapcov a teraz by som veľmi chcela dievčatko (uvidíme v januári🙂 )A budem rodiť až kým nám to nevyjde 🙂 Takže možno budeme o pár rokov najpočetnejšia rodina na Slovensku 😀

mamik
11. jún 2007

a ešte som niekde čítala o metóde výmeny krvi, každých 7 rokov. Podľa toho sa dá vraj vypočítať pohlavie, ale ak má žena už aspoň jedno dieťa. Vraj to funguje skoro na 100%. Preratávala som si to na rodine a vychádza mi to.. Dokonca sesternica má dvoch synov a v auguste čaká. Na ultrazvuku jej najprv lekár povedal, že to bude dievčatko. Ja som jej vyrátala chlapca. No a minulý týždeň bola na kontrole a bolo vidieť na 100% chlapčeka. Mne by podľa toho malo vyjsť dievča. Aj podľa mojich nevoľností 🙂
Aviril, napíš mi do IP tvoj rok narodenia aj pohlavie a roky narodenia synov a skúsim ti to vyrátať...

mima77
11. jún 2007

inak dievcata... nechcem tu byt za mudru, ale ak ste sledovali najnovsi vyskum, tak zistili ze povodne vsetky spermie su so zakladom zenskym - aj vsetky geny... az neskor - neviem presne ci v druhom, alebo dokonca az v siedmom tyzdni tehotenstva sa u niektorych prepne chromozom Y a vyvinie sa chlapec, alebo neprepne a je z toho dievcatko, ale zaklad je vzdy XX! niektore nesu chromozom Y a ten sa bud aktivuje alebo nie - to je cele... takze bavit sa o tom ze urcite ked budu cakat tak bude baba, alebo ked nebudu tak bude chlapcek je podla mna uplne zbytocne! 😅
aviril - no to by som aj ja rada vedela ci je to mozne otehotniet po troch dnoch pri ovulke... tiez som sa totiz zhrozila tento mesiac... ale jedni mi tvrdia jedno a ini zasa ine... tak si vyber! 😀 🙂

aviril
autor
11. jún 2007

No ten výskum - neuveriteľné. Čo už dnes nevymyslia...

sicilia
11. jún 2007

Ja mam svagrinku lekarku a ta mi rozpravala, ze to, ze spermie ktore nesu chromozom XX (cize dievcatko), ziju ovela dlhsie ako tie muzske XY, ale su tiez o dost pomalsie ako tie spermie, ktore zabezpecuju muzske pohlavie. To znamena, ze ked je pohlavny styk pred ovulaciou 2-3 dni, je velmi pravdepodobne, ze tie "zenske spermie" to do ovu "preziju" 🙂 . Ak je pohlavny styk v den ovu, je opacne velmi velka pravdepodobnost, ze to bude chlapec. Viem, ze to tak nie je vzdy, to by nebolo asi pre ludstvo zdrave 😀 , ale to o zivotnosti a rychlosti spermii je dokazane... tak ja neviem.

anamor
11. jún 2007

ja som pocula to iste, co sicilia, aj ked je pravda, ze kym som nechodila na MK som si myslela, ze o pohlavi rozhodne muzska spermia, nie cas spoledenia...

anamor
11. jún 2007

ja som pocula to iste, co sicilia, aj ked je pravda, ze kym som nechodila na MK som si myslela, ze o pohlavi rozhodne muzska spermia, nie cas splodenia...

aviril
autor
11. jún 2007

Super mať lekárku v rodine.

sicilia
11. jún 2007

Anamor, samozrejme, ze o tom rozhodne muzska spermia, len sa to mozno trochu da ovplyvnit tym casom pocatia. Ale to si zena musi presne poznat svoj cyklus, co ja teda nemam sancu ☹
Aviril, je to super, to Ti poviem, ale tiez sa nie vsetky spermie spravaju rovnako, aj ked v zasade je to tak. 😵

vedvies
11. jún 2007

ahojte babenky,
my sme miesili pred ovulkou a bude to dievcatko 😉
jedna teoria hovori o tom, ze spermie, ktore nesu chromozom X su pomale ale huzevnate a teda dlhsie ziju v tele zeny a tie ktore su Y su rychle ale rychlo aj umieraju. Z tohoto vyskumu urobili zaver, ze ak sexujes 2-3 dni pred ovulkou - tak do vajicka sa dostanu spermieX a je to teda dievcatko a ked sexujes v den ovulky, tak Y predbehne vsetky X a je specateny chlapcek 😀

dokonca som citala i to, ze vajicko si vybera, koho dovnutra vpusti - cize pohlavie dietata ovplyvnuje zena a nie muz 😉 .

hmmm kto vie ako to je 😉

vedvies
11. jún 2007

fiha az teraz som si precitala, co pisala sicilia a zhodli sme sa 😀

luciaj
12. jún 2007

aj ja pridavam svoju skusenost ... takze ja som otehotnela tiez 3 dni pred ovu a budeme mat dievcatko ... ja som ostala totalne sokovana, ze som vobec tehu, lebo som s tym neratala, ze mozu spermie tak dlho prezit a este aj oplodnit vajicko, ale nastaste to vyslo a malu Julinku si uz nosim 27 tt v brusku 🙂
okrem toho som si pozrela ten cinsky horoskop ci kalendar a podla neho nam tiez vychadza dievcatko.
tak skus dat dokopy vstky tieto "osvedcene" rady a mozno to tentokrat bude dievcatko 😀 drzim palce 😀

nibiru
12. jún 2007

fabijana mas pravdu najnovsie vyskumi dokazali ze pohlavie dietata je na zene nie na muzovi v 6tyzni je plod vystaveny davke testosteronu ak plod obsahuje chomozon y a bude reagovat na testosteron mas chlapca ak nebude mas dievca takze zalezi na zene dokonca sa vylucilo ze eva mohla bit s adama.davali to v telke rozpravali otom uznavany vedci.aj mi sa snazime s piatelom o babo dufam ze to vide.mala som dost narocnu liecbu doteraz som nesmela plod by bol poskodeny a uz je to ok chvala bohu.strasne tuzim po takom malom drobcekovi a je mi jedno co to bude len nech je to zdrave. 🙂

aviril
autor
12. jún 2007

Nibiru, držím Ti palce, len nech je to zdravé. Ono je to asi tak, že každý chce mať to, čo nemá. Ja nemám dievčatko, tak by som strašne chcela. Ty nemás dieťatko a keď si s tým mala problém, je jasné, že Ti na pohlaví nezáleží, len nech ho šťastne donosíš a nech je zdravé. Držím palce.

Luciaj, strašne si mi dodala nádej. Ja som ešte neni tehu /teda ešte neviem/, len sme to robili 3 dni večer pred ovu a v kútiku duše dúfam, že som ostala tehu a že to bude dievčatko. MS mám dostať až o týždeň. Dúfam, že nedostatnem...

luciaj
12. jún 2007

Aviril, ty si odvazna, pri 9 mesacnom babatku sa snazit o dalsie. Tak drzim palceky 😀 😀 😀

aviril
autor
12. jún 2007

Kvôli dievčatku čokoľvek...

zgurkaa
12. jún 2007

Aj mne hovoril gynekolog, ze v den ovulacie, je 80% sanca na chlapca a 2-3 dni pred a po na dievca. Ja som sa milovala 1 den pred a mame dievca. A este mi povedal ze ak muz robi fyzicku pracu je to skor chlapec a ked robi pri pocitaci, tak dievca. U nas sa aj toto potvrdilo. 🙂 Takze vela stastia 😅

escada17
12. jún 2007

zgurkaa, ja inak hned zareagujem- mam dcerku, cakam druhu...do tretice raz hadam chlapcek 😉 Moj muz ma stavebnu firmu a pracuje teda riadne rukami, otehotnela som na 14 ty den oba razy. Muzov otec je general v armade , teda moc fyzicky sa nenarobil a mali dvoch synov. ... verim, ze to plati, ale netreba sa na to nikdy spoliehat na 100 %, jasne..inak v cinskom mi tiez 2x vyslo presne dievcatko... 😵
aviril, drzim palce, inak este je skoro na testik?

zgurkaa
12. jún 2007

escada17, jasne ze to nikdy nefunguje na 100 %. Ja som si test robila, tusim 14 den po otehotneni a vysiel pozitivny. Bola som aj u lekara, ale ten povedal, ze musime este pockat. 🙂

zgurkaa
12. jún 2007

Inak cinsky kalendar mi ukazal, ze budeme mat chlapca. 🙂

escada17
12. jún 2007

zgurka, ale ja tiez chcem nieco, co ked uz nie na 100, tak na 99 %. Dve dievcatka nam vysli, ako sme si zelali, ale treti raz musi byt chlapcek 😉 muz je spokojny sice, ze on uz skoncil, ale ja si to nejako presadim 😉

zgurkaa
13. jún 2007

Vela stastia pri presadovani sa, escada. Ja som si tak presadzovala druhe dieta. A teraz sa muz tak rozbehol, ze ho musim brzdit, ze tretie snad nie? 😀

iva72
13. jún 2007

Ja som to tiež tak čítala, ako sicilia. Mne to vyšlo. Snažili sme sa hlavne pred ovuláciou. Mala som 24-26 dňový cyklus a začínali sme už v 4-5 deň po prvom dni menštruácie. ...no a čakám dievčatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre