2 ročná veľmi ťažko zaspáva. Čo s ňou robiť?

lili91
17. apr 2009

Ahojte mamičky, chcem sa poradiť ohľadom mojej dcérky. Má cez 2 roky a v podstate od malička (cca 6 mesiaco) ťažko zaspáva. Myslím tým, že to dlho trvá, stále sa vrtí, búcha si kolienkami o seba...akoby chcela vyskočiť z kože.Spáva raz denne a je to tak aj pri poobednom aj pri večernom zaspávaní. Jednoducho nevie zostať kľudne ležať a "počkať" kým zaspinká. Len počas rozprávky pekne leži a potom sa donemoty točí a prehadzuje až nakoniec nejako zaspí. Zaspáva aj 30-50 minút. Už dlhšie nad tým rozmýšľam, či je proste taký tip alebo mám za tým hľadať niečo viac. Chodíme aj k neurologičke (lebo mala slabśie svaly a problémy s rovnováhou) a keď som sa jej na to pýtala, povedala, že to je v pohode, že je taký tip a že ak chcem, môže mi dať nejaké lieky, aby zaspávala pokojnejšie...ale ja to liekmi určite riešiť nechcem. Inak pohybu má myslím dosť, chodíme von veľa pešo, takže unaviť by sa aj mala z čoho. K večeru aj vizerá unavene, dokonca aj povie, že je unavená, ale keď prídeme do postele, že ideme spinkať, akoby sa práve zobudila...toľko energie do nej vojde...Máte s tým niektorá nejakú skúsenosť?

denisocka
18. apr 2009

ja som včara googlila kvoli tikom, a našla som,že aj zle zaspávanie je diagnoza 😔

mata78
18. apr 2009

ahoj lili.
nemyslim si, že tažke zaspavanie by bola diagnoza. moja starsia dcera tiež tazko zaspavala asi do 2 rokov. hlavne ked som ju davala spat cez den. niekedy mi zaspala až na treti pokus. a to je este aj dnes. vidim, že je unavená, sucha si ocka, a ked ju ulozim spat tak nič. tak som to vyriesila tak, že vždy ked vidim, že je unavená a chce spat tak jej pustim dvdcko s rozpravkou a ona mi v sedačke pred telkou zaspi. a to iste aj večer. ja viem, že to nie je spravne sediet pred telkou, ale utesujem sa tým, že vnima prvých 10 min a potom spi. a večer tiež ju necham s nami v obývačke. takmer vždy nam zaspi pri telke do 10 min. koli nej sme prestali sledovat všetky programi, ktore su pre nu nevhodne. radsej zapneme na tých par minut nejaku rozpravku. a tiez som posunula čas spanku o tu dobu čo jej trvalo kym zaspala. nedavam ju spat o 2 ale až o 3. a aj to pomohlo.

denisocka
18. apr 2009

Ja som to myslela tak,ze medicina ma diagnozu hadam na vsetko,zial

lienocka235
18. apr 2009

lili dcerka je pravdepodobne len velmi drazdiva.. a preto sa jej tazko zaspava.. skusila by som homeopatika na lepsi spanok, prip cajiky na lahsie zaspavanie.. alebo aromaterapiu.

k tej diagnoze.. ano dneska existuje velmi vela diagnoz na mnozstvo veci existuje aj syndrom, kt. postihuje matky tak ze si bud vymyslaju alebo zvelicuju priznaky ochorenia u svojich deti, v dosledku kt. su ich deti liecene a vystreovane v miere ktora presahuje objektivnu potrebu a mozu nasledne trpiet psych. poruchami...

lili91
autor
18. apr 2009

ďakujem za postrehy 😉 lienocka to slovo "drazdiva" to uplne vystihuje...ale ak je to "diagnoza", čo mám za tým hľadať, z čoho to môže byť, za akým lekárom ísť ???

sipcek
18. apr 2009

ahoj,ja to uz neriesim,moja dcerka od malinka zaspava zle.ma skoro 13 mesiacov a uz dlhsie spava len raz denne.je neskutocne ulietana,chvilku neposedi a jednoducho u nej vycerpanost nehrozi.uspavanie v jej pripade trva hodinu,je jedno ci je unavena alebo nie.skusala som ju nechat uspat sa samu,no bezvysledne.musim lezat bud ja alebo manzel pri nej kym nezaspi.nie je potrebne ju hladkat,ona sa este proste potrebuje v postielke vyblaznit,a potom po hodinke zaspi.skusala som ju dat spat uz aj neskor,ze mi snad zaspi hned,no je to ta hodinka.ved vyrastie z toho. 😀
pytali sa ma,ci jej nechcem davat ukludnujuce kvapky,no ja nie som zastancom liekov,len ked je to ozaj nevyhnutne.som rada,ze je inak zdrava a zive striebro 😀

babulka123
10. jún 2011

ahojte.. otvarma tuto temu znova. lebo prispevky boli velmi davno dane..
otazka a posledny prispevok..no ako keby som citala o nasej Ninke..
od malicka zaspava sama, malo kedy som juu uspavala.. a ked tak len vacsinou tak ze som sedela pri nej .

cca mesiac , 2 dozadu zacala strasne zle zaspavat.. aj cez den aj v noci. beha, leita, vrti sa, sucha nohami , rukami , na hlavu , na chrbat, naopak .. no proste horor.. zaspava sa u nas cca hodinu az 2 ..
teraz mi posledne 2 dni nechcela ani spat cez obed, vstavala cca okolo 7, pol 8 {prespi celu noc bez zobudenia} cez obed, ked nespala tak aspon bola v posteli a sedela a citala si knizky alebob sa hrala s babikou .. po 2 hod. som jej dovolila odist z izby .. no neriadene strela je nic proti nej.. vonku beha lieta, hra , sa , vacsinou chodime uz bez kocika aby som ju unavila.. proste nepomaha vobec nic..
ked nespi cez obed tak zaspi troska lepsie, cca po hodinke okolo 8 pol 9, ak spi tak skor ako o 22.00 nezaspi.. aj to tam musim nabehnut par krat aby nezliezala anebrala si vsetky hracky do postele.. uz vazne neviem co je lepsie.. budem rada za kazdu jednu radu ..

dakujem

oxana1212
2. dec 2014

@babulka123 Ahoj, viem, ze je to uz stary prispevok, ale ako ste potom vyriesili to dlhe zaspavanie? Resp. vyriesilo sa to samo? Dakujem za odpoved.

babulka123
2. dec 2014

@oxana1212 jaaaj to bolo pekne davno,... ale ano nejako sa to upravilo samo. Zistila som ze pomohlo skratit obedny spanok a hlavne dodrziavat ten isty postup kazdy vecer. Aby vedela ze uz doat.. trvalo to ale preslo to. Nie ze by to bolo teraz uplne ok, ale uz je poodstatne vacsia a tak aj lepaie chape. Ale aj viac vymysla heheh. U nas hlavne pomohlo od malilililinkeho malinka mala jednu hracku - nufka a ten jej pomaha spat. Sucha mu usko a pri tom sa ako keby ukludni. A esye tichucko pustene pesnicky, rozpravky, nieco... drzim palce

gromkaver
2. dec 2014

@babulka123 ahoj, niektore deti maju problem sj s tym, ze cim su viac unavene,tym vacdi je problem aby zaspali. Mam dve drti, starsi bude mat 5rokov, od 2,5 r. mi odmietal spavat cez den, tak musr
el byt aspon v postielke, vecer ale v pohode zaspal. V skolke spava,ale verec je problem aby zaspal. Ked bol memsi,tiez mal energie,ze ja som uz nevladala a to nejedaval ani sladkosti, ldbo mu nechutili a aktivny bol az-az... -a naopak mladsi, ten sa vypyta spinkat,ked je unaveny ma dva roky a vecer aj na obed chodi pravidelne hahat - jeho ale este kojim, takze v noci sa castejsie budi, a uspavanie trva od 5-30mib
n., tiez sucha nohami, prehadzuje sa, ale ked mu poviem, nech uz haji, tsk zavre ocka a zaspi... takze, mozno vecer, tak hodku pred dpankom si dajte medovkovy cajik a iba citajte,rozpravajte sa, ale uz nesantite, nech sa ukludni a mozno to pomoze...

gromkaver
2. dec 2014

@gromkaver jej, sorry, az teraz pozaram datum, ze to uz mate davno za sebou 🙂