9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

simonka2701
12. mar 2010

no drzime palceky..mi sme mali tiez dobru noc klop klop neviem co sa stala 2krat hore bola.. 🙂

to.beruska
12. mar 2010

Ajojky!tak my sa sem tiez pridavame.uz asi mesiac je to strasne so spanim.do teraz sme spinkali tak ze sme sa napapali okolo desiatej a spavali sme do osmej.a teraz je jedno ci ideme papat o desiatej alebo o deviatej.ked sa napapa zaspi na 2-3 hodinky sem tam sa podari ze vydrzi do pol noci ale od pol noci strasne.stavame za noc aj 10 krat.myslim ked tak do strvrtej dam mu papat ale moc ani nechce.a uz ked tak spinka potom somnou v postely.stym ze striedame tiez cajik a dudlik.a nic uz nepomaha.ja som tiez uz unavena.tak isto sme spinkali aj cez den krasne dva krat po takych troch hodinkach.teraz spinkame asi tri krat po 3/4 hodine,KOjit nekojim od zaciatku sme na umelej.skusali sme mu aj postielku obratit a nic.tiez sa zobudi s takym placom.niekedy tak place a ocka ma zatvorene ze ho musim normalne potrias a zobudit.odkedy sa moze davat ten sirupcek.ja som uz rozmyslala ist dr.

mirka907
12. mar 2010

My noc zas na prd...vstala asi 5 krat a z toho raz bola uplne hore cca 2 hodiny. Zacinam mat pocit ze ide o separacnu uzkost...

simonka2701
12. mar 2010

ten sirupcek je od 0-10rokov

magdusska
14. mar 2010

ahoj, no u nas sa nic nemeni, stale vstavame niekolkokrat pocas noci, tusim rekord je 10x a mozno aj viac (nie som schopna to pocitat). A 6.15 je uz hore. dokonca teraz ma nejako "mojkacie" obdobie. Velmi rad je na rukach a drzi sa ako kliest. A stale stale sa toci okolo nas. Kam ideme my, ide aj maly.

Simonka, ako sa vola ten sirupcek?

Mne este lekarka hovorila, ze ak to bude trvat dlhsie, da nam vraj nejake kvapky.

A co sa kase tyka, niekedy ju spapa, niekedy nie...ale aj tak chce potom este mliecko (inak nie je sanca uspat).

cerkris
14. mar 2010

magdusska aj ja mám sebastiána len aby to spanie nebolo zapríčinené menom 🙂 ha ha,
ten sirup sa volá junior 0-10 relax, spánok a pokoj, firma Tilman, ale vraj s ním majú nejaký problém, má expiráciu len do 4.2010 tak ho berieme aj my dokonca som ho zobrala ukázať pediatrovi povedal, že sa v pohode môže dávať aj viac ako 2 týždne ako to oni uvádzajú škodiť také zloženie nemôže
ale ešte jeden môj postreh, doteraz sme spali 3 x teraz som ho prestavila na 2x možno aj to mu trochu zachaosilo v režime,
dávam ten sirup od štvrtka takže 3 dne a zatiaľ musím povedať spí pokonejšie budí sa 1x na mlieko.
baby ja sa už teším ked prestavia čas, síce sa nemení skoro nič , ale aspoň nebude vstávať o 6tej
magdusska a nemôže byť tvojmu sebimu niečo iné? čo ja viem zuby alebo tak?predtým ti spával dobre?teraz sa to zmenilo?

katik5000
14. mar 2010

ahojte damy, posielam link na stranku kde je slusny sumar eliminacie nocneho budenia a ako s nim bojovat ..... sem tam sa zda drasticky ale ked mama nespi tyzdne tak to tiez nie je mad lyzat

http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...

simonka2701
15. mar 2010

katik5000-dakujeme velmi pekne za stranku no pokusime sa s tym nieco urobit..no ale ked nasa mala niekedy place pockam chvilu ale ona sa potom vrti v posteli ako paragraf pride az na moju stranu na moj vankus si lahne , sada si a mrnci a mrnci az ma slak trafa... 🙂 a v noci to clovek vnima horsie ako cez den....niekey sa nam podaria tie mrncania oddialit nedam jej prso ale viac je takych ze si ho vybojujje...len by ma zaujimalo ci s tym maju problemi aj nekojace mamicky..

magdusska
15. mar 2010

certix ahoj, no skusim ten sirupcek aj ja...hadam to pomoze. My uz mame nastaveny pekny rezim, takze v tom by to nemalo byt. Ani zubky si myslim, pretoze dva spodne sa uz na nas skeria...a ked mu rastli vobec nic sa nedialo. Ani teploty, ani neklud, vsetko bolo ako v iny bezny den. A tiez nemozem povedat, ze by mi predtym spaval kludnejsie. Najlepsie spinkal, ked bol este malicke babo, cim dalej to je horsie. Ale zakazdym sa mi budil tak 2-3x na papanie. No teraz to nie je papanie.
Skor si myslim,ze tu bude tym, ze chce spat blizko nas. V nasej posteli spi kludne. Mozno ma lahky spanok...

ostava dufat, ze nam z toho vyrastu 😀

mirka907
15. mar 2010

Ja tu linku poznam, uz som podla nej skusila znizit pocet dojceni, 9 dni som skoro nespala a nepomohlo.
Teraz som dala druhe kolo, predsa len je starsia a za 3 noci ziaden uspech, skor mam pocit ze to ide k horsiemu.

simonka2701
15. mar 2010

mirka myslis tu co sem pridala katoi500 ?ja som to skusala 5dni so sirupom a nic..mne uz povedali kamaratky ze to je vsetko len reklama aj som jej zacala davat nutrilon night ale to co ona vypije tu trolinku nam nepomoze ani neviem aky nutrilon 🙂 ona si proste vydupe to jej nocne cuckanie prsnika 😀

mirka907
15. mar 2010

Simonka ano tu linku od katoi500 myslim. Na moju malu proste nic neplatilo a po 9tich dnoch som od unavy rezignovala. Ja jej teraz v noci davam len 2krat ale hore sme milionkrat 😠 a meliem z posledneho. Takze tipujem, ze moj boj s malou sa opat raz rychlo skonci.

jankamich
15. mar 2010

Kočky, pridávam sa k vašej téme s osobnými i odbornými skúsenosťami. Nemám prečítané celé fórum, len tak letmo. Prešla som tiež článok na koliska.sk - tam súhlasím s niečim, ale určite nie so všetkým.
Takže - vaše bábätká milujú vás, vašu vôňu, vašu prítomnosť a aj vaše mliečko. Od tohoto sa prirodzene začínajú odpútavať okolo 30 mesiacov. Dovtedy jednoznačná rada - spať spolu s dieťaťom a dať si rozopnutú nočnú košeľu (pokiaľ dojčíte). Vaše spánkové cykly za zladia - t.j. budete mať rovnaké fázy hlbokého a ľahkého spánku. Keď bude bábo potrebovať papať vo fáze ľahšieho cyklu, v prípade dojčenia na to mnohokrát ani neprídete. Nehovorím, že sa nebudete budiť, ale určite sa lepšie vyspíte. Holt matka príroda to má dobre vymyslené.
A cez deň pokiaľ môžte, bábätko noste - do 6tich mesiacov šatka, babyvak potom môžte pridať ergonomický nosič. Verte mi, je lepšie behať so spokojným bábätkom po dome ako sa snažiť zbytočte ho uspať samého v postieľke. V tom nosiči vám pekne zaspinká.
Nedajte sa odradiť radami typu dieťa sa musí učiť samostatnosti - vy sa riaďte v prvom rade potrebami bábätka a vašim inštiktom. Na samostatnosť bude omnoho lepšie pripravené, keď bude mať vo vás citovú oporu a vškôlke si na vás už pomaly ani nespomenie 😉 .

reni25
15. mar 2010

Ahojky, aj ja sa pridavam k vam, aj moj syn uz asi tyzden nespi normalne cez den, a o mi zvykol spat pred obedom este hodinku a poobede dobre tri hodiny a to som ho daval vom na dvor, a teraz ....?vobec nespi, tiez len 3,4krat takych 15, 20 min, a to nespi hlboko len tak si podriemkava, nahodou ak sa mu podari zaspat lepsie, tak zacne plakat zo sna a normalne vzlyka a musim ho zobudit lebo sa bojim ci sa mu nieco nestane...neviem cim to moze byt som z toho troska vystrasena a aj zufala....vecer uz je potom taky unaveny ze nevie zaspat, ani jest nevladze, sice v noci mi spinka pekne iba raz sa budi, napapa sa a spi dalej ...nemate s tym niekto skusenosti...?co mam robit aby mi spinkal aj cez den pekne a co stym placom zo sna??dakujem za rady .... ☹

simonka2701
16. mar 2010

jankamich - napisala si velmi dobre a pravdivo...no mi mame zase klasicku noc za sebou..som si vsimla ze mala tak castejsie sa budi medzi 1-3hodninou v noci..tam nepomoze ju nechat len tak mrncat lebo to prechadza az do takeho revu ze az hyka a to chudatku ja robit nebudem.-.som si povedala, kaslem vsetky experiemnty necham to na matku prirodu ako sa povie, ved ona z toho vyrastie a raz ju to omrzi 😀 nie je to az take hrozne ze by sa to ne dalo vydrzat..co citam su aj deticky zivsie v noci,ktore nespia zopar hodiniek co su hore...este sa v zivote dost naspim 🙂 teda duuuuuuuuuuuufam 😵 ..a pravda je taka, ze vychutnam si materstvo kym este mozem lebo to neskutocne leti zachvilu bude cupitat do skolky..

mirka907
16. mar 2010

Simonka ja som v noci tiez rezignovala. Mala aspon po dlhej dobe nebola hodinu-dve hore. Najedla sa a spala dalej, sice dala buducek o pol 6tej ale to nie je ziadna novinka u nas 😠
Buduci tyzden idem na 3 prikrm, co bude kasa, tak uvidime co bude. Ja ale zacinam mat podozrenie aj na zubky kedze jej uz pod dasnami mierne presvitaju. Doteraz mala dasna naliate a bielu bodku, ale teraz sa pod nimi aj nieco crta.
Reni ja s dennym spankom neporadim , my sme nikdy nejako extra dobre cez den nespali.

simonka2701
16. mar 2010

no nam kase nehrozia uz sme vyskusali X kasi a nic ani za tohopana neotvori pusu..teraz somjej kupila ze ryzovo cokoladova s prichutou pomarancu vies aka superna.mne vonia ako uvareny puding ani za ten svet to nechce..no u nas tiez idu zubky..8nam vyslo pekne ani sme nevedeli a teraz idu stolicky 2nam dolu...

mirka907
16. mar 2010

no moja zatial zje vsetko, kasu som jej uz dala na skusku v polke 6teho mesiaca, efekt nemala ziadny ale hrozne jej chutila a to bola obycajna ryzova. My sme zatial bez zubov, ale vek na nich uz ma, spravanie v noci tiez, tak by mohli vyliezt. Aj ked cez den je uplne v pohode. Tak neviem. Myslis, ze moze byt ze ju trapia len v noci?

simonka2701
16. mar 2010

mirka nemam ten pocit ze by to boli zubky..skor si myslim ze to je zlozvyk neviem moj nazor..niektory mi tvrdia ze to je tym, ze mala spinka so mnou..vies ale lahko sa vravi a tazsie sa kona..kedze ju kojim 10mesiacov a od narodenia je hore kazde 2-3hodinky...to si len cucne a spinka dalej.tak mi bolo lahsie si ju nechat pri sebe..zubky nam isli 2naraz v 4mesiacoch potom 4naraz v 6mesiacoch ,dalsie 2naraz v 8mes. a teraz nam idu 4stolicky..kazde 2mesiace nam idu zubky..ale klop klop mozem povedat z e dobre nam vzdy isli ani nevieme o nich

mirka907
17. mar 2010

Simonka tak dnes sme vstavali len dvakrat a pred chvilkou som jej nasla prerezany zubok. Tak sa idem psychicky pripravit na ten vedla, ktory uz presvita pod dasnom.

laki
17. mar 2010

ahojte, vstúpim vám medzi vašich nespavcov.Moja Kika bude mať v júni 7 rokov, a takto zle v noci spávala až do 4 rokov.Po štvrtom roku konečne začala prespávať noci.Bolo to hrozné obdobie, ja nevyspatá, ona spokojná.Jej spánok nechýbal.

nella6
17. mar 2010

ahojte všetky mamičky, ani neviem ako som sa dostala k tejto téme, ale je mi veľmi blízka... Neviem či teraz niektorú poteším alebo povzbudím, ale ja mam doma trojročné dievčatko, a to ešte od narodenia neprespalo
ani jednu noc celú. Naozaj si nerobím žarty! Som už veľmi unavená, ale stále verím že sa to raz zlepší a ona bude spinkať tak ako iné deti.
Už v pôrodnici nespávala, ked sa iné bábätka napapali, ona bola stále hore a plakala, a ked sme prišli domov, tak to pokračovalo. Spávala mi iba v krátkych intervaloch nejakých 15min., v noci sa budila každú hodinku. A medzitým spinkala iba vtedy, ak som ju hojdala na rukách. U nás nejaké dlhé vychádzky nehrozili, lebo poriadne nespala, a ked bola hore, tak väčšinou plakala. Bolo to veľmi ťažké obdobie. A kojila som ju každú hodinku, ked si teraz na to pomyslím, ani veriť sa mi nechce, že som to zvládla. Aj ma odhovárali aby som jej dala umelú stravu, ale toto som odmietla, ved som mala svojho mlieka až-až...aj to mi pripadá neuveriteľné nakolko som bola na konci so silami. My sme veru bývali v noci hore aj 10-15 krát...uff, Alebo skôr: boli sme hore celé noci a medzitým sme trošku spinkali... 🙂
No a cez den zase na rukách, takže to bol taký kolotoč. A môžete mi veriť, skusila som všetko, no nič nepomohlo. Boli sme aj u rôznych lekárov, no zo zdravot.hladiska bolo všetko v poriadku. Uživali sme aj rôzne čaje na upokojenie, bylinky, homeopatiká, atd., ale žiadne zlepšenie. Aktivít mame tolko, že musí byť unavená, je toho dosť každý den aj pre dospelého človeka. No ona akoby necítila unavu, ráno vstáva svieža, len ja neviem či je ešte noc alebo už biely den. 🙂
Postupne sa to časom ale trošku zlepšovalo, už sa budila len 7 krát, potom menej a menej...a dnes je to už tak, že sme hore, ak je dobrá noc tak 2-3 krát...Ja viem, žiadna sláva, ale pre mna je aj toto malý zázrak. Preto vám rozumiem a viem vás pochopiť, naozaj je najväčším darom, ked sa môžete vyspať a preto každej maminke ktorej dieťatko spí, ticho závidím...a ešte niečo na povzbudenie: som na to uplne sama, náš ocko s výchovou vôbec nepomáha, chodí domov iba spať, pre istotu v obývačke, aby sa vyspal, takže z jeho strany žiadna pomoc. Ale som tu, zdravá a živá a trošku som na seba aj hrdá, ved treba sa aj pochváliť si myslím.
Teší ma aspon to, že maličká je vo vývoji veľmi popredu, ved čo bude robiť ked nespí?...tak sa veľa učí, je vnímavá, citlivá a má v sebe veľa lásky, ktorú vie nádherne prejaviť.
Takže všetkým prajem, aby sa vaše trampoty so spaním rýchlo pominuli a vy ste boli svieže a usmiate maminky...
Lebo spánok organizmu veľmi chýba, to vám môžem potvrdiť...

magdusska
22. mar 2010

ahojte, tak u nas vsetko postarom...jednu noc lepsie a druhu zase vystraja ☹ uz pokukujem po nejakej hracke, ktora hraje melodiu a svieti, hadam ho to udrzi v polohe lezmo a aj zapsinka 😒
po novom mi dokonca prestal jest. Mali sme nastaveny krasne rezim, papal mi vsetko. A posledne dva dni nechce ovocie, zeleninku a ani masko. Je jedno ci kupene alebo mu to pripravim ja. Fakt neviem, co sa deje. Stale sa mojka a ked je na rukach sa na drzi ako kliest.

simonka2701
22. mar 2010

ahoj magdusska no mi sme s tym papanim nejak podobne..nic nechce..polievku ledva 3lyzicky do nej dostanem, jedine co spapaj je nejaky ten milacik,ovocie pomagane,vyzivu a nakoji sa..ale ako stravu normalnu nehrozi.ale nam idu zubky dva stolicky uz tam ma pluzgieriky...a mozem klop klop napisat 3noce spala pekne 2x hore iba...jeej len nech to nezarieknem 🙂

simonka2701
22. mar 2010

Mirka a vam gratulujeme k zubocku..len tak dalej... 😉 😀

dankolucka
22. mar 2010

laki, nella6 ...uf, uf to akoze naozaj 😕 . Ja mam tiez maleho nespavca a akurat som premyslala ake dlhe obdobie moze mama zvladnut bez spanku, resp. s minimalnym spankom....takze vravite niekolko rokov 😕

magdusska
23. mar 2010

simoni, mne odmieta vsetko...zubky mame dva a dalsie este nie su na ceste, teda nezda sa mi. Dnes rano spapal trochu mrkvicky so zemiacikom...to mu vzdy chutilo. ale ta dnesna noc. cely cas bol na mne prisaty. Tvrdym spankom zaspal az nad ranom 😖

simonka2701
23. mar 2010

magudsska,no u nas sa to papanie trosku zlepsilo ale v noci o 00.00 spustila taky rev nohami kopala az,hykala..zuby co ine..nevedela sa najek ukludnit na rukach musela som ju prebrat,lebo plackala zatvorene ocka,musela som jej dat cipok,sirupcek nechcela a ten je slaby..pozreli sme si komediu na HBO v noci dobra bola 😀 🙂 vypitala si jablcko,dzusik,tycinky..a potom zaspala o 2.00.dnes jej ho radsej preventivne vecer dam cipok myslim.tie stolicky sa nejak dlho prerezavaju a idu nam dve

lunnan
30. mar 2010

ahojte, mám veľký problém so spaním mojho 7 mesačného synčeka. Asi si za to možem aj sama, lebo malý sa budí od začiatku sto krát za noc, tak sme nakoniec skončili spolu v posteli a tak som ho kojila vždy, ked zamrnkal. Lenže teraz už plače zakaždým, keď zistí, že nemá prso v ústach, som jeho dudel. Už nevládzem, lebo inak nechce ani zaspať a v noci je to hrozné. Dá sa esšte vôbec dosiahnuť, aby spinkal vo svojej postieľke a nebudil sa každú hodinu a viac na kojenie-cuckanie? Poradte mi, prosím.

horalka86
31. mar 2010

ahojte ženy...neviete mi prosím vás poradiť s mojím problémom?...mám 2 a pol mesačného synčeka a už od narodenia vždy keď zaspí na chrbátiku tak po nejakých 10 minútach sa strhne čiže vyhodí rukami a zrýchlene dýcha a je po spánku...už si s tým neviem dať rady tak ho dávam spávať na bruško...viem,že je to nebezpečné ale inak sa malý nevyspí....poraďte mi prosím....ďakujem