Vidno mimomaternicové tehotenstvo na ultrazvuku?

janka48
19. júl 2012

ahojte mam problem pozitivny test ale na ultrazvuku mi nic nevidno a meskaju mi uz tri tyzdne je to mozne? a keby som mala mat mimo tak to tiez nevidno alebo ako to je som uz z toho na nervy a vysledky krvy budem mat az v pondelok a bude sa dat z nich vycitat ci som normalne alebo mimo fakt dik za odpoved

tiumen
7. sep 2016

@tinkaronko0710 ja som mmt nemala, ale naposledy keď som ležala v nemocnici tak na izbe bola baba po operácii - laparoskopickej s mmt a šla domov ako po operácii na jednodňovej chirurgii 😉 ale všetko záleží od zdr.stavu 🙂 držím palce..

tinkaronko0710
21. sep 2016

@adulla_1 ja som mala laparoskopiu ale aj rozrezali ma,lebo mi to najist nevedeli,takze som po 2 operaciach a 10 Dni v nemocnici.

adulla_1
22. sep 2016

@tinkaronko0710 hm, zial aj to sa stava a niekedy to konci aj takto. Verim, ze uz bude len dobre. Drzim palce a prajem skore zotavenie.

tinkaronko0710
25. sep 2016

@adulla_1 dakujem velmi pekne a snazim sa. Len uz nech je to zahojene.

sasenka04
10. okt 2016

Ahojte baby ak je to tu este aktualne tak aj ja pridam svoju skusenost lebo este stale neviem na com som...ms mi meska dva tyzdne...po tyzdnovom meskani som robila dva testy kde bola slabucka ciarka po dalsich dvoch dnoch bola silnejsia a vcera rano bola skoro rovnaka ako druha ciarka ...dnes som preto navstivila doktora nech mi potvrdi tehotenstvo a najprv povedal ze nic nevidi,potom povedal ze to co vidi je len velmi male a to sa mu nezda...zobrali mi krv a zajtra by mali byt vysledky...povedal ze ak bude hcg vysoke ide o mmt a ak nizke tak je mozne ze som len neskor otehotnela...stalo sa vam to uz niektorej?

aleskandra
19. apr 2017

Baby, viete mi poradiť? 27.03 som podstúpila druhé IUI. Minulý štvrtok som bola na sone a krvi. Hcg bolo 78, na sone nebolo nič vidno. Dnes kontrolné sono a krv. Hcg cez 300, na sone dr.videl niečo,ale bolo to veľmi malé. Sú tu tri možnosti, buď ide o mimomaternicové, alebo sa plod nevyvíja správne alebo som otehotnela neskôr...V piatok ma čaká opäť sono a krv a podľa hcg sa zistí, na čom som....Mali ste niektorá niečo podobné? Dotiahli ste to do úspešného konca? Ja len pevne verím, že hladina hcg sa do piatku zdvojnasobi, aj keď stále sa mi zdá ťa hodnota nízka..

kakali10
18. máj 2017

Pekný deň prajem babulky, som zúfalá tak sa obraciam na vás, snad ma ukludnite. Menštruáciu mavam ako hodiny presne, naposledy som mala 2.aprila , čiže mi už nejakú dobu meškajú. Keď som bola u ženskej prvý raz , povedala vraj mám sliznicu zväčšenú na 17 mm čo je spôsobené určite graviditou lebo žena môže mať sliznicu veľku maximálne 12mm. Ale vraj ešte v maternici nic nevidí..mám prísť o ďalšie tri týždne to je 30.maja. no nastali komplikácie, vďaka ktorým som tam išla už dnes..v noci ma dosť intenzivne začala bolieť hlava a podbruško, rano ked som sa zobudila vytieklo zo mna máličko krvicky + mala krvná zrazenina..to bolo ráno okolo 5tej, po návrate od ženskej už len špinim, žiadna krv..Ale podbruško ma bolí stále. Lekárka povedala že v maternici stále nič nevidi..je možné že to je mimomaternicové tehotenstvo?

babusik85
18. máj 2017

@kakali10 tazko posudit.
a nebrala Ti krv? krv Ti ukaze tehotenstvo. alebo aj to, ze HCG nesprave stupnuje a ide pravdepodobne o mmt.
na utz vidno az od 6tt.

willino1
18. máj 2017

brala ti krv? mimomaternicové sa prejavuje hlavne tým, že hcg nestúpa ako by malo... stúpa veľmi pomaly... to je základný prejav... kým je hcg pod učitú hodnotu, tak na sone ešte nič nevidieť a ešte záleží od toho aj aké má sono doktroka. ak máš pravidelný cyklus to by si už mala byť v 7. týždni a to by už malo byť niečo vidieť. možno by som skočila k inému doktorovi na sono a uvidíš čo ti povie on... či niečo uvidí...

kakali10
18. máj 2017

@willino1 Nemusím byt v 7. týždni, naposledy som mala menzes 2. aprila , další mi mal prísť ak sa nemylim okolo 29. aprila.. mohla som otehotnieť krátko pred terminom menštruacie a to nie je 7 týždnov, možno max 4. Na ultrazvuku nič nevidela, povedala že v maternici zatial nič nevidí. Dnes mi brala aj krv , mam počkat na vysledky. No to čakanie ma ubíja :( Teraz som začala znova krvacať, ale velmi slabučko, dokonca krv je hnedkastej farby, nie taka ako bežne. Brucho stale bolí. Skusim skočit do BA na nejake vyšetrenie, pretože je pravda že u nas má pani doktorka troška zastarale pristroje. Uvidím čo mi povedia tam, ale každopadne sa bojím, pretože viem že to neni normalne, všetko co som citala o mmt uplne sedí s priznakmi ktore mam ja (vytoky hnedej farby, slabe krvacanie, bolesti v podbrušku, naposledy som si robila test pred týdnom, ukazal mi slabu druhu čiarku, robila som si test aj dnes , už zo zufalosti a objavila sa mi taka ista slaba a to je dalši fakt pri mmt , že sa hormon hcg privelmi nestupnuje

willino1
18. máj 2017

@kakali10 dĺžka tehotenstva sa počíta od poslednej MS aj keď si prakticky do ovulacie cca 2 týždne po MS určite tehotná nebola 🙂 takže na termín MS 29.4. si už v 4 týždni tehotenstva... nepanikár... nemusí to byť mimomaternicové ale aj môže, môže to byť aj potrat a môže to byť aj normálne tehotenstvo... ja keď som mala mimomaternicové (nepotvrdené, pretože nikde nič nenašli, takže len na záver skonštatovali, že hcg začalo konečne klesať, takže príroda to vyriešila) a ja som len krvácala ako pri MS, len dlho, nemala som žiadne bolesti, ani kŕče, a bola to svetlá krv ako na začiatku MS... diagnózu mi stanovili len na základe pomaly stúpajúceho hcg ale nenašli nič a to som mala pocit, že ma už prezreli všetci lekári akých v nemocnici mali a sono som od spodu mala až v krku 🙂 všetci čakali, či začnem mať nejaké bolesti, či ma budú rezať ale moc sa do toho nehrnuli, keďže na sone vôbec nevideli, kde by mohlo byť a prakticky by ma museli prekutať celú... a myslím, že si vydýchli, keď konečne začalo hcg klesať a potom si ma ešte chvíľu nechali na pozorovaní, či sa niečo nevyvrbí a ja som sa pravdepodobne sama dočistila... takže aj mimomaternicové môže mať rôzny priebeh... do roka som bola tehotná znova a vtedy som na termín ms mala hnedastý výtok asi 2 dni a na ďalší termín ms som začala krvácať celkom silno, svetlá krv aj so zrazeninami ale nebolo to nič vážne v pohode som donosila zdravé dvojčatá... takže to môže byť čokoľvek, mimomaternicové, potrat alebo aj normálne tehotenstvo... skús teda ešte sono u niekoho iného a uvidíš výsledok...

kakali10
18. máj 2017

@willino1 ďakujem krásne za rady

sandy152
19. máj 2017

Ahojte, tak ja som na tom podobne, poslednu ms som mala 5.4 a ked som sla k lekarke 17.5 nevidela na sone nic, robila mi vtedy aj cytologiu a trochu som po vysetreni spinila, vzala mi krv na hcg a hodnotu som mala 282. Po obede som nasledne zacala uz normlane krvacat akokeby som dostala ms a aj podbrusko ma boli ale ako pri ms a dokonca zo mna vysiel nejaky kus niecoho co sa tazko identifikovalo. Rano som bola zase na krv na hcg tak teraz cakam co z toho bude, tiez hovorila ze pripada do uvahy bud potrat alebo mimomaternicove :(

kakali10
19. máj 2017

@sandy152 to je mi veľmi ľúto , ja už to mám za sebou a bol to samovolny potrat. Tiež zo mna vyšlo niečo, vyzeralo to ako vačok šedej farby. Každopádne vám prajem veľa síl , je to tazke pre každú ženu rovnako

sandy152
20. máj 2017

@kakali10 mas pravdu, je to tazke, nakoniec to asi aj u mna bude samovolny lebo hcg kleslo z 282 na 90 na dalsi den. Teraz uz len cakat. Tebe sa to stalo prvykrat?

kakali10
21. máj 2017

@sandy152 tak dúfam že to bude aj u teba samovolny, nie ze by som ti to priala , to samozrejme nie, ale keď už nie je ina možnosť tak vždy lepšie ako mimomaternicové. Vyčistila som sa sama , takze ma nemuseli precistovat , na druhý deň ma pustili z nemocnice domov nakoľko hcg mi kleslo o polovicu. Hej hej , ešte som tehotná nebola , to bolo vlastne prvy raz a hneď aj potrat. Nevadi , musim dat hlavu hore. Pytala som sa lekára koľko treba počkať , kým sa začneme pokúšať o druhé..povedal že ak som nepodstúpila čistenie, stačí počkať 3-4 mesiace a mozme skusit znovu. Inak po čistení alebo nejakom zákroku sa čaká aspoň pol roka.

willino1
22. máj 2017

@kakali10 je mi ľuto, že to nevyšlo... a s tým čakaním, no neviem, niektorí lekári zase radia skúsiť ďalší pokus hneď hlavne vtedy, keď nebolo čistenie... že je telo ženy nadupané hormónmi...

sandy152
22. máj 2017

@kakali10 no ja som uz mala za sebou jednu kyretaz a vtedy mi lekarka povedala, ze pockat 2-3 ms, ale co viem tak pokial nie je cistenie moze sa pokusat hned po prvej ms, tam nie je dovod cakat.

tatianaba
4. júl 2017

Tak moje mimomaternicove sa prejavovalo uplne mimo noriem, este v nemocnici primar krutil hlavou, ze toto este nevidel. Ja som mala hcg cez 10 tisic. na ultrazvuku nikde nic (a to sa pozerali traja lekari na striedacku a na troch roznych ultrazvukoch- ja som stale dufala, ze sa to male len niekde v tej maternici schovava), bolesti len mierne (pripisovala som ich tehotenstvu), tehotenske priznaky vsetky, este den pred operaciou som bola v praci (nie, ze by som chcela, ale zvrtlo sa to tak rychlo, ze vo stvrtok rano som bola na odbere krvi a vecer som uz lezala v nemocnici).

domiiiiniikaaaa
21. júl 2017

Ahojte chcem sa Vás spýtať či ste na niekto S týmto nestretol.Bola som U svojho Gynekológa nakoľko mi vyšiel tehotenský test pozitívne A menštruáciu som nedostala.Urobil mi ultrazuk A povedal mi že na 90% mám mimo maternicove tehotenstvo A mám ísť do nemocnice na laparoskopiu.Sla som do nemocnice A tam mi zobrali krv A urobili ultrazvuk.Chcem sa spýtať keby že je to naozaj tak urobili by mi V nemocnici fotku?A povedali mi že V pondelok mám prísť zas na ďalší odber aby sme porovnali hodnoty? Budem rada za akúkoľvek odpoveď lebo to babo je naše vysnívané :( :( Ďakujem

adulla_1
21. júl 2017

@domiiiiniikaaaa ano je to mozne. Ja som takto chodila na sono a odber krvi dva tyzdne kazdy druhy den kym si skutocne boli isti, ze je to mimomaternicove tehotenstvo. Sledovali hodnoty hcg a zaroven sa snazili nieco uvidiet na sone. Dlho nevideli nic ani v maternici, ale ani inde nevedeli uhniezdene vajicko najst.

domiiiiniikaaaa
23. júl 2017

Ďakujem vám za odpoveď ja stále dúfam že je všetko V poriadku :(

cmulinko
23. júl 2017

@domiiiiniikaaaa podľa tej vytlačenej fotky je maternica zatiaľ prázdna resp prístroj nebol schopný zaznamenať tak skóre uhniezdenie. Pri takých prípadoch je prirodzené počkať ďalší týždeň či hodnoty stúpajú lebo to je prvým znakom,že tehotenstvo napreduje či už v maternici alebo mimo. Aj mimomaternicové tehotenstvo sa dá vypátrať až po určitom čase keď je viditeľné na ultrazvuku. Mohla si mať kľudne posunutú ovulaciu a byť iba 3tt a to je ešte v mnohých prípadoch naozaj skoro na to aby sa niečo dalo vidiet. Ako dlho ti mešká menštruácia? Keď ti robili ultrazvuk,mala si plný močový mechúr?

tiumen
23. júl 2017

@domiiiiniikaaaa a ako silný test si mala keď si šla k dr ? Možno je ešťe skoro aby bolo niečo na sone vidieť.. ale držím palce nech hcg stúpa ako má.. neviem, ale na tom sone je nejaka malá ďubka 🤔

kayla_gombosova
15. nov 2017

Ahojte číta to tu ešte niekto? 21.7.2017 som porodila krásnu dcérku. Po sestonedeli som začala užívať hormonálnu antikoncepciu. 26.9.2017 som dostala prvú menštruáciu. Trvala skoro dva týždne... Odvtedy doteraz nič.. V pondelok som si urobila test. Samozrejme čo čert nechcel dve čiarky. Nechápem ako cez tabletky :( jedna je silna a druhá slabšia. V utorok čiže včera som bola na krv, sono mi nerobili. Dnes mi volala sestrička, že hodnoty HCG sú nízke. Mali by byť niečo cez tisíc, a moje HCG je 180,8...budúci týždeň mám ísť na ultrazvuk, aby doktorka vedeli potvrdiť alebo vylúčiť mimomaternicove tehotenstvo. A dovtedy mám v strese čakať. Nešpiním ani nekrvacam, ale mám pichanie v podbrušku. Asi pred piatimi dňami ma pichalo, a dnes ráno. Ale dnes ako kontrakcie 😅 . Ako ste to mali vy?

adulla_1
16. nov 2017

@kayla_gombosova Ja som par dni po tom co som zistila, ze mam pozitivny test zacala spinit, bolesti ziadne. Dlho nevedeli zistit ci je to mimomaternicove. Na sone nebolo nic vidiet, hcg nizke, sice stupalo ale pomaly.

flover265
20. nov 2017

Ja som to mala tak že urobila som si test do dvoch dní som začala špiniť išla som na pohotovost tam mi povedali že v maternici nič nevidia .. čiže buď samovoľne potrat alebo mimo.. bolesti som mala také že raz má pichli v podbrušku inak nič. Chodila som tam ako do obchodu na chleba na kontrolné HCG ktoré neklelo čiže sa potvrdilo mimo. Na druhý deň má hneď hospitalizovali a pichli do mňa Metotrexat 3inekcie. Nechali si ma na pozorovanie .. na tretí deň od podania mi vzali krv a HCG kleslo.. teraz som zase tehotna dnes som bola u doktora ten nič nevidel že možno je skoroo dva dni mám ísť na kontrolu.. veľmi sa bojím. Nespinim žiadne veľké bolesti nemám lena trošku boli pravá strana. A tam som mala aj to mimo čiže uvidíme. A doktor povedal že niečo tam je že to môže byť ten žĺtkov vak že ten sa vytvara aj pri takom aj pri takom tehotenstve

gabriella91
19. dec 2019

@sasenka04 ako si prosim ta dopadla??? Mam rovnaky problem

sasenka04
10. jan 2020

@gabriella91 netreba vesat hlavu...ja som len neskor otehotnela a teraz mam krasnu a sikovnu 2,5rocnu dcerku a pred dvomi mesiacmi som si porodila aj druhu princeznu (ale az pri druhej som robila ovulacne testy a zistila ze ovulku mam az 20-ty den cyklu) takze som pri kazdej len otehotnela neskor nez to maju doktori "v tabulkach" ...drzim palceky

detskytovar
6. mar 2020

@kvetinqa ahoj, a pamätáš si, aké si mala HCG - či rástlo alebo klesalo? A ako ti zistili mimomaternicové?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre