Zmiernenie príznakov tehotenstva

kriketa
6. okt 2012

Ahojte, určite to tu bolo, ale predsa len potrebujem poradiť.
Končím za chvíľu 9.týždeň a z ničoho nič, ráno keď som sa zobudila som mala pocit, ako keby sa mi príznaky zmiernili.
Napr. prsia už nemám také citlivé, skoro vôbec ma nebolia, iba bradavky na dotyk dosť zabolia. Z pachov ma síce stále napína, ale menej. Prestalo mi aj akosi bývať zle, iba po cibuli a cesnaku mi je trochu zle. Skrátka mám pocit, že všetky príznaky sa zmiernili a to tak náhle, ale príde mi to ešte skoro. V podbrušku ma ešte občas pobolieva ako aj predtým, nič silné, nekrvácam. Ale ako keby som sa aj akosi prestala cítiť tehotná. Nemám už ten pocit, že som tehotná. Na kontrolu mám ísť v pondelok, ale toto ma trápi už niekoľko dní.
Čo to môže byť? Stresujem zbytočne?

ematko29
6. okt 2012

mne sa zmiernovali po 8tyždni príznaky .ja viem ,že sa bojíš aby sa nič zlého nestalo ale nemysli na zlé veci ,telo sa mení počas celého pôrodu akaždá má iné príznaky a inokedy.

kriketa
autor
6. okt 2012

Strašne ma to desí, aby som v pondelok neprišla k doktorke a aby mi nepovedala tú zlú správu, že sa bábo nevyvíja...

strapocka
6. okt 2012

nepřidělávej si starosti, tělo si zvyká že je těhotné a dělá se ti lépe.. mě taky moc bolela prsa, pak to přestalo, ve čtvrtém mi zas málem praskly. Buď ráda že se ti dělá lépe, miminko je určitě v pořádku!! 🙂

strapocka
6. okt 2012

to jsou ty hormony🙂

katkasofi
6. okt 2012

@kriketa aj ja som to tu kedysi riešila...mne sa zmiernili príznaky už v 7 tt a hrozne som sa bala... A všetko je ok. Tak sa nestrachuj. Uvidis na kontrole. Daj potom vedieť a nemyslí nato. A hlavne necitaj témy o potratoch tu na MK 😉 , lebo to ani mne nerobilo dobre, len som stresovala zbytočne 😉

kriketa
autor
6. okt 2012

Presne, keď mi niekto napíše, že to bol zamlknuty potrat, tak mám už rovno chuť plakať a bežať teraz na pohotovosť, či je všetko ok... Najhoršie je, že sa to nedá nijako ovplyvniť a naozaj to môže postihnúť hociktorú z nás... Pokúsim sa na to nemyslieť ale ak by ešte niekto mal s týmto skúsenosti a nebolo to nič zlé, môže napísať, ja sa poteším 🙂 Som rada, že u teba bolo všetko ok, dúfam, že aj u mňa to bude a dám v pondelok hneď vedieť!

dejka77
6. okt 2012

@kriketa Nad takymi vecami som teda nikdy nerozmyslala. Bola som len rada ked priznaky zmizli, ako napr. nevolnost. Teraz pocas druheho tehu to trvalo kratsie a celkovo mam menej priznakov. Niektore zeny nemaju ziadne, tak co maju oni povedat? Zbytocne si podla mna robis starosti, urcite je vsetko ok.

bonita711
7. okt 2012

tak ja presne toto iste prezivam, jedno rano som sa zobudila a akoby mi vsetky tehu priznaky zmizli, po dvoch dnoch som nevydrzala a letela za dr. ale som este len na zaciatku 5tyz. tak srdiecko zatial nebolo zachytene takze stale neviem na com som, len ze sa od poslednej prehliadky (7dni) viac vyvinulo...mna od zaciatku trapili choroby, okrem nachladnutia, zapal slinnej zlazy sojene s opuchom a horuckami 39 a vysie tak som ako na trnoch ale dr. bol zlaty chapal ze sa bojim...no kym neuvidim bijuce srdiecko tak nebudem spokojna....a poradili mi zmerat si bazalnu teplotu - mala by byt zvysena...zajtra budem drzat palce nech je vsetko v poriadku a dufam aj u nas 🙂

kriketa
autor
8. okt 2012

Ahojte babu, tak všetko je v absolútnom poriadku! Prvýkrát som videla moje bábo, srdiečko mu veselo bije a dokonca hýbalo ručičkami, stále na to myslím, bolo to veľmi krásne 🙂) Teším sa moc, že je všetko ok 🙂

matysikovad
8. okt 2012

@kriketa a už nemyslet na špatné věci 😉

ppppetra
8. okt 2012

@kriketa Blahozelam, mna to caka o dva tyzdne, ale tiez sa velmi bojim ako to doapdne
Sledujem sa ako blazniva.....

melmel78
4. jún 2016

Ahojte tak ja prave riesim to iste je to moje prve tehu a velmi sa bojim. Tiez uz nemam take vyrazne priznaky ako pred 2 tyzdnami a som na zaciatku este 6tt. Za 2 tyzdne idem na sono ci bije srdiecko a samozrejme som si na nete precitala vselico zle a teraz mam z toho stres. Mna len velmi mierne bolia prsia a citim ich ked lezim alebo ich stlacim. Pred tym som sa sla zblaznit od bolesti. V podbrusku ma denne pichne ci zaboli no najviac vecer. Mam opuchnute brucho a inak ziadne ine priznaky. Buduci tyzden idem na kontrolne hcg ci narasta. Ja sa vsak necitim horsie zvysujucim sa hcg tak sa fakt bojim 😒

magduslinca
4. jún 2016

@melmel78 v prvom rade je dôležité aby si sa upokojila. Pretože stres Ti len viac škodí. Musíš sa uvoľniť, upokojiť a veriť, že bude všetko ako má byť. 🙂 Viem, že máš strach - mala som ho tiež. Ale strach nie je zdravý a určite neprospieva ani telu a už vôbec nie psychike. A ďalšia vec, už si nič na internete nečítaj. Je tu síce množstvo príbehov so zlým koncom. Ale ten tvoj zlý nemusí byť, uvedom si to. 🙂 držím palce

melmel78
5. jún 2016

@magduslinca dakujem za podporu mas pravdu to citanie zlych informacii nerobi dobre. Len moj strach je aj z toho ze som tehu vdaka umelemu oplodneniu a dlho sme cakali kym nam to vyjde. Viem ze by sa hcg malo zvysovat az do 12tt a tak si myslim, zeby sa aj telo malo tak spravat...aspon nejaka reakcia, aby som vedela ze je to ok. Tiez dufam ze mi o 2 tyzdne nepovedia na sone nic zle

sono2
5. jún 2016

@kriketa ja som mala takto pauzu 3 dni asi v 8tt no a o tie 3 dní som myslela, že ráno vydavim žalúdok A je mi opäť zle som cca 11 začínam pondelok. OK, dnes ráno som nevracala. Takže neni pravidlo, čo je dnes, nemusí byť zajtra, vôbec nerieš. Pokiaľ nemáš spinenie krv je úplne normálne, že sa to meni alebo úplne odznieva. Tiež dúfam, že už budem mať skoro pokoj.
A takýto prístup je celkovo zlý už od teraz tŕpnuť. Nerob to. Ja sa chovam úplne prirodzene A to som tehu po peripetiach ivf a štyroch rokoch. Neberiem to tak, že nejako bude, ale že je všetko OK A ináč to nebude😀😀

kriketa
autor
5. jún 2016

Tento prispevok je uz tri roky stary 😀 vtedy som cakala prvu dceru a teraz uz mam aj druhu 🙂 uplne som aj zabudla, ze som sa tu vo fore nieco pytala 😀

sono2
5. jún 2016

@kriketa 😁😁😁 do kelu A vždy pozerám dátum. No tak pekne, tak to tu máme aspoň S výsledkom, že všetko OK.

cicikmicik
5. jún 2016

@melmel78 ahoj neboj sa aj mne sa z niciho nic zmiernili priznaky a aj zmizli niektore..som tu citala a velmi vela bab,ktore pisali ze takto potratili..vystresovala som sa do nepricetnosti,aj na pohotovost som sla a bol tam v poriadku..to sa stale meni,telo si postupne zvyka,niektore priznaky sa este vratia a niektore odzneli..neboj sa aj my mame maleho umelym oplodnenim,velmi sa bojim.. ale dajako to musime prekonat..

melmel78
5. jún 2016

Ste velmi zlate vsetky trochu ste ma ukludnili. Dam vediet ako som dopadla 😉 . Mne vkladali 2 embryjka ale na prvom sone doktorka videla len jedno a vraj sa to druhe moze niekde schovat udajne sa jej to stalo. Ale aj tak dobre ze aspon jedno ostalo som stastna. Mala som vysoke prve hcg az 1934 a o dva dni 4100 preto doktorka nechapala a to druhe hladala 🙂 . Drzte sa vsetky co este cakate ako ja a ak mate deticky tak si ich uzivajte

magduslinca
6. jún 2016

@melmel78 obavy a strach by si mala aj tak. Aj keby si nebola po umelom. Neboj sa - vytúžené dieťatko príde 🙂 držím Ti palce, verím, že to všetko dobre dopadne a budete šťastná rodinka.

melmel78
6. jún 2016

@cicikmicik dakujem a tiez si to mala v takto skorom 5-6 tyzdni? Lebo sa mi to zda nejako priskoro, aby to preslo 😕 . Podbrusko ma stale jemne pobolieva, na prsiach len bradavky, som nafuknuta ale inak nic viac. Ano musime to nejako prekonvat, ale prave taketo diskusie cloveku dodaju silu, lebo nie kazdy chape tie nase problemy 😉

melmel78
6. jún 2016

@kriketa a tiez si riesila ako pozeram tieto priznaky 🙂 . Pri oboch detoch si mala rovnake, alebo odlisne? Tiez sa ti tak skoro stratili v 5-6 tyzdni, pripadne sa ti potom nejake dalsie objavili neskor? Trochu nas povzbud, co sme este cakatelkami 🙂

kriketa
autor
6. jún 2016

@melmel78 ked ja si to uz nepamatam 😀

cicikmicik
6. jún 2016

@melmel78 ano mne v 7 alebo 8...som utekala na pohotovost kukali po mne🙂nie ani niektory samotny lekari to nevedia pochopit..:(..a najlepsi gol bol v tom ked som lezala v nemocke koli hematomu,dg. hroziaci potrat a dali mi na izbu dievca ktore potratilo priamo na izbe,odvtedy mi doslova sibe..ani teraz nemam ani bolesti podbruska ale snazim sa vobec nemysliet na zle...bude to vsetko dufam v pohode..🙂neboj sa tie priznaky pridu,odidu a znova niektore pridu..

melmel78
6. jún 2016

@cicikmicik to si zazila teda riadny sok....to s kazdou by zamavalo 😒. Ja som dnes letela k doktorke lebo som jemne zacala spinit tak som to uz nevydrazala. Vsetko je v poriadku na stastie a dokonca videla aj male srdieckoooo 😅 . Som myslela ze az o tyzden uvidim . Nie je trochu skoro na srdiecko? Som 6+3tt

cicikmicik
6. jún 2016

@melmel78 aj.mne tak nejako videla🙂 to je super,a postupne uz bude vyzerat ako cloviecik🙂kazdy tyzden bude iny..🙂..no bol to sok a zas ma chceli hospitalizovat lebo som jemne spinila ale ozaj ze kvapka bola som na pohotovosti,neprijemny dr mal sluzbu,dobre ze ma nezozral za to ze s dosla na pohotovost lebo moj mal dovolenku a ze teda lezat..hovorim nejdem,zazila som tu toho dost,hovorim mu ze sibe mi z toho doteraz..velmi zalezi aj od toho akeho dr na tej pohotovosti stretnes..:/..

zuzanabella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre