Vynechanie menštruácie pri kojení. Je to normálne?

babymatej
9. júl 2009

Chcela by som sa poradit, ci je mozne, ze po 8 mesiacoch od porodu som dostala menzes, mala som ho 4 periody a teraz mi uz 9 den meska menzes. Tehotensky test (zn. IntiMed)mi ukazal, ze nie som tehotna, som zmatena, vobec nechapem, moze to byt tym, ze este stale kojim? Nikdy som ale nepocula, ze by sa stala situacia, ze menzes po niekolkych periodach pri kojeni znovu nebude??? V kazdom pripade chcem tehot.test znovu zopakovat, tentoraz vsak s inou znackou.
Kazda rada dobra, vopred dakujem.

catrin1
9. júl 2009

babymatej no tehotna mozes aj nemusis byt..ja som dostala tusim menzes po 9 mesiacoch kojenia a stale kojim ..a mam dost nepravidelny..kazdych 40 az 46 dni...pred tehotenstvom si mavala pravidelny menzes?

babymatej
autor
9. júl 2009

Dakujem Catrin1,
ano, menzes som mavala pravidelny-plusminus1az 2 dni, tak neviem. A som aj prechladnuta (mechur) takze fakt neviem...

dianga
9. júl 2009

najistejsie budes mat ked pojdes rovno k lekarovi.... ale urcite moze byt aj prechladnutie, hormonalne zmeny, rôzne faktory....ja som dostala tiez a stale kojime.... potom mi to raz vynechalo ale ani pred tehotenstvom som nemala pravidelne kramy okrem doby ked som brala antikoncepciu... to chodili ako hodinky....

akejka
9. júl 2009

babymatej, kojaca mamička môže mať menzes, nemusí mať vôbec., môže mať chaotický...všetko je v norme, keď kojíš 😉 Veľa som o tejto téme čítala odpovedí v poradni gynekológa...takže si v norme 😉

babymatej
autor
9. júl 2009

Dakujem za odpovede, tak uz mam aj druhy tehot. test, zase je negativny, takze asi to naozaj uz sama nebudem riesit, ale pojdem k lekarovi,
vdaka vsetkym.

tonicka
11. júl 2009

babymatej, mne sa to stava bezne, ze tak 4-5 x pride presne a potom aj 55 dni, tiez este kojim a teda su "posahane" hormony. a prvy menzes som dostala az ked mala karolinka rok aj 8 mesiacov 😉

kocka1
15. máj 2012

jaj ja tiež máva menzes ako príde, prvý som dostala, keď malá mala 4 a pol mesiaca 🙂 a teraz nemám alebo mi bude meškať, ja tomu skratka nerozumiem, to môže byť? s manželom používam stále ochranu

korenbaba
15. máj 2012

@kocka1
Ak kojíš je to normálne.Neboj nič : - ) Nie je to pravidlo, ale normálne a zdravotne v poriadku. Ja som prvý krát menštruovala ked mala malá 17 mesiacov a ja som prestala kojit. Lekár povedal, že je to v poriadku. Aj ked sa občas objaví a potom dlho nie je. Ide proste o hormony. Samozrejme treba dávat pozor lebo otehotniet možeš aj ked krámy nemáš, resp. napr. pol roka nič a akurát ked sa nechránite tak je akurát tento mesiac vajíčko nachystané🙂 Takže kondomy a tampony vždy kdesi po ruke 😀

kocka1
15. máj 2012

@korenbaba díki za radu 🙂 si zlatá, no to veláko divne býva, mi používame stále ochranu 🙂

stanka9111
1. okt 2014

Ahojte, prosim, chcela by som sa aj ja popytat, tiez mi meska menstruacia, je to sice len 3 dni, ale doteraz som mala pravidelnu, kojim stale malinku, ma 5 mesiacov a 3 tyzdne..doteraz som mala asi 2 alebo 3x menstruaciu pravidelnu a teraz meska. Dufam, ze tehotna nie som, lebo by to bolo velmi skoro, davame si pozor s manzelom.No v poslednom obdobi som mala aj dost velke stresy, obe deti chore, vacsinu casu som s nimi sama, ked prisiel manzel z roboty aj on ochorel, vsetko je na mne.. Bolest mam v bruchu ako keby uz mala prist menstruacia a zatial nic, mam aj vytok, ale je ciry..bola som aj prechladnuta, tak ma este pobolievaju vajecniky...moze to byt aj tym?? K dr. som objednana na sobotu, nakolko ma vsetko teraz plne...dakujem za kazdu odpoved

hanicka45
7. jan 2015

@stanka9111 ako si dopadla si tehotna?

stanka9111
7. jan 2015

@hanicka45 kdezeee, to meskanie mam proste z kojenia s tym nic neurobim, jedine prestat kojit a to sa este nechystam, takze to neriesim uz...no a tie bolesti, ze sa nemam comu divit, lebo ze som po dvoch sekciach, takze tak 🙂

dominika82661
18. dec 2018

Ahojte Baby viete minuli mesiac som mala menstruaciu uz 9 mes.kojim malu mariu a tento mesiac mi meska 6dni neviem ci jeto normalne ,kojila som mislis asi 4 vtedi som mala mislim asi raz menstruaciu a minuli mesiac ties newiem..prosim o radu Dakujme

vanesa1289
28. dec 2022

Ahojte .Chcem sa poradiť začala som kojit a Mešká mi 3mesiace menštruácia . Spravila som si tehotenský test a tehotná nesom . Poradíte mi prosím. Vopred.dakujem

patuska12345
2. apr 2023

ahojte.chcem sa poradit.uz celi rok som nemala menstruaciu.a stale kojim.a neviem co mam robit.

vierkascukova
18. dec 2023

Dobrý večer prajem... kojila som malého v novembri a teraz ho už nekojim 3 týždne a mendzes ešte stále nebola test bol negatívny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre