9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

miskachrumka
7. jan 2010

ahojte
tak tento problem mame aj mi už asi mesiac a hlavne sa budi do pol noci chodi buvat o 20.00hod a do pol noci sa prehadzuje hocikedy sa posadi aj v spanku a hlavka mu kvicne medzi kolena a dokaze sa za par sekund otocit o 360stupnov !neviem cim je to sposobene ale dufam ze ako to prislo tak to aj odide!

silvia27
7. jan 2010

ahojte
my máme s našou dcérkou tiež tento problém. do polnoci sme hore každú hodinu aj častejšie. zrazu sa preberie prevalí a plače. dám jej napiť môjho mliečka potom sa ešte zobudí okolo tretej a nadránom. trvá to už asi tretí mesiac a ja som úplne vyčerpaná. na nič sa už neviem sústrediť, som stále unavená a tak si stále hovorím len to, že asi treba vydržať a vydržať.

aninna88
7. jan 2010

Ahojte, pridávam sa k všetkým mamičkám čo očakávajú kedy deťútence budú dobre spávať. My sme mali tento problém zo zaspávaním od vianoc do silvestra. Malá nie a nie zaspať, stále sa len točila na bruško, v noci 100x hore, plače. Akonáhle som jej dovolila sa dať na brucho, úsmev od ucha k uchu a ideme sa hrať.Myslela som, že je to zo zúbkov, ale je to tak ako sa píše. Skúšajú a vymýšľajú.
Na silvestra som jej to nedovolila, povedala som si nech teda plače aj keď nie som za to, aby plakávala, ale už som bola v koncoch, celý týždeň nevyspatá a malá plakala 10 min a ukľudnila sa a zaspala. A odvtedy, dúfam že to nezakríknem, akoby sa uvedomila, ešte na druhý deň sa trošku hnevala, ale je tak ako bolo predtým. Trošku špekuľuje to je OK, ale v pohode.
Kamarátka mi na to odporučila homeopatiká Chamomile, vraj to pomáha pre detičky v takomto veku, pri zúbkoch..., ale ani sme ich nevyskúšali, lebo už sa to opravilo, tak vyskúšajte, môžno to niekomu pomôže, jej to vraj pomohlo pri oboch deťoch.

bianca7
8. jan 2010

Ahojte.Nemala niektora z Vas aj podobny problem ako my-motanie hlavickou a stonanie pri tom v spanku?Nas syncek zaspaval priamo ukazkovo okolo 20-tej a prespal potom celu noc(spi s nami,takze na kojenie ho ken musim potom otocit a spime dalej),ale uz druhu noc vyvadza-spi strasne plytko,pocuje kazdy zvuk,tazko ho uspavat,napriklad predvcerom sme ho uspali az okolo 3 nad ranom....No a potom spal tak,ze stale stonal a motal hlavickou zo strany na stranu(pocas spanku).Dnes v noci sa to opakovalo...Neviete preco to robi???Dakujem za odpovede

dadusa26
8. jan 2010

ahoj bianca7...ako tu baby pisali...deti vraj tazko spracuvaju zazitky z celeho dna...a v urcitom veku okolo 7/8 mesiaca je vraj normalne, ze sa takto spravaju a treba sa tymko obdobim len preluskat,,,no ja som len zakazala rodinne navstevy...kedze ich byva dost...nech ma maly menej podnetov za den,ale moc to nepomaha 😅 tak vela energie

icejane
8. jan 2010

ahojte..z pedchadzaujucich clankov som zistila, ze to co nas poklad dokazuje kazdu noc je asi v jeho veku normalne 😀 trebárs vcera v noci vstal o 23,00 a do 1,00 sa len prehadzoval, mrncal, poplakaval..proste sa nevedel ulozit zaspat..tak som ho nechala a pozorovala az mi oci padali..ale nakoniec to po dvoch hodinach vzdal a zaspal ... no co uz snad bude dalsia noc o kustik lepsia

bianca7
8. jan 2010

dadusa26,nas malicky este nema ani 5 mes,takze ani tych podnetov nema az tak vela... Uz davno som niekde citala o pod.probleme,ale teraz som to nenasla a ani nepamatam sa co tam radili a preco to bolo u deticek...Tak dufam,ze nas to coskoro prejde ;)

drobec17
8. jan 2010

Ahojte,
nas maly ma len 10tyzdnov. Doteraz zaspinkal po kupkani cca o 21.00hod. (zaspinkaval cca 30minut) a zrazu (asi 3den) je ako vymeneny. Do polnoci sa stale budi, spi max.10-15minut. Cez den tiez v pohode spinkaval a aj to sa nejako narusilo, zmenilo.

Neviete preco?
A neviete mi poradit (je to sice asi ina tema ale skusim) preco pri prdoch a kakani normalne sa predtym rozplace - mozno to je aj dovod nocneho budenia. Ale nechapem preco pri tom place???

icejane
8. jan 2010

drobec..ten moj v takom veku tiez plakal ked si isiel prdnut alebo sa chcel vykakat..myslim, ze ho bolelo brusko, alebo bol jednoducho taky citlivucky..ktovie..sice aj teraz placka ale nie pre prdiky a ked kaka tak to je riadna sranda..puci az je bordovy 😀

aninna88
8. jan 2010

Drobec 17 - od 10 týždňa detičkám začínajú koliky a problémy s bruškom, aspoň u nás to tak bolo aj u 2 kamarátok tak to máte asi aj vy. Skús kvapky sub simplex - nám pomohli

vina
8. jan 2010

ja by som sa tiež chcela poradiť...
dcérka má 7 mesiacov a nespí mi dobre ani cez deň a ani v noci trvá to už najmenej tri mesiace a fakt som ž z tejto situácie zúfalá.... cez deň spáva tak trikrát po pol hodine... Večer ju okupkáme, vypije si kašu a zaspí lenže po pol hodinke je s plačom hore a s výrazom tváre ja som už vyspatá....
potom zaspí až okolo jedenástej a to je každú chvíľlu až do rána hore...
Ja už vážne neviem čo robiť...
Som nevyspatť, unavená, vyčerpaná a strašne zúfalá....

jamerlenka
8. jan 2010

ahojte,
som rada ze som nasla aj tieto vase prispevky...my takto fungujeme uz asi mesiac, resp. od rastu zubkov, aktivneho lozenia a statia na nohach, k tomu sme sa este aj pred mesiacom a kusok stahovali, tak vsetko je pre nu stale nove a tiez som si vsimla ze ked ma cez den vela rozruchu tak v noci spi velmi nekludne...
mavali sme noci aj take ako lulu na zaciatku pisala, 3-4hodinky v noci hore a nie a nie spat...mne uz sesternica co ma maleho o 5 mesiacov starsieho hovorila, ze "najhorsie" su 6 az 8 mesiac, ze jej maly bol na nej strasne nalepeny, noci sa budil a nechcel spat bez nej a vtedy som si hovorila, ale ze to je asi hlupost...teraz viem ze to az taka hlupost nie je...

vina, kedze my mame rovnaky problem a popravde ja som bola niekedy az tak zufala a unavena, ze som vedla malej aj cez den zaspala, jedine co ti viem poradit je vydrzat, aj tvoje hodinky a telo si na to zvyknu po case a bude to lepsie,,,nam tiez pomohlo ked som si zacala malu bravat k sebe do postele po polnoci

co by som sa vsak aj ja chcela opytat, ako uspavate dietky? na rukach alebo zaspia same v postielke? lebo mne stale vycitaju aj to, ze mala sa mi urcite budi tak casto koli tomu, ze zaspava pri mne a obcas aj na rukach...

aninna88
9. jan 2010

Jamerlenka- ja malú uspávam v postieľke, niekedy zaspí hneď , niekedy to trvá aj 3/4 hodinu. Ako sa jej zachce. Na rukách nezaspávala nikdy, ale tiež ju nadránom, alebo keď je veľmi nepokojná zoberiem k sebe do postele a to je v pohode, hneď zaspí. Myslím, že to nie je až taký zlozvyk, lebo vie že v postieľke sa spí a keď ju vezmem k nám tak je kľudná a nie je to pravidlom ale vyspíme sa všetci, lebo nešpekuľuje.
Vyskúšajte sirup pre deti spánok a pokoj - relax - zatiaľ každý kto ho mal tak bábo sa ukľudnilo a začalo spávať. Za vyskúšanie nič nedáte, je to na prírodnej báze.
My sme mali tiež 8 mesiac taký nespiaci, mrviaci, ale už to našťastie prešlo.
Držím palce

dara2583
11. jan 2010

Ahojte, moja dcérka má 3 mesiace a 2 týždne a budí sa mi v noci tak, že sa nepreberie úplne, ale sa strašne mrví a sem tam zaplače, stačí jej dať dudel, alebo keď sa to opakuje viac krát tak ju zoberiem k nám do postele a spí bez problémov. Mňa však veľmi trápi, že malá mi strašne zakláňa hlavu pri spaní. Cez deň to nerobí, len keď chce vidieť niečo čo jej za jej hlavou a to ju vtedy vždy potočím aby videla. Má hniezdo v postielke a keď bola úplne maličká, tak sa vždy preplachtila na pravý kraj, strčila nos do hniezda a spala, teraz jej to nestačí, zakláňa hlavu a chce sa dostať nosom k hniezdu čo má za hlavou, potom ho aj olizuje, nie vždy chce dudel, tak nechápem prečo to začala robiť. Vždy keď sa v noci na to zobudím až mi je zle keď ju vidím takú vykrútenú a keď to spraví aj druhý krát za noc, tak to ju hneď beriem k nám a tam to už nerobí, zaborí nos do môjho vankúša a spí, to však stále kontrolujem či dýcha. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Lebo mne manžel vraví, že malú veľmi skúmam a že ako vyrástla z iných vecí vyrastie aj z tohto. Poradíte mi niekto? A inak hladná mi v noci nie je vôbec, ani smädná, pije nutrilon 165 ml.
A tiež to sem veľmi nepatrí len by som sa chcela spýtať, je to podľa Vás dobre alebo zle, že nechcem malú nechávať samú keď je hore, snažím sa s ňou stále hrať, aj keď ju dávam pod hrazdičku alebo pod kolotoč tak som pri nej, viac menej ju nechávam samú len keď sa idem umyť, alebo na wc. Aký máte názor Vy?
Ďakujem

dara2583
12. jan 2010

Ahojte, naozaj nemáte nikto podobnú skúsenosť s tou zaklonenou hlavičkou? Ja totiž ledva dnes chodím tak ma nehorázne pichá v hlave ☹ , lebo každú hodinu ma zobudila na to ako sa strašne mrví, tak som ju na tretí krát preložila k nám, lebo zas bola vykrútená a u nás spala ďalej, ale strašne často sa mrvila a ja som pri jej každom pohybe bola hore.

aninna88
12. jan 2010

Dara2583 - ahoj moja malá má 9 mesiacov, a už asi 2 mesiace spí vykrútená ako §, ja by som bola úplne dolámaná keby som tak spala a jej je asi dobre, lebo kedysi som ju naprávala a ona sa tak dala znova. aj ona zakláňa hlavičku, neboj podľa mňa je to ok. a my sme tiež stále s malou, keď varím je pri mne v kuchyni, keď vešiam prádlo je pri mne. Myslím si že je to dobré, je kľudná a vôbec nie je naviazaná len na mňa. Keď idem preč zakýva, smeje sa a je to v pohode. Vie sa hrať aj sama, ale tiež sme v jej blízkosti, nikdy nevieš čo vyparatí. Vy ste ešte malý to je v pohode, ale my už lozíme kde sa dá a všetko nás zaujíma.

dara2583
13. jan 2010

aninna88 ďakujem, už som to dala aj do inej témy a tam sa mi tiež ozvali mamičky, ktorých detičky to robia. Tak som teraz spokojnejšia, keď viem, že je to bežné, budem dúfať, že z toho vyrastie. Ďakujem.

amexka
14. jan 2010

Ahojte, my sme mali ten istý problém skoro 4 mesiace, dnes má malý 8 a pol mesiaca. Vždy okolo 3 v noci som si ho musela zobrať k sebe do postele, aby sme sa aspoň trochu vyspali. Bolo to hrozne únavné a všetci sme boli nevyspatí. Ja, malý aj manžel. Vyriešili sme to tak, že sme postieľku presunuli do detskej izby, kde spí teraz sám. Prvé dve noci som s ním spala v detskej izbe, ale už som k nemu nechodila po každom prebudení. Prvú noc sa zobudil asi 6x, druhú 4x a tretiu noc už prespal bez zobudenia. Keď sa aj zobudil, nešla som hneď k nemu, chvíľu si poplakal a potom sám zaspal. Bol asi len naučený že vždy k nemu niekto príde. Alebo sme mu vadili my? 😒 Možno že mal aj postieľku zle otočenú. Teraz sme mu ju otočili s hlavičkou na sever - podľa feng šuej. Vraj je to dobré pre pokojnejší spánok dieťatka.
Tak hádam som vám aspoň trošku pomohla.

bosoracik
20. jan 2010

ahojte maminy, tak na zaciatok, ako to tu takto pekne citam nie som jedina s podobnym problemom, mam 20 mesacneho syna, ktory vecer pekne zaspava okolo 20.00 sam v postielke, ale tiez prve budenie zacina okolo 23. hodiny ... nie je to vlastne ani budenie, ale strasny rev, trva dlho pokial ho znovu uspim a ked sa mi to aj podari, casto je to len na chvilocku ... nie je kojeny (takze nemoze mat ziaden separacny syndrom) a pokial bol babatko tak pospal v noci viac, ako teraz, ale takisto cez den je na nezastavenie a my spime uz len poobede aj to len hodinku, takze tiez patri skor medzi tie hyperaktivne deti ... ako ste tu viacere pisali, treba len vydrzat, ale pytam sa do kedy ... nam to zacalo cca okolo 9 mesiaca a stale neprestalo a to sme presli aj letom aj zimou aj uz mame skoro vsetky zuby, hlavne su vonku tie najhorsie - ocaky, v noci uz davno nejedava a vodu nechce, neukludni sa uz ani vtedy ked ho dame k sebe do postielky ... uz som pre to urobila asi naozaj vsetko, co nasvedcuje hlavne ta manzelska postel, lebo ja som skor zastancom toho, ze kazdy spime vo svojej a ako pise dadusa26 niekedy ho necham aj vyplakat, ale ani to nepomoze, akurat mi len suseda dojde zabuchat, ze preco tak place ... podla casu mojho prispevku si mozete vsimnut, ze neprehanam, lebo to je po neviem kolkom zobudeni za tuto noc a ja som uz taka unavena, ze neviem ani zaspat ... takze, ak mate niektora skusenost aj s takto starsimi detmi poradte, co robit a pre vas ostatne pevne nervy, aj ked som vas asi nepotesila, ze to moze trvat aj tak dlho

lllulllka
20. jan 2010

ahojte. mam 10 mesacneho synceka. so spankom sa chvalit nemozme,no nie je to az take neznesitelne. len sa chcem opytat, ci nahdou nema niekto taky isty problem a co sa s nim da robit...ulozim maleho napr. o 20.00 a o pol hodinu ( presne 30 min.) sa zobudi. je to tak kazdy vecer. uspavam ho na prsniku lebo nic ine nezabera a spi s nami v manzelskej posteli. ked zase zaspi opat je hore po pol hodine niekedy hodine.neviem co by sa stym dalo robit a ako mu vlastne "predlzit" ten 1. spanok... ☹

evikg__2
20. jan 2010

illillika, nam pomohlo, ked pred nocnym spankom bola hore 4-5 hodin. Potom uz bola naozaj dostatocne unavena.

lllulllka
20. jan 2010

skusala som aj to, boluz hrzne unavený no aj dost nervozny a nevedel zaspat, takze som ho uspavala asi hodinu...

ewana73
20. jan 2010

ahojte.my mame tiez roblem so spinkanim a to pritom maly ma 2mesiace.vecer nie a nie zaspat,skor ako o 22nezaspi ani nahodou a aj ked zaspi o pol hodky je zas hore a tak nasleduje zas uspavanie. ma krehky spanok takze sa stale budi aj v noci a aj cez den ked spi je to tak.a tiez ako pisala vina vyssie moce hlavickou z jednej strany na druhu a rozhadzuje v spanku rucickami az kym sa nakoniec nezobudi.. tiez som uz z toho zufala lebo ho kojim kazdu hodinu az dve a z tych prebdenych nocia uz som uplne vycerpana ..tiez sme skusali vselico ale nic nepomaha.

aninna88
20. jan 2010

Bosoracik - neviem či ti to pomôže, ale kamarátke pomohli detský sirup pokoj a spánok. Malý bol taký istý ako tvoj a po týždni sa to všetko polepšilo a už je to OK. Ja som tiež malej začala dávať ten sirupček, dávala som jej ho 4 dni a odvtedy sa jej úplne opravilo spinkanie a prestala sa mi v noci budiť, dieťa si vytvorí režim a potom ho už nemusíš dávať. Je to len na prírodnej báze. Ja som tiež najprv nechcela dávať žiadne sirupy, ani nič podobné, ale malá sa často budila a ja som bola úplne nevyspatá, ale teraz je to už úplne v poriadku. Veď skús nič za to nedáš. Zatiaľ každý kto vyskúšal si pochvaľoval. Držím palce

aninna88
20. jan 2010

Lulka aj moja malá to niekedy robila, nebolo to pravidlo, ale niekedy sa zobudila za pol hodku a nechcelo sa jej spať. Nemôžeš jej dovoliť sa prebrať. Skús prísť k nej za 25 min a skús ju hladkať, alebo byť pri nej aby sa úplne neprebrala. Je to pravda, keď ju necháš moc dlho hore pred nočným spaním, tak potom nie a nie zaspať, alebo vyskúšaj napríklad keď sme boli dama a bola hore tak 4 hod pred spaním, išla z kože vyskočiť a potom nechcela zaspať, ale ak sme boli napr. v obchoďáku a prišli sme domov a tiež bola 4 hod. hore tak zaspala super a nezobudila sa a dalo sa s ňou aj vydržať, lebo tam bolo všetko nové a všetko ju zaujímalo. Ale my sme to mali len niekedy nie pravidelne. Len tak pár krát.

diana221
20. jan 2010

No ako tak vidim mame ten isty problem... neviem prečo... môj malý sa stale v noci budi už tomu nerozumiem... dam mu napiť dudlik nachvilu zaspí a zas sa preberie... musim ho drzat za rucku alebo ho hladkat... bola som uz aj u jednej pani a ta mi povedala ze male deti sa boja a nevedia to este povedat tak placu... ale stale???? to je zaujímave.. neviete mi s tym poradiť??

bosoracik
20. jan 2010

aninna88, dakujem za radu, dnes vyskusame spat s manzelom v inej izbe a uvidime, ci to pomoze ak nie tak kupim ten sirup

lllulllka
21. jan 2010

aninna88, a kedy jej davas ten sirup, len pred spanim alebo aj cez den? a asi kolko pred spanim?

aninna88
21. jan 2010

llullka - bola som celý deň preč, prepáč. Ja som jej ho dávala len pred spaním 4-5 dní a asi tak max. hodinku. Po prvej noci nečakaj zázraky, postupne sa mu urobí rytmus, všetkým stačilo ho brať tých 5 dní. Môže sa brať 2 týždne. Daj potom vedieť ako, držím palce.