Tehotensvo 2 mesiace po potrate. Máte s tým skúsenosti?

lujsa2
12. jún 2008

Ahojte dievčata ,neprešli ani dva mesiace od potratu a mne dnes gynekolog pri prehliadke a ultrazvuku povedal,že si myslí,že som opatovne tehotná a zajtra mam prist na HCG. Mam hrozny strach, pretože lekari odporucaju čakať 3 mesiace a my sme pri tom ešte dávali pozor. čo ak to krv potvrdí ...mám strach,že ta maternica by to neudržala.Máte niektorá takéto skúsenosti?

maso
12. jún 2008

aky potrat si mala a v ktorom tyzdni?

lujsa2
autor
12. jún 2008

missed abortion,10 tt

maso
12. jún 2008

ja si myslim, ze je to vysoko individualne, ja som prisla o mimi v 24tt. a cakali sme nejaky mesiac, potom sa nam na tretikrat podarilo otehotniet, zalezi na tom, ci si po zdravotnej stranke ok, je tu vela dievcat, ktore tak ako teraz cakas ty, mimi v pohode vynosili
- mne moj doktor povedal, ze zdravotne som v poriadku a ked sa na to citim, mozeme sa snazit, niektori doktori odporucaju cakat tri mesiace, ini dokonca sest, takze tazko povedat, ale ked uz si tehu, tak nezufaj a davaj si hlavne pozor, aby bolo vsetko ok 😉 🙂 drzim ti palce

lujsa2
autor
12. jún 2008

vieš,ale ja som ešte nemala ani menzes...preto to je zvláštne...lebo prešlo len 5 týždňov

maso
12. jún 2008

aha ... tak to neviem, no ale ked uz tam mimi mas, tak ti zostava bojovat, nie? jasne, ze budes mat strach, to ma kazda z nas, aj keby si otehotnela po pol roku, ale teraz teda bojuj, rob vsetko pre to, aby to bolo dobre 🙂
co sa tyka moznosti otehotniet v case, ked si ani este nemala po tom potrate menzes, tak v tom sa nevyznam, ale vidis, asi to mozne je 😉
hlavne pockaj, kym ti to doktor nepotvrdi, no a on sa ako vyjadril? ze to nie je dobre?

lujsa2
autor
12. jún 2008

On mi robil len usg v ramci toho,že ma tam akoby niečo šteklilo...taký nedefinovatelný pocit...a našiel tam tú ,,guľôčku" a povedal,že ráno mam prísť na krv lebo sa mu zdá ,že to je plod...on mi naopak povedal,že stávajú sa aj take veci...a že ženy donosia...
Ja mam strach z toho titulu,že tá maternica je ešte slabá ten krčok a tým pádom...oni hovoria tri mesiace

maso
12. jún 2008

to nemusi tak byt, ja som mala po sestonedeli krcok v poriadku ... zajtra uvidis

lujsa2
autor
12. jún 2008

ok dakujem ti za podporu zajtra sa ozvem

maso
12. jún 2008

ok, som zvedava a drz sa! 😉

luciar79
12. jún 2008

lujsa2.neboj sa.mne zákrok robili minulý rok 3.4 a 9.6 sme počali./nechcelo sa m ísť pre gumku 🙂 /,povedala som že ak otehotniem tak otehotniem.veď sme to chceli obaja.No a tehotenstvo úplne bez problémov a narodil sa nám ten najkrajší chlapec čo bol v pôrodnici mal 4,15 a 54 cm.Ja mám 158 cm takže to na mňa bol výkon.Neboj sa.Tiež som bola nešťastná čo sa mi stalo lebo dcéra sa mi podarila na prvý pokus a potom toto.Vôbec som to nečakala.A keď som teda otehotnela so synom tak som 12 týždňov bola v napätí či narástol.Bolo to úžasné vidieť už to malé telíčko.

Tak držím palčeky. 🙂

lusynda
21. júl 2008

ahojte som tu po prvý krat,odporučila my to moja kamarátka.ja som potratila pred mesiacom,mne povedal gynekolog že možem mat pohlavný styk po mesiaci a planovať potomstvo až po pol roku.a ešte mi aj zistili skupinu krvy RH negatívnu.

evitkamalicka
21. júl 2008

ahojky kocky...mne lekar povedal ze sa mozme snazit po 3 mesiacoch, ale my sme nevydrzali a isli sme na to po 2 mesiacoch a hned sa zadarilo a cakame zdrave mimi

luci79
21. júl 2008

ahojte, holky ja som potratila v 8.tyzdni, nastasia ma netrebalo cistit 🙂 🙂 🙂 A lekarka mi povedala, ze mam cakat na prvu menstruaci a potom mozme snazilkovat opat. Druhy lekar mi zase povedal, ze cakat netreba, ak telo je pripravene tak sa to uchyti aj hned....
..a.... Nedosla mi menstruacia, ale nasla som krasne dve ciarocky na tehu testiku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tehotenstvo prebieha bez komplikacii.A uz sme v 26.tyzdni.
Takze ak je telo pripravene....

emily3
21. júl 2008

ahojte zienky, ja som po prvom spontannom potrate otehotnela hned este mi nedosla menstruacia a mala som problemove teho a mam syna, teraz bude mat 4 roky
potom som mala zase spontanny potrat a po nom som otehotnela az po pol roku, ale bohuzial som mala zamlknuty v 12tt. to uz som sa vzdala veskerej nadeje ze budeme mat dalsie babo ☹ , otehotnela som po pol roku a babo bolo ok, aj teho.

takze kedy je ten spravny cas to nikto nevie, niekedy je asi lepsie otehotnej hned a hotovo. takze vsetkym snazilkam drzim palceky a nebojte sa dalsieho tehu, lebo to bude ok. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre