3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

zuzu84
9. júl 2009

Ahoj miskachrumka.No my sme mali ten isty problem len s tým rozdielom ze u nas to zacalo od narodenia.Nespavost, mrzutost,nosenie na rukach nestihala som nic.Vsetko mi stalo dokonca som byvala na suchych rozkoch co som si po ceste hodila do ust.Mala nespavala ani doma ani v kociku len v aute.Mali sme totiz koliku.Chytala zachvaty placu,vracala no hroza.Rano od 6 hore az do obeda potom zaspala na 10 minut aj to na rukach ked som ju polozila tak hned hore.Proste ked som chcela aby aspon chvilu spala musela som ju drzat na rukach.No a vecer sme mali pravidelne od 8 koncert to sme s manzelom chodili po byte s malou na rukach len aby tolko nekricala.Manzel byval nevyspaty ja tiez.To vsetko sa tahalo do nejakaho 4 mesiaca potom mala zacala spavat 2 krat za den po pol hodine to tiez nebola ziadna vyhra.Ale aspon nebola mrncava a sama sa aj zahrala.
Mozem ti povedat ze mi sme vyskusali vsetko a bohuzial nic nepomohlo len pevne nervy.Od toho 6 mesiaca sa to zacalo upravovat bola hrava aj si pospala a islo to k lepsiemu.Ked sa teraz pozriem spat na to tak uz sa len usmejem a poviem si ze z toho musela vyrast.A este nieco ja som tiez na to bola cele dni sama.Manzel od rana v praci az do vecera do 20.00 hod.Takze zelam ti len pevne nervy a nejako to vydrz.Drzím ti palce.

miskachrumka
autor
10. júl 2009

zuzu tak to si mala tiez take tazke joj no už sa to po troske lepsiiiii chvalabohu ale stym spanim som este nevyhrala ☹

miskachrumka
autor
11. júl 2009

už je to ok chvalabohu som zvedava dokedy 😒

miskachrumka
autor
14. júl 2009

baby ja by som sa chcela opytat v tejto mojej teme ze ci sa ma stale davat pipik hore v plienocke aby nemal pruch! 😒

wiwienne
14. júl 2009

Miska, skus satku, ulavi sa ti, ked budes mat volne ruky, aspon sa budes moct pohnut a malemu sa to moze pacit..mala som rovnaky problem, ibaze moj nespal este ani o polnoci a kolkokrat ani o stvrtej rano..ide aj o temperament dietata, ak nespi, sle je spokojne, je mu to prirodzene, jednoducho je to v povahe a nechce sa mu..a potom sa dieta este stale bude menit, rezim, navyky, atd...drzim palce.. 😉

roka96
14. júl 2009

miska to som ešte nepočula, že by bol pruh z toho. ja vobec nedbám ako mu ho dám . ani ma to nenapadlo..
pruh može dostat z dlhého plaču alebo tak...

miskachrumka
autor
14. júl 2009

roka lebo zevraj ked sa mu dviha pipk tak v tej plienocke sa mu neda ale bo sa tazko postavi a ztoho vznika pruh tak ja už neviem kazdy vravi inac no 😠

roka96
15. júl 2009

no ja som sa bála pruhu ked mi syn plakal, preto som ho mala na rukách ale ked sme išli v aute alebo tak išlo ma šibnut kvoli tomu plaču bála som sa toho pruhu kamoškina dcérka mala z plaču...
ale toto som fakt nepočula nehovorím, že to tak nieje ... ja som ako som písala nikdy synovi nedávala pipíka do špeciálnej polohy ako sa dal tak bol 😀 naštastie sme nemali nijaký problém.....

miskachrumka
autor
16. júl 2009

ja neviem no mala som navstevu a som ho prebalovala pred nimi no lepsie povedane svokra ho chcela prebalit a zrazu vidim ze dava amlemu hore pipik v plienke a sa pytam a to co?a ona a ty to nedavas tak?a ja ze nie ze to sa ma davat lebo moze dostat pruh lebo v tej plienke sa mu tazko dviha pipik ze ona to davala aj mojmu manzelovi aj dalsiemu synovi stale hore tak neviem ja som tiez predtym otom nepocula tak neviem 😒

berus222
16. júl 2009

to som teda este nepocula, ze davat pipik hore aby nebol pruh. raz som mu ho nechala hore a zabalila a bol pocikany az po bradu, lebo spal na brusku. keby som to vedela skorej, urcite skusam, lebo nas maly ma slabinovy pruh. ☹

berus222
16. júl 2009

a k teme, maly ma dva mesiace a ma take obdobia, ze je od 6tej rano do 10tej vecer hore bey spanku. alebo od 1 v noci do 3 po obede uplne v pohode ciperny. len ja padam na hubu. doktorka mi na to povedala, ze je to normalne, ze niektore deti nespia. a pritom ked som bola tehu, tak by som prespala aj koniec sveta. 🙂

roka96
16. júl 2009

tak viem zase niečo nové. ale moc sa mi to nezdá.. ale naštastie sme nemali problém.

miskachrumka
autor
16. júl 2009

tak potom neviem ja mu ho niekedy dsviham niekedy zabudnem 😅

nannky
16. júl 2009

tiez som este nepocula aby sa pipik zdvihal hore, mne sestricky v porodnici povedali ze davat ho dole, a to sa mi osvedcilo, lebo inak precikal plienku a prezliekala som niekolko krat za den. Davam si pozor, aby bol dole.

miskachrumka
autor
17. júl 2009

no tak ja neviem!len som napisla co som pocula 😒

roka96
17. júl 2009

ved jasné!! treba vždy je čo sa učit. 😉

smily
17. júl 2009

ahojte!
ku teme - mam tiez 4,5 mesacnu babu a tiez ma problemy so spankom... vecer pekne zaspi v postielke ale ked ju chcem dat do postielky cez den - hned chyti hysak... utisi sa len ak ju zoberem na ruky... stale sa pretaca na brusko, ale v tejto polohe nevie zaspat, len tak lezi a kuka, potom uz byva nervozna...
inac doteraz penke spinkala.. ale ako uz niekdo spominal hore - hned po prvom ockovani zostala mrzuta...predtym nikdy neplakavala, ani koliky nemala a ako nahle ju zaockovali tak ma problem za spankom... v noci spinka ako tak, ale cez den - katastrofa - po polhodinke v kociku a ked sme doma, tak reve a reve a fakt zaspi len ked pocuje bud vysavac alebo depilator ale tiez len nakratko... mam strasiu 3rocnu dceru ale s tou sme nikdy takyto problem nemali....

miskachrumka
autor
17. júl 2009

NO MIMAME ZAE ROVNAKY PROBLEM UŽSA O ZLEPSILO ALE ZAS TO TAK ZACINA UREVANY NO KATASTROFA ☹

deirdra
17. júl 2009

Ahoj miskachrumka, ja mam sice uz 8 mesacneho velkaca, ale so spanim sme si tiez uzili. Doteraz mi cez den zaspi iba na prsniku alebo v kociku. Skusali sme vsetko mozne a vsimla som si aj, ze mu zalezi na polohe, v ktorej ho uspavam. Bolo zopar tyzdnov, ked mi zaspaval na rukach, ale iba "vzpriamene", t.j. nie v polohe "kolíska", ale rovno na pleci. Kolisku vyslovene neznasal, prepinal sa ako luk a reval. No a teraz sa k tomu vratil a vcera aj predvcerom som ho tak uspala. Spievam mu uspavanky, on ma pozoruje a postupne zaspi, len to trva straaasne dlho, niekedy aj pol hodky. Inak moja znama mala velky problem so zaspavanim dcery a davala ju do perinky, ked z nej vyrastla tak do deky a zviazala dvoma opaskami🙂 Vyzera to drasticky ale zaberalo to perfektne, mala odkvacla do minuty🙂

smily
17. júl 2009

no tak teraz vecer sme si uzili toho placu.... poobede sa mi zazrAKOM podarilo malu uspat na 2!!!!! 😕 hodiny, tak mi to vecer penke vratila... skusila som jej uviazat plienkou ruky pri tele - pred tym to pomahalo,ale dnes vystrajala este viac... nakoniec som jej ponukla prsnik a zacala tahat ako diva - hlavne ze pred hodinou toho tiez vypila az az.. asi vysmadla z toho revu... potm som jej strcila cumel a klop-klpo-klop zaspala...

miskachrumka
autor
18. júl 2009

no ja by som mojho maleho nemohla dat do perinky lebo ten sa poti ked je holi nie to este zabaleny 😉

roka96
18. júl 2009

my sa tiež strašne potíme strašne.. pod ním je vždy všetko mokre okolo hlavičky, chrbta... sa potí viac ako my.. a potom sa bojím okno otvorit, lebo ked na takého spoteného nafúka tak sa bojím, že ochorie 😒 tak sa potím aj ja.. 😅

miskachrumka
autor
18. júl 2009

presne tiez okolo hlavicky a pod chrbatikom lebo deticky maju o stupen vysiu teplotu ako mi dospeli!!!!!!!!!!!!!!!!tak asi preto kolko krat sme vonku dam u len plienku a tricko take tenucke ani ponozky nic a je menej obleceny jak ja a sa viac poti ako ja a ja som v pohybe a on len leska no sranda no!a roka z toho si nic nerob mi sa s priatelom potime hlavne v aute kde nemozem vetrat normalne lebo mu ciapocku nedvam je tam teplo a ked otvorim okno tak sa bojim ze mu nafuci do usi a zas klimu to sa zas bojim ze mi ochorie! 😒 tak ani tak ani tak joj este len zacalo leto a už ho mam pokrk 😠

roka96
18. júl 2009

ani nehovor.. jazda autom- katastrofa.. dali sme aspon fólie, aby aspon vzadu na neho nepražilo úplne.. snažíme sa to minimalizovat, ale ked my potrebujeme každý den íst do našeho mestečka sme sa prestahovali o 20 km dalej a obom nám to chýba.. kámoši, rodina je to hroza.. ale zvažujeme stahovanie 😝 dúfam nám to výde...

miskachrumka
autor
18. júl 2009

drzm palce stym stahovanim 😉 a co ty oblikas babu?aj ked je starsi ale inspirovala by som sa lebo pred vcerom som mala maleho vonku len v plienke to vtedy co bolo 34C fuuu dost!a ak cez noc ho tak nechavam a mavam aj otvorene okno dufam ze mi nenachladne a co mam robit ked strasne zury ked mu je teplo 😒

roka96
19. júl 2009

ja mu obliekam body alebo tričko a kratasy von, a na spanie má také pyžamko s krátkym rukávom a kratasami.. alebo spinká len v body s krátkym rukávom.. tie body sú super aspon viem, že mu nenafúka...
jA si pamatám minulý rok tiež bolo takto teplo a syn mal mesiac a on bol uplakaný ... mal len body lebo bolo strašne teplo a prišla som k babke a tam sa do mna 3 tety obuli, že či som normálna ved to je ešte bábatko a predsa nemože byt len tak a že preto mi plače 😀 😀 vieš ako mi bolo vtedy do plaču z tých nervov.. malému stekal pot všade a oni, že plače lebo mu je zima... a muž mi potom hovorí, že miesto toho aby niekto prišiel a na chvilku ho zabavil, vedia len mudrovat a je to tak.. už sa riadím len sebou...

miskachrumka
autor
19. júl 2009

jaj stare zenyyyyyyyy 😠 😠 😠

miskachrumka
autor
20. júl 2009

baby dnes sme bola u dokini lebo mi mali trosku chrciiiiiiii ked dycha a povedala dokina ze to je ok ze niektore deticky tak chrcia ked dychaju mate niektora rovnaky problem?

roka96
20. júl 2009

tiež sme chrčali a iba nás popočúvala a vraj je to ok.. raz sme boli aj zachripnutí a tiež popočúvala vraj ok len kalciový sirupček nám dala.. 😉

miskachrumka
autor
21. júl 2009

nam nedla nic len som pocula ze jedne kamoske tiez doktorka vravela ze to ni nic a nepokom mal nieco na prieduskach!!!!!!! ☹