Väčšie prsia a úplne iné na omak. Čo to môže byť?

zlobivco
15. dec 2006

Ahojte kocky, neviem, ci niektora z vas ma takuto skusenost. Ale uz mesiac ma velmi bolia prsia, mam ich vacsie, ine na omak, velmi citlive bradavky. Najprv som si myslela, ze to mam pred ms, ale mala som to pred ms uz asi mesiac. Teraz ms mam a bolesti a citlivost vobec neustupuju ☹ . Su plnsie a vacsie. No keby som bola vo vyvine, tak sa necudujem, ale uz mam 25 predsa prsia uz nerastu. Nechapem sa, tusim to je prvykrat.
Neviete mi poradit, alebo aspon povedat, ci mate skusenost, co by to mohlo byt?
V januari idem na prehliadku k doktorovi. (pravidelna kontrola).
dakujem

zabka132
15. dec 2006

zlobivco a nemôžeš byť tehu ?

zlobivco
autor
15. dec 2006

Ahoj zabka.No snad nie, ved mam ms, v sobotu mi konci. Sice papam viac ako zvycajne, zle mi vsak nie je. Ms som dostala presne po 28 dni. Myslis, ze by som mohla byt? Ja tomu neprikladam vobec vaznost. Nevies ako by som to inak mohla zistit?

butrus
15. dec 2006

ahoj zlobivco - tak tie prsia môžu byť kvôli tehu a to že si mala MS ešte neznamená, že nie si tehu. Poznám niekoľko žien, ktoré mali normál MS (alebo trošku slabšiu) a pritom boli už v tom. Radšej si urob testík, aby si nebola prekvapená. 😉

zabka132
15. dec 2006

aj tehuľky mávajú MS. Kup si tehu test a uvidíš. Ak bude negatívny, tak je to možno len nejaká hormonálna zmena...to ti povie lekár, keď pôjdeš na kontrolu.

zlobivco
autor
15. dec 2006

No baby, to ste ma dost vylakali, lebo to som si vobec neuvedomila, i ked je fakt, ze mam zdurene mliecne zlazy, ale teraz som bola trosku prechladnuta a dala som si ibuprofen, ale uz nebudem radsej. Test si teda kupim, len neviem, ci az ked mi skonci ms alebo by som to mala skusit uz teraz. Ale to by som bola uz v 1.mesiaci. 😨

snilko7
15. dec 2006

babenky taka otazocka, ak ma tehotna menzes tak je slabsi ako tie obvykle alebo môze byt aj taky isty ako mavala, resp. silnejsi?

mirka4
15. dec 2006

zlobivco, ja som dostala kramy a zaroven som otehotnela, sice na dalsi mesiac som uz nedostala, ale aj tak kup si test radsej. Nikdy nevies

zabka132
15. dec 2006

snilko, tak to naozaj netuším, ale určite je tu taká téma, skús mrknúť tam. 😉
zlobivco, potom daj vedieť, ako si dopadla. 😎
A ty by si chcela byť tehu ?

zabka132
15. dec 2006

tu je link : menštruácia v tehotenstve :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

butrus
15. dec 2006

snilko - ja s tým nemám skúsenosti, ale pokiaľ viem, tak je to rôzne, moja segra napr. mala úplne normálnu, takže vôbec nevedela, že je v tom. ale niektoré baby majú slabšiu, alebo v niečom inom odlišnú - kratšiu a pod.

dorotka
15. dec 2006

snilko moj bol slabsi a myslim ze vacsina kociek co ho dostala tak bol slabsi este aj trval kratsie
zlobivco no ono tie prsia sa niekedy tak spravaju aj pri ms normalne

snilko7
15. dec 2006

vďaka babenky našla som už.

zlobivco
autor
15. dec 2006

Zabka, chciet by som chcela, ale ked teraz este by som nebola tak nevadi. Teraz sa ideme 30.12. stahovat do nasho hniezdocka lasky - domceka a bola by nadhera prist tam aj s babatkom. Najprv som bola v obrovskom rozpolozeni, ze moc chcem babatko a moj manzel, tiez by velmi chcel, takze problem v tom vobec nie je.
dobre, ja si teda test kupim. Neviete mi poradit nejaky, co viem vysledok hned? a nie az po niekolkych hodinach? dakujem, uf, som v soku, vobec ma to nenapadlo. 😀
ked sa nad tym tak zamyslam, som citovo rozpolozena. Unavena, ale zasa som to prikladala k tomu, ze ma vzdy musi budit budik, neustale pracujeme na domceku, takze stale som v jednom kole, ...no ved uvidime.

butrus
15. dec 2006

zlobivco - dobré sú všetky rapi testy- napr. RAPICLEAR

zlobivco
autor
15. dec 2006

A cena?
A ako dlho trva vysledok? normalne som nervozna a splnil by sa mi snicek. Moju lasku by som mozno prekvapila. 😎

butrus
15. dec 2006

cen je okolo 150 Sk - výsledok je do 2 minút. Stačí trochu moču a hotovo. je to úplne jednoduché. v lekárni majú veľa rôznych testov, tak si pýtaj ten najcitlivejší. Len si nekupuj taký 30 - 60 korunový, výsledok nemusí byť pravdivý. 😉

sunny6
15. dec 2006

uuu ja mam to iste,prsia ma zacali boliest ,a to som po mrche,ale mna aj krize bolia,zle spavam......no teda dufam,ze v tehu nie som, 😲 ,este nieeee
Myslim,ze je to len pocasiem,je sychravo,mrzne...a mozno mam nejaky virus,i ked uz dost dlho,ale nevylezalo som,tak hadam.....

zlobivco
autor
15. dec 2006

Butrus, tak si ho mozem kupit a urobit aj ked mam ms? Viem, ze sa pytam ako mala, ale nemam s tym skusenosti.Vdaka 🙂

butrus
15. dec 2006

to sa radšej opýtaj v lekárni - oni ti iste poradia 🙂

sandrika
15. dec 2006

Ja by som asi počkala kým Ti skončia, ale spýtaj sa za to nič nedáš.
A nepýtaš sa ako malá, každá sa tu píta kadejaké " hlúposti " od toho sme tu, aby sme si navzájom radili a podporovali sa. Takže Ti úprimne želám, aby Ti to vyšlo a daj vedieť, keď si spravíš testík, lebo s tými prsiami som na tom podobne, len mne to začalo 4 dni predtým ako som mala dostať, mrcha v nedelu nedorazila, ale prsia bolia stále. Môj test bol však negatívny, tak v pondelok testujem znova.

zlobivco
autor
15. dec 2006

Ja uz som teraz dobre netrpezliva, idem teda s manzelom dnes skor z prace a kupim si ho, v nedelu si ho urobim a v pondelok dam vediet. mozno ked povedia v lekarni, ze to mam skusit, tak skusim, co narobim, nic, babatko chcem, takze nie je nikde problem. predsa si vsak myslim, ze aj ked mam ms a bola by som tehotna, tak to test zisti, lebo predpokladam, ze tu urcitu hladinu mam urcite, nemyslite? 😕

sandrika
15. dec 2006

Asi áno aj moja mama mala somnou MS až do 5 mesiaca no a ja sa už 22 rokov usmievam na svet 😀

dorotka
15. dec 2006

zlobivco pockaj kedze si dostala ms aj keby si bola tehotna je mozne ze mas neskor ovulaciu a test by ti vysiel negativny pockaj aspon tyzden po MS

zlobivco
autor
15. dec 2006

Dorotka, neskor ovulaciu som urcite nemala, lebo viem, kedy ju mam, sledujem si ten tzv. hlien a ked mam ovulaciu, tak to vzdy citim. Je pravda, ze sa mohlo stat, ze rybicka utiekla 😀. test si kupim, ale pockam este. Vdaka baby, ste fajn. Dam vediet ako som dopadla. Sama som zvedava. ci budem jedna z tych, co mavaju ms aj pocas tehu. 😀

zabka132
15. dec 2006

zlobivco, kúp si rovno dvojbalenie. Jeden testík si urob teraz a ak ti vyjde negatívny, tak urob druhý o pár dní neskôr 🙂.
Ja by som nevydržala čakať do nedele. 😎

vavka33
15. dec 2006

Zlobi,mna tiez bolievali prsia a mala ich ine,vacsie,citlive,niekedy to trvalo dlho,pred aj po menzese-je to hormonmi.

zlobivco
autor
19. dec 2006

Ahojte kocky,
tak som tu zas, prsia ma uz nebolia, len ich mam vacsie, bradavky tmavsie ako inokedy, robila som si testik v sobotu vecer a vysiel negativny 😢 . ale vyskusam mozno aj cez tyzden a uvidime. Ale podla mna to budu fakt hormony. I ked sa velmi cudujem, lebo, toto som naposledy citila, ked som uzivala HAK a nie teraz rok po jej vysadeni.
A viete si predstavit ten priebeh robenia toho testiku? uf, najskor sa objavila prva palicka, po cakani sa zrazu zacalo zruzovievat na druhu, ten moj bol uz cely bez seba, ale nakoniec tam taky ruzovy nadych len prebehol a potom nic. Stalo sa vam to uz? 😅

zlobivco
autor
19. dec 2006

HALO, HALO, ste tu 😎 ?
Chcela som sa len spytat. Prosiiiimmmm!!!!

luckavil
19. dec 2006

zlobivco...no ja myslim ze by si mohla byt aj tak tehotna aj ked ten druhy pasik tam len prebehol 😅

govinda
19. dec 2006

zlobivco, tak to si určite zopakuj testík.
Aj mňa bolia prsia, mám ichttrochu naliate. Mrcha mešká 8. deň a testík si urobím v sobotu. Robila som minulý týždeň v stredu, 2. deň meškania mrchy a test bol negatívny ☹ 😢 . Tak ešte chvíľu počkám do tej soboty a testík zopakujem. Minulý mesiac som vysadila HAK, tak si skôr myslím, že všetky tieto príznaky sú od tej HAK, nie od tehu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre