3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

miskachrumka
autor
30. júl 2009

smili a ja som už maleho hlavku buchla zvycajne bud vo vanicke plastovej ale to ked necakane kopne a nastiham ked ho aj umyvam 😉 a anikedy aj v kociku ked ho polozim vyssie tak sa tam buchne a plac!a napr krd ho ocikujem ja ked chcem aby zabuval tak ho musim "hondrlat"tak ze mu lieta cele telo a to nehovorim o hlavicke on inac nezabuva zacali sme s normalnym !hondrlanim!a cim dalej tak tym si viac vyzadoval aby viac tzv.vtom kociku "lietal" 😒

roka96
30. júl 2009

smily a kde si rodila v bojniciach, alebo v Handlovej?
Ja v Ha bola som spokojná až na pár vecí to som bola strašne nahnevaná 😒 ešte že tam je človek len pár dni, lebo by kolko krát padol aj do depky s prístupom niektorích ľudí!

miskachrumka
autor
30. júl 2009

ked si roka zacala stymi bojnicami tak mi by sme chceli ist neskor sa mlim ked bude sedkat v sportovom a trosku vnimata kedy mozem dat maleho do spotrovej od kolkych mes.sa moze davat?

miskachrumka
autor
30. júl 2009

oprava s malim nie s mlim ja somfakt nejaka vedla! 🙂

smily
30. júl 2009

no v tom kociku lieta aj nasa - to faktu musi lietat dopredu do zadu.....
roka96
obidvoch som rodila v Bojniciach, som spokojna az na to ze primara by som najradsej ani nevidela...
do sportoveho - odkedy uz vie sedkat, ak sa ti da polohovat az do lahu tak aj skor, starsiu som mala asi od 5mes...

roka96
30. júl 2009

tak aj my śme boli v športovom odkedy vedel sediet...
inak sme boli aj v zoo ale ešte bol asi malý.. nezaujmalo ho to.. tak chceme íst na jesen...
smily na primára som už počula vela chváli!!!!

smily
30. júl 2009

roka96
asi ho ma fakt malokto rad... pri starsej sme si s nim uzili az-az ...vlastne kvoli nespravne urcenemu terminu ale aj liecbe ona par hodin po porode odlietala na kramare a ja o par dni neskor tiez tam ale s akutnym zlahanim ladvin.... parada.. teraz ked som bola rodit Arinku tak sa mi furt snazil vysvetlit ze to nebola jeho chyba a ze lekari v BA su sprosti a on to vie najlepsie... este som po cisarskom nevedela ani poriadne chodit a uz ma odchytil na chodbe a hustil do mna asi polhodinu....

smily
30. júl 2009

a do tej ZOO - ak na jesen tak pokial tie zvieratka budu vonku lebo potom ked polovica uz bude zavreta vo vnutri je to o nicom....

roka96
30. júl 2009

ved ja viem... my sme chodili dost často.. akurát ked sme bol i bol ešte orangutánko zavretý... tak snád ho uvidíme..

smily
30. júl 2009

je zlatucky... boli sme akurat pred mesiacom..mladsia to cele prespala ale starsia mala fakt zazitky, hlavne ked ta opica doniesla ukazat svoje mlada

roka96
30. júl 2009

no už sa teda teším!!!
my sme boli tesne po porode---

smily
30. júl 2009

teraz ho penke ukazuje a este aj koji pred divakmi 🙂

roka96
30. júl 2009

tak to je pani Matka 😉 😀

miskachrumka
autor
31. júl 2009

ste bohoveeeeeee 🙂 to je matka lepsia ako niektore ludskeeeeee 😀

miskachrumka
autor
2. aug 2009

baby neviete mi poradit kao maleho odnaucim od toho kocikavania inac mi nezabuva chcela by som najblizsie nieco vyskusat!

roka96
2. aug 2009

miska ja som skúšala učit syna zaspat len tak. a zaspal dokonca bez plaču ale trvalo to dve hodiny asi aj dlhšie. iba som ho položila lahla si s ním on sa bláznil, lozil, rozprával a potom zaspal..no ja ho radšej uhojdám to mi momentálne trvá takú polhodku a mám aspon pár minút pre seba. cez den zaspí hned do 10 minút ale večery sú horšie.
odnaučís ho jedine ak ho necháš samého on možno bude plakat a potom zaspí a vraj po nejakom týždni to už vie.
no moj syn neprestal raz som skúšala plakal 40 minút potom sa pozvracal a plakal dalej a ja som si povedala, že som strašna krava a odvtedy som to nerobila. ale nemalo by sa tak nechavat dietatko mladšie ako 6 mesiacov.
takže tak, obdivujem ludí, čo to dokážu no ja na to nie som, za chvilku bude rozumnejší a ja ho postupne naučím, že musí buvat sám. a ked nechceš pokazit kočiar zožen si nejaký starý čo ti nebude ľuto.
no to je asi nie moc dobra rada odo mna. 😉

smily
3. aug 2009

dnes som skusila malu necht v postielke - nech zaspi sama - hukala tiez asi 30minut ale to som ju pravidelne chodila utisovat ale nakuniec sa zadcala drhnut soplikmi tak som sa na to vykaslala - nemam fakt na to nervy a som skoro tiez revala ked som ju pocula... nemohla som ju potom ani poriadne utisit - furt vzlykala... skoncili sme ako vzy pri babyvaku... ale aspon zaspala... fakt neviem to - nemam na to nervy....

nikacosta
5. aug 2009

boože ženy tie nase deturence..ja uz pomaly siesty mesiac taham nocne:D..akoze smeje sa mi, lebo malinky akurat haja, ale sak on sa prebudi a ja zas budem nervacit pri kociku v polospanku..ja neviem, proste mam pocit ze nieco robim zle ja..ci ide o uspavanie alebo o samotny spanok, oboje katastrofa.ked si tak prejdem tie sposoby, ked bol malinky tak na rukach, neskor v hojdacke, alebo vanicke z kocika, ked bol uz tazsi tak na fitlopte sme skakali jak besny a teraz som ho horkotazko na kocik naucila.skusala som metodu, akoze nechat vyplakat, ale uznajte ze to sa fakt neda vydrzat, mne uz po desiatich minutach isli slzy jak mi ho bolo luto..v noci sa budi tak kazdu hodku, napapa sa zaspi pri mne a skor ako si uvedomim co sa stalo je zas hore na papanie.a cez den da tak tri hodiny do kopy v dvoch spankoch..jaa uz neviem co mam..akoze zdravy krasny, absolutne neplacka, vlastne som si to uvedomila az ked som ho nechala zaspat sameho, ale fakt smeje sa furt, dokonca nam uz aj po styroch skusa, skace jak zabka po posteli..aj zubok mame..akoze ma pat a pol mesiaca a 9kg tak ja neviem..skusame aj prikrmy ale nula bodov..nechce:((

smily
6. aug 2009

nikacosta
ako keby si pisala o tej mojej. asi su aj rovnako stari 🙂

miskachrumka
autor
6. aug 2009

nikacosta to ti nezavidim fakt ☹

roka96
6. aug 2009

nikacosta vitaj v klube nespavcov! 😀 my máme skoro 14 mesiacov a spánok sa ešte nedostavil, takže už ťahám 24 rok ale už mi ani ten spánok nechýba!

miskachrumka
autor
8. aug 2009

ahoj tak nam visiel prvy zubok tak do klubu uplnych nesoavcov este len budeme patrit ked nam pojdu dalsie 😅

miskachrumka
autor
16. aug 2009

baby davate si babo na noc aj k sebe ?moj mali rad buva prinas ale sa bojime aby sme mu nevedomky neublizili.............. 😢

nikollette
16. aug 2009

JAsne, náš spí len s nami.. pri stene, ja spím v strede a priateľ na kraji..
nikdy som mu neublížila, to je zvyk 😉

roka96
16. aug 2009

no náš spinká s nami od 3 týždna.. stále je hore a ja nebudem behat ako ťapa.. spávala som len s ním som chcela aby sa aspon moja láska vybuvala, ale po polroku sa ku nám vrátil, vraj chce byt s nami... tak sa tlačíme traja 😀

miskachrumka
autor
18. aug 2009

ja si ho velmi nechcem ucit do postele ale ked placka tak ho dam knam ale od strachu ze ho buchnem ani poriadne nespim ☹

kristinka4m
19. aug 2009

Ahoj Miskachrumka chcem sa ta spytat na to uspavanie skusala si to s tou perinkou kamaratka ma taky isty problem ako ti tak by som jej nejak chcela pomoct ani na jej dieta nic nezabera a neviem ci zaberie ta perinka ako si to vyriesila? dakujem

odsavacka
19. aug 2009

Miskachrumka, akurat mam po case cas nieco napisat, druhy den mi malinka spinka od 15.hod. zacinam byt zufala...vcera spala az do polnoci,.....pred tym spinkavala cez den max. 30.min., plac a mrkanie, je u nas na dennom poriadku, ja ju vlacim na rukach od malicka, a ked ju polozim place alebo mrnka, len malokedy dokaze byt sama, musis pri nej sediet, cize ked som doma sama, tiez mam problem🙂 Popri tom musim odsavat mliecko, pretoze sa krmime pomocou laktacnej pomocky, varit a pod, takze ta mozno trosku upokojim. Dedicky si vytvaraju svoj rezim a zvyknu si ho menit, niekedy je dieta unavene tak ze nedokaze spinkat, ja na moju malu skusam vselico, napriklad pustanie detskej hudby fungovalo tyzden, predcasom fungovalo hojdanie v autosedacke, pred tym spievanie tichej noci a cumlik, dnes sa mi ju podarilo uspat ludovkami🙂Treba skusat a skusat. Aj babatka maju svoje zle a dobre dni. Tiez ich vycerpava, pokial ich naburas rezim.
Ked bola mensia - dva mesiace, plakala vkuse, dnes uz viem preco. Problem bol v papani. Vtedy som ju este kojila a pravdepodobne si vela nepotiahla, naco som prisla az prevazovanim, pretoze zacala strasne malo priberat. Je mi smutno na dusi, ked si spomeniem na to, ze musela byt hladna. Je na kazdej mamine aby sa naucila pocuvat hlas svojho dietata a vediet rozlisit, preco kedy placka. Verim, ze to zvladnes a ze bude vsetko ako pred tym🙂

danu
1. sep 2009

hanam • 1d • Včera o 23:12
ahojte, mam 1 mesacne babo a cez den nechce spinkat. Spi tak maximalne za cely den pol az 1 hodinu. V noci spi celu noc, ale ja neviem podla mna by mal spinkat aj cez den. Inak stale sa chce hrat, nosit a casto cez den aj place. Papa inak pekne kazde 3 hodiny ho kojim. Neviem kde je problem len si myslim ze by mal spinkat aj cez den ved je este malinky. Stretli ste sa niektora s takymto problemom?

majusa • 1d • Včera o 23:16
hanam, ani naša cez deň nespala asi do 3 mesiacov. Potom sme prišli na systém. Dudel do pusy, plienka do ruky a naučila sa spať. Bez týchto vecí by nezaspala ani teraz. Takže všetko chce kľud a trpezlivosť. Ani teraz nespí nejako excelentne, ale doobeda 1-2 hodiny, cez obec pol hoďka, pred večerom 1 hodina. V noci spí celú noc.

hanam • 1d • Včera o 23:19
ahoj majusa a tu plienocku si dryi v rucke a tak spinka? Ako ste na to prisli? Ja neviem cim ho ukludnit. Aj ho uspavam, som s nim no nepomaha. Tak dufam ze to nie je nic vazne a ze to je ok.

majusa • 1d • Včera o 23:25
zo začiatku sme jej pod hlavičku dávali plienku a ona si ňou začala zakrívať očká. Tak sme jej ju dávali do rúk. Takže objíma plienku a zaspinká. Ale myslím, že najviac ju ukľudňuje dudel

macka23 • 1d • Dnes o 09:59
Nas sice nemal problem, ale tiez sme ho naucili zaspavat s plienockou najma cez den. V kociku si chyti plienocku da si ju cez tvaricku a viem ze uz pojde spat 😉

roka96 • 1d • Dnes o 10:32
hanam my nespíme dodnes poriadne od narodenia.. akurát náš ani v noci nespinká! do polroka plakal cez den jedine na rukách bol ok.. ani kočík ani nič nepomohlo..
som si hovorila, že po 3 mesiacoch sa to zlepší potom, že po polroku a odvtedy si hranice nedávam..
i ked teraz spinká už niekedy aj hodinku cez den- to je vačšinou výnimka.. inak tak polhodinu a je úplne fit!

roka96 • 1d • Dnes o 10:33
náš robil také mostíčky a zajtra ideme k neurologovi.. nerobí to aj tvoje bábo??

kristies • 1d • Dnes o 11:35
Ahoj, ani nam nespal 1 mesiac az kym sme nezacali s dennym rezimom. Proste pravidelne hodiny kedy ide spat... zacinali sme ho ucit spat v kociku v obyvacke, lebo iba tam mi vydrzal bezo mna a mojho prsnika 😀 . Po dvoch tyzdnoch ked sa naucil sam zaspavat v urcitom case som ho uz dala do postielky. A teraz sa uz pyta spinkat sam 😉 . Ale chce to trpezlivost a pomaly na to babatko.

roasha • Dnes o 12:26
hanam,zial aj take su deti,moja tiez spala mozno do roka raz,2x pol hodinu,a po nejakom roku,roku a pol uz vobec... 😝 😀
bolo to jedine dieta v skolke,ktore nespalo. 🤐
neboj sa,uvidis,mozno sa to zmeni,a mozno nie...zvyknes si...len je hroza,za tu pol hodku nevies,ci mas varit,ci bleskovo poriadit,alebo sa najes 🤐 ....boze,ja som tak stastna,ze uz ide do skoly... 😅 😀

cmukinka29 • 1d • Dnes o 12:51
moj malý do pol roka tiež spal malo,alebo vobec,bola som z toho zhrozená,že dieta nespí,akonáhle mal 6 mesiacov začal spávat a to 2 krat za den, doobeda 2 hod alebo 1 hod a poobede tiež 1 hod,a teraz mám pocit,že sa mu chce spat stále, niekedy nemáme čas íst von a v kočíku nerad spí.
hanam tvoje dietatko je ešte maličké nemá svoj režim ale časom to príde uvidíš

roka96 • 1d • Dnes o 12:52
roasha to akoby si písala o mojom synovi!! ja som si tiež zvykla nespat a čakám že raz to príde!

kili • 1d • Dnes o 13:27
odporúčam šatku, tam myslím takto malé dieťa zaspí do 5min. 😵

miskachrumka
autor
1. sep 2009

kristinka ja som to doteraz neviriesila vobec a to su už dalsie 3mes.zanami unas je zapsavanie horor najprv sa musi poriadne!!!!!vyrevat vyvrieskat az potom zaspi kolko krat ho uspavam hodinu niekedy aj hodinu a pol a spi 15min ja zavidim matkam ktorym deti spia vela a bez problemov!asi toto je moj sen aby moj mali pekne buval asi napisem do modreho z neba 😅 už s anad tym iba pousmievam lebo viem ze ked sa to nenapravilo doteraz tak sa to už nenapravi ☹