Tehotná aj po užití lieku Escapelle. Aké sú vaše skúsenosti?

mici111
26. sep 2009

Ahojte, prosim o radu..po mensej nehode som zobrala escapelle, robila som si tehotenske testy, vsetky tri vysli pozitivne..ta druha ciarka bola slaba, ale bola tam..je vobec mozne, aby tabletka nezabrala??? viem, ze najlespiu radu da gynekolog, ale chcela by som vediet aj vase skusenosti..dakujeeeeem

leontynka10
2. sep 2015

@tarifa Ahoj prosim ta potrebujem upokojit velmi sa bojim o zdravie dietatka použila som escapele ked som už bola tehotna ake si mala geneticke testy? a vysetrenia? vsetko v poriadku? velmi sa bojim že dietatko nebude ydrave po tej tabletke cakala som na testy 2 týždne a dnes mi ich doktor preložil o dalsie dva.. tak som este v horších stresoch ako do teraz

chimena33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela1111
17. júl 2016

@myskacici ahoj mozem sa opytat ako si vtedy dopadla? Viem ze je to stary prisoevok ale mne je po tabletke cely mesiac uz strasne zle a napina ma. Vzala som ju 2.den menstruacie a po jej skonceni mi nastali strasne stavy. Menzes ocakavam zajtra tak verim ze pride! Prosim daj vediet. Dakujem

myskacici
17. júl 2016

@michaela1111 Ahoj, dopadlo to tak, že som nebola tehotná. Stavy som mala aj ja neskutočné. Dni po tej tabletke boli hrozné, mala som veľké bolesti. Rozhádzalo mi to cyklus. Takže ked ti MS nepríde, tak to neznamená, že si tehu. Po pár mesiacoch sa mi cyklus dal dokopy a bolo všetko ok. Veľa štastia!

sibalka21
17. júl 2016

@michaela1111 jasne ze budes mat rozhadzany cely cyklus a je ti zle... Ved to je len velka kopa hormonov co si zjedla a uplne si oblbla organizmus... Par cyklov ti mozno este bude zle a bude ti meskavat MS ale tehotna urcite neostanes

dia49
11. aug 2016

Ahojte zienky ktora mi pomoze???

elly23
6. okt 2016

Ja som ju uzila 3 krat za 10 rokov, ani raz tehotna a uzila som ju od hodiny po 12 hodin cca v takom rozmedzi, ale po jej uziti som dalsiu ms dostala az o 2 mesiace a musela som na vyvolavacky

zenavstrese
9. okt 2016

Po užití ESC. a jej prípadnom pozitívnom účinku, už nikdy nezistím či som mohla byť naozaj tehotná? Boli by sme s priatelom samozrejme radšej keby zabrala lebo máme 98% šancu, že sa stalo čo sa nemuselo, ale na druhú stranu sme strašne zvedaví...
Existuje šanca to zistiť? 😒 🙂

sibalka21
9. okt 2016

@zenavstrese Nie, nieje sanca to zistit

kacena0000
28. máj 2017

Ahojte žienky, mali ste už skúsenost s escapelle ak bol styk pred užitim viac krát behom dvoch dni a po užiti tabletky ešte raz tiež nechránený ? Do 5 dní slabé krvácanie no menštruácia teraz mešká 5 deň, a už týždeň mam biely výtok no nesvrby nezapacha, ráno a na večer ma boli v podbrušku ale chvíľkové stavy a nieje to bolesť ako na MS no keď ležím vystreta taka sťahovacia bolesť niekedy až pichanie ... Od užiti a tabletky prešli 3 týždne...

baaabenko
1. júl 2017

@kacena0000 Ahoj, no ja som tabletku uzila hned po "nehode" cca do 15 hodin a tiez mi ms meska uz tyzden. Vcera som si robila test...a ukazal //. Takze az tak spolahlive to asi nie je...

lindsey
11. okt 2017

@baaabenko nebolo ti zle po užití tabletky ,?respektíve nebola si unavená ?

lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
4. máj 2021

@lenkavuduy
@lindsey "moja" escapelle ma takmer 12 rokov 🤣 je to najsikovnejsie dieta z triedy ❤ vobec by mi nenapadlo mysliet si, ze by nemala byt zdrava, tym, ze tabletka "po" nezabrala. mne gynekolog uz vtedy povedal, ze po slovensku beha vela deti po escapelle 😉

lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baaabenko
4. máj 2021

@lenkavuduy dobry den....bohuzial nie. V tom case som potratila resp bol to missed abort.

lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jull3
29. jan 2022

@tamarka9 ahoj, ja som pred 15 dňami vzala escspelle, tiež ma bolia už vyše týždňa veľmi prsia, celkovo sú akoby aj väčšie. Ako dlho to tebe vtedy trvalo? Aj som krvácali asi 6 dni po tabl, tak snáď zabrala

elly23
29. jan 2022

@jull3 Keď si krvácala po tabletke podla mňa určite zabrala. Ja dom tiež tak mala 3x, ale na ďalšie som uu musela ísť na vyvolávacku, lebo mi neprišli kramy.

jull3
30. jan 2022

@elly23 mala si aj ty boľavé prsia ?

elly23
30. jan 2022

@jull3 Nespominam si, ale v tej dobe som mala stale PMS, takze mozne to je.

jull3
1. feb 2022

@elly23 predvčerom mi mala začať normálna menstruacia a miesto menštruácie mám len slabé spinenie. Test som si robila dnes s citlivosťou 10 -negat. Môžem byt tehotná alebo to môže byt spôsobené tabletkou?

elly23
1. feb 2022

@jull3 Ja som špinenie nemala. Mne neprišla ms v ocakavanom termine. Mne prišla po použití tabletky do 10 dni a potom som nemala dva mesiace

jull3
4. feb 2022

@elly23 menstruacia mi nakoniec prišla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre