Tehotná aj po užití lieku Escapelle. Aké sú vaše skúsenosti?

mici111
26. sep 2009

Ahojte, prosim o radu..po mensej nehode som zobrala escapelle, robila som si tehotenske testy, vsetky tri vysli pozitivne..ta druha ciarka bola slaba, ale bola tam..je vobec mozne, aby tabletka nezabrala??? viem, ze najlespiu radu da gynekolog, ale chcela by som vediet aj vase skusenosti..dakujeeeeem

danu
26. sep 2009
mici111
autor
26. sep 2009

dakujem 🙂

danulka0011
26. sep 2009

Ano je to mozne ze ti nemusela zabrat ta tabletka , ja som uz takyto pripad pocula tiez.

evuna
1. okt 2009

Ahoj MICI tohle je přesně můj případ.Stejný problém a stejná tabletka..................18tt těhotná

mici111
autor
5. okt 2009

Ahoj Evuna, tak uz to mam potvrdene aj od lekarky, escapelle nezabrala, krv vysla tiez pozitivne...ale uz sa tesim, buduci tyzden idem na prve sono, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku...aj ked som to zopar dni predychavala...

ada555
1. feb 2012

@evuna
ahoj, mozes napisať po akom čase si zobrala tu tabletku od pohl. styku?

evuna
2. feb 2012

@ada555 Ahoj🙂))tabletku jsem pozřela do hod. a nezabrala....bohužel těhotenství nám tehdy nevyšlo....malý si pobral všechny možné nemoci od Downa až po Cyst.Fibrozu a já nevím co ještě...na 20tt jsem MUSELA porodit...bylo to neslučitelné se životem.....

A teď?......jsem znovu těhotná....a v dubnu bych měla rodit🙂)) a co ty????

koralinka
2. feb 2012

mne gynekolog povedal toto: ked je žena tehotná a vezme aj tabletku po - tehotná ostane ;) tabletka účinkuje iba ked nie si tehotna :-O a poznam 2 čo vzali a ostali tehu a poznam jednu čo brala hak - muž si ešte aj pozor dával a aj tak otehotnela!!!!!!ja som bola z toho v šoku

tarifa
25. feb 2012

Ahoj🙂 ja som v 21 tt po tejto tabletke. Vzala som ju do 24 hodín po..ale bejby sa asi veľmi chce narodiť, tak sa vlastne teším, že si ma vybralo za mamku🙂 <3

snanok
26. feb 2012

holky, vy mě úplně děsíte....pracuju v lékárně a toto mě opravdu dostalo.....slyšeli jste, že by někdo otěhotněl po postinoru? nebo jen po escapelle?

viki2912
26. feb 2012

raz som uzila a zabrala,takze neviem...ale nie je to 100 percentna pirulka takze...ja som otehotnela na HAK..VSETKO JE MOZNE

sonia79
26. feb 2012

@snanok jednou v životě se mi stala "nehoda" - nedorozumění s partnerem ohledně antikoncepce, do 24hod se mi podařilo sehnat Postinor a? Byla jsem těhotná. vajíčko se uhnízdilo a už se ani nehnulo 🙂 takže za mě - nespoléhat, nevěřit, chránit se před, pokud samozřejmě o těhotěnství nestojíme.

tweetinkapp
26. feb 2012

Tiež sa pridávam do klubu tých, ktorým Escapelle nezabrala. Doma mame už 3 ročneho syna 😀

snanok
26. feb 2012

@sonia79 tak to je mazec...☹

sonia79
26. feb 2012

@snanok víš možná by to bylo jinak, pokud bych postinor měla doma a požila ho hned po styku, ale nikdy mě nenapadlo, že bych ho měla potřebovat 😕 ale i tak, na letáku stojí určitě do 24hod. Teda myslím, jinak bych si mohla zpětně tak leda sypat popel na hlavu, a to pěknou kupu 😉 ale, ne, bylo to tak, jen je to dlouho a nevybavuju si to tak jasně. ale i tak, u mě to ani těch 24hod nebylo, jen to prostě nebylo úplně hned.Můj gynekolog mi pak říkal, že čím dřív se tabletka spolkne, tím je větší šance, že zabere. Takže znovu opakuju, nevěřte všemu co se píše v letáku...

snanok
26. feb 2012

@sonia79 je tam dokonce napsané, že se musí vzít do 72hodin po styku.....já ničemu jen tak nevěřím, ale vzhledem k mechanismu účinku bych Postinoru aj uvěřila...Stejně je to mazec. Někdo hrozně chce a nedaří se těhu udržet a někdo nechce a.... 🙂

sonia79
26. feb 2012

@snanok přesně, je to fakt na hlavu.Mně tohle "postinorový" mimčo nakonec nevyšlo a asi to tak holt mělo být ... a s Nikoušem to zas bylo tak, že jsem měla nějaké problémy (slepené děložní hrdlo, podstoupila jsem dilataci s nejistým výsledkem, zda vůbec někdy otěhotním); takže jsem okamžitě začala plašit, protože jsem alespoň jedno mimi strašně chtěla. a bylo mi 30... Začala jsem tedy počítat s tím, že to nepůjde nebo to bude trvat roky a pak jsem otěhotněla během měsíce - málem mě tenkrát klepla pepka 😀 nebyli jsme na to zrovna moc připravený, takhle rychle ... ale potrat nepřicházel v úvahu a teď jsem šťastná, že jí mám 🙂

lollinka
29. okt 2012

Hovorim z vlastnej skusenosti, uzila som escapelle este v roku 2011 a nezabrala mi, vysledkom je teraz moja 15 mesacna dcerka. Teraz riesim podobny problem a dufam, ze sa to nebude opakovat. V tomto pripade som mala neplodne dni, ale i tak je clovek v neistote. Este k tomu som chora a mam predpisane antibiotika, ktore by mohli narusit plod. Takze uvidime ako to vsetko dopadne, potom sa s vami podelim so skusenostou. Majte sa pekne. lol

majalala
7. jan 2013

pokiaľ je žena už tehotna, tabletka nesposobi potrat ani nijako neposkodi babatko, je o tom napisanych tisice stran na webe, aj o tom hovoria skusenosti žien, ktore to potrvdzuju, netreba sa nicoho obavat.

kiakim
6. mar 2013

JA som užila tabletku DO HODINY A ŠTVRŤ, sadla som do auta, kúpila si ju a hneď užila a bolo to! Tehotná...
Ale netýka sa to len Escapelle, ale poznám prípady i s Postinorom.

sandra2012
29. mar 2013

Prave teraz som spravila tehotensky test, uz mi meskal 1 tyzden... Pozitivny... Uzila som Escapelle po 14-15 hod. po styku... Uz len dufam, aby bolo dietatko zdrave... Co u vas vsetkych, ktore ste uzili Escapelle a nezabralo? su deticky zdrave? dufam ze ano...

myskacici
7. jún 2013

Ahojte babule, ja som užila escapelle pred 13timi dňami a je mi vkuse zle! Stále ma bolia kríze, brucho (ako na ms ) je mi zle, dokonca od vcera mám zvysenú teplotu. Prsia ma bolia neskutočne. ☹ Ms mám dostat o dva dni. Bolo aj vám takto?

ceresnicka91
7. jún 2013

Poznám tiež prípad, keď správne užitá Escapelle nepomohla. Mne osobne zabrala, vtedy sa to ešte volalo Postinor 🙂 . Účinnosť (alebo skôr neúčinnosť) Escapelle ma však vzľadom na počet maminiek trošku prekvapuje, hm 😒

tamarka9
7. jún 2013

@myskacici ahoj, ja som tiez mala taky stav, dokonca som aj vracala, mala som co robit aby som sa udrzala 4 hodiny, aby sa liecivo vsrebalo, ale presne tak ako to ty opisujes, akurat som nemala zvysenu teplotu. Ale neskutocne zle mi bolo. Po MS sa to ukludnilo...

bubbble
10. júl 2013

Ahoj holky, chcem sa spytat tych co otehotneli po escapelle, na kolky DC sa im stala nehoda? Mne sa stala na 9DC, escapelle som uzila az po nejakych 57 hodinach, no uz su to dva dni a ja nemam vobec ziadne neziaduce ucinky, az sa mi to nezda :D lebo normalne hormony zle znasam, ani HAK nemozem brat. V letaku pisu ze po 12 hodinach ta ucinnost prudko klesa, no zase 9.dc mi pride dost skoro na otehotnenie.. Ako ste to teda mali vy?

kurucka93
17. sep 2013

Tak toto som nemala citat.... Fasa, ja som uzila escapelle do 24 hod. Po 2 tyzdnoch som si urobila tehot. test a nic.... CItim sa stale rovnako, tak dufam ze som neni tehu, akurat aj moja gynekologicka je na dovolenke a idem k nej az o tyzden, tak dufam ze mi potvrdi ze je vsetko ok

miskafl
24. sep 2013

Ahojte, tak a teraz som uz aj ja vystrasena... Nehoda sa nam stala 15. augusta, hned rano som si kupila Escapelle, a doteraz ziadna menstruacia... A je mi aj zvlastne, ale zaroven som aj chora.. Mala som take 3 dni take slabulinke krvacanie, ale teda skoro nic, vcera som si pre istotu urobila test, ale bol negativny, tak snad je to OK, tretie dieta sme neplanovali, ale ako bude, tak bude 🙂 V stvrtok som objednana ku gynekologovi na prehliadku, tak uvidim co mi povie. No myslela som ze ta tabletka ma vacsi ucinok, ale ako tak pozeram, je vas tu vela, ktorym nefungovala... 😒 No uz som nedockava, chcem si byt stopercentne ista...
@kurucka93 mas nieco nove? Ako si dopadla?

kurucka93
26. sep 2013

@miskafl Doktorka ma uistila ze som neni tehotna, takze nemusim stresovat co skor, ale mozme si to pekne naplanovat ked pride cas 🙂 A ty ako??? Zabrala?

miskafl
26. sep 2013

Ahoj @kurucka93 , ja som si vcera znovu robila test, zas negativny, a dnes ma gynekolog prezrel a tiez ma uistil, nakoniec vsetko OK, No ta tabletka mi to vsetko rozhadzala... Ale zabrala 🙂

betino
4. okt 2013

ja som tabletku esc. uzila tiez a bola som dost nervozna z toho, co som tu citala. ale nakoniec tehotna nie som. tak si myslim, ze je to individualne a na kazdu zenu posobi inak. po tabletke ma strasne boleli prsia, bola som naladova a mala som krce. niekde som citala ze menstruacia sa ma dostavit do 5 dni, ale mne prisla v termine, ako som mala mat. cize sa neplaste 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre