3 - mesačné bábo a spánok. Poraďte!

miskachrumka
17. máj 2009

ahojte chcela som sa opytat ci tu ma niekto taky isty problem ako my že mam len 3mesacne babo a nechce vobec spat a ked spi tak len 10 minut vkuse sa budi a casto sa stava že je hore od rana až do podvečera no neskutočne kolko vydrzi a potom je aj nervozny uplakany už si neviem rady!poradteeeeeeeeeee.podla mna je dost mali nato aby bol takto dlho hore! 😒

murinka
17. máj 2009

ahoj.moja mala ma 2mesiace a tiez sme zufali-spinka cca 3hodiny denne 😖

mery.maja
17. máj 2009

Ahojte aj nas Matusko takto spinka cez den tak 10 minut potom je aj 3 hodky hore a potom zase 10 minut spinka a takto to je cely den 😝 niekedy je tiez strasne uplakany lebo sa po tak dlhej dobe co je hore nevie vobec ulozit a to su strasne place ☹ tak ale musime to vydrzat snad to neskor bude lepsie 😉

ingra73
17. máj 2009

so starsim synom sme mali rovnaky problem, spinkal iba vonku v kociari a v pohybe..akonahle sme zastavili bol hore, a nespal ani po nociach...mal reflux, tak do pol roka to bola katastrofa...stale plakal...po prechode na tuhu stravu sa to trosku upravilo ale spanok ma dodnes ,,zajačí,, ....

monika77
17. máj 2009

istú dobu aj my sme mávali s týmto problém ... jediné čo vtedy zabralo ísť voň a kočikovať, síce nie vždy mi to vyhovovalo a bola som aj unavená, ale čo už

skúšali ste uspávať aj na fit lopte? nám aj to väčšinou pomohlo

belanka
17. máj 2009

ja mám v podstate ešte novorodenca a tiež naspí figu borovú.poriadne spí cez deň len raz a zvyšok sú len také driemoty.takže už zaspávam postojačky za ňu.tak by som si pospala,keď konečne zalomí,ale smola...staršia ratolesť si tiež vyžaduje konečne trochu pozornosti.utešujem sa tým,že sa to možno do tých 6týždňov ešte utrasie.staršia dcérka spávala od 6týždňov do 3mesiacov "prežiteľne"(nikdy nebola veľký spáč),ale potom akoby uťalo.do2rokov sa budila takmer každé 2hod.nezaberalo nič.dokonca bola niekedy v noci aj 3hod.hore a museli sme sa normálne hrať,lebo inak sa nedalo.takže vydržať ☹

zuza.m
17. máj 2009

kamaratka mala rovnaky problem.,maly jej nič nespal .ešte aj v porodnici hovorili že nevideli take zle babätko-tam len reval a reval.doma sa to upravilo.nebolo tolko plaču ale tak tiež nič nespal cez den.naštastie z toho vyrastol a teras už pekne spinka cez den aj 2hodiny v kuse.a dva krat.zaujimave že iba v nutry.my to mame opačne.spinka iba vonku v kočiku a po pol hodinach sa budi.pokočikujem a spinka dalšiu polhodku.ked bol malinky spaval iba na rukch ked sa snim chodilo.v kočiku nechcel.ešte si pospal v lehatku ked sa hojdal..ale tiež len pol hodinky každe 2hodiny.ak si babeno vyžaduje tak hojdajte natriasajte kočikujte ,vrele odporučam .ono sa to samo časom upravi.

zuzula25
17. máj 2009

nas maly tiez spava mizerne.ak nejdeme von cez den tak je schopny nespat cely den ani ziadne desatminutovky,vzdy si pospi len v kociku-nie v stojacom alebo na prsniku ☹
ved hadam sa niekedy vyspime mozno ked zacnu chodit na diskoteku a budu potom dospavat cely den 😀

janajanajana
18. máj 2009

aj moja zatial spi len v kociku, ak neratam polhodinky,ktore potiahne po kazdom nakrmeni. Zatial mi to nevadi, kocikujem doobeca cca 2 hodiny a poobede tiez. Horsie je, ked je zle pocasie, balkon na nu vobec nezabera, ale nejak to neriesim, je to zalezitost par mesiacov, to sa da zvladnut. 😉

ali27
18. máj 2009

ahoj,
ja mam tiez 3-mesacnu a zatial si hladame tu cestu k spravnemu spanku. donedavna tiez len na rukach alebo v satke bola schopna spat. potom som zistila, ze je schopna zaspat aj sama na posteli, ked som ju tam nechala. takze teraz na nu skusam to, ze ju necham samu v postielke. ale iba mrnci a neplace tak strasne, ze mi srdce trha. a vacsinou zaspi do pol hodky. takze odporucam skusat a ono nieco zaberie. tiez som si myslela, ze je schopna spat len v satke, kym som nevyskusala tu postel. ale samozrejme najrychlejsie vie zaspat na prsniku... ale to sa potom aj budi a hlada prso, takze nevydrzi spinkat dlhsie ako pol hodky az tristvrte.
vrelo odporucam precitat si knizku od Karpa - Nejstastnejsi miminko v okoli. pediater pise o takych malych narocnych babatkach, ze ako na nich. ja som mala pocit, ze pise presne o mojej malej. a mne ta knizka velmi velmi pomohla.
inak neviem ako je to mozne, ale ona taky nespavec ma aspon v noci spravny rezim. o siedmej ju ulozime a spi do cca siestej rana s 2 budeniami. takze vdaka bohu aspon za to 🙂

ali27
18. máj 2009

este nieco. obdivujem ta miskachrumka, ze s nim vydrzis, ked je cely den hore. to keby som moju takto nechala, tak to asi nevydrzim s nervami. ona je po hodine a pol - 2 hodinach unavena. a prejavi sa to tym, ze zacne byt nervozna a place uz aj na rukach. ale to viem, ze som to uz presvihla a mala som ju dat spat trosku skor ked este nie je uplne vynervacena.
niekde som citala, ze takto male babatka sa urcite musia unavit do 2 hodin. ale su babatka, ktore v pohode zaspia tam kde su a potom su take, ktore jednoducho nevedia vypnut a potom su pretazene. takym babatkam treba pomoct ich ukludnit a uspat. a presne o tychto metodach ako to docielit sa pise uz v spominanej knizke.
drzim palce.