Styk 3 dni pred ovuláciou. Môžem byť tehotná?

aviril
10. jún 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť, že k styku došlo 3 a viac dní pred ovuláciou a otehotneli ste? A aké pohlavie?

fabiana
10. jún 2007

Ahojte!
No toto by ma tiež zaujímalo. Dnes mi podľa BT klesla teplota, som 12DC, tak zajtra by mohlo dojsť k ovulke a neviem, či šetriť spermijky do zajtra alebo ich použiť už dnes... 😅

yonanevi
10. jún 2007

chcem sa opytat mozno to vyznie smiesne ale ako sa pocitaju plodne dni viem ze je to asi 15 den po menzese alebo dako tak neviete mi poradit 😉

fabiana
10. jún 2007

Fíha, tak to je ťažké povedať...u každého to je indi-vindi. Ak má žena 28- dňový cyklus, väčšinou je ovulácia okolo 14. dňa cyklu, ale počula som aj o babách, ktoré mali ovulku posunutú alebo ju mali počas menzesu... 😅

aviril
autor
10. jún 2007

Uplne najlepšia metóda je meranie bazálnej teploty. Ja to praktizujem a vychádza mi to presne - a cítim ešte aj bolesť v podbrušku.

yonanevi
10. jún 2007

aviril asi blba otazka a to sa ako robi 😕

fabiana
10. jún 2007

Yonanevi, pozri sa sem: www.merenibt.xf.cz

fabiana
10. jún 2007

Aviril, ty chceš ešte tretie dieťatko? No, neviem ti odpovedať na otázku, my sme snažilkovali aj v deň pravdepodobnej ovulácie aj po, a narodilo sa nám dievčatko. Teraz by som rada aj chlapca, preto som sa pýtala to vyššie, ale asi to bude najlepšie nechať na prírodu... 😖

aviril
autor
10. jún 2007

Lepšie povedané, chcem DIEVČATKO. Pri najmenšom si manžel šetril spermijky a robili sme to v ďen ovu. Chlapec doplával rýchlejšie k vajíčku. Ale teraz by som chcela dievčatko.

yonanevi
10. jún 2007

dik fabiana idem si to pozriet 😀

fabiana
10. jún 2007

Tušila som, že by si chcela dievčatko... Ale fakt neviem, ako oklamať prírodu...

bihan
10. jún 2007

Ak to pomôže, my sme sa milovali každý deň, takže je pravdepodobnosť, že tam tie "ženské" spermie pekne počkali, kým vajíčko dozrie... u nás to bude dievčatko 😉

fabiana
10. jún 2007

Ozaj, aviril, vy by ste mohli skúsiť sa milovať deň pred a po ovulácii, možno by to dievčatko vyšlo... je to len hypotéza, ale má to logiku. A my pre zmenu skúsime spermijky ušetriť na zajtra... 😉

aviril
autor
10. jún 2007

Ale to by zas chlapské spermie predbehli ženské a vajíčko by už bolo pripravené.
Mňa by aj zaujímalo, či sa niektorej stalo, že otehotnela aj 3 dni pred ovu - či dovtedy spermie prežili.

fabiana
10. jún 2007

Avi, ja som otehotnela asi po ovulke, myslím, že skôr nie... Vraj sa spermijky dožijú aj 72 hodín, ale ja som niekde čítala, že mužské sú rýchlejšie a prídu k vajíčku skôr, ak tam dorazia samozrejme a že ženské sú ťažšie a k vajíčku sa dostanú neskôr...
Myslíš, že moja teória s deň pred a deň po nevyjde? xi xi

aviril
autor
10. jún 2007

To si nedovolím tvrdiť, len sa obávam, že zas by to bol chlap.

fabiana
10. jún 2007

Avi, v pohode. Snažila som sa pomôcť...škoda, že na to nie je nejaká zaručená metóda. Želám ti, aby sa ti podarilo dievčatko 😉

aviril
autor
10. jún 2007

Díky fabiana, cením si to. Nuž aj ja si to želám.

sue
10. jún 2007

To keď sme sa milovali po Ovulke, tak budem mať dievčatko? 😲

aviril
autor
10. jún 2007

Ja si to myslím skôr opačne. Ale to sú len dohady.

hedunecka
10. jún 2007

je dokazene ze ked sa milujete pre ovulku tak spermie/dievcenske/sa dostanu k vajicku neskor a je vacsia pravdepodobnost ze to bude baba lebo muzske su ryxlejsie a aj ryxlejsie odumru..takze ked sa budete milovat v den ovulky dostanu sa tam ryxlejsie muzske..
ja som sa milovala pred ovulku a pravdepodobne som ostala aj potom teho lebo potom sme sa milovali asi az o 5-6dni 😉

sue
10. jún 2007

...takže ak sme splodili drobca po ovulke tak je väčšia pravdepodobnosť, že to bude chalan?

aviril
autor
10. jún 2007

Hudenecka, a kolko dni pred ovu? Nepamätáš sa? Lebo my sme sa 3 dni pred - teraz neviem, či som alebo nie, ale dosť ma to zaujíma. Ešte som len 20. deň cyklu.

hedunecka
10. jún 2007

aviril no vies to sa nemusi aj hned podarit..zalezi aj od kvaliti spermii..ale spermie dokazu prezit 72hodin v tebe..takze skus dnes zajtra a potom by som pockala az dokonca mesiaca ze ci som alebo nie..

vesi
10. jún 2007

aviril, ťažko povedať.mám dve dcéry.s prvou som otehotnela po ovulácii a s druhou pred. viem to naisto, lebo som si tiež sledovala plodné dni, a keď sa nedarilo, tak som si povedala, že to nechám na náhodu a bolo.ináč mala som presne 28 dňový cyklus. keby som sa spoliehala na to, že ovuláciu mám okolo 14 dňa, tak neviem.u každého je to individuálne. 🙂

escada17
10. jún 2007

ahojte 😉 ja cakam druhe dievcatko a obe sme pocali presne na ovu ( o tom sme sa aviril uz bavili inde )...nevieem teda, lebo tretie raz musi byt chlapcek a teda neviem, ako nanho..ale zacnem skusat, len ak budem vediet na 100 %, ze to bude chalan, takze mozno aj nikdy 😀

hedunecka
10. jún 2007

no tak jak hovori vesi pokial nevies kedy mas ovulku tak to nema vyznam..ja mam napriklad 30dnovy cyklus a ovulku som mavala az tak na 20den

expertka8
10. jún 2007

...zabite ma..ale pohlavie dietata urcuje otec 😉

escada17
10. jún 2007

ja na 14 ty ako hodinky...

fabiana
10. jún 2007

Expertka, veď my netvrdíme, že za pohlavie dieťaťa sú zodpovedné ženy, neboj, nezostali sme v stredoveku...ťakže ťa nemôžeme ani "zabiť"... My sa len rozprávame o tom, či je možné ovplyvniť pohlavie dieťaťa tým, že dieťa sa počne pred alebo po ovulácii... 😉 Niektorým na tom záleží... viem si predstaviť Aviril, že po 2 chlapcoch túži po dievčatku...je to normálne. 😉

expertka8
10. jún 2007

..fabiana....ved ja len tak..."pre istotu"...aby pismenka nestali 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre