3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

miskachrumka
autor
24. jún 2009

a ktym tabletkam ja by som malemu nedala ziadnu tabletku aj keby nespal neviemm kolko ved z tych tab.je omraceny dospeli nieto este babo prebohaaaaaaaa

svetkaadamko
24. jún 2009

miska tak mate prvy uspech, ze pospinka doobedu, aj mne maly doobedu pospi len pol hodinku a to mu staci.... a co ti papa? ja mam 4mesacneho a zacala som mu davat vyzivky a prikrmy a vidim na nom, ze lepsie spinka, aj dlhsie a je hlavne napapany a spokojny....tak mozno

nanku
24. jún 2009

miska a keby si si ho uhojdaja v perinke na rukach. sestrin maly mal obdobie, ze chcel spinkat iba na rukach alebo sa k nemu pritul a pospite si spolu. s prikrmovanim by som zacala najskor od 6 mesiaca

vanja
24. jún 2009

ja som malú balila tiež do perinky a keď bola väčšia tak som ju dala do vankúša preložila rožky a tak som ju uhojdala.

nanku
24. jún 2009

🙂 no my este stale sem tam, ked sa mala spomenie, ze mami babo .... tak si ju hojdam na rucickach

miskachrumka
autor
24. jún 2009

no mi tiez budeme mat teraz 4mesiace a mi davame uz dvatyzdne kasicky a ake vyzivy davate?

marrrka
24. jún 2009

miska ze zelena stolica je u umelo vyzivovanych babeniek uplne ok 🙂

miskachrumka
autor
25. jún 2009

no ved tak som pokojnejsiaaaaaaa

miskachrumka
autor
26. jún 2009

svetkaadamko kedy tu budes zaujima ma ma ake vyzivi mu davas?baby ake vyzivi mu mozem davat tam by som mu nahradila tu zeleninku

miskachrumka
autor
26. jún 2009

mozno ak by som u dvala tivyzivicky tak by bol aj lepsi aj by buval viac ci ani nie 😒

roka96
26. jún 2009

miskachrumka žiadne jedlo nezlepší spánok... ale my sme kupovali v obchode je na nich napísané, že od 4 mesiaca...
skús ho uhoijdat.. napr. na lopte fakt to pomáha. každé dieta uhojdáš, a ked tvrdo zaspí skús ho preložit do postielky...
my sme sa fakt prvého polroka len hojdali 😔

miskachrumka
autor
27. jún 2009

no super ale už sa to lepsi trosku 🙂

roka96
27. jún 2009

ešte som chcela ohladom toho refluxu, že nám kázali papat menej a často.. ale to si aj tebe. len pri mojom hladošovi to bolo dost drsné 😅 to som rada, že sa to zlepšuje uvidíš za chvilku budeš len spomínat.. ako my. aj ked sú to není moc dobre spomienky 🙄 ale len raz sme mali a musíme- teda ja aj chcem si užit aj to...

svetkaadamko
27. jún 2009

roka96 musim ti oponovat, nie kazde babo uhojdas, moj napirklad nechce byt velmi na rukach, radsej sa trosku pozlosti v posteli a spi.... kazde dietatko je ine ....a s tym jedlom, sama vidim uzasny rozdiel v jeho spanku, tak asi cim by to bolo? lebo ked place od hladu, tak asi pomoze jedlo nie

miskachrumka davam mu ovocne vyzivky, kde je napisane, od 4. mesiaca, napriklad jablkove, hruskove, slivkove, malinove a tak....a tiez zeleninkove, napriklad mrkva a zemiacik, zemiacik, kukurica a morcacie masko atd. proste si precitaj na kazdej vyzivke a kasicke, od ktoreho mesiaca je vhodna a skusaj co mu bude chutit..... davam mu do tych ovocnych pomletu piskotku, aj ked hovoria, ze je este skoro na lepok, nie je vsetko pravda co sa povie, zalezi na mamine, kazda si pozna dieta a keby som videla, ze mu tym sposobujem problemy, tak nie som hlupa a prestanem, ale vidim, aky je spokojny a zmeneny..... takze ja ti poradim - skusaj co sa da.... ak mu bude nebodaj zle, tak prestanes

roka96
27. jún 2009

ja si myslím, že každé maličké dietatko uhojdáš.. je to monotónné stále rovnaké tempo... neviem, ja by som také malé dieta zlostit a vyplakat nenechala. ale to je každého vec. ved miskachrumka vyskúša a uvidí, čo jej malému zaberie no nie?? a s jedlom... neviem neviem. mne tiež každý hovoril, ked začne papat večer kašu uvidíš, že ti bude lepšie spat .. no 😅 😅 haha darmo som každému hovoorila, že syn sa nebudí na hlad on nechcel papat.. podla toho , čo píše miskychrumka jej syn neplače od hladu.. pripomína mi mojho tak preto sa snažím poradit, viem čo to je. ale nehovorím niektorím detom može pomoct k spinkaniu prechod na iné papanie ale v našom prípade to bohužial nebolo. ved miskachrumka uvidí sama no nie?? potom nám napíše.

svetkaadamko
28. jún 2009

roka jasne, kazde dietatko je ine, moj sa napriklad neda uhojdat na rukach a ked sa napapa, lepsie pospinka, ale nehovorim, ze stale, v noci ho stale kojim aj 2-3 krat a vobec s tym nemam problem.... zvyk je zelezna kosela 🙂 no musi poskusat vsetko mozne aj nemozne, alebo len proste prejst tym obdobim....

roka96
28. jún 2009

asi tak... my v noci kojíme nespočetne vela krát.. lebo sme hore fakt stále .... a kolko krát už ani vstat sa mi nechce... 😀 a čakám a čakám, kedy to skončí.. aspon ten plač smr vyriešili to je už u nás o milion krát lepšie... fakt nieje nič horšie ako ked plače vlastne dieta a človek nevie prečo....a chce mu pomoct a nevie ako... neprajem zažit nikomu fakt... 🙄

bianca
28. jún 2009

ahojte.Nasa ja,bola a zrejme aj bude velky nespavec.Presne okolo 3 mesiaca som bola zufala a kupila knizku ,,najstastnejsie miminko v okoli,, a super.Neskutocne.Zacala som sa riadit podla nej a mala mi zacala spat po kazdom jedle asi tak hodinku a noc prespala od 5 mesiaca celu bez jedenia .

miskachrumka
autor
28. jún 2009

ahoj

miskachrumka
autor
28. jún 2009

no to som nechcela nap len ahoj ale ktebe svetkaaadamko :ze teda skusim kupit jednu zeleninovu a jednu ovocnu!!!!!!!uvidime co bude robit!hadam mu to bude chutit a od ktoreho presne tyzdna si mu davala vyzivy?a asi dobre reagoval ze!!!!!!!!no uvidim nAPISEM TI AKO CO DAKUJEM ZATIAL 😉

bianca
28. jún 2009

miska nedavaj malemu prikrm skor ako od ukonceneho 4 mesiaca a ovocne uz vobec nie lebo zi nebude potom chciet zeleninu.

roka96
28. jún 2009

my sme začínali mrkvou a velmi mu chutila nemal asi ešte presne začiatok piatého mesiaca..zjedol celú a potom mi doktorka povedala, že mám začat tak, že najskor len stavička z mrkvy tak jedna lyžička... 😕 no mohla mi to povedat skor .. ale nastastie sme nemali žiadný problém...

miskachrumka
autor
29. jún 2009

bianca a ked mu najprv dam zeleninovu a potom ovocnu?!a on už papa kasicky skoro 3tyzdne ale nemliecne

miskachrumka
autor
30. jún 2009

baby mam roblem zes nejaky !!!!!!!!!§mam riadnu anginu a ako sa mam bezpecne vyvarovat tomu aby som nanakazila maleho???????????????mate nejaka taky isty problemmmmmmmmm ☹

pammy
30. jún 2009

Miskachrumka,
davas prikrmy prilis skoro. preco mu uz davas kase?

co sa tyka anginy, no najlepsie nepusinkovat, a dufat, ze to nechyti. drzim palce. viac v tomto neviem poradit.

a necitala som celu diskusiu, aj moj bol nespavec, ale vzdy zaspi v kociku, ked sa prechadzame, ako vy v kociku?
ja ho davam doobeda na balkon a poobede sme na prechadzke, vzdy si pospi, aj ked len chvilku. ked mal 6 tyzdnov tak jeden den od 6 rana do 1 v noci nespal.... neplakal, ale nespal, iba kukal. ale cim je starsi sa to lepsi.

Ale s tymi prikrmami sa podla mna prilis ponahals a velmi mu zatazujes traviaci trakt, aj ked je na um.

miskachrumka
autor
1. júl 2009

ale ja som mu musela dat kasicky nic ine mi neostavalo lebo nechcel mliecko zakazdym tak mu to obmienam

miskachrumka
autor
1. júl 2009

no neviem co robit kazdy ma tie kasicky iny nazorrrrrrrrrrr 😒

roka96
1. júl 2009

musíš robit podla seba.. každý má iný názor to je pravda.. je najlepšie počkat.. ale nám to doporučila doktorka, lebo každé dieta je iné...a neviem, či to bolo nám treba ale skúšala som to aj kvoli refluxu zahustovadlo nám nepomohlo a malý fakt strašne zvracaval...od 4 mesiaca sa kaše možu.... riad sa sebou lebo v každej veci bude vela názorov.. a potom sa zapletieš, že vlastne čo je dobre... podla niekoho to podla druhého zase niečo iné..ved nehovorím dávat jogurty alebo pod.. na kaši nieje nič zle...

miskachrumka
autor
1. júl 2009

roka si zlata aj ja si myslim ze na kasiach nieje nic zleeeeeee!aj mi mame raflux a mali zase po case zacal odgrckavat tak preto som ich skusila skor !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😒

miskachrumka
autor
2. júl 2009

baby mozem už pomaly aj mliecne davat ????????mi pouzivame humanu ar a ake je nejlepsie mliecko s tymto mlieckom kombinovat?je tu nejaka co pouziva humanu?