3 mesačný nevie cez deň zaspať. Čo s ním?

repka
27. dec 2008

Ahoj maminy,
mám 3-mesačného synčeka a taký "malinký" problém. Cez deň nevieme malého uspať.
Sám nezaspí. Ani na rukách, ani v hojdacej stoličke, v kočiari len na pár minút aj to veľmi dlho trvá. Potom už je taký unavený že len plače. A v aute sa stále voziť nedá. Poraďte prosím. Zvôáštne je že večer ho okúpeme, napapá sa, dám ho do postieľky a zaspí sám. Cez deň nič podobné nefunguje.

dena14
15. jan 2009

my mame taky isty problem.a aj ked zaspi tak na pol hodinu.a tak urobi asi 4 krat za den.a vecer tiez tazko zaspavame a ak zaspi tak len ked som pri nej a hladkam ju 😒

martija
16. jan 2009

my by sme mali asi tiez ten problem,len ja som obidve deti supla aj doma do kocika a hojdala sem - tam,takze iba takto zaspia....a mam klud,nemusim nosit a nervacit sa,hojdam v kociku,aj ked plackaju,ukludni a je to.Len problem je,ze utieram kolieska dookola a aj tak je z kocika zachivlku spinavy koberec 😠

u2jana
17. jan 2009

ahojte, ten isty problem a nic nezabera... dokonca ani kocik, teraz ju tam vozi manzel, ale ako to vidim, za chvilu tam vletim, budem ju vlacit na rukach kym nezaspi... 😠
boze to je des ☹

fiallinka
17. jan 2009

ahoj, tak u nás od jednoho měsíce se spí jednou denně, a večer usíná až kolem 11 (bylo to horší...), vstává kolem osmé až deváté, teď už i dřív. No ale když už pořádně usne, tak vydrží třeba i 4 hoďky přes den... no každopádně jsem dospěla k názoru, že mu jednou denně spát prostě stačí a nic s tím neudělám, a zatím se nedaří ani dávat dřív spát, tak se aspoň budu snažit o to...

ale každopádně docela pěkně usnul v babyvaku na břiše, sice se někdy při vyndávání z něj zas probudil, ale měla jsem ho tam třeba hodinu u pc, tak předtím aspoň pěkně spal...

shewolf
17. jan 2009

ahojte, aj my mame v poslednej dobe tento ""denny zaspavaci problem". Takmer vzdy pomoze, ked ju pevne zabalime do deky, ruky k telu, a nosime ju (niekedy treba riadne natriasat). Len ocicka jej trcia 😕 . Hovorime tomu "šamrolka" :D . Zachvilku sa ukludni, len pozera unavenymi ocickami zo svojho ukrytu, potom zaspi a uz ju len ulozime do postielky. A ked nahodou nezaspi, aspon sa ukludni 😀
Trochu ma hneva, ze zaspava na rukach, tak niekedy ju ulozim taku "polozaspatu", to sa trosku pomrvi, pomrnka a zaspi, ale to sa casto nestava 😀 (myslela som, ze dobu nosenia budem skracovat, az zaspi sama, hehe no to urcite 🤐 )
jeden den sa nam stalo, ze zaspala 2x sama!!! raz v lehatku s hrazdickou, len som ju preniesla do postielky a raz v postielke pri kolotoci.... to bola asi neaka zvlastna konstelacia planet 😀

mywiel
17. jan 2009

Ked ta citam vsetky tie prispevky mozem len poradit temu Kazdé dieta sa vie naucit spat, skuste sa riadit podla tej knihy urcite vam pomoze a ked nie aspon za precitanie stoji, su tam podobné pribehy a vyriesili sa. 😅 😉

shewolf
18. jan 2009

hej hej, uz to citam asi 2 hodiny (myslim tie prispevky k danej teme) :D vyzera to dobre, knizku som si stiahla, ale ked to bude nutne, praktikovat to zacnem urcite neskor. Moja zabka este nema 3 mesiace ... v noci spi super, budi sa len raz na papanie a chrni dalej....a stalo sa parkrat, ze mi prespala noc...
ozaj, vyskusajte polohovat aj na brusku. my sme raz nahodou zistili, ze jej sa spi na brusku ovela lepsie, a odvtedy spinka len tak. cez den ju nechavam aj na chrbatiku, ale dlho tak spat nevydrzi.... podla toho ju potom polohujeme 🙂 ked chceme, aby spala kratsie, tak na chrbatik, ked dlhsie tak na brusko. 😉

stvura
18. jan 2009

Uz som stihla i ja precita prispevky, knizku mam, no a uz 2x sme zacali, no nas mlady nas prekabatil a knizkou sa mu riadit nechcelo. Tak sme si ju odlozili po pol roku, lebo v knizke su skoro vsetky pribehy o detoch pol a viac mesacnych.
Mi bohuzial mame v cinziaku tak maly vytah {este k tomu s dvierkami otvarajucimi sa dovnutra} ze kocik tam natrepem len plne zlozeny, balkon mam tiez taky ze ma mozno pol mera na sirku, ze kocikat a uspat na balkone nehrozi, na nosenie bude cochvilka uz tazky, pod hrazdickou sa toci, na babyvak si ako maly nenavykol a teraz ho uz nechce...
Skusali sme uspavat na fit lopte a po uspati prenasat do postielky, no akonahle sa mu noha dotkla postielky, koniec. Kontrolovane spanky po dvoch minutkach - no bol hore 51 minut a plakal a spal 23 minut a koniec, pripadne nezaspal do hodiny vobec. Takze to mi za to moc nestoji nechat ho takto vyplakavat, nechcem aby sa mu vydul pupcek. Cez den spime jedine vonku na prechadzke, no i tu mi v poslednej dobe bojkotuje, lebo mu idu zuby a tak spi v kociku hodinu, hodinu a pol {predtym tri hodiny} a na prse s maminkou. Spat na brusku nechce, spi len naboku alebo na chrbatiku.

mukky
18. jan 2009

no niekedy sa moze aj stat ze babo vecer mozu boliet alebo aj cez den uska..skor vecer a ked lezi,vtedy je tlak na uska ☹ no verim ye to nebude ani jednej pripad,suvis to ma casto so soplikmi ☹

dudinka21
18. jan 2009

Náš syn tiež nespal ani cez deň, ani v noci... Skúšali sme všetko možné nemožne no on jednoducho nespal ani na rukách, ani v kočíku, chodili sme ako rodinka Úžastných, lebo nám celú cestu v kočíku plakal a to vraj deti majú radi... Tiež potom z únavy nenormálne plakal aj celý deň behali sme po doktoroch kade tade a nakoniec nám kamoška poradila Osteopata, ktorý mu napravil pravú stranu chrbátika odvtedy doobeda spinká hodinku a poobede 2 až 3 hodinky s manželom neviem, čo od radosti, ked búva a potom aj dni sú iné prehra sa, smejeme sa bláznime sa proste si konečne užívame...
Lebo niektoré detičky tým ako vychádzajú von sa zaseknu, pretože sú väčšie ako pôrodné cesty a nevráti sa im telíčko naspäť a potom plaču nemôžu spinkať skúšajú si to napraviť a dokt. Vám povedia, že z toho vyrastú---- Ale nieje to pravda. Horšie je, že na Slovensku to nikto nerobí takýmto malým deťom. My sme boli v Rakúsku a keby to viem skôr ideme hneď a neboli by sme ukrátení o jeho prvé mesiace...Takže to je moja rada, ktorú máme vyskúšanú na vlastnej koži. Nám vyplakanie nepomohlo a som rada, že som to potom už ani nerobila. Raz mi plakal asi 40 minút a podľa mňa by ani neprestal... Teda možno hej ale z totálneho vyčerpania a to by som nikdy nechcela! 🙂

katzi
18. jan 2009

Dudlinka: Osteopat- to jsem nikdy neslyšela 🙂 Každopádně super, že to pomohlo. Nevíš jestli se to dělá v ČR? Teď už to potřebovat nebudu (aspoň doufám 🙂 , ale zapíšu si to do paměti na případné další mimi 🙂 No jinak my jsme se spaním měli taky problém. Ale teď poslední dobou mi Adu ve dne pěkně spí kompletně zimně oblečená u otevřené ventilačky. Míváme teď doma pěkně vyvětráno a spíme na čerstvém vzduchu všichni😀

dudinka21
18. jan 2009

Ja som o tom tiež nikdy nepočula, ale kamarátka mi poradila býva v Rakúsku mala takého istého syna a jej to pomohlo a som jej za to veľmi vďačná.. Neviem, či to niekto robí v Čechách, my sme hľadali po Slovensku ale nerobí to tu nikto.. Inak inde vo svete jke to bežné.. A keď som počula, čo všetko môže z toho vzniknúť tak by som išla aj ďalej ako do Rakúska.. Fakt tu len povedia, vyrastú z toho tie deti, ale nieje to pravda, oni len rezignujú s plačom... Ja som tiež hľadala po internete, ale je toho nenormálne málo v našom jazyku tak som sa snažila preložiť si z ang. a pod. to je toho veľa a pomáha fakt na veľa vecí... 🙂

katzi
18. jan 2009

Dudinka: je to opravdu zajímavé, děkuju za tip - fakt člověk nikdy neví, kdy se to bude třeba v budoucnu hodit 🙂

dudinka21
18. jan 2009

Ved som si povedala, keď sme z tadiaľ prišli, že musím o tom povedať ľuďom, lebo ja by som dala všetko za to, keby mi niekto vtedy poradil a nie len poučovania ako a čo robím zle.. A ked mali mojho drobca na 5 minút tak boli hotoví,,,

kama
19. jan 2009

mozno uz mas po probleme, ale moja dcera robila to iste, potom mi niekto povedal, ze ju musim zacat viac fizicky unavovat, lebo mala a este aj ma STRASNE VELA energie, tak som dodrziavala toto: rano sa zobudila, nakojila, potom som ju dala do lehatka s hrackami, potom na brusko - az kym sa jej to nepacilo, vtedy som ju rychlo obratila a popri pesnickach a riekankach som s nou robila rukami a nohami jemne cviky, potom zase pred spanim som jej dovolila, nech si bez plienky pokope nozickami, do mojho brucha alebo dlani 🙂 vtedy bola uz vysilena a dala som ju do postielky a zaspala, cato vsak aj na ciciku, alebo v rukach, no ale aspon mi spala...
Takisto mi sestricka prizvukovala, aby som pozorovala priznaky unavy, napr. rychle pohyby rucickami, mrncanie, lebo ked uz je tak unavena, ze place, uz je neskoro a je to este tazsie....dcera ma teraz 8,5 mesiaca, spinka pekne...dufam, ze som pomohla.pa

stvura
19. jan 2009

Ahoj kama, no dobry napad je to, z casti to praktizujem, len obcas sa stane ze maly je unaveny ako blazon, ma vsetky priznaky unavy, potom sa napije a vleje sa do neho nejaky novy zazracny prud energie a znova vydrzi byt hore dve hodiny. Dakedy som uz vyslovene unavena, da sa to zvladat ked sme doma dvaja s muzom cez vikend, ale ked som sama ....no co ti budem. Cakam kedy sa to zmeni a zacne krasne spinkat - mozno ked nam konecne vylezu zuby, lebo uz na ne cakame vyse mesiaca.

dudinka21
19. jan 2009

Mojho syna ajk keď som unavila, čo bolo ale veľmi ťažké, lebo on nieje sekundu v klude a aj mi zaspal tak o minutu bol hore, lebo sa zobudil na to, ako robí mostíky a potom bol ešte viac nervózny.. Ale na každého zabera niečo iné..Ja som tiež skúšala všetko možné, nemožné, ale v našom prípade by nepomohlo nič akurát to, že raz by prestal plakať a mal by iné problémy. Ale každé dieťa je iné a fakt treba skúšať... No a je aj pravda, že dievčatka sú kludnejšie ako chalani.

zuzlik08
20. jan 2009

my sme mali tiez velky problem s doobednym spinkanim a to dovtedy, kym sa mala nechytila na cumlik. samozrejme kym sme prisli na to, ktory jej najviac vyhovuje a na ktory sa nam konecne chyti...no hroza. do mesiaca sme fungovali uplne bez cumlika a bola som rada ze ho nepotrebujeme, no potom to prislo a uz to bez toho neslo. pri uspavani som skusala vsetko mozne, no nic nefungovalo.odkedy mame cumlik, sice sa nabeham, ked jej 20x vypadne kym zaspi, no potom je to ok. a prikladam jej k nosteku aj moju vrchnu cast oblecenia, aby ma citila (to mimochodom predtym tiez nefungovalo 😉 ). no a samozrejme ak sme hladny, mozeme mat aj 5 cumlikov... 😀

zuzanat
22. aug 2011

ahojte, otvaram opat tuto temu a prosim vas o rady, pretoze uz fakt neviem ako dalej. Davidko ma 7mes a nevie zaspat. Trva to asi tri tyzdne, dovtedy som ho polozila do postielky, pustila kolotoc, on sa chvilu porozpraval a zaspal sam. Teraz je to tak, ze nevie zaspat ani v postielke, na rukach, na fit lopte, v kocari, proste nikde. len strasne place, trepe sa, prehyna sa dozadu, trva to niekedy aj viac ako hodinu, co len place. kolko krat uz aj driemka, ale o chvilu opat pusti plac.Teraz som ho zacala pred 10h uspavat, lebo uz si pretieral oci, bolo vidiet, ze chce spat, pred chvilou som to vzdala., a to uz tiez zaspaval. Teraz lezi v lehatku a tvari sa, akoby bol uz vyspaty. Tak ja uz fakt neviem co robit. Vecer je to taky isty problem., na papanie sa budi kazde 2-3hodiny 😔
Prosim poradte, Vdaka!

tamoulik
22. aug 2011

@zuzanat Ahoj, a nemas doma nejaky ergo nosic alebo satku? Mozno by bolo dobre vyskusat uspat v satke ci nosici a popritom poskakat na FIT lopte, taky pohyb a stiesnenost by ho mohli uspat. AK pritom dojcis, mozes este k tomu ponuknut prsnik, tato trojkombinacia vysla niektorym mamickam, ktore mali podobny problem.