6 ročné dieťa nespí celú noc. Čo s ním?

sisazv
18. sep 2009

ahoj vsetci,
prave som sa zaregistrovala, pretoze sa potrebujem poradit a za psychologom este nechcem bezat.

mam 6 rocnu dceru, som rozvedena. mam priatela, s kt. zijem v jednej domacnosti uz 4.rok. Problém - dcera stale chodi v noci ku mne do postele a neviem ju od toho odnaucit. snazime sa o to uz od jej 3. roku a stale nic nepomaha. som z toho hotova. v podstate si za to mozem sama, lebo som si ju davala k sebe do postele hned ako som zostala sama.
Ak ide spat k jej biolog. ocovi tak s nim spi v jednej posteli, ak ide k mojim rodicom tiez je v manzelskej posteli a starky je na samostatnej..... takze ja jedinna som "ZLA" lebo ju od seba vyhanam. 😒
uz sme to skusali svietiacimi oveckami a hviezdickami po zhasnuti, aj obrazok oblebeneho konika som jej nakreslila na stenu, nema ani vycitky svedomia z toho, ze aj oblubenu hracku necha samu a hracke je smutno.
ked ju pohladkam, a otocim ju spat do jej izby, prikryjem, pohladkam pobozkam vie byt hore aj 3 hodiny. a rano je unavena, nevie vstat a zobudit sa, potom je neprijemna, zlostna...

mate nieco podobne?

olivova
15. apr 2010

😀 a teraz zaklincujem - aby som mohla po nociach pracovat, manzel spi na gauci, kym ho nezobudim a nejdeme obaja spat - a ja v klude momentalne citam MK...

reisi
16. apr 2010

olivova bodujes 😀

verusky
25. apr 2010

tak vidim,ze vyhlidky na klidne noci jsou spatne...
starsi dcera bude mit v lete ctyri roky.od asi dvou let jsou se sestrickou v pokojiku a spala dobre.v noci se i sama vzbudila a sla se ve tme vycurat (a vratila se do postele).poslednich par tydnu,asi tri mesice,k nam chodi do postele.zacalo to tim,ze byla nemocna,pak ji kaslala sestricka.takze ma velmi papirove spani a jeji cas probuzeni je pred pulnoci a temer noc co noc se budi.
dnes jsem nevydrzela s nervama.ja potrebuji spanek jako sul.vzbudila jsem se,ona vedle me,sli jsme do jeji postele,ja si lehnu vedle ni,ona se porad prevaluje,pofrkava (ma trochu rymu) a po hodine uz jsem nemohla spat ani ja,tak jsem byla prisna,presla jsem do loznice,za hcvili byla u me,chvili jsme se domlouvali a pak jsem byla hnusna a pekne ji vydeptala.to pak chtela tatinka,ktery vedle delala,ze spi a ktery ji samozrejme pod sva kridla vezme,protoze ten si v klidu spi kazdou noc a nic ho nevzbudi (ja kvuli jeho chrapani usinam se spuntama).
ani to nemusim popisovat,potrebuji jedine-RADU,JAK TO ZVLADAT.do postele jdu utahana,navic jsem uz v praci a spanek potrebuji jako SUL!!!a jaktoze ona nepotrebuje spat?dnes mi rekla,ze se boji.a ja mam ted spatne svedomi,ze jsem ji nepotesila a jeste se na ni zlobila.
napadlo me taky po precteni prispevku,jestli treba neni pres den moc svazana (je citlivejsi a samozrejme trochu zodpovedna za o rok a ctvrt mladsi sestricku) a vecer tedy potrebuje citit oporu.
ale co ja? nemate recepty,jak to psychicky zvladnout?ze sedmi noci bude jedna,dve,kdy proste padam na hubu a zakricim ,ze uz chci spat,at uz je potichu a chrape.

olivova
27. apr 2010

verusky - no neviem, ci to bude dobra rada... 😅 ja by som vykopla na cas manzela do detskej k mensej dcere a malu nechala teda pri sebe v manzelskej - bude mat viac miesta, aj ty a nebude sa tak vrtiet - pripadne ty to nebudes tak velmi vnimat, ako ked ste traja v jednej manzelskej - aspon ja to tak vnimam...kym ju to neprejde, co moze byt cca aj 1/2 roka ? Mozno niekto poradi lepsie...

zuzkafuny
27. apr 2010

Ja ako malá som malá tiež slabý spánok 😒 mama mi vždy hovorila... tebe stačilo 6hodín spánku a dokázala si fungovať celý deň 😀 😀 😀 od malého malička... Zmenilo sa to keď sa mi narodil synko... hm... teda len nedávno... ľahnem a zaspím a spím až do rána 😀
Žiadne strachy mamičky... spánok sa určite upraví 😀 😀 😉 😝

rainee
3. jún 2021

Ja mam 2 deti. Staršia tiež horšie spávala, potom sa to akosi vekom zlomilo, teraz ma 12 a chodí spat celkom neskoro okolo 22:00 zarovno nami a ráno sa nevie prebrať do školy. No aspoň spi celú noc. Menšia ide spať oko 21:00 ,skor poste nezaspí aj keď je unavena, je to fuška ju uložit. V noci je aj 2x hore, buntosi za blbosti piť, cikat, boji sa a neviem co ešte vymýšľa. Ráno je hore už pred 6. Do roboty chodím ako zombik, 12 r som sa normálne nevyspala ani jednu noc. 🙄 Pýtala som sa na to nespanie pediatricky aj psycholigicky, vraj je to normálne, proste mame nespavcov.