Syndróm polycystických vaječníkov, Clostilbegyt a 2 folikuly

sheilla11
4. mar 2016

Mam diagnostikovane PCO a doki mi nasadil clostilbegyt od 3-7 dna cyklu. Zareagovala som dobre, dnes 13. den cyklu mam dva dominanrtme folikuly- 22 mm a 18 mm, endometrium 1 cm. Doki predpoklafa ovulaciu dnes vecer/zajtra a v pripade druheho folikulu trocha neskor. Velmi som sa potesila ze mam takto vysledky, no mam obavu ci folikuly naozaj prasknu. Pri styku pocitujem bolest aku nezvyknem mat, ale rak neviem ci to mozem brat za znak ovulacie. Pregnyl mi nebol podany. Mate podobne skusenosti? Je tu podla vas velka sanca na uspech? Uz len dodam ze spermiogram je uplne v poriadku.

ematko29
4. mar 2016

Ja som brala klostil a praskli.nie kazdy potrebuje pregnil.drzim prsty

sheilla11
autor
4. mar 2016

@ematko29 a podla coho sa to urcuje ci ho vlastne treba? Len kvoli tomu mam obavy ze mam tie nestastne polycysticke vajecniky, ci toto nezabrani prasknutiu :(

ematko29
4. mar 2016

Ja neviem mozno ak by ti nepraskli teraz tak na buduce by ti dala.Ale nestresuj ja som mala len jeden dominantny a otehu som ,ale az na druhy mesiac.A co sa tyka toho pco mas nejake cisty alebo nieco podobne na vajecnikoch?

rybka1985
4. mar 2016

Tiez mam pco,prvy mesiac som dostala aj pregnyl a nic,na druhy sa zadarilo aj bez pregnylu

sheilla11
autor
4. mar 2016

@ematko29 cysty nie ale zvacsene vajecniky a bez liekov neovulujem lebo kvoli tej diagnoze mi normalne nrdorastaju folikuly, nevznikne ziaden dominantny a tie male neprasknute folikuly ostavaju vo vajecniku, tym padom aj hrubne stena vajecnika

sheilla11
autor
4. mar 2016

@rybka1985 a aku velkost folikulov si mala v obidvoch pripadoch ked sa mozem spytat?

ematko29
4. mar 2016

Ta hruba stena by mohla byt problem.ja neviem,ale driling vajecnikou by som ti dala spravit a hned nato klostilbegit.ak by som bola tvoja lekarka.ale tak uvidis mozno bude stacit klostil.

sheilla11
autor
4. mar 2016

@ematko29 mne to doktor takto navrhoval ale ja som sa zlakla toho zakroku a chcela som to skusit len s clostilom ci zaberie

eli74
4. mar 2016

@sheilla11 prosim ta, naco stresujes? pomaha ti to? Ked prasknu, prasknu a ked nie, tak nie. Lahnes si pod mikroskop a kupis si sono, aby si to odsledovala? Budes mat (mozno) dvojicky, tes sa zo zivota. Deti maju radi, ked su mamy v pohode. Lahsie sa aj zahniezdia v maternici. Vystresovane matky byvaju neprijemne. 😉

ematko29
4. mar 2016

@sheilla11 tak ako napisala
@eli74 naozaj ti strach nepomoze.skusis uvidis ak to nepomoze takto pojdes na driling.a ak nevies je to uzasne a perfektne a este neviem ake stastie,ze mas dominantne foliky.ved to je najhlavnejsie bez nich nic nezmozes.a vsetko ostatne sa davspravit.

sheilla11
autor
4. mar 2016

@ematko29 @eli74 Dakujem baby..som velmi negativne nastavena z poslednych mesiacov neuspechov, musim sa spamatat a mysliet pozitivne do buducna.. hlavne preto som zalozila tuto temu lebo som chcela nabrat akusi istotu ze sme s dokim urobili vsetko pre uspesny vysledok a nic sa nezanedbalo.

ematko29
4. mar 2016

Drzim prsty urcite sa dockate.😘

sheilla11
autor
4. mar 2016

@ematko29 dakujem 🙂 modlim sa za to kazdy den..

ematko29
4. mar 2016

@sheilla11 presne viem ako ti je.a snazite sa uz dlho?

rybka1985
4. mar 2016

@sheilla11 uuf to uz si nepamatam,ved ten folikul uz bude mat dva roky 😉 naozaj ako radia baby,nestresuj sa zbytocne,nikomu to nepomaha.

sheilla11
autor
4. mar 2016

@ematko29 rok a pol zatial