4. mesačná dcéra zaspáva nervózne. Máte skúsenosti?

jenifer
9. nov 2007

Ahojte. Mam temer 4mes dcerku. Niekolko tyzdnov vecer zaspava podla mna velmi nervozne. Lezi, ma zavrete ocka a rychlo prehadzuje hlavicku z boka na bok. Obcas prestane, pootvori ocka, chvilu je kludna a potom zase. Cele to trva cca 5 minut. Ona je vlastne uz v takom polospanku. Niekedy to spravi aj pri prebudzani sa. Ked zaspi na prsniku, alebo na rukach tak je kludna. Rovnako kludne zaspi aj cez den v postielke. Je priliz unavena a nevie vtedy kludne zaspinkat, alebo...? Budem konzultovat aj s lekarkou. Nestretli ste sa s tym niektora? Dakujem

havasima
9. nov 2007

Aj mne to robil moj maly asi tak po 4 mesiaci, podla mna je to normalne, niekde som citala, ze to je od unavy, potom ani neviem ako prestal.... babatkam to chvilku trva, kym zaspia, aj 20min, nechaj ju tak, pripadne jej daj plenku, mojmu sa to osvedcilo. Na zaspatie (namiesto dudla) dostane bavlnenu plieku, stahuje si ju na tvaricku, alebo si da do ust jednu spicku a upokojuje sa...

vedvies
9. nov 2007

Ked mala Ninka 3 mesiace tak zacala tiez zle zaspavat, dovtedy ked som ju dala do postielky, tak za 5 min uz aj spala. Ale ako nahle ubehli tri mesiace, tak zaspavala strasne nervozne-šibrinkovala ručičkami a cela sa krutila a tiez robila to iste s hlavickou co jeniferina mala. Trvalo to asi 2 tyzdne a este aj teraz mame niekedy take zaspavanie. Zacala som ju kojit z oboch prsnikov a vtedy to akokeby ustalo.

bibula
9. nov 2007

nechasj ju spinkat na prsniku,bude pokojnejsia-hovori sa,ze deti v tom veku si pamataju svoj minuly zivot-mozno ho ukoncila nahle. 😉

adicka
9. nov 2007

no tak ja maleho uspavam na rukach,lebo s tym sme mali tiez problem a na rukach zaspi raz dva🙂Aj ked to nie je prave naj... 😉

bbambulka
10. nov 2007

AHoj, podobny problem sme mali aj my, myslim, ze to bolo tiez okolo toho stvrteho mesiaca a potom to same odoznelo asi po dvoch mesiacoch. Maleho som vzdy uspavala na prse a aj tak to mal. Musela som vzdy sediet a nie lezat, pripadne hopsat na fit lopte. Vtedy mi velmi pomohol vak, v ktorom lezal a kojil sa , aby mi neodpala ruka pri nosenia a drzani a potom som maleho zlozila do postele. Alebo sme tak niekedy stravili aj celu noc, lebo vzdy ked som ho odlozila tak sa prebudil. Je to vraj normalna faza, vela prezil, mozno je prilis unaveny a tak. Nezda sa mi ze by to bolo na vysetrenie a urcite tomu nepomoze, ak ti poradia aby si mu zacala davat umele mlieko alebo kasu na vecer - teda to co poradili mne. Dnes sa smejem ake strasne sa mi to vtedy zdalo. Drzim ti palce.

maca793
10. nov 2007

tak to prehadzovanie je od únavy, niekedy ak je dieťa veľmi unavené, tak sa stále prehadzuje, plače, hnevá sa. ale po chvíli to prestane a "utne". mne to malá robí vtedy, keď prekročím jej čas na spanie hlavne večer. trošku sa pohneváme a potom odpadneme rovno do postieľky.

maca793
10. nov 2007

adicka
nespávaj ho na rukách, budeš mať potom problém ho od toho odnaučiť 😒
ja to poznám od dvojičiek, mama mi ich naučila spávať pri svetle a vždy som si ku nim musela ľahnúť hlavne večer. trvalo aj hodinu, pokým zaspali a nakoniec som zaspala aj ja s nimi.
ale raz som si povedala dosť, uložila ich do izby, zhasla svetlo, zavrela dvere, a bolo. razom zaspali od strachu 😵

shiju23
12. nov 2007

moj to robil tiez, je to tym ,ze bojuju so spankom,ked zacinaju vnima veci, nechcu to premeskat, je to normalne,moj este aj teraz dakedy sa takto pasuje dam mu zajaca a zaspi po par minutach.

anett1
12. nov 2007

moja to robí tiež a pritom aj murčí proste dudka jej skáče osto šesť už som stoho ja na nervy lebo sa nemôžem pozerať aká je unavená a nejde jej zaspinkať včera som ju musela na rukách uspávať a tiež nám to trvá asi tak mesiac aj niečo dufam že to skončí.

bbambulka
12. nov 2007

To uspavanie na ruchach, az tak strasne by som sa toho nebala. Ked to dieta potrebuje, preco nie. Dnes moj maly vobec nechce spat na rukach, len v posteli. Myslim, ze ak detom das co potrebuju v nejakom case, tato poreba im odozneje a uz sa nevrati.Nie je to len moj nazor, ale tak to proste vyvinovo funguje. Ale kazde dieta je ine, ale netreba zabudat na to, ze ruky su jednym zo zkladnych nastrojov matky. Ked deti nebudeme pestovat, necudujme sa, ze nam v neskorsom veku uz nedaju ani pusu.

kako
12. nov 2007

ahojte, moj maly sa pri zaspinkavani strasne strhava. Kazdych 10-15 sekund sa strhne, trva to aj 10 minut, pokial zaspinka. Niekedy sa tak strasne strhne, ze aj ja sa zlaknem. Mate s tym niektora skusenosti? 🙂

jenifer
autor
13. nov 2007

Velmi pekne vam dakujem za skusenosti ukludnili ste ma. Prajem vam krasny den a vesele a spokojne babatka.

mirkakopky
13. nov 2007

ahoj kako,akurat som isla napisat,ze aj Adamko sa pri zaspavani tak strhava.zacal to robit v ten den ked sa naucil pretacat na brusko.neviem ci to ma s tymnejaku suvislost,ale ja sa tym upokojujem,lebo doteraz tonerobil,zaspal aj cez den aj vecer bez problemov ked som ho ulozila do postielky.mozno maju tie nase detvaky silny zazitok a preto sa tak strhavaju.fakt neviem.

lucia123
13. nov 2007

Nasa zaspavala velmi nervozne, predtym si vzdy poplakala medzi 19 az 20 hod. a tak sa unavovala, trvalo to vzdy cca 30-45 minut, jedine co pomahalo, bolo jemne suchat prstom pri koreni nosteku a sepkat "pššššššt", alebo "šušušu". Odkedy sme presli na denny rezim, ze presne o osmej vecer kupeme, o pol deviatej papame, tak o deviatej pekne zaspinka sama v postielke. Skoda ze sme na to prisli len pred dvomi tyzdnami 😀

tajava
23. feb 2009

nas Tomik sa prehadzuje v ramci spanku ... hlavku z jednej strany na druhu, vyzera to akoby sa uz budil, ale on iba sa tak vrti, niekedy aj otvori oci, pozrie na mna a zas zaspi ... pripada mi to ako nepokojny spanok, neviem ci je to OK ... v ramci hodinoveho spanku sa takto poprehadzuje mozno aj 15krat ... neviem co si mam o tom mysliet 😒

katrinaa
23. feb 2009

maleho tiez uspavam na rukach on zase kope nozickami a tak sa o mna sucha a tiez dlho a tazko zaspava

nikolkaaa
19. nov 2010

ahojte chcem sa vas spytať mojho syna uspava mixer ale poda mna je to dosť hlučne nemože mu to ubližiť dakuem vam za nazory..

impka
27. dec 2010

@bbambulka preco je zle dat dietku kasu na vecer? ja som o tom tiez pocula, vraj sa dietatko lepsie napapa a potom lepsie spi.....
my zatial neprikrmujeme, ale napriklad maleho kojim aj 5 krat za noc. tiez nepokojne s placom zaspava, trva to tak 5-10 minut, hrozne vrieska a potom utne a spi. V noci sa casto prebudza a myka sa, niekedy aj pol hodinu vkuse, trosku aj place, ale zda sa, ze spi... neviem....

lenaajkaja
27. jan 2011

Ahoj,mám taký problém.Môj syn má 6mesiacov, a od 4robí to, že keď je unavený alebo sa mu nedá grgnúť zapcháva si noštek až kým sa mu nevypleštia očká. Ono sa to takto nezdá strašné, ale on, keby som nevedela, že majú detičky pud sebazáchovy som si istá, že by sa zadusil. Učila som ho zaspinkávať tak,že ho dám ho postieľky,čítam mu, pustím kolotoč.......,ale on, keď s ním trošku nekníšem si dá hneď plienku na nos a začne sa dusiť, keď mu ju vezmem robí to s ručičkou, hračkou, aj moju ´zdrapne´ a zapcháva si nou nosné dierky. Vie mi prosím niekto poradiť???