3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

petot
6. jún 2009

ditka1: Mne sa to nezda. Nerozmyslala si nad vysetrenim o neurologa?
Dovtedy, moja obligatna rada: davaj mu C-vitamin, 3x denne. Nie ze by uspaval, ale posobi proti stresu, a mozno dieta s niecim bojuje...

roka96
6. jún 2009

ahoj tak mi sme strašne zlí spáči od narodenia. nespavali sme ani den ani noc... pomohlo ako tak nosenie. nechcel spinkat ani v kočíku tak som ho mala všade zaveseného na sebe.. nepoteším ťa do pol roka to bolo tak potom sa nám to zlepšilo po návšteve osteopata hlavne ten plač.. spánok je u nás aj teraz vzácny vlastne dodnes to nieje bohvie čo.. ale pre mna to už je krásne.. vstáva tak 3- 4 krát za noc.. budeme mat rok ale potom ako som si zažila vstávanie každú polhodinu je toto fakt krása a aj cez den sa už ako tak dá.. niekedy bieda ale máme také živé dieta. vraj po roku by sa mal spánok upravovat tak hádam...
Nám tiež poradila doktorka dithiaden, ked som tam bola, že vobec nespí a stále plače aj fenistil- ale na nás to neplatilo sama som nechápala on z toho nebol ospatý teda asi bol ale nevedel zaspat tak to bolo ešte horšie, lebo bol nervózny aj z toho, že je ešte viac unavený a nedá sa. skúšala som to len raz.. potom som kašlala na to a snažila sa ho mat zaveseného na mne aby si trošku oddýchol.. so mnou to bolo horšie ale vždy som si hovorila, že raz to skončí.. a pravda je, že teraz ludia čo majú dieta v takom veku ako my stresuju a my si to užívame.. musíme na neho dávat stále pozor ale je to pre nás už super... 🙂 neboj strašne rýchlo prejde toto obdobie.. a inak ja som sa tiež pýtala k neurologovi ale po návšteve ost. som tam ani nebola..

vinifera
8. jún 2009

Ahoj Miskachrumka. Môžem teda povedať, že náš krpec je celkom fajn a aj napriek tomu, že je cez den veľa hore a málo spí nevrieska, ale baví sa so všetkým čo ide okolo (vrátane psov) 🙂) Pokiaľ ale má problém zaspať tak sa vozíme v aute. Viem, že nie každá mamina má k dispozícii auto poprípade toľko financií... ale tá jazda v aute fakt zaberá. Je to také pravidelné trasenie a nech vrieska akokoľvek ked ho nakladám do 5 minút spí. A ked mravčí, že nemôže zaspať na ruky ho neberiem a vyslovene to všetkým zakazujem. On už má teraz 7,5 kg a to má 3,5 mesiaca. Ako fakt nie som Rambo aby som ho uspávala na rukách. Pokiaľ nie je u Vás auto k dispozícií tak zaberá u nás aj cicík. (Plne kojím) Poprípade ho šupni nejakému kamionistovi čo pôjde okolo do kamiona🙂)

miskachrumka
autor
8. jún 2009

viniferka mi ho tiez vozime v aute ale on mi place cez den od rana do večra a to je vtedy priatel na aute v robote!takze vozenie propagujeme len večer ked dojde z prace! 😒

roka96
8. jún 2009

u nás zaberalo vozenie v aute iba do nejakých 4 mesiacov potom nám plakaval aj tam... ale prvé mesiace sme sa veru navozili aj v noci... ked sme už o 11 večer nevedeli čo tak šup do auta a vozili.. ked si spomeniem na to obdobie 😕 bolo to tažké.. potom nechcel byt ani v aute a to bolo horšie.
ale inak existuje taký sirup junior ja som ho skúšala nám síce nezabral ale možno tebe zaberie. vraj by mal skludnit a je určený pre deti ktoré majú problém zaspat a často sa budia...
ale inak aj my máme zase zle spánkové obdobie dnes cez den spal 15 minút a večer nie a nie zaspat teraz už spí ale verím tomu, že za 10 minút je hore. a to už máme rok a myslela som, že sa to zlepšuje.. ale my to máme teraz aj zo zúbkov.

miskachrumka
autor
9. jún 2009

no ahojte skuslal som uuuž 4krat po sebe to zabalenie do vamkusa a nič nepomaha ☹

nanku
9. jún 2009

miskachrumka: moja sestra maleho uspavala v satke a velmi to pomohlo, mozno potrebuje citit tvoje srdiecko, len neviem ci mas satku ak nie skus si ju od niekoho pozicat, naozaj to je super vec

skus pozriet na www.nosime.sk

terina25
9. jún 2009

miskachrumka:vobec ti nezávidím.ja som mala tiež takéto problémy.ešte keď som malú kojila.nemohla som ísť ani na záchod ani sa najesť...furt chcela byť len pri cicke.

a ty ho kojíš?možno je hladný,alebo má koliku a preto je nekľudný.

my máme tiež problém so spaním.vždy večer to na ňu príde.trvá mi aj 5 hodín,kým ju uspím.
ja ju dávam zaspávať do kočiara.spievam jej stále dookola.a keď vidím,že si dáva už rúčku na oči,tak viem,že som vyhrala. 🙂

máš kolotoč?vyskúšaj aj to.alebo dať do autosedačky.tam sa dá aj hojdať.alebo mu pusti nejakú hudbu.a skús ho cez deň unaviť.

dúfam,že niečo pomože.

lenka_da
9. jún 2009

moja dcerka prvych osem mesiacov cez den nespavala, maximalne 2x po 10-20 minut denne, zvysok dna prerevala ako tur, pomahalo jedine nosenie na rukach
akonahle dovrsila 8. mesiac, zo dna na den zacala ukazkovo spinkat 2x denne po 1,5 hodine - vydrzalo jej to presne dva mesiace
ocicka ledva drzi otvorene, reve ako tur, nevladze sa uz ani plazit, nosom ryje po postielke, tak sa jej chce spinkat... ale NIE a NIE a NIE!!!
takze, ak sa tu docitam nejaky zazracny recept, tiez budem vdacna

terina25
9. jún 2009

my sme malú tiež nosili,ale už ani to nezaberá.a mňa z toho nosenia už ide aj poraziť nakoľko mám problémy s chrbticou 😢

diddi
9. jún 2009

v autosedacke-vajicku NIKDY nenechavajte doma spat babo!!!....citala som clanok,kde pisali a varovali rodicov,aby nenechavali babatka spat vo vajickach-doma,nie v aute....ked hupete vajicko je aky taky pohyb,podobne aj v aute...ALE,babo po hupani zaspi,vy ho nechate tak,hlavicka mu klesne na hrudnik a zatlaci....bez pohybu babo nema sancu sa zobudit,strhnut sa a dat hlavicku z hrudnika prec....tak prosim POZOR NA TO!!!!!!

terina25
9. jún 2009

diddi:ja som nemyslela,že ho tam má nechať spať.len nech ho tam pohojdá,kým nezaspí a potom ho preložiť.to by som ani ja našu malú tam nenechala doma a ešte k tomu bez dozoru.

zzz
9. jún 2009

aj my sme si tym presli... podla mna deti aj chcu spat...ale nevedia ako...teraz ked si na to spominam, tak som bola riadne na nervy, ale zda sa mi,ze to bolo uz tak strasne davno...takze raz prejde...urcite....

u nas to bolo tak ze som kojila, a spal na mne, alebo uplne minimalne, vonku v kociku, za stalej chodze, tak 20 minut... to uz som mala riadne nervy na jeho 2x20 minut denne...potom okolo 8. mesiaca sa to predlzilo na 45 minut ........a to samozrejme stale v kociku, v postielke sam nevedel zaspat vobec.....
teraz ma uz rok a pol a pride mi uplne zazsracne ze spi niekedy aj dve hodiny...ale to ho musime fakt riadne unavit...no teraz sa to uz da...a ked sa mi zda malo unaveny, tak ho necham peso vyjst na tretie poschodie 😀

tak len vydrzte a nebojte bude lepsie....
a radu zial neviem dat...u nas to zrazu preslo....a ani neviem ako.... v 8 mesiac zacal stvornozkovat a viac sa unavil fyzicky...tak mozno to je v tom....

diddi
9. jún 2009

jasne....ja len na margo toho vajicka

miskachrumka
autor
10. jún 2009

asi vyskusam tou satku ked unas to nemajuuuuu neviem kde to kupim 😒

zajo79
10. jún 2009

www.nosime.sk www.noseniedeti.sk

pre male deticky elasticku satku, pre vacsie moze byt pevnejsia

vinifera
10. jún 2009

Miskachrumka. Prajem pevné nervy a ďakujem tomu nad nami, že mám celko dobrého krpca. Viem čo je to byť celé dni sama s krpcom. Náš tatino sa tiež zdekuje do práce ráno na 9 tu a lozí aj do polnoci. Najskôr v práci a potom má tradične ešte strááášne veľa vybavovačiek☹((( Ide ma z toho poraziť. Ono sa ľahko povie treba vydržať, ale keď je človek vyšťavený a celé dni doma sám je to ťažkééééé.
Pekný den a dobrý spánok🙂

roka96
10. jún 2009

ešte ma napadlo, že nám poradili v Rak., že ked v noci zle spí mám nechať nejaké tlmené svetlo, lebo vraj niektoré malé detičky majú strach z tmy... ja som si nechávala svietit na chodbe a privreté dvere a pár noci bolo kvoli tomu ok.. on aj ked sa prebral nezačal plakat a zaspal dalej sám...

nanku
12. jún 2009

miskachrumka .... sice nemam original satku ale postaci, tak som rozmyslala ze by som ti ju pozicala, posli mi na IP tvoju adresu

lenka_da
13. jún 2009

miskachrumka: ak vyskusas tu satku od nanku, daj vediet, ci zabrala, celkom by ma to zaujimalo, dufam, ze budem mat este druhe babo ale ak bude vrieskat tak, ako toto prve, tak zosaliem 🙄

miskachrumka
autor
13. jún 2009

dam vediet ste zlate dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hlavne nanke! 🙂

miskachrumka
autor
17. jún 2009

no baby cakam na tu satku som zvedava jak bude reagovat

roka96
17. jún 2009

uvidíš bude sa páčit nám sa páčilo tiež nie v šatke ale v manduce,,, aspon ruky som mala voľné!!!!! 😀

miskachrumka
autor
17. jún 2009

no baby len ja neviem jak to viazat aby som malemu neposkodila nieco! ☹

emode
19. jún 2009

Ahojte, ako to tu tak čítam tak asi márne dúfam, že sa to zlepší ☹ my sme zatiaľ asi veľmi maličký, spíme akokedy ale v poslednom čase je to cez deň bieda ☹

zuzi118
19. jún 2009

miskachrumka, na youtube je kopec videi ako viazat satku. U nas tiez zabera satka. Niekedy ho v nej len uspim a sups s nim pekne do postielky.

A netreba sa zlaknut, ak bude plakat ked ho tam budes vkladat. Musi si chvilku zvyknut na novu polohu. Do par minut, by sa mal ukldunit a zaspat. U nas pomaha pochodovanie a hlasne Sssss Sssss Sssss a dudel do pusy 😉

miskachrumka
autor
20. jún 2009

pozriem to natom zoutube idem to kuknut!mali teraz konecne spi !!!!!!!!!!boze baby co robite s detickami cely den?????????? ked vonku prsi ako dnes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????

zuzi118
20. jún 2009

riekanky, pesnicky a pokial neleje tak sme vonku aj tak. prsiplast na kocik, nepremokava bunda a ked je treba schovame sa pod stromami 🙂

roka96
20. jún 2009

miskachrumka ja už mám vačšie takže my sa už hráme ale ked sme boli taký malí ako vy a stále sme plakali a nespali bolo tažké niečo vymysliet... no vačšinou som ho mala zaveseného na mne a pustila som si rádio aby to nebolo nezáživné a myslela som na niečo pekné... a hovorila som si, že budem aspon chudá ked celý deň cvičím 😝 ...je to tažké ale za chvilku to prejde fakt aj ked mne to tiež vtedy tak neprišlo...

miskachrumka
autor
20. jún 2009

no ahojte nemozeme ist stale von lebo strasne leje!mali zury tak nervaci ze je cerveny ako paradka ja som sa chcela opytat mali ma reflux a sa mi posledne dni strasne zvyja a zuri normalne sa prehne ako palica moze to byt ze ho moze palit zaha?alebo je to brusko my sme zevraj koliku nemali a ze ju mal teraz ked ma skoro 4mesiace moze zacat kolika az teraz?