9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

marosko08
18. aug 2009

lulla ahoj.ako citam,tak to nemas veru ziadnu srandu.my to doma chvala bohu nemame,klop,klop...napadlo ma,ci nieje len smedna,skus jej dat cajik.v lete aj kojace deti maju pit cajik.detom sa sniva povacsine to,co zaziju cez den,alebo s maminou....ale nemusi to byt vzdy.mozno chce byt po polnoci pri Tebe.aj nas maly si zvykol po neakej 03.hod.plakat potedy,kym som ho nezobrala k sebe.viem,nieje to dobre,ale ved ho to raz odnaucime a nie sme prvi,ani posledni,co si beru dieta k sebe.dr.mi povedala,ze to su tie kojene deti,chcu maminu...ak sa Ti to takto opakuje,skus sa poradit s dr.neviem Ti poradit inak.drzim palce.kata.papa

jananinka
18. aug 2009

lulla, mne sa mala takto budi, ked jej je teplo. pises, ze teplo jej asi nie je, tak neviem. mozno chce ist ozaj len k tebe. vyskusaj 🙂

oliverkaa
18. aug 2009

ahoj lulla
my mame ten isty problem,ale u nas to uz trva mesiac,tiez som vsetko mozne skusala ale stale to je rovnake..... ☹ aj u doktorky som s nim bola a nic....ja som to pripisovala lisaju co mal pod bradkou od slin,ale uz ho nema a stale sa takto budi....sa mi budi s placom,resp.je v polospanku a place,tak ho utisim,niekedy ponuknem prsnik ale o hod je to naspat...cez den je to velmi zive a usmievave dieta

megi93
18. aug 2009

Ahoj lulla, ako keby som čítala o našej malej. Ale my to máme opačne, naša sa budieva často do polnoci a potom spí a zase nad ránom buntoší. Ja jej nedávam mlieko (nekojím) ale dám jej vodičku. Napije sa a spí a o pol hodku alebo aj skôr sa zobudí znova. Niekedy sa zobudí so strašným krikom a plače a niekedy len mrnká ale vždy ako keby spala. Ja som sa na to pýtala kamošky, tá mala podobný problém so synom a povedali jej, že sú to nespracované zážitky z celého dňa. To dieťa ich v spánku ešte spracováva a preto sa ako keby budí s plačom, mrnkaním alebo krikom. Vraj to treba len pretrpieť. Nemalo by sa vtedy bábo budiť, ale mala by si si ju vziať k sebe a potichu kludným hlasom ju utišovať, aby sa upokojila a uvedomila si, že si pri nej. A prípadne ju chvílku drž za ručičku, aby zaspala hlbšie. U nás pomáha tá voda a plyšový medvedík. A vždy okolo 23 alebo polnoci jej dám vypiť v spánku mlieko a potom je už dobre.
Viem, že som ťa asi nepotešila, s tým vydržaním, ale nie je to vraj dobré utlmovať nejakými liekmi alebo homeopatikami, lebo sa to len oddaluje. A ešte pozitívum, vraj týmto trpia len veľmi vnímavé a inteligentné deti 🙂

cestovatelkaandrea
19. aug 2009

aj nas maly to robi posledny mesiac. tiez nam pomaha cajik a tak zaspi na pol hodinu alebo az dve hodinky. no a potom sa to opakuje. vsimla som si, ze to robi viac ked je mu teplo, vtedy sa aj zobudi uplne a potom buntosi takmer hodinu.
no a niekedy to robi zo sna ako keby sa mu snivalo a on z toho krici, stona alebo sa smeje. takze to moze byt nieco ako pise megi. Moj postreh je taky, ze to robi odvtedy ako sa vie postavit.

megi to myslis vazne? vnimave a inteligentne deti? mne uz pred porodom ked som maleho prenasala 11 dni vsetci vraveli ze asi porodim proroka 😀 😀 😀

roka96
19. aug 2009

megi93 nám to tiež povedali, že takéto deti sú v živote inteligentné! Ja som sa tiež na to pýtala psychol. a ona hovorila, že to mávajú živé neposedné deti, ktoré majú strašne veľa zážitkov a málo spinkajú cez deň. Vraj pomáha trošku ich tlmit dávat im menej vnemov cez deň no ale to sa nedá..
tak ako píše megi v noci sa ukladá, to čo zažili cez deň.. no a moj je už večer taký unavený, a ked sa zobudí je nervózny, že nemože spinkať.. ale nepomáhajú nám na to žiadne sirupy ani nič podobné.. len čakať!

murinka
19. aug 2009

ahojte ženy.takýto istučky problem mame aj my 😒 mala mi spinka v noci minimalne-ulozim ju a tolko co zdriemnem uz place.vezmem ju na ruky,utisi sa,polozim ju naspat a opakuje sa to ☹ som z toho na nervy ☹ ani cez den velmi nespinka...a mrnci mi za chrbtom hned ako sa otocim 😖 ani na rukach ju cez den nedokazem upokojit 😖 niekedy sa mi vo vajicku sama v izbe hrala aj tristvrte hodiny a teraz ani minutku 😖 aspon nie som sama,kto ma takyto problem 😅

cestovatelkaandrea
19. aug 2009

roka to by aj mna zaujimalo ako im davat menej vnemov. lebo on si vsetko nove objavuje sam 😀 vsak hadam nam to tie nase deti potom nejako odplatia, tie neprespate noci 🙂

nikollette
19. aug 2009

Náš tiež občas zvykne, ako keby plačkať zo sna, mrnkať si...
ale nie nahals, ani sa nato nezobudí,kým ho nezobudím ja...
🙂

ingulka
19. aug 2009

aj nasa mala posledne noci akosi poplakava a budi sa skoro kazde 2hod 😢 doteraz to tak nebolo, uz sa budila len raz v noci na papkanie (kojenie) - cca. okolo 2-3hod rano a potom sa zobudila az okolo 4-5 hod ale to uz nebola hladna, len chcela ist ku mne do postele 😉 a tam sme driemkali az do tej 6-7hod.
Ale teraz uz druhu noc sa budila, neviem co jej bolo, aj som jej teplotku merala - nic, aj som ju 2xkrat kojila a nic. Vecer je uz taka unavena, ze nevladze ani kasu vypit 😢 a samozrejme je potom o 2hod hore, lebo je hladna - vtedy v polospanku vypije tu kasu 😉
asi to fakt treba len pretrpiet a vyckat az to samo prejde...

aspon ze mame tuto stranku, kde sa mozme vyzalovat jedna druhej 🙂

roka96
19. aug 2009

Andrea ved ja sa tiež smejem,...vraj sa má dat dietatu jedna hračka a byt napr. v jednej miestnosti ale dala by som mojho syna niekomu kto tak radí a uvidelo by sa!!! ale može to tak byt akurat moj by plakal, keby má len jednu hračku, že sa nudí!!!
a vraj by sa ani sladké veci nemali papat a tak a tak... no ved raz začnú spinkávat!
moj v noci nespi vačšinou ani hodinu v kuse... je to na plač ale človek si zvykne a ked sa nad tým nezamyšla, je to ok!!!

ivana82
19. aug 2009

Ahojte, nas maly sa takto budi odkedy boli cez den, ale aj v noci horucavy... Nevedeli sme presne z coho to bolo - zubok, horuco, cestovanie po postielke a potom sa zasprcol v nozkach a nevedel sa odtial dostat...Vacsinou pomohlo, ked sme ho vzali k sebe, skusali sme aj cajik, no extra uspech sme s tym nemali. Este buduci tyzden ideme na poradnu, tak sa na to spytam. Ale mame aj lepsie noci, ked sa zobudi len na papanie okolo 3 rano a potom spinka este do tej pol siestej - siestej 🙂 Prajem vam vela sil a trpezlivosti 🙂

marosko08
19. aug 2009

ivka82 skus si zadovazit okolo postielky molitan obaleny textilom.my to mame a nas maly sa hlavickou popiera o to.neviem si predstavit,keby to tam nieje,ako by sa obuchal o postielku.papa

lulla
autor
20. aug 2009

ahojte maminy,
vsetkym velmi pekne dakujem za povzbudenie a vase skusenosti 🙂 .... zda sa ze potrebne je naozaj len vydrzat.... tato noc bola extrem, lebo Natalka sa zobudila uz o 22,00hod a vobec nevedela zaspat ani po nakojeni.. ani pri noseni,.. tak som si nakoniec isla lahnut aj ja okolo 23,30 hod a zobrala si ju k sebe do poslete a predstavte si ... veru ze sa tak nebudila .. vlastne si to ano velmi nepamatam ,ale tusim bola hore len 2 x .. no to by som neverila - ved lezi meter odo mna v postielke a vie ze sme pri nej,. ale je to predsa rozdiel ked je priamo pri mne.
Nie som odporca toho, aby dieta bolo v posteli, len sa bojim, ze ju nejak pritlacim,, tekze ja spim tak na pol oka, ale stale je to lepsie ako byt celu noc hore 😀 Tak mozno skuse aj by , ak to pomoze budem rada.

Megi93 to si ma potesila s tou inteligenciou 🙂 ale fakt je pravda , ze Naty je extremne vnimava, vsimne si vsetko, aj to co by nemusela 🙂. Je velmi pohybovo zdatna - sama sedela v 6 mes a od 8 mesiaca chodi... od sedacky sa prechyti ak uz je pri konferencnom stoliku a za ruky prepochoduje cez cely byt. Tak tych podnetov ma veru dost, ale ako pise roka96, neviem ako jej dat menej vnemov, snazim sa aby sa vedela zahrat aj sama a mala svoju chvilku ticha pri hre, aj ked len na 15 -20 min. potom pride a uz sa drzi mojej sukne a velmi sa zaujima o to co robim v kochyni 🙂

Vsetkym maminkam prajeme, aby nocne budenie cim skor prestalo, ale najma aby boli vase deticky zdrave 🙂

mataaaaa
21. aug 2009

mi mame tiez taky problemik, mala doteraz spinkala v pohodke. ale uz asi tyzden co nevie poriadne spinkat. dokonca v noci odmieta aj mliecko. ale akonahle si ju dam vedla seba .. tak spinka kludnejsie.. ale zas nas tatinko sa boji spinkat s malou lebo aby ju nepripucil :D takze sa stahujeme vzdy do obyvacky :D

kloranebb
22. aug 2009

Lulla, taky problem ako si mala ty mala aj moja svokra s mojim manzelom ked bol maly. Nocne budenie, akoby zle sny, plac... Vies co bolo na pricine v jej pripade? Davala malemu homeopatika. Ako s tym prestala, prestali aj problemy. Nuz, stoji to za zamyslenie, aj ked tvoj pripad to asi nebol. Ked sa vyrabaju homeopatika, vraj sa pri premiesavani roztoku a ucinnej latky do toho dostavaju nejake sily... asi to nebudu "dobre sily"... a tie vlastne "liecia" (ucinnej latky je tam asi 0,001%). Hmm...

ivettfff
22. aug 2009

Ahojte, aj mi bojujeme s týmto problémom. Zo začiatku malá spávala a budila sa okolo 2.00 a potom okolo 4.00 hod. a v jeden mesiac sa to prelomilo. Ako bolo písané, po dvanástej hod. sa budí skoro každú hodinku, niekedy bolo aj pol hodinku(ale to som už ráno padala z nôh). Cez noc vypije veľké množstvo čajíka, skúšala som aj vodičku, aj tak sa budila. Ale je pravda, že keď si ju dám k sebe do postele vydrží spinkať 2 hod. Aj mi máme problém s cestovaním a uviaznutím väčšinou nožičiek... Nikol je veľmi vnímavé dieťa, a o hyperaktivite ani nehovorím .. a od kedy vie liezť zdoláva prekážky o sto duší a chodítko má ofuky!!!! Vnemov má okolo seba príliš moc, pretože sa ju snažíme unaviť, aby večer nemala problém aspoň zaspať. Hladná byť nemôže (aj keď v noci nekojím, ale pred spaním dostala cca 200 ml kašičky alebo sunarček)a smädná vôbec nie! Skúsila som aj homeopatiká, ale na toto nezaberajú. Takže sa priklaňam k Vášmu názoru týchto detí, že to môže byť pravda.

lulla
autor
22. aug 2009

ahojte,
u nas to zacalo tiez ked sa Natalka naucila lozit. Ale beriem si ju teraz po polnoci s sebe a zda sa ze je to lepsie. Ak ked sa castejsie budi cca kazde 2 hod. aspon hned zaspi a nevstava 20 x po sebe.

Kloranebb suhlaism s tebou - ja tiez vobec homeopatika neuznavam... pocala som od viacerych ze im to sice najprv pomohlo, ale potom sa to este viac zhorsilo....

ivetfff pises, ze Nikolku sa snazis unavit cez den, moze aj to byt niekedy na skodu, citala som , ze ked ma dieta prilis vela podnetov tak sa to moze prejavit : podrazdenost, nesustredenost, unava, nepokoj, nespavost. No zda sa mi, ze ked na Natalka prilis vela aktivit cez den, ma vacsi problem so spankom... no ale kazde dieta je ine..

Aspon ze ked si dame deticky k sebe, to pomoze. Ja som si na to musela tiez zvyknut, nevedela som spat, ked som ju mala pri sebe, ale uz to nastastie problem nie je..... manzel si na to tak trosku zvykol tiez, i ked sa este stale trosku boji, aby ju neprilahol.

jankapiknova
23. aug 2009

ahojte
s tam ze ked sa dieta moc unavi cez den ma horsi spanok je pravda, teda aspon nam sa to osvedcilo.
ked spi dobre cez den spi aj v noci dobre a ked cez den nam to niejak so spankom dobre nesadne a ide
unaveny na max. spat tak sa viac mrvi a horsie spi.
ja ho tiez pred nocnym spankom nechavam viac unavit ale neprehanam to,lebo sa mi to nevyplatilo 😉

marosko08
23. aug 2009

lulla ahoj.ja som Ti hned prva pisala,ze babo chce maminu.ja mam v detskej postel a maleho beriem k sebe.nad ranom za nami dojde ocino a maleho prenesieme do spalne a este spolu pospime.ved ked on sam vecer spinka v postielke,tak si myslim,zaroven dufam,ze ked bude vacsi,da si vysvetlit,ze moze spinkat do rana sam.ale stava sa,ze aj sam spi az do rana,len ho kojim,ked sa vzbudi.dobre mi doktorka povedala,ze kojene deti su uz take,chcu byt pri mame.som rada,ze to uz mas lepsie.preto ho beriem k sebe,lebo by som ho musela dlho hontrtat na rukach,kym by zase zaspal a ja by som sa uz potom uplne prebrala.

nikollette
1. okt 2009

Náš začal mať nejaký nekludný spánok...

Akože prespí celú noc, ale strašne sa zvykne mrviť, vystrkuje riťku do vzduchu, ťahá k sebe vankúš, aj otvorí očká, prevalí sa na jeden bok, potom na druhý, potom na bruško...
Tak sa budím aj ja na to.. keby že ho rýchlo nepritulím alebo neotočím na bok, nedám mu dudlík do úst a mal by otvorené očká dlhšie tak by sa mu už ťažko zaspávalo.. preto ked už počujuem a cítim že sa mrví a prehadzuje, rýchlo sa zobudím ,otočím ho na druhý bok, dám dudel do úst, ako ho má náhodou vypadnutý, a už spinká dalej..
stáva sa to tak 4-5x za noc...

Doteraz spával pekne, bez mrvenia, bez budenia, bez toho "nekludného spánku" 😒
Zúbky nám teraz nejdú, tak to nebude asi tým...
Myslíte že je to dočasné?

zuza.m
1. okt 2009

u nas je takato noc asi od zubkov ,tak tiež mu nejde momentalne nič ale noci sa vobec nezmenili.maly len tak zo spanku zreve ak sa mu neohlasim ččččččččččč a nedam dudlik ,spusi plač.ak snim robim viac ako treba reve tak isto ,teplo mu nieje a zima asi tiež nie.ale všimla som si že tiež je to po pol noci okolo jednej až do tretej je to take kriticke a dost často sa tak budi.trva to asi dve hodinky potom ked zaspinka už je to zase lepšie.tiež neviem prečo to tak je ked mu nejde žiadny zub,ja len dufam že sa to zmeni.

hajda22
8. okt 2009

ahojte nevyspate mamicky...my podobne fungujeme uz 5 mesiacov...do 5 mesiacov sa maly budil 2x v noci na kojenie a odvtedy je to katastrofa place kazdu hodinu...v polroku som ho prestala v noci kojit, vydrzal o cajiku alebo vode, malo pribral tak som sa vratila k nocnemu kojeniu, ale budil sa rovnako kazdu hodinu...dobre brala som to ze zuby, leto, horucavy atd...len uz to trva dlho a kazda noc je horsia...tiez sa uplne nezobudi, len place neskutocne nahlas...nekojila som ho za kazdym asi tak 3x v noci... skusila som ho dat k sebe spat tak to bolo iba o kojeni...dnesna noc 10x a popritom aj tak neklud...cez den toho tiez vela nepospi niekedy dokopy 1,5 hod...pripadam si ako neschopna matka...uz som sa zmierila s tym ze sa nevyspim, ale mi je maleho luto, ved za 5 mesiacov nespal v kuse dlhsie ako 2 hod...starsieho som nekojila a toto mi pride prave ako zavislost...aj cez den keby som dovolila tak saje aj kazdu hodku...kazu mi odstavit, len mi je to strasne luto, ze to bude take drasticke...koli starsiemu mam vycitky ze som nekojila a teraz budem mat, ze musim drasticky odstavit...mam asi 3 zname, ktore fakt pri takych problemoch odstavili, plakali asi 2 - 3 noci vkuse a odvtedy spia celu noc...drzte sa

dada78
8. okt 2009

ahojte maminky,u nás sa tiež zmenil spánkový režim pred 2 týždňami, niektoré deti čím sú staršie, tak prespia aj celú noc a u nás opak, budí sa častejšie. Neviem,či preto že je ozaj hladný, lebo koľkokrát si iba cucne párkrát a znovu spí. Teraz má 4mes a týždeň a už váži 7140g, čo mesiac to kg. Doktor nám na poradni povedal,že mu mám už začať dávať aj šťavičky, ostala som prekvapená,keď je plne dojčený sa hovorí,že do polroka nemusí nič iné, ale asi to bude kôli tým kg, veď už má ako polročný. 😅 Určite k tomu prispieva aj to nočné papanie. Zvykne sa okúpať okolo 19:00, potom sa zobudí na papanie o 23:00,2:00,4:00 a 6:00. Ako novorodenec sa budil po kúpkaní až okolo polnoci a potom až o 4:00.
Páčila sa mi poznámka, že sú to väčšinou vnímavé a inteligentné deti, čo asi bude pravda, náš herec 🙂 rád všetko pozoruje, má rád keď mu rozprávam všetko možné a začína sa jedovať, keď má ležať na chrbte, najradšej by sedel ... hold musí si ešte počkať. Možno ozaj keď to spracuvávajú v hlavičke je toho veľa a preto sa budia častejšie. Na nespanie som si už zvykla a čo by mama pre bobáčika neurobila 🙂

petra1985
8. okt 2009

nasa mala sa tiez dost casto budi zase ☹ boli casy ked sa budila raz a teraz to je aj 4 krat za noc.. ale idu jej zubky tak vraj preto.. inak je celkom spokojna takze som rada, ze sa to prejavuje zatial iba tym castym budenim

janulik1906
17. dec 2009

ahojte mamičky...my mame rovnaký problém...ja som uz úplne unavená....moj malý má 16 mesiacov, je stále kojený a v noci sa dokáže zobudiť aj každých 5 min...niekedy po častom budení ho dam spať ku mne,no ale ani to veľmi nepomáha...začne sa prehadzovať zo strany na stranu,potom sa postaví a pochoduje po izbe aj dve-tri hodinky....ja už neviem čo mam robiť...doteraz sa nám to stávalo sem-tam ,no v poslednom čase je to na pravidelnom poriadku...

simonka2701
17. dec 2009

ahojte...mi mame ten isty problem..mala ma 7 mesiacov a zacalo to asi od 4mesiaca...najprv som davala za vinu zubom..ale kedze nam vysli tie ktore sa predierali tak uz neviem z coho by to mohlo byt...isli nam 4 naraz ale uz mame 6 vonku...a zatial je pokoj...tak isto vecer ju okupeme,chvilocku sa pohrame natiahneme ako tak cas aby nesla skoro hajat lebo mi zacne skor nocna 😵 nakojim ju v posteli zahaja bez problemov a do polnoci je hore kazdu hodinku a po polnoci kazde dve..potom som si myslela ze je hladna..ale ona stale prsnik len dudluje, nechce dudlik od narodenia napinalo ju tak somjej ho ani davat nedavala, a ona sa s nim len hrala dala do pusy a vytiahla a dokolecka dokola...skusili sme davat kase cez den spapala jedno balenie a viac to nechce...umele mliecko ani pocut...nic take ako je uvarena zeleninka so zemiacikmi..ale dnes sme mali karfiolovu polievku a pekne papala...nechce mi ani ovocne cajiky len ten mix fenikel, aniz,kamilky....myslim si ze hladna nebude..lebo by tahala v noci ona len proste dudluje..skusam jej dat dudlik nechce, flasku s cajikom nechce...tak uz fakt neviem kde je problem..hovorim si lenjedno casom to prejde..lebo aj do 4 mesiacov sme ju asi uspavali na rukach a naucila sa sama pekne zaspavat na posteli ..takze si myslim ze hadam ju raz aj toto prejde ale kedy tak to neviem..ak matenejaku radu..sup sem s nou budem veeeeeeeeelmi rada

lenka1smejka
17. dec 2009

Moja mala ma zajtra 8,5mesiaca a asi od minuleho tyzdna sa nam to zacalo.Asi od 23tretej je aj 30x za noc hore kazdych 15minut zacne mraucat,neplace staci ju prehodit na bok a je klud.Do toho moj manzel zacne chrapat a v inej izbe spat nemoze lebo mame 1-izbovy bat-takze hroza!!! Ale ja verim,ze to raz prejde a ked budu mat deti 3roky abude nam takyto problem hovorit tak sa budeme smiat a SPOMINAT AKO SME TO PREZIVALI,STACI VYDRZAT AZ KYM NESKOLABUJEME 🙂

dadusa26
6. jan 2010

ahojte...my sa tiez trapime...maly ma 8 mes a doteraz zaspaval okolo 8.30 ...no posledne dni ho horkotazko uspim o 11 hodine...a cez den dost place chce byt stale na rukach a v noci sa mrvi..da sa na styri, sice spi, ale zo spanku place...citim sa hodne unavena a aj som casto nervozna...ale neviem ako mu dat menej vnemov...maly kuka kuka na vsetko...akoby sledoval tenis...je strasne neposedny a zvedavy...citam,ze vam sa dari ukladat deti uz okolo 7.30...joj to ked sa nam podari budem very happy...ale neviem ako na to...aj som odhodlana nechat ho revat no ked ho pocujem,ze sa az zadusa placom nikdy nevydrzim...a aj mi je luto susedov v panelaku...preto hned skacem a vlastne spim len akoze 🙄

evikg__2
7. jan 2010

dadusa26- ja mam zhruba rovnako staru dcerku a s tym nocnym spanim je tiez problem. Rozoberalo sa to tu na viacerych diskusiach, jednoducho v tomto veku to ma takto vacsina babatiek. Dovody su separacna uzkost a pripadne rast zubkov. ☹ Neporadim ti nic ine, ako vydrzat ☹ i ked ja som posledne 3 dni skusala malej davat pit bylinkovy cajik na kludne sny a zda sa mi, ze je to o kusok lepsie i ked sa budi dost casto. Inak ani ti neviem povedat, kolko krat sa v noci zobudi, lebo uz som ako namesacna. Zaplace, zamrnci, vstanem. Ked to nepomoze, tak idem zohriat cajik, dam jej vypit. Ked to nepomoze, tak idem zohriat mliecko. Ked ani to nepomoze, tak ju dam k sebe do postele.... A takto dookola. Uz sa mi jednotlive noci zlievaju.... Len podla toho, ako sa citim rano, tak zhruba viem ako spala. ☹ Ale v tomto veku je to normalne a este nejaku dobu to takto bude fungovat.