3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

eimiky
5. jún 2009

Ahoj miskachrumka, môj synček do 3 mesiacov tiež bol uplakaný a nechcel spinkávať cez deň.Spal mi max 10 minút 2x za deň aj to som ho doslova uhojdala na rukách, ja som už bola zúfala, ani kočík nepomáhal nič, proste to obdobie prešlo a teraz už spinkáva pekne, tak už vo štvrtom spinkával po pol hodkách a piatom mesiaci to bolo lepšie a lepšie.Neviem ti nejako s tým poradiť.A v noci ti aspon spinká? Nemáva bolesti bruška?

zajo79
5. jún 2009

nas zaspi len s bavlnenou plienkou pri tvari..a mal obdobie ze len v kociku. 😕 Juj moja, vydrzte to nejako...nema Ti kto pomoct?

mozno je taky unaveny,ze nevie zaspat....

Nieje hladny?

monky28
5. jún 2009

fuha,to je silná káva,ak si nanho cez den sama,mas co robit,nemoze ho boliet brusko?Kaka?Ma vetry?A ako spi v noci,ako vecer zaspava?A zubky nie je vidno?Je to sice zavcasu,ale jeden nikdy nevie...

ericek
5. jún 2009

Miskachrumka, skús ho zabalit do perinky...náš malý tiež nevedel zaspat a bol taky unaveny a len plakal a plakal...tak som už bola zufala, zabalila ho do perinky, ktoru som už mimochodom vôbec nepoužívala a hned ako som uviazala perinku, spal ako "zarezany"...niekde písali, že niektoré detičky potrebujú byť zviazané a mať pocit bezpečia, lebo v brušku nemali vela miesta a proste im to chýba...teraz už zaspinká bez perinky, ale tiež dávame pri tvár, okolo krku plienku, niekedy sa s nou ešte pohrá...asi mu to dáva nejaký pocit istoty...vyskúšaj, nič za to nedáš...

ale zase moja kamoška má 6 mesačnú babu a tá jej tiež nechce spávat...ale tá bola od mala uplakaná a zlá...tej pomohla kolíska, no teraz z nej už vyrástla a zase je tu problém spania....možno je už taká unavená, že sa nevie utriast...alebo je tak hyperaktívna, že to nepotrebuje...no neviem, ja si osobne myslím, že bábatká by mali spinkat ešte aj cez deň...

drz sa...

bezaz
5. jún 2009

miska my sme to mali doma, teraz je to trosku lepsie.. skus ho uhojdat bud na fitlopte alebo kupte hojdacku, nam sa to osvedcilo.. tiez nepomahal kociar ani nic.. cez den tak spala aspon 2x polhodku

sksko
5. jún 2009

no veru. prinka u nas funguje obcas aj teraz-mame 5 meisacov... ked je velmi unaveny potrebuje sa utulit a potom zdriemne. obcas len na cic, a obcas bojujeme v kociku. hojdam ho jak diva, taham hore dole. poplace a trochu pospi.. aj polhodka sa rata... obcas musim takňhat kocik po jamach alebo na dvore cez dosku aby zaspal.. chodnik mu je moooc rovny na zaspatie... obcas sa hojdame na rukach a tiez plienka alebo vreckovka fuguju... drzim palce!!§a VYDRRRRZZZZZ!!!

sissik
5. jún 2009

miska skus perinku a pevne ho do nej zavinut. ak mas zateplenu perinku, tak zaviaz iba do tetra osusky
mrkni foto
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
takto treba babo zavinut.
bude sa urcite branit, ale casom sa ukludni
potom ho daj na bok a hojdaj ho na kolenach. posad sa pohodlne na sedacku, poloz ho na kolena a hojdaj nohami do stran rychlo v rozmedzi 2-3 cm, nie viac. ked zacne zaspavat, spomal.
este mu mozes pustit napr. fen alebo vysavac alebo nejaky monotonny zvuk (aj sum z radia je dobry) a daj mu cumlik.
na nasu zuzku to fungovalo. aj ked sa potom neskor dokazala zo zavinutia vyhrabat

stvura
5. jún 2009

Presne, ako pise sissik, velmi dobra je perinka alebo zavinovacka, krasne mu dat dnu rucicky a obviazat aby s nimi nemaval a nesibrinkoval. Uspatie je fajn i v perinke ak ho budes mat ty alebo manzel na predlakti na boku a hojdat {krasny popis uspavania je v knizke "Najlepsie miminko v okoli" - vrele doporucujem}.
Mne pomohlo ze som maleho nosila neustale na sebe - akohahle hlbsie zaspal som ho presupla do kocika, opakovala som to dakedy aj 5-10x pocas trojhodinovej prechadzky a pomalicky si zvykol. Hlavu hore, vsetko prejde, este take dva mesiace a bude to fajn! 🙂

marrrka
5. jún 2009

suhlasim so sissik, nam to zavinutie do velkej plienkovej osusky pomaha, ale naozaj len ked je mala nervozna a unavena, ale nevie sa upokojit a zaspat, nie vtedy, ked je plna energie a usmiata, len ja by som chcela aby uz spala, lebo je dlho hore ;) skus to, chvilu sa bude trepat a revat, ale strc mu cumel a bude za chvilu sladko odfukovat 🙂

ivalak
5. jún 2009

suhlas so vsetkym co kocky popisali aj moja mala niekedy nechce dlho zaspat a potom je uz taka unavena ze place vtedy mi pomoze ucicikat ju na rukach alebo v lehatku jasne ze zaspava s placom lebo dudlik nelubime ale nakoniec predsa len zaspinka tak sa drz dufam ze to prejde

miskachrumka
autor
5. jún 2009

dakujem ale nejdu mu ani zubky prdka akak vsetko ved doktorka vsetko kontrolovala vsetko je ok!a on mi praveze spaval do teraz ale ako ma 3mesiace tak je to katastrofa!som nanho uplne sama ved keby mi mal kto pomoct tak to by bolo ine! manzel je v praci do siestej!a rodicia su v zahranici!este stale nespi ale je ticho a baby to už je od pol piatej hore a su dve hodiny ja to nepochopim je to možno trosku smiesne ale ani vycikat a toboz nemozem ist na velku potrebu a to nehovorim o jedeni ja som dnes este nič nejedla snazim sa to nejak prezit uvidime !!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

miskachrumka
autor
5. jún 2009

eimiki mne spaval do teraz ale od teraz nechce!a bolesti bruska nema ved teraz sa zakakal ako lion 😉 a prdi on stym nema problemy od narodenia!

miskachrumka
autor
5. jún 2009

monky a vsetko co si napisala ma ma vetry vsetko a som nanho smama ja som ho od seba este nemala ani na minutku sa staram onho od narodenia sama!

jabera
5. jún 2009

ahoj miska, nam pomaha prso v puse, on na mojich kolenach a klepem sa.... niekedy funguje, ze si ho polzim na seba bruskom a bud na gauci, alebo v posteli prevadzam take trasenie... vyzera to divne,ale casto to zaberie. potom tak musim vydrzat kolko drzi on, ale naucila som sa pri tom tiez trosku spat, len treba byt v strede postele, aspon ja sa bojim, aby mi nahodou nepadol, ked zalomim. dzrim ti palce, raz to musi skoncit!!!

lovula
5. jún 2009

No ja si myslím, že každé bábätko je iné. Napríklad môj neznáša teplo. Takže v perinke by mi reval. To či mu nie je teplo skús nie na ručičkách, ale na hrudníčku. Môj má v tomto období napríklad na sebe len bodíky s krátkym rukávom a až podvečer mu dám tepláčky. A vonku je bez čiapky a len v tenkej bundičke.
Tiež keď nevie dlho zaspať, tak zaberá prsník. Nakojím ho po ležiačky a on pri tom zaspí. Alebo rád spinká na boku, nie na chrbátiku ako iné bábätká.
Dám ho na bok, jemne ho hojdám a potichúčky mu pri tom rozprávam.
Hneď ráno ho nenechávaj dlho hore. Skús ho uspať hodinku, hodinku a pol po prebudení. Také malé bábätká by ževraj nemali byť hore viac ako 2 hodiny, lebo potom už nevedia zaspať.
No proste nič inšie ti nezostáva, len skúšať čo na neho zaberie.
Držím palce.

marrrka
5. jún 2009

miska skus to pevne zavinutie a tak ho nechaj chvilu poplakat, dufam, ze sa ti upokoji

diddi
5. jún 2009

aj my sme mali podobny problem....ked to trvalo viac ako tri dni,tak mi lekarka povedala,aby som im dala 1/4 dithiadenu na spanie,aby sa vyspali....alebo kvapky fenistil

marrrka
5. jún 2009

diddi nie je fenistil len na alergiu? deti od toho spia?

bezaz
5. jún 2009

diddi to je teda super lekarka.. ked dieta nespi, tak mu naordinuje lieky 😲 nechapem
miska nic si z toho nerob, ja s malou chodim vsade, aj na wc, dam ju do lehatka a spolu sa aj sprchujeme, aj varime, aj vsetko.. aj ked v nom dlho nevydrzi, ale apson zakladne ukony sa daju, dokonca teraz uz zvlada aj ked si urobim ranajky a zjem ich v klude.. uz na obed nie, ale snad aj to pride 😉 prve 3mesiace som ju len nosila na rukach, ked som chcela mot chvilku klud, tak na rukach na fitlopte.. v kociari mi jacala celu hodnivu prechadzku 😅 teraz je to uz ovela lepsie

diddi
5. jún 2009

dala ich len na jednu noc,nech sa male vyspia a ja s nimi....nic zle v tom nevidim...ked boli uplakane a vycerpane a nie a nie spat,tak sa aspon takto vyspali....a naozaj to pomohlo....a fenistil je tiez na ukludnenie

mukky
5. jún 2009

moj maly do 4 mesiacov cez den takmer nespaval,obcas 10az 20 minutovky,bolo to narocne obdobie,ale neplakaval ...teraz to dospava,spavame spolu cez den na posteli,doobeda aj 4 hodky 🙂
ak nie je chory a nic ho neboli treba len vydrzat,ono sa to urcite zmeni..
ja by som fenistil a hlavne dithiaden vobec nedavala...

petot
5. jún 2009

miskachrumka: Nase deti mali obrateny spankovy rezim po kazdom ockovani.

miskachrumka
autor
5. jún 2009

petot ale on nebol teraz ockovany!baby a ono sato vzdy opakuje len od rana ako sa zobudi az do obeda do nejakej tretej a potom ako by zalomi vsetko ok je ako vymeneny zas do rana! 😒

diddi
5. jún 2009

mukky,keby ti dvojicky treti den a noc po sebe nespali,tak skusis vsetko co zabere....tomu ver!!!

lenka_da
5. jún 2009

miskachrumka: presne, akoby si pisala o mojom dietati! inac, nam nepomohlo absolutne nic z vyssie uvedenych rad, co sa spanku tyka - som ta nepotesila 😒 ale od 4.mesiaca sa coraz viac skludnovala a cez den zacala spinkat az od 9. mesiaca 😀
ale co sa tyka plakania, pomahalo nosit - skus baby vak alebo nejake nositko, samozrejme v horizontalnej polohe

mukky
5. jún 2009

diddi ale ked dietatko nesoi napr,2 tyzdne,iste by si nedavala 2 tyzdne dithiaden 😕 ,tusim je aj navykovy,ja ked som niekedy bravala a to len polku,bola som ako opita,a ak cely,rano som nemohla nejak fungovat,bola som otapena...

janajanajana
6. jún 2009

Miska, moja svagrinka mala rovnaky problem so syncekom, nenaspal nic ani cez ani v noci, pritom velmi vela plakal, zmenilo sa to az v 10.mes., deti su rozne, ale aj tak nerozumiem, preco nemozes ist na WC alebo nieco zjest? Co by si robila ak by si mala este druhe dieta, ktoremu by si sa tiez musela venovat? Chapem ze to mas tazke a ze nevladzes, moja svagrina bola celu MD u mamy, inac by to asi nezvladla, ale jednoducho vyuzi ked je kludny a neplace a najedz sa.
Bezaz, malu nosit so sebou do sprchy? 😅 To place stale ked ta nevidi alebo ako? Nebude mat mala potom neskor problem s inym prostredim a inymi ludmi?

diddi
6. jún 2009

mukky,napisala som,ze dostali len raz,potom co nespali 3dni a boli hrozne vycerpane...a ja s nimi-v noci som na ne sama a vpodstate aj cez den a dostali len 1/3tabletky....nic zle sa nestalo,len sa vyspali............bezaz,neviem co je horsie...dat raz za 2 roky 1/3tabletky alebo ich cely cas vlacit na rukach a to vsade,bez kuska oddychu

denduska
6. jún 2009

miskachrumka, moj muz bol vraj uplne taky isty..nespal absolutne nic....asi pomoze len vydrzat..

este skus caj z medovky, ja som malej davala ked bola po veceroch nervozna a ukludnovalo ju to...teraz ho uz nechce 😝

a ved lehatko je super vec, ja som tiez malu nosila aj na wc aj do sprchy...a ziaden problem s inymi ludmi nema....skor naopak...ked je pri cudzom, uplne na mna kasle 😠 😀

ditka1
6. jún 2009

petot...presne si to vystihol presne!!!!ja stale rozmysla,ze preco ten moj drobec je taky mrzuty a tiez ako miske nespi vobec ale vobec cez den aj vecer je problem ho uspat a teraz ma trklo,ze toto mame odvtedy ako bol zaockovany su to 3tyzdne skoro a odvtedy je takyto,stale nespokojny a placlivy...neviem si predstavit druhe kolo ockovania.
miska...nie si sama aj ja to mam s nim.tiez som zufala,oci mam ako angoriak,vecer ked ho okolo 9tej uspime po 2hodinach nosenia na rukach tak vydrzi do pol jednej len a potom je hore do 5tej a od 5tej do 7mej este spi a potom az do vecera je hore!!! 😲 😒