3-mesačné dieťa nechce vôbec spať

miskachrumka
5. jún 2009

ahojte moj 3mesacny chlapcek nechce spat cele dni už vyse tyzdna prdtym buval cez den bez problemov!od rana od pol piatej je hore az do siedmej vecera!vkuse ani len si nezdriemne na hodinku som zufala!ma cervene oci ako rak!cele dni len place place a place!neviem co už mam robit!poradte prosim!bola som snim aj vcera u doktorke ci nieje chory ale nieje je zdravy ako repa tak prečo potom nechce spat!ani len hodinu cez den!som ztoho strasne unavena ani na rukach ani v sedacke ani v kociku ani vonku stale place!poradte mamicky ktore mate rovnaky problem!prosim!!!!!!!!!!!!! ☹ 🙄 dakujem vopred!nechapem ako može take male dieta tak dlho vydrzat hore!

miskachrumka
autor
22. júl 2009

baby on mi zas nechce spavat ja už neviem co robit do teraz bolo ok a zas sa to zacinaaaaaaaaaaa 😔

womenne
23. júl 2009

ked som si spätne prečitala jednu temu kde si pisala že si mu dala v 11 tyždnoch prvy prikrm a vaše problemy so spanim a odmietanim mlieka sa začali kratko potom nemysliš že to ma nejaku suvyslost?ono može mat bolesti bruška ktore volnym okom lekar nezisti 😉 neboj sa nerypem len ti radim 😉

matuskovamamina
23. júl 2009

miska, aby si si nemylela, ze idem vyryvat, ale chrcanie zapricinuje reflux..a ty si pisala, ze Davidko mal silny reflux..mne to tvrdila nasa dr....vraj je to, ked sa mu vrati spat mliecko, alebo papanie do krku a tam uviazne...

roka96
24. júl 2009

miska len vydržat... my tiež nespíme. cez den 15 minút a večer sme hore snád každú hodinu.. včera s predvčerom sme boli na kupku syn celé poobedie vo vode a on nebol unavený!! zato my s mužom maximálne. vraj nespavé deti začnú spinkat tak v 3 rokoch...!!!! 😀 😀 som tomu nechcela verit ked mal pol roka ale už čakám na to... ved uvidíme.

miskachrumka
autor
24. júl 2009

womenne ty fakt nevies citat alebo si vsetko prekrucas v prospech seba ja som napislala jasne ze mlieko mi nechcel skor ako som mu dala cokolvek ine mala by si si to este raz precitat potom radit fakt!!!!!!!!! 😉

miskachrumka
autor
24. júl 2009

roka len vy mate už vyse roka mi mame 5mesiacov a predsa s rocnym dietatkom sa da toho viac robit a zabyt cas ako s 5mesacnym ☹

roka96
24. júl 2009

ja viem ja maly sme aj 5 mesiacov a poviem ti spomíname na to s mužom ako na brutal dobu... fakt..
zavesený na nás teda na mne.. ja som si vždy hovorila, do´3 mesiacov bude dobre potom, že do pol roka a od polroka nerieším.. už mi to ani nepríde, že nebúva sme si nejako zvykli.. no je pravda, že už sa dá.. ale radšej sme stále niekde vonku, lebo doma ho zabavit je dost náročné.. on len vymýšla, živánik náš!!!! 😀

miskachrumka
autor
24. júl 2009

no dakuejm za pochopenie aj v tej teme pre netabulkove som ti odpisala papa 🙂

miskachrumka
autor
24. júl 2009

roka si fakt super zena dakujeeeemmmmmmmmmmmmmnormalne is mi vyzdvihla naladuuuuuu 😀

smily
24. júl 2009

ahojte moja mala ma teraz 5mes. a uspat ju je fakt problem... bud v kociariku ale tak ze musime ist pri cestu aby pocula auticka alebo potom doma na rukach uhojdat ale tiez musi byt pustena hudba (zvuky prirody- najradsej ma zvuky mora).. aj to spi len po 30-45min a len 3x denne... starsiu mam teraz doma kedze v skolke su prazdiny tak on chudatko sa nevyspi poobede (spi tak 2-3hod) ale ked mala furt huka... no je to o zivot...

miskachrumka
autor
24. júl 2009

SMILY TO MAS DOBRE MOJ NESPI VOBEC CEZ DEN A AK SI AJ ZDRIEMNE TAK MAX 1HOD AZ 1,5HOD VIAC URCITE NIE!

dannynka
24. júl 2009

ahojte,
smily-aj u nas je to podobne,detuchy sa mi budia nabňvzajom je to o držku ☹ ,A Domi ni tiez cez den spinkava iba popol hodkach a aj to len ked ho uspm na rukach alebo na polhodku zaspi v kocariku,tajne duam ze sa to cim skvor zmeni k lepsiemu 🤐

miskachrumka
autor
25. júl 2009

moj mali asi strasne neznasa teplo lebo ked je dusno tak nezaspi fakt nic nepomoze ako nahle sa ochladi tak aj pobuva 1-2hod za den 🙂

smily
26. júl 2009

dannynka no presne ako u nas.... teraz ako sa schladilo tak je to trochu lepsie - vcera mi mala tahala az 2,5hod. poobede ale zas vecer mala problem zaspat... ked sme doma tak ju uspavam v babyvaku ale musim sa hybat v urcitom rytme inac sa na mna len kuka a vyplazuje jazyk....ozaj kedze mam pocit ze uz su za tym aj zubky tak som jej skusila davat chamomile 15ch, a musim zaklopat ale sa mi zda ze je pokojnejsia....

miskachrumka
autor
27. júl 2009

baby je najk mozne odnaucit babo od "hompalania v kociku"!!!!!!!!!mali vzdy ked ide buvat ci cez den alebo vecer musi byt hojadyny v kociku da sa od toho nejak odnaucit ??????????????,lebo mam pocit ze to ten nas kocik takto dalej nevydrziiiiii 😒

roka96
27. júl 2009

asi nechat vyplakat.. no ja na to nemám.. Ja som syna skúšala uspat len tak a zaspal ani neplakal, ale trvalo to asi 2 alebo aj 3 hodiny,,, tak ho radšej uhojdám a snád to nebude večne. na fit lopte tiež si chránim kočík.

miskachrumka
autor
27. júl 2009

joj roka to si ma nepotesila ☹

miskachrumka
autor
27. júl 2009

ja som vcera vecer videla ze je ospali tak som si ho dala na postel k sebbe ci zabuva a kde neexist!musela som ho dat do kocika cumlik ,plinku a idem a musim "hondrlat"niekedy aj 2hodiny v kuse !a cez den ked ho takto dlho hompalam v kociku a spi 15min tak to veru nepotesi 😨

miskachrumka
autor
27. júl 2009

no dnes sme zase v kocikupo hodinovom "ondrlani"ale stale lepsie ako si ho mam naucit na ruky 🙂

miskachrumka
autor
27. júl 2009

baby a opatam sa aj tu co hovorite na cestovanie s babatkom? 😒

smily
28. júl 2009

miskachrumka podla toho kam a na ako dlho...
so starsiou sme cestovali lietadlom k babke do moskvy ked mala 6mes...

miskachrumka
autor
28. júl 2009

no ideme do danska a mali bude mat vtedy tiez pol roka!!!!!!! 😒

smily
28. júl 2009

idete lietadlom? saska mi cestu tam zvladla uplne v pohode (let trval cca2,5-3hod) a niekde v polovici mi zaspala... ani pri pristati ani pri vzlete mi vobec neplackala... trocha horsie to bolo ked sme sa vracali o 3 mesiace naspat....mali sme 4hod zdrzanie a mala bola totalne vycerpana a podrazdena takze hukala skoro celu cestu ale ako nahle sme sa dotkli zeme tak zaspala 🙂

dnes sa mi podarilo uspat mladsi tak ze som ju zobrala ku sebe do postele a hladkala som ju na cele a druhou rukou som ju objimala...chvilu protestovala ale potom zaspala...na rukach uz zaspavat nechce - furt s sponuje...
vcera som bola na poradni a doktorka ma sprdla ze mala mi pribrala skoro dvaktrat tolko kolko by mala pribrat... tak neviem vazi sice 8300 ale je aj dost dlha... uz sa skoro nemesti do kociara.. 😒

roka96
28. júl 2009

smily ved z toho vyrastie, ked bude behať...
nám zase hovoria aký sme veľký ale nemali sme ani trojnásobok porodnej váhy, čo má byť v roku 😝

smily
28. júl 2009

ved prave... ale aj starsiu uz posielali na endokrinologiu - ze 3kg nadvahy... ako keby mala neviem co... to nas poslala Mudr.Vicianova z BA - chodime ku nej do ambulancie pre sledovanie patologickych novorodencov (kedze mala po narodeni hned odlietala na kramare..."vdaka" jednemu nemenovanemu primarovi ktory nariadil cisarsky skor ako bolo treba.....) uz nas ta doktorka chcela vyradit ale zas sa jej nepacila saskina vaha tak sme absolvovali zbytochne vysetrenie kt. ukzalo ze je uplne ok...

miskachrumka
autor
29. júl 2009

ved deticky si nadvahu mozu dovolit! 🙂

tamita
29. júl 2009

Miska,aj moja začala okolo 3-mesiacov takto vyvádzať ,skúšala som všetko možné,aj kvapky na koliky a nakoniec som zistila príčinu,ked som ju 2 dni vážila pred a po papaní a zistila som,že hoci bola na cicke aj 40min a glgala,vytiahla si málo a celkový denný objem MM bol polovičný.A ešte sa aj nahltala vzduchu a bolelo ju bruško.po tom zistení som začala po kojení odsávaťMM a ešte som ju ním vždy dokrmila a dieťa sa zmenilo o 180%.No bez kojeneckej váhy na to neprídem.A ešte u nás vždy zaberalo-dať do babyvaku a robiť normálne domáce práce.asi sa cítila ako v brušku a zaspala.

smily
29. júl 2009

babyvak je super vec.mala v nom fakt velmi rychlo zaspi a ja mam volne ruky... len stale sa bojim ze ju nechtiac udriem .)

miskachrumka
autor
29. júl 2009

smily ved toto pri tolkej robote clovek si nevsima vsetkoooooo 😒 tamita tak som rada ze ste na to prisli tak skoro aspon sa mala viac netrapi 😉

smily
29. júl 2009

no ved sa mi uz parkrat stalo ze som sa otocila a nechtiac som jej buchla hlavicku o nieco.. zehlit si s nou ani netrufam... pouzivamten vak skor fakt na uspavanie.... dnes sme ani to nepotrebovali - zaspala v posteli so mnou... sice to chvilu trvalo ale zvladli sme to... zaspala by aj skor len tie ruky jej strasne zavadzaju ale ako nahle ich niecim prikryjem ze ich nemoze vytiahnut tak je otrasne nervozna...