Väčšie prsia a úplne iné na omak. Čo to môže byť?

zlobivco
15. dec 2006

Ahojte kocky, neviem, ci niektora z vas ma takuto skusenost. Ale uz mesiac ma velmi bolia prsia, mam ich vacsie, ine na omak, velmi citlive bradavky. Najprv som si myslela, ze to mam pred ms, ale mala som to pred ms uz asi mesiac. Teraz ms mam a bolesti a citlivost vobec neustupuju ☹ . Su plnsie a vacsie. No keby som bola vo vyvine, tak sa necudujem, ale uz mam 25 predsa prsia uz nerastu. Nechapem sa, tusim to je prvykrat.
Neviete mi poradit, alebo aspon povedat, ci mate skusenost, co by to mohlo byt?
V januari idem na prehliadku k doktorovi. (pravidelna kontrola).
dakujem

lejla77
19. dec 2006

govi:
podla mna budes tehu 😉 tiez ma bolia prsia - nemozem ani na bruchu lezat.

zlobivco
autor
19. dec 2006

Tak ja si teda dnes v meste kupim druhy test a uvidim. Som teda fakt zvedava, mozno to bolo len preto, ze som v ten den akurat skoncila s menzesom a bola som nedockava. Vyskusam teda znova,ked uz nemam a uvidim. Ty si luckavil snazilka? 😅
Lebo ja mam tie prsia fakt ine. A dokonca nejake plnsie. Ale zle mi vobec nie je, unavena som stale,ale to asi byvam aj furt aj ked som tehulka nebola, ale za posledny mesiac to citim intenzivnejsie a doma sa mi smeju, ze kde chodim,tam spim. 😠

luckavil
19. dec 2006

no ano som snazilka ale meska mi to trosku tak uvidime 😉 mozno to len stres je 😔

govinda
19. dec 2006

lejla, to by bol super najśamkrajší darček pod stromček 🙂

lejla77
19. dec 2006

govi:
😉 to ano - mne to vyslo v den mojich narodenin. 😝

govinda
19. dec 2006

tak to si si pekne naplánovala 😀

zrzuska
19. dec 2006

ahojte.
zlobivco ja ked som si dakedy kazdy mesiac robievala testy (vtedy som vysadila HAK a mala som otrasny cyklus a nechceli sme este babo) tak mi to vzdy tak zruzovievalo cele jedna aj druha akoby palicka ale nakoniec tam ostala vzdy jasna jedna palicka. vtedy som si vydychla a teraz co by som dala za druhu palicku.
teraz si vsak uz testy nerobim kym mi nemeska aspon tyzden a zatial sa to nestalo ☹
ale som na tom tak ako ty! mala som MZ, uz mam teraz 12DC. ALE... stale sa citim divne, nejak inak. vzdy po MZ ma prestali boliet prsia a akoby sfukli/splasli. teraz nie. a hrozne ma bolia, az svrbia. na par dni mi to preslo po MZ a hned sa znovu vratilo. tiez ma picha stale v podbrusku a nie je to bolest ako pri ovulke alebo ked cakam MZ. a mam hnusnu chut v ustach. tu chut som zacala mat asi dva tri dni pred MZ a mam ju doteraz. a teraz neviem. testovat sa ci nie? asi mi uz z toho zasibava. inak ovulku mavam az okolo 20DC.

govinda
19. dec 2006

zrzuska, no tak ja by som sa na tvojom mieste otestovala 🙂 . Veď mnoho báb malo mrchu aj keď boli tehulky 🙂

lejla77
19. dec 2006

hej, niekedy to zena vyciti 😉 No co, ved tie testy nie su drahe a apon uvidis, na com si. 😉

luckavil
19. dec 2006

zrzuska ja by som na tvojm mieste asi testla 😉

govinda
19. dec 2006

zrzuska, a keby to náhodou vyšlo, tak máš o jeden vianočný darček viac 😉

lejla77
19. dec 2006

presne tak 🙂

zlobivco
autor
19. dec 2006

Zrzuska, sme na tom teda rovnako, no ja by som bola uz tehu, ako som pisala uz mesiac, tak teda este tento tyzden skusim a uvidim. Ja mavam ovulaciu 13-14DC. Ms uz mavam pravidelne po 28dnoch. Ale moje prsia su vacsie. Ja uz si nebudem nic nahovarat, lebo z toho zosibnem. A mojej psychike to urcite nepomoze.
Inak pichanie v podbrusku mavam aj ja, chut v ustach, tiez inu.
Som z toho na nervy. 😠 Ale este raz skusim a potom koncim. Toto by sa aj tak stalo len nedopatrenim, lebo sme ani neskusali robit babo. Ale uz by mi to vobec nevadilo 😀

zrzuska
19. dec 2006

ved aj kamoska mi vravi, aby som skusila test. ale mam doma Violu vcasny a ten si tak setrim, lebo bol drahy. tak ten mi je luto minut. ale co, asi ho miniem. ved co ak ho budem setrit a potom bude stary a pokazeny.
ked sa citim ako sibnuta. vravim si, ze je mala pravdepodobnost aby som bola tehu, lebo mrchu som mala normalnu. a zvalujem to vsetko na stresy. ale potom si poviem, ze co ak...
asi to predsa len skusim 😕

zlobivco
autor
19. dec 2006

Skus, nic za to nedas. Ja som skusila Rapiclear. Ako mi tu bolo doporucene. Dala som za neho 122,-. Myslim ze je super. snad to nie je reklama. Ja to tiez este raz vyskusam a dame si vediet, ja uz pomaly nedopnem bluzku 🙂 Vela stastia

zrzuska
19. dec 2006

babenky dakujem. zajtra sa nestihnem testovat ale vo stvrtok rano idem na to 😨
zlobivco ja mam tu chut taku ako ked zahryznes do lyzicky ale ked ju obliznes. teda kovovu. a slinky sa mi tak rychlo nazbieraju a potom citim tu vyraznu chut. a tiez som hrozne rozbita, akoby som cele noci nespala. inak na wc nechodim castejsie, nezda sa mi. len vecer chodim kazdu chvilu ako sibnuta, akoby som bola prechladnuta, a v noci nechodim, len dakedy.
ja som sa netestovala ked mi prisla mrcha, som si myslela ze nie som tehu. ja mavam konecne pravidelny 35dnovy cyklus.
aj ja by som musela otehotniet v minulom cykle a na to som mala mrchu potom.
inak jedna babenka mi pisala, ze mala silnu mrchu a aj tak je tehu 😉

zlobivco
autor
19. dec 2006

Ani ja zrzuska nechodim casto na WC ako je zvykom, ale uvidime, ved test ukaze, alebo ukaze dalsi mesiac. takze 😕

govinda
19. dec 2006

kočky, tak vám držím palčeky 🙂
Potom nám sem hoďte info 🙂

lejla77
19. dec 2006

aj ja vsetkym drzim moc palceky 😵

zrzuska
19. dec 2006

ja dakujem 🙂
lejla ty si ako na tom? stale nevies?

lejla77
19. dec 2006

zrzuska:
ja som mala v sobotu pozitivny test 😵

zrzuska
19. dec 2006

🙂 🙂 🙂
to je supeeeeeeeer. gratulujem.
ja som uz nemala nejak cas to sledovat, ze co nove. no som fakt rada, ze ti to vyslo. a to si len nedavno vysadila HAK. ci nie? sa mi mari daco take. 😅

zrzuska
19. dec 2006

este ma zaujim ako casto si sa testovala. mrcha ti ani nedosla vsak?

govinda
19. dec 2006

lejla, kedy si presne vyssadila HAK?

lejla77
19. dec 2006

zrzuska:
hej, som druhy mesiac bez HAK.
Testovala som na 34 den od poslednej mrchy - negativny test a potom na 37 den a ten bol pozitivny.

govi:
10.10. som mala mrchu a potom som uz lieky nebrala.

govinda
19. dec 2006

lejla, tak ty si vysadila HAK o mesiac skôr ako ja 🙂

lejla77
19. dec 2006

govi:
hej 🙂 po vysadeni mi prisla jedna mrcha a druha uz neprisla 🙂

zrzuska
19. dec 2006

ja normalne rozmyslam ze sa testnem hned teraz tou violou. ta by mala ukazat pravdivy vysledok.
nech uz rozmyslam realne. mozno ani tehu nie som, aj ked priznaky su. a potom babenky, necham to tak, na prirodu, na nahodu. 😉

lejla77
19. dec 2006

zrzuska:
🙂 ked mas take nutkanie... Ale to sa musis rozhodnut sama. Mna do toho natlacil manzel, inac by som tiez asi este netestovala. 😔 A som rada, ze som to urobila.

govinda
19. dec 2006

a tá mrcha, čo prišla, prišla načas?
zrzuška a ty si teraz domka? Kedy ti skončila mrcha?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre