3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

janajanajana
2. júl 2009

Miska, podla mna, ked si ich uz skusila a malemu to nastastie nerobilo ziaden problem, tak uz to neries, prikrmy sa maju davat najskor od ukonceneho 4.mesiaca, ale urcite nemaju vsetky deti presne v den ukoncenia 4.mesiaca rovnaky traviaci trakt, niektore ho maju na prikrmy zrelsi uz skor, ine nie. Skor daj potom pozor na muku a alergeny, tymi by si mu mohla uskodit ak by ich dostaval skor nez sa to ma.

miskachrumka
autor
4. júl 2009

a aka muka by to mala byt?a ako zistim alergeny?je to nap. na krabici?

roka96
4. júl 2009

miska mlieko by som ešte nedávala ani jogorty ani tak.. a na lepok fakt pozor!!!!! To mu možeš ukodit.. to až niekedy v 7. toho som sa ja bála a na to som dávala pozor. je to napísané na krabiciach, či obsahujú alebo nie lepok. my sme humanu používali v porodnici, ked mi ho začali prikrmovat, potom mi doktorka predpísala nutrilon a potom som zistila, že sa nemožu miešat a menit.. a potom som sa nas.... a iba som kojila a kojím dodnes..

miskachrumka
autor
4. júl 2009

a ved etda to vadi ked mam humanu mliecko a kupim mliecnu kasu od nutrilonu?lebo ta mu chutila!ci radsej amam kupovat aj kasicky od humany?

miskachrumka
autor
4. júl 2009

roka este mam na teba otazku?ak smiem teraz som kukala temu o vigantole!no vela veci si tam navzajom protirecia!ale chcela som sa opytat vadi ked sa mi niekdy podari nakvapkat na lyzicku s maliecko napr az 4kvapky vigantolu?vadi to?uskodi mu to?a ako to davas ty ak este davas alebo ako si to davala?dakujem vopred

miskachrumka
autor
4. júl 2009

je tu nejaka mamka ktora pretiera niekedy ked kuka vela ludi na babo plinockou opcikanou ocka od kutika von tri krat aby nemalo z oci a mohlo pekne buvat?lebo jedna namna kuka ak by som padla z vysne !!!!!!!!!!! 😝

noricka
4. júl 2009

ja pretieram,teda pretierala som aj prvú dcerku aj synčeka, no teraz už nie, lebo už nemáva zoču.podla mna to je najrýchlejšia "pomocka" proti urieknutiu.

tinus20
4. júl 2009

moj maly ked mal tiez asi okolo 3 mes.nechcel spavat,vydrzal hore 6-7 hodin v kuse...islo ma porazit,nastastie sme to prekonali a teraz spava ako ozajstne babo aj 13-15 hodin denne...od 8vecer do 6 rano,od 8 do 10 a bud poobede alebo okolo 5 aspon na hodku si schrupne ... 🙂

miskachrumka
autor
5. júl 2009

to mas super ze ti tak pekne buva tinus!mozes byt rada
😉

miskachrumka
autor
5. júl 2009

roka si tu?halooooooooooooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

roka96
6. júl 2009

ahoj miskachrumka... mne sa to tiež už podarilo nakvapkat viac ale nič sa nestalo..my sme museli jede čas brat 2 ráno dve večer neviem prečo nie napr. 4 večer ...asi sa to nemože... ☹ ale ja tapa som mu to dávala do čaju a tol akoby som mu ani nedala vraj len my to nikto nepovedAL a tapa som si neprečítala.. odvtedy čítam všetko...
teraz berieme stále dve večer musím sa íst spýtat ako to je po roku..
sorry včera som snád nemala ani pc zapnutý.. celý den vonku...

miskachrumka
autor
6. júl 2009

roka lebo mne sa podari miekdy aj 4kvapky a nirkedy tri a mame brat dve raz denne tiez!a roka chcela som sa stebou poradit o tych kasiach ci ked bereme humanu ci mizem miesat kasicky mlicne lebo doteraz sma mali len nemliecne cize sme miesali touto nasou humanou ale už by som chcela skusit aj mliecne ktore obsahuku ine mliecko ako humanu!ake su najlepsie ??????a ako s vyzivami tie su pisane tiez od 4mesiacov tak už ich mozem skusit co aj viem nejaku jablckovu?

roka96
6. júl 2009

ak už ste papali a nič vám nerobilo podla mna možte skúsit. my sme tiež potom tiež nám moc nechutia neochutené.. niekedy tam dám ja jabko alebo tak ... možeš aj mliečne my sme dávali potom už všeliake hlavne pozor na lepok. kde je napísané od 4 mesiacov to možeš dat.. ja som sa pýtala, ked mal malý tolko, či už možem a doktorka, že jasné ved tam je napísané, že od 4 mesiaca..ja som dávala všeliake hami, nestlé často a tak kadečo aj teraz dávam. to asi nieje ako ked meníš mlieko..
vigantol je aj moj problém tiež potom rozmýšlam, či mu to nemože uškodit... ale teraz ho robia v debilných krabiciach predtým boli lepšie to som málokedy dala viac...

miskachrumka
autor
6. júl 2009

vcera som kupila jablckovu vyzivu zajtra mu to chcem skusit dat co to sparvi potom som od hipp kupilaa mrkvicku a tu zas o tyzden ak mu tieto dve veci neublizia tak mu ich budem obmienat mozem?co ty nato?

roka96
7. júl 2009

miška ak mu nič neurobí možeš.. ale včera ma napadlo, že som ti chcela poradit na www.nestle.sk asi skúsim to mrknut ked sa zaregistruješ možeš dávat otázky pediatričke... vždy do 7 dni odpovie aj skor ale do 7 určite... ja som tam už viac krát písala.. budeš to mat potvrdené u odborníčky... ja som iba laik. ja si robím podla seba, a snažím sa pre syna urobit len to naj ale podla niekoho robím určite vela veci zle... ale podla mna robím dobre každé dietatko je iné a má iné nároky a tak.. a raz ked si ja myslím, že ako to robím je správne tak to tak robím.. 😉 kludne sa ale pýtaj ja som rada, ked poradím... 😉

roka96
7. júl 2009

miska www.dojcenskavyziva.sk tam je to ked sa zaregistruješ... tukneš baby klub a tam máš poradna...
je to super ja som tam už vela krát písala. lebo tuto nikdy nevieš, čo je správne, vždy tu bude aj taký názor aj taký.. ja sama som kolko krát debilka z toho čo je správne, ked si tu čítam príspevky preto si to radšej hladám a overujem aj inde.... dúfam s tým budeš spokojná!!!!

miskachrumka
autor
7. júl 2009

ja tam chodim ale s tou registaciou som to už vzdala lebo mi tam vzdy nieco naskakuje skra 😖

roka96
7. júl 2009

hej? mne to išlo normálne ale dlho som nebola musím skúsit.. aj tak sa chcem niečo spýtat...

miskachrumka
autor
7. júl 2009

no ja som tam už dlho chodievala len nejak sa tam nevyznem
😠

roka96
7. júl 2009

ja som sa teraz nanovo zaregistrovala, a išlo mi to ok... oni nám posielajú rozne darčeky 😀 meter už poslali kašu a vela maličkosti, ktoré má vždy potešia... ked ti to nejde tak vždy červeným ukáže, čo más zle a to skús opravit a malo by to íst ok...

miskachrumka
autor
7. júl 2009

aj mne presne už mi to doslo na 2krat! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

roka96
7. júl 2009

už som sa spýtala už len čakat na odpoved....

miskachrumka
autor
7. júl 2009

a co si sa pytala nebolo by si taka zlata nespytala by si sa zamna o tychto vyzivach ze mi mali am 4mesiace a nechce mi už mliecko co pijava od narodenia humanu ar mne sa tam neda zaregistrovat ak budes taka zlata ak nie nic sa nedej ale vopred diky 🙂

roka96
7. júl 2009

idem napísat... a uvidím ked odpíše dám ti vediet.. 😉

roka96
7. júl 2009

už som to odoslala..ja som sa pýtala na spánok.. či netreba navštívit neurologa alebo tak..

miskachrumka
autor
8. júl 2009

no ok ood vcera som zufala mali mi už vobec nechce tuto humanu este doteraz som ju donho natlacila ked bol ospali a teraz už ani tak nechce co mam robit?mam teraz menit mliecko?

miskachrumka
autor
8. júl 2009

rak si tu alebo niekto?ko vie poradit som ztoho hotova ked nechce papat! 😢

miskachrumka
autor
9. júl 2009

no tak nam dokina povedla ze mu mlieko vobec nemam davat aspon 2-3dni som ztoho vedla!

sebastianela
9. júl 2009

Ja som mala takeho isteho nespáča a mrnča. Akonáhle som ho položila z rúk, tak plakal a plakal. A nakoniec bol problém úplne inde. Mal zápal pipika, ked mal 2 mesiace. Ako som to mohla vediet. Na pohlad nebolo nic vidiet, az ked to bolo v takom štádiu, ze mu z toho tiekol hnis. Doktor povedal, ze to bolo dlhodobe. A on iba plakal a plakal. Príčina môže byť úplne iná. Ja som mu dávala Sab simplex a on chuda zapal mocovych ciest a pipika.

miskachrumka
autor
9. júl 2009

fajn🙂 🙂