9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

magdusska
31. mar 2010

horalka presne toto robil nas maly...nas maly spava od druheho mesiaca na bruskua a v pohode. Teda mali sme aj monitor dychu, ale chodila som ho aj casto kontrolovat. nam lekarka povedala, ze ho mame davat na brusko, len kontrolovat. nebooooj

lunnan nam sa budi maly tak 10x za noc, a tiez prsko a k nam do postele. Ale skusila som toto, vecer mi pekne zaspal,dala som ho do postielky. Zobudil sa po hodine, tak som k nemu prisla. Zasada nevyberat z postielky. Dala som tu trochu vodicky, pustila medvedika nech mu hra a hladkala som ho. Akonahle sa postavil, dala som ho lahnut. Plakal sice 15 min. ale potom zaspal. PO hodine a pol asi znova. A to uz plakal len 5 min. Sama som bola prekvapena, ze to fungovalo. Skus to...

lunnan
31. mar 2010

dik magdusska, vyskúšam to a dám vedieť, ako to u nás zafungovalo. Tomy je taký prsníkový závisláčik 😀

boise
31. mar 2010

horalka to je normal Morov reflex novorodencov, skus zavinovacku alebo zviazat do deky...to pomohlo vela maminam...

horalka86
4. apr 2010

Ďakujem baby za poradenie

magdusska
6. apr 2010

lunnan, tak ako sa dari? u nas to fungovalo 3 noci a zase mame nespave obdobie ☹ len sa prehadzuje, mrnci...zaspi max. na polhodku a zase 😒

lunnan
6. apr 2010

magduska ahoj, ešte som to neskúšala. Teraz bolo také obdobie rozbehane. No tak to nie je bohviečo, ked to takto dopadlo u teba. No uvidím a dám vedieť 😉

lenka2304
7. apr 2010

Ahojte,
pridávam moju momentálnu skúsenosť s nespaním-pozitívnu./pred týždňom som sa tu bola ukľudniť,že nie somjedniná matka,ktorá odpadáva z únavy pre budenie dieťaťa/.Moja malá začala asipred dvoma týžďnami štrajkovať.Cez deň mi síce prespí max 2 hodiny/spolu/,ale nevadilo mi to lebo v noci spala pomerne fajn-dvakrát smekojili,ale cucla a spala.
No a zrazu zaspala v pohode a potom sa celú noc budila,tak som si ju dávalak sebe do postele no a vždy po 1 v noci spustila neskutočný rev,jak z najhoršieho hororu-a nedala sa ničím upokojiť.To trvalo asi dve hodiny,sem tam somuž aj zapla telku,aby sa upokojila,bola som zúfalá.To sa samozrejme zase úplne rozbesnela a nemohla zaspať.
NO a pred dvoma dňami ako keby uťalo.klop klop klop.zase sa budíme len nakojenie a spí u seba 🙂
Neviem,či to bolo zubami,bo žiadny nevyrašil.V každom prípade ,predtým som bola nešťastná,že by som sa už aj celú noc vyspala a teraz mi prídu tieto dva prestrihy ako neskutočný raj...a už teraz sa bojím ďalšieho nespavého obdobia ☹

magdusska
29. apr 2010

ahojte, tak po dlhsej odluke hlasim, ze u nas nic nove ☹ par noci fajn a potom zase zle. tieto noci si zo mna spravil doslova cumlik a nijako inak sa nevie ukludnit a nie to este spat. vyplakal v nasom pripade tiez nehrozi, lebo po chvilke sa az dusi ako place a aj lekarka povedala, ze to nie je dobre. Tak asi obetujem spanie a budem ho nosit, az kym sa nenauci pekne spinkat 😖 kavicka bude moja najlepsia kamoska 🙄

zabka4
6. máj 2010

Ahojte baby,poradte mi prosim.mam 5 mesacnu dcerku a uz 3.noc sa stale budi.doteraz nam krasne spinkavala a budila sa len raz a to okolo pol 3 az pol 4 rano.vzdy ju kupem o 19:15,nakrmim a do 20.hod dam spinkat. A zacala sa mi budit pred 23.hod (tak som jej skusila dat dnes cajik) potom okolo 2.h to jej dam mliecko-nekojim! A potom sa mi zobudi zas okolo 4:30 tiez som jej dala cajik. Ten caj som jej skusala davat,lebo som si myslela ze je smadna.ale reagovala rovnako ako predosle dve noci.ked som jej ho dala o tej jedenastej dufala som ze to bude o.k.ale neni.kde robim chybu?zubky este neni vidno.poradte mi,som z toho zufala.predvcerom ju ockovali ale budit sa zacala este noc predtym.to ockovanie zvladla dobre,az na male zvysenie teploty,vecer teplotu nemala,a cez den ked sa jej zvysila bola aj tak vysmiata,takze ockovanim to nebude.pomoc prosim

datkova
6. máj 2010

zabka, myslím si, že sa pravdepodobne jedná o rastový špurt, čiže tvoja dcerka je hladna... daj jej miečko, kolko si pýta.. trvá to len chvilu, neboj, zasa bude všetko ako predtým... teda, ešte lepšie.. za chviločku prespí celu noc 🙂)) u nás presne toto isté pred dvomi týždnami 🙂))

zabka4
6. máj 2010

Ani jedna s tym nemate skusenosti?

datkova
6. máj 2010

a čajík u nás nepomáha, len tak na 5 minut, potom sa už znova ohlasuje bruško 🙂 nejaký týžden, max 2 to trvalo... predtým si to možno nepostrehla, lebo dcerka bola menšia a zrejme ti prišlo normalne, že sa v noci budí častejšie...

datkova
6. máj 2010

zabka, tak sme sa nejako obišli 🙂

datkova
6. máj 2010

a ešte k tým zubkom... nevadí, že ich neni vidno, Saša ma zuby od 4.mesiaca a mesiac predtým hu ominali... dlho ich neni vidno, a zrazu bum.. zuby 🙂 ale podla mna to bude ten špurt...

zabka4
6. máj 2010

Co je spurt?a praveze ona sa mi casto nebudila uz take 3 mesiace sa budila raz za noc okolo 3.potom spala az do rana

datkova
6. máj 2010

no rastový špurt je určité obdobie, v ktorom dieta rastie rýchlejšie ako inokedy (téma je aj tu na MK) a vtedy potrebuje prirodzene aj viac papat. viac.menej to postretne každé bábätko.

datkova
6. máj 2010

a objavuje sa do roka zhruba každe 3 mesiace

zabka4
6. máj 2010

aha tak to som nevedela...no ona teraz papa nutrilon alergy care a dnes ideme na gastro ci uz bude moct papat normalne mliecko..a chcem sa jej spytat ci by uz mohla papat na vecer aj kasicky. a ak by papala tak mohlo by to trochu pomoct pri to m budeni?

sandy80
6. máj 2010

Ahojte, môj malý bude mať 11 mesiacov, a s tým nočným spaním je to z mesiaca na mesiac horšie a horšie. Ako malý mi skoro prespal noc, keď sa zobudil, najedol sa a hneď spinkal - ukladala som ho do ôsmej a ráno do ôsmej spal.
No posledné dva mesiace je to horor. Či zaspí o 22.00 alebo o 19.00 je jedno, o piatej, max. šiestej je hore, popritom sa zobudí niekedy aj 3-4 krát, postaví sa v postieľke, dám mu čajík, cumeľ a keď máme šťastie, spí ďalej, keď nie, tak ide k nám, niekedy plače, posedí sa alebo sa dokonca postaví aj v našej posteli. Nemyslím si že to je od zúbkov, máme ich 6, nevidím ďalšie. A to vstávanie o piatej mi tiež dáva zabrať. Hladný nie je, keď ho ponúknem, vypije minimum (nekojím). Neviem čím to môže byť a dokedy to bude trvať. Mojej švagrinej spí malá od siedmej do deviatej ráno, niekedy sa nezobudí ani raz, predstavte si. Ale veď každé dieťa je iné, dúfajme že sa to časom upraví.

lenusiknr
6. máj 2010

ahojte nevyspate maminky... pridavam sa aj ja...
moj jakubko mi donedavano v pohode prespal skoro celu noc, vlastne ako 2 mesacny ju prespal len s jednym papanim a teraz v 4 mesiacoch je to hroza.. zaspava vacsinou okolo 20... mame dni ked zaspava sam{spava s nami v posteli} ale niekedy ho musim ponosit aby zaspal...
pred dvoma tyzdnami sa mi zacal budit skoro kazde dve hodiny... niekedy sa zobudi s placom aj po hodine a pol... to ho musim vziat na seba a par minut popestovat a hned spi... ulozim ho naspet a spi dalsiu hodku... papat mu davam kazde tri hodinu, lenze medzi tymito tromi hodinami sa mi zobudi prinajmensom raz, dva krat... ked ho vezme muz popestovat tak reve ako tur... ale cez den nanom neplace... uz fakt neviem co mam robit a ako ho odnaucit sa ukludnit namne... nechcem mu davat na kazde prebudenie prsnik, bojim sa ze ho od toho neodnaucim ale fakt neviem co je horsie... ci caste kojenie alebo nosenie...
a aby som nezabudla on sa pri zaspavani vzdy dost mrvi, puci... musim ho drzat.. on nam spava na bociku... a este k tomu ma na krciku seboroicku dermatitidu podla dok. ale podla mna to ma atopicky a to ho velmi svrbi, takze sa aj v spanku skriabe.... fakt neviem ci je to tym alebo niecim inym ale ja zacinam byt zufala... a hlavne velmi velmi unavena... ☹

datkova
6. máj 2010

lenusik, myslím, že takému malemu bábenku ešte možeš ponuknut pri každom prebudení prsník... jednoducho potrebuje svoju mamičku, skor by som to zatrhla s tým nosením... on chce teba(rozumej prsník), ale ked u ten nemá k dispozícii, uskromní sa aj s náručou 😀 😀 ešte je malinký na to, aby si ho musela odnaučat ukludnovat sa na tebe... jednou z funkcií dojčenie je aj uspávanie, tak prečo to nevyužit... nevšímaj si mudre knižky, ktore tvrdia, že polročne dieta musí prespat celu noc, sustred sa len na potreby svojho bábätka, ktore ma len teba.... pekné spinkanie želám 😀

datkova
6. máj 2010

zabka, u nás kašičky nesplnaju funkciu zasýtenia na noc... ale skus, možno u vás to bude iné...

luzzie
1. jún 2010

Cauky.....ladam niečo o spanku babatka.....spime presne tak ako si to ty opisovala. Iba ma zaujimalo, ako sa ti podarilo prestať kojiť a či už spinkáte lepšie....teda čítala som príspevky z januára....ale cele sa mi to nexe čítať. Som už zúfala, malá tak spí od kedy sa narodila.....kým sa nevrtela bolo to ok, ale teraz už druhý krat spadla z postele... 😒
dik za odpoved
pa Sasha

lanugo
2. jún 2010

ahoj kočky, moj malý je naozajtný živel. V 3 mesiacom som padala do kolien, tak som ho "naučila spinkať " podľa Ferbera. Neskutočné...2 noci a dieťa mi spalo 10 hodín v kuse. Bol to pre nás zázrak. Takto to šlo 3 mesiace. Potom sa to zhoršilo a neustále sa budil so strašidelným plačom, prevaloval sa, nevedel zaspať...hroza. Zúbky vyšli,čakala som kľud...nebol. Tak som vypozorovala čo tomu mojmu anjelikovi chýba. Teraz ho beriem k sebe do postele, hneď ako mi naznačí, že nechce byť sám a skončilo trápenie. Uvediem príklad. Keď je upršaný deň, tak spinkáme doma v postely....ľahneme si spolu ,chvílku sa prevaluje a potom v našej postely sladko zaspinká a spí 2 hodiny v kuse. Večer si s ním ľahnem do postele a keď vidím, že zaspáva, tak ho položím do jeho postielky,dám pusinku, prikryjem a spinká. Keď začne plakať,viem, že nechce zaspať sám, tak ho vyberem, ľahneme si spať do "velkej" postele, prikryjeme sa,on sa náaadherne prituli a po 5 minutách spí. Dám ho do postielky a má spokojné zaspávanie aj spokojnú noc. Všimla som si, že keď nezaspí večer kľudne, tak aj cez noc je nervózny. Keď sa v noci zobudí a plačká, tak ho vezmem k sebe, znova sa prnádherne pritúli a spinkáme spokojne. Ono detičky nás predsa tak strašne milujú, tak im dovolme sa nás dotýkali a cítili sa v bezpečí. Sme predsa ich maminky!!!

miskag125
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lunnan
3. jún 2010

podobne je to u nás, len stým, že malý od takej jedenástej je už u nás v posteli. To by mi nevadilo, ale bohužiaľ stále pýta cuckať a to je desatkrát za noc, aj viac, dosť únavné. Kočky, ako ste dokázali prestať v noci dojčiť. Od hladu do nie je, je to vyslovene cumlanie. Diky 😉

miskag125
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
korkusa
11. jún 2010

Ahoj .mam pomaly 10 mesacneho syna ktory sa niekolkokrat budi cez noc.Este ani jednu noc neprespal celu.Viete mi niekto poradit .Ja mu dam hned cicik do ust a zaspi lenze niekedy sa stane ze ani to nepomoze tak si sadne a blaboce si.Aj tuto noc bol hore asi od 4 hod a minimalne7 krat hore.

gabulik007
19. jún 2010

@kloranebb Tiez som pocula o tych odriekavaniach pri vyrobe homeopatik... Vraj sice odstrania problem, na ktory su urcene, ale odrazi sa to niekde inde na zdravi. Ja drobcovi v zivote nedam ziadne homeopatika aj ked mi ich odporuca kazdy okolo...

lunnan
22. jún 2010

Gabulik007- aké homeopatiká, na čo sú určené a aké majú negatívne reakcie?