3 mesačný nevie cez deň zaspať. Čo s ním?

repka
27. dec 2008

Ahoj maminy,
mám 3-mesačného synčeka a taký "malinký" problém. Cez deň nevieme malého uspať.
Sám nezaspí. Ani na rukách, ani v hojdacej stoličke, v kočiari len na pár minút aj to veľmi dlho trvá. Potom už je taký unavený že len plače. A v aute sa stále voziť nedá. Poraďte prosím. Zvôáštne je že večer ho okúpeme, napapá sa, dám ho do postieľky a zaspí sám. Cez deň nič podobné nefunguje.

tatolu
27. dec 2008

A ako spí v noci?

repka
autor
27. dec 2008

V noci je to ok. po večernom papaní spí 4-6 hodín a potom sa budí každé 3 hodiny ale vždy zaspáva sám

bashka
27. dec 2008

ahoj, co keby ste skusili urobit cez den tmu? Bude si mysliet, ze je noc 😀 ...mozn. Mne mala tiez nechcela doma spavat cez den a kedze mame len biele vertikalne zaluzie bolo svetlo...tak som privrela do okna tmavu plachtu a cuduj sa svete pomohlo...a pomaha dodnes 🙂

tatolu
27. dec 2008

Mám pocit, že si zyká na denné nosenie a natriasanie...
Skôsila si ho nechať plakať? Ak nezaspí, neva..., nabudúce zaspí sám. Možno 😔
Mne sa malá naučila na vozenie v kočíku, ale nemala som na to čas, tak som ju jednoducho nechcala tak.
Teraz ju dám do kočíka, vyveziem von a odídem. Za pár minút spí... Malý Tomáško ma tiež chvíľu skúšal, myslela som, že mu idú zuby (aj išli), tak som ho trochu varovala, tiež si skoro na to zvykol. Na dobré sa zvyká chytro 😅
Teraz ho tiež iba vyveziem. Chvíľu obzerá svet, až sa vykláňa (spí na brušku a keď chce vidieť von, musí sa nadvihnúť na rúčky a hlavu zakloniť), trochu pomrnčí, zaľahne a spí.
Možno som pomohla...

stankatt
27. dec 2008

ahoj, s tym neurobis nic. Moja mala prve3 mesiace cez den skoro vobec nespala, a ak ano, tak 20min. Dokopy za cely den niekedy naspala 2,5hod. A v noci spinkala pekne. Asi tak ako tvoj. A teraz uz zacina spinkavat aj cez den. Niekedy mam pocit, ze dohana prve mesiace. Tak trpezlivost.

kivec
27. dec 2008

Ahoj Repka,
prave som horko tazko uspala moju dcerku. Tiez mame problem zaspat ale my aj vecer. Ale zaujimave je, ze ked ju dam spat von (do zahrady), zaspi do par minut. Lenze teraz ma sopliky a je chladno, tak musi ostat dnu. No a to je problem. Aj ked ju davam spat do toho isteho kocika ako von, nebude spat ani za svet. A ak nahodou zaspi, o 15 minut je uz zase hore. Ale ak ty mozes, skus ho dat von, mozno to tiez zaberie. No a ako pisem tento prispevok, mala potvora sa uz zobudila. 😝 Tak vela stastia pri uspavani a pevne nervy. 😉

mysinka
27. dec 2008

Repko, tříměsíční mrně v žádném případě nenechávej vyplakat 😔 Zkus šátek 🙂 Malý byl taky docela nespavec a když jsem potřebovala něco dělat, frkla jsem ho do šátku a byl od něj třeba 2-3h pokoj 😅

zukab
27. dec 2008

no my mame doma nieco podobne.
cez den mi mala akosi nemieni spat. respektive ano, ale na mne., co teda nie je ziadna vyhra.... 😠
v noci spi pekne.
a v poslednej dobe absolutne odmieta spat na chrbte, zaspi len na boku. na brucho ju davam minimalne.
satky, vaky a nosice neznasa.
no radost 😀

elintina
27. dec 2008

Ahojte, aj my máme tento problém, malej sa nechce cez deň spať a keď tak vonku áno, ale to musí byť riadne unavená. Alebo ju uspím na fitlopte, v noci mi pekne prespí. 🙂

kivec, pokiaľ má malá soplíky a nie horúčky tak s ňou môžeš chodiť von na prechádzky sama doktorka mi to poradila.

ollako
27. dec 2008

Ahojte ja mam podobny problem, mne maly spi,ale len vonku v kociku.A to ked sa precitne, ze stoji tak mrnci. Dnes sme boli cely den doma,lebo ma sopliky a horor,cely den som ho navlacovala ako opicu a nic. Zdriemol si len na pol hodinku, ked zaspal pri kojeni. Cumel totalne odmieta a tiez neviem ako ho doma uspat.Vecer zaspal o 20:30 a zatial stale spi no uvidime. Ale noci su zatial celkom v poho.

sharon2
27. dec 2008

ahojky....měli jsme stejný problém - v noci spala malá krásně, přes den sice plakala únavou, ale uspat ji byl problém. Pomohla nám plenka k obličeji - natočí si k ní obličej, přitiskne si přes ni dudlík k puse a za pár minutek spí. Teď si ji i začala stahovat přes hlavu. Nechám ji usnout a pak jí ji sundám, nebo aspoň stáhnu tak, aby měla volný nos.
A k miminkám, které potřebují ke spánku čerstvý vzduch - kamarádka to při nachlazení, nedostatku času nebo špatném počasí řešila tak, že malého oblékla a dala ho do lehátka /nebo postýlky, kočárku/ k otevřenému oknu. A malý spal spokojeně i 3 hodiny 😀

mkr
28. dec 2008

tak my chrupem dotěď venku 2 x denně a já jsem za to ráda, je vyvětraná a dobře se jí tam spí, jinak tu plínku bych zkusila, sousedky prcek jí má doteď je mu rok, a my ji taky chvilku používali, jinak nejsem zastáncem nechat vyplakat, ale každý na to má jiný názor, podle mě do roka nechat dítě vyřvat je kravina 😒

smardik
28. dec 2008

repka my měli podobný problém až mi kamarádka poradili dá se říct komunistickou metodu která mi sice přišla nepřijetelná a hrozná ale v zoufalství jsem ji několikrát vyzkoušela a opravdu funguje - přehodit přes obličej látkovou plenu a držet ručičky, za chvíli tak spí a pak ji sundám a je klid

sassi
28. dec 2008

mne dcera okolo 4 mes. presatla uplne spávať, tak som ju naučila spávať v kočíku, ked som videla, že sa preberá, behala som s nou po byte
malo to ale negatívum, že do 2,5 roky inak ako v kočíku nevedela zaspať a potom len ak som si ja s nou lahla 😒
ale v školke sa potom naučila spávať a spávala kym nešla do školy, do 6 rokov každy den, aj cez vikend

viktoriakarin
28. dec 2008

My máme tiež problém so zaspávaním.A to hlavne cez deň.Predtým vôbec takto nevymýšľala.Najlepšie spí vonku v kočíku, ale niekedy vydrží len hodinku a potom je mrzutá, nič nechce robiť, ledva sa trochu pohrá s hrazdou.Cez deň si zdriemne už iba na pol hodinku a potom ideme do kočíka.Je hore až do kúpania o 18tej a niekedy zaspí už o 19- 20hod. papá každé tri hodinky ale ráno o piatej má záchvat rozprávania a hrania.niekedy to trvá hodinu až dve.Niedeky nám tiež pomôže keď je už unavená a umrnčaná keď ju dám do postieľky a prehodím jej plienku cez hlavičku a držím jej obe rúčky.Niekedy zaspí.

ia.
28. dec 2008

ahojte máme podobný problém. V šestinedělí spal malý doma kdykoliv se mu chtělo, teď usne dopol na 30 min a to tak, že ho musím dát dudlat k prsu, chvíli dudlá a já pak vytáhnu prso a strčím dudlík a to usne, no a po 13 hod musíme ven, aby se vyspal. Ale musím jezdit, běda jak zastavím. V tu ránu je vzhůru. Takže i když máme zahradu, tak je mi to k ničemu 😅 ale večer usíná okolo sedmé a v noci se 3x vzbudí na kojo, to pije 5 min, odbrkne a zase usne a vstává ráno okolo sedmé...

ivulinda
28. dec 2008

Tak u nás je spaní s kraválem 😒 a to každý den at je to po obědě nebo večer 😒 No děs běs 😀 .nevím proč to dělá nebo čím to je 😖

sipcek
28. dec 2008

ahojte,som rada,ze nie som sama s takymto problemom.Mala bude mat 11 mesiacov a zhruba od pol roka spava len raz za den.Malokedy ju dokazem uspat aj poobede.A vecer je to na dlhe trate.Vcera spala za cely den len polhodinku a vecer uz bola tak unavena a nie a nie zaspat.Celu noc mi neprespi,budi sa na papanie 2-3 krat.Ale tesi ma len jedna vec,ze z toho proste deticky vyrastu. 🙂

stvura
29. dec 2008

U nas je tiez denne spanie hrozne, pokial vyslovene ze nespim poobede s malym, tak vobec nespi.
Doobeda spi krasne v kociku {ak mu prave nejde zub} tie tri hodinky, poobede ho mozeme nosit, nechat ho hore i styry hodiny a nic {mam zatiahnute zavesy, takze i tma je}. Jedine co pomaha je fakt si s nim lahnut spinkat. Niektore deti proste nie su unavene - zistite si ako ste spavali vy, lebo vraj je cast i dedicna {ja som teda v skolke nikdy nespala poobede, takze to bohuzial nemozem cakat i od drobca}

lenka_da
29. dec 2008

Nasa malicka prve tri mesiace cez den takmer vobec nespavala. Maximalne 3 x 15minut a vydrzala byt hore az do deviatej! Ked som sa spytala lekarky, ci je to normalne, tak mi povedala, ze babatko spi tolko, kolko potrebuje a nemam sa znepokojovat. Od 4. mesiaca sa to zacalo pomaly zlepsovat, uz si pospi aj cez den. Takze asi treba fakt len vydrzat...

dukie
29. dec 2008

Ahojte holky. Přispěju taky svojí troškou do mlýna...

My první 3 měsíce během dne nespali vůbec. A to z jednoho prostého důvodu... kvůli kolikám. Malej totiž proplakal tak 15 - 18 hodin za den... nic nepomáhalo, jediné, co bylo možné, bylo nosit ho "na tygříka", to mu ulevovalo, takže aspoň neplakal tak moc. Ale neusnul. Většinou padl až tak kolem jedné v noci totálně vyčerpaný a pak spal třeba do pěti či do šesti do rána, někdy v kuse, někdy se vzbudil na kojení - a to pak byl problém ho znovu uspat, protože po kojení to bříško zase začalo... 😝 No byla to totálka, fakt.

Ale s postupným zlepšováním kolik, musím zaťukat, se to trošku zlepšilo. Během dne začal kňourat, byl protivnej, ale už ne bolestí, ale proto, že chtěl spát. Jenomže nemohl usnout. ☹ Aby taky jo, když doteď nikdy během dne neusínal, že jo... Takže jsem den co den zkoušla snad všechno možný. Včetně té plínky přes obličej, co tu zmiňujete. Ovšem bez úspěchu. Akorát jsem díky tomu zjistila, že asi máme doma malýho klaustrofobika 😀 , páč s plínkou přes obličej či s rukou přes oči se nemůže nadechnout... jakoby se mu sevřely plíce a nemohl nabrat vzduch... takže tyhle rady možná dobrý jsou, ale u nás jsou totálně k ničemu.

Nicméně jsem díky pokusům pochopila, že správná cesta je docílit toho, aby když dítě kňourá a pláče, že chce spát, abych ho dokázala trošku uklidnit, může kňourat dál, ale nesmí se u toho vztekat a mrskat celým tělíčkem. To je správná cesta, jak ho uspat. Tak jsme hledali možnosti, zkoušeli všechno... a nakonec se ukázalo, že nám pomáhá, když ho vezmu do náruče a sednu si s ním na takovej ten velkej míč a pohubujem se spolu a k tomu mu zpívám. 🙂 To ho uklidňovalo a po hrozných 15 - 20 minutách usnul. Ale usnul!!!! Byla jsem vyčerpaná, ale šťastná, že jsem na dobré cestě. 🙂

No a dneska nám stačí 5 minutek, dalších 5 počkám, aby usnul tvrději a pak ho položím do postýlky. 🙂 Spinká mi takhle cca 45 minut dopoledne, pak spinká cca 2 hodinky po obědě v kočárku a kolem čtvrté si zase tak na 45 minut zdřímne. 🙂 Já vím, není to kdoví co, ale já to považuju za úspěch. 😉 Je mi jasný, že nás čeká ještě dlouhá cesta, protože prostě neumí usínat sám, ale během posledního měsíce jsme dokázali tohle, tak snad se časem podaří i to samostatné usínání. 🙂

Takže moje rada: Hledat způsob, jak miminko uklidnit. Pak se teprve pokusit ho uspat. Snažit se vystihnout chvilku, kdy je ospalé - mručí nebo je protivné nebo si tře ručičkama oči atp. Jo a když už je klidné (třeba díky tomu pohupování nebo čemukoli jinému, co na Vaše dítka bude platit), tak je fajn pomůcka něžně ho pohladit prstem od čelíčka ke kořeni nosu - reflexivně miminko u tohoto pohybu přivírá očka. A když je unavený a párkrát to zopakujete, tak se občas podaří, že ta kukadla už nechá zavřený. 🙂

Nic ale nefunguje hned, chce to zkoušet a prostě ... naučit toho prcka usínat! A být u toho moc a moc trpělivá a i když je protivnej a pláče a řve... mít ho moc ráda a pořád se na něj pozitivně usmívat. Časem pochopí, že mu chcete pomoct. 🙂

dukie
29. dec 2008

Jo a ještě k ivulindě... četla jsem někde, že miminka před spaním pláčou (my to máme taky), protože si potřebují vybít poslední energii, kterou mají a která jim znemožňuje usnout. Nevím, co na tom je pravdy, ale logický se mi to zdá. A od doby, co si tohle opakuju, se mi to předspánkové kňourání a řvaní snáší daleko líp. 😀

digysa
30. dec 2008

Ja mam knizku, kde som citala, ze ak vidim, ze si dieta pretiera oci, alebo ziva, poplakava...resp. ked vidime naznaky unavy, tak by sme ho v momente mali dat spat. Ak ten "moment" prepasieme, tak dieta naberie druhy dych a uz sa uspat neda....zostane skor mrzute po cely den alebo do zaciatku dalsieho spanku.

My spime 1 hod a pol denne a to je vsetko. Je to o hubu. Neviem preco nepotrebuje vobec spat. A niekedy spi iba 30 minut, ak ju syn vyrusi pri jeho zvukoch z aut a to potom ide spat uz o 7 hod vecer, lebo to mi uz zaspava v stolicke pri krmeni.... 😀 Ona jednoducho nechce spat cez den....inak ja som to uz vzdala...
Tak ako som vzdala, ze syn od 2-och rokov nespi poobede....iba 2-3 krat do mesiaca, kedy ho ta unava maximalne dostane.

maghale
30. dec 2008

My sme prvé 2-3 mesiace mali ten istý problém. Malý v noci spal ako dudek, ale cez deň ani za svet - uspali sme ho na rukách, ale nebolo možné ho položiť do postieľky, to sa do 30 sekúnd zobudill, ale celkom dobre nám spával cez deň v šátku alebo v hojdacej sieti. Plus sme mu ešte plienkovou osuškou balili ručičky k telíčku, pretože si nimi vyhadzoval dudlík a budil sa nimi. A za posledných pár týždöv sa to tak nejak samo spravilo - spinká i na posteli, ale tie rúčky mu balím zatiaľ stále.

maghale
30. dec 2008

Inak naprosto súhlasím s tým ukľudnením, ako píše dukie - pred uspávaním som vždy musela malého nechať posťažovať sa, no a až keď mi "vyrozprával" všetko, čo ho trápilo, až potom sme mohli začať s uspávaním 🙂

repka
autor
2. jan 2009

prišli sme na nový spôsob uspávania. Malého dáme do kočiara a pustíme vysávač 😀 . Chvíľu ho drncáme sem a tam a zaspí.. Práva mám už 20 minút voľno 😎

simonn
2. jan 2009

Sme na tom asi rovnako.Cez den spinkame len v kociku.Ked zaspi naaahodou doma,tak to len tak na 20 minut.Vecer spinka pekne.

3558
2. jan 2009

ja som maleho uspavala len na rukach, ale uz som si povedala dost. takze ho nakrmim, a sup do postielky. tam si pekne rozprava chvilu, 5 krat zahodi dudel a musim mu ho podat, ale mam pokoj. takto je to aj cez den. ale vzddy pred spanim, musi papat. 😉

dzanka3
2. jan 2009

my chodime spat von - doobeda 1,5hod a poobede tiez na 1,5hod.....v kociku najskor pozera a do 5min spinka - aj sa vyspinka a aj ze je to zdrave - posilnuje imunitu.... 😵

terezam22
2. jan 2009

taky máme ten problééém ☹ malej má 3měsíce,přes den nespí kolikrát celé dopoledne od 9h do 13-14h je vzhůru,usne po nakojení někdy na 2h,no a pak večery jsou pekelný....od narození řev od 17h-21h i déle,nyní se to zlepšuje,ale minimálně.Trpí na prdíky a poloha tygříka vyhovuje suprově,ale začíná to pěkně zneužívat 😉 nosím,prdí,čučí jen co položím řve jako tur... 😖 no a v noci ho začaly prdíky pěkně trápit taky