9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

slavicita
27. jún 2010

Ahojte, viete mi poradiť ako malého odnaučiť od cumlíka?? Možno je to skoro ale začíname mať problémy s denným ale aj s nočným spánkom...zaspáva jedine s cumlíkom..v podstate som rada, že si necumle palce ale problém nastane, keď mu ten cumlík v spánku vypadne. Cez deň mi to až tak nevadí, ( aj keď tie 10 minútové spánky nie sú žiadna výhra ). Po vypadnutí sa potom preberie a má problémy zaspať...v noci je to horšie ( teda pre mňa 😅 ) zaspí s cumlíkom, po čase mu vypadne a začne plakať, tak musím vstať a podať mu ho..niekedy niekoľkokrát za noc...
Viete mi aj poradiť koľko by malo spať cez deň 4 a pol mesačné dieťa...mala by som mu už zaviesť nejaký ten spánkový rytmus alebo ho mám dávať spať tak ako sa mu chce??? niekedy mám totiž pocit, že cez deň spí dosť a tým pádom má v noci taký plytký spánok...problém je možno aj v tom, že papá o piatej a potom ho o ôsmej kúpem a znova papá..medzi týmito jedeniami sa ho snažím držať bez spánku ale nie vždy sa mi to darí..vždy medzi šiestou a siedmou mi zadrieme aspoň na 15 minút ...keď ho nasilu držím pri bdení, tak je veľmi mrzutý a zlý..viete mi niektorá poradiť???

januarova
28. jún 2010

slavicita, este je malinky 🙂 ma na take veci pravo. dietatu sa v prvom roku meni rezim stale. to co fungovalo napr. mesiac, tak zajtra uz nemusi. nemozes mat maleho s postielkou pri sebe pri posteli a v noci sa len naciahnes a nemusis vstavat? mne mala v jeho veku spavala este 3x denne, doobeda, poobede a navecer. podvecerny spanok si sama zrusila v siedmom mesiaci. davaj ho spat ako chce on, bude spokojny on a tym padom aj ty, lebo nebude mrzuty. dieta jeho veku je po 3 hodinach bdenia uz unavene a malo by si pospat.

zzz77
28. jún 2010

slavicita ahoj, aj my sme boli tak isto s tym dudlom, ale odnaucit ho neslo. Nemala som nervy ho nechat plakat aby sa unavil a zaspal bez neho. Ale vravia, ze sa to da za 3 dni zvladnut, ovsem, kto na to ma 😠 . Mojho to casom preslo a uz mu nevadi, ze mu vypadne z ust. A to ze ho nenechas spat je chyba. Ak dieta dobre spi cez den tak dobre spi aj v noci, ale pozor cez den by nemal spat dlhsie ako 2,5 hodiny na jeden spanok.(dakde som citla) Dalsia vec nenechaj ho bdeleho dlhsie ako 3 hodiny. Nevadi ak len na 15 nim. zaspi pred kupkom, alebo ho skus kupat skor. JA mojho drobca davam spat po 2 az 3 hodinach od predosleho prebudenia a tak v pohode zaspi sam v postielke, nie je dobre to tahat dlhsie, lebo potom sa uz od unavy nevie upokojit a zaspat. Ale ako pise Januarova rezim sa stale meni.

Skus sa mrknut na stranku http://dojcenie.wordpress.com/ a tam chod na :zivot s babatkom, je to tam pekne rozpisane ake problemy su so spankom a hlavne dobre rady.
Vela stastia

slavicita
28. jún 2010

ahojte, ďakujem za rady...aj ja som si myslela, že je na to ešte príliš maličký a zatiaľ ho nechávam búvať kedy sa mu zachce a aj naďalej to tak ostane...chcela som sa len poradiť...inak u nás 2,5 hodinové spánky nehrozia 😝 on spí maximálne hodinku a keď náhodou spí dve, tak som celá happy... 😀 ale takejto radosti mi synátor dopraje veľmi máličko...

lucik106
30. aug 2010

ahojte. viete mi prosím poradiť, ako dosiahnuť, aby sa moja dcérka nebudila v noci každú hodinu a pol. Niekedy spíme dobre, zobudí sa tak 3krát, ale takých nocí je strašne málo. Mlieka, mám relatívne dosť, pomenej len keď ma celú noc vysáva sa mi nestihne urobiť. v noci ju neprebaľujem, keď to nie je nutné, svetlo je slabé. Napapá sa tak za 10min. zaspí a ochvíľu je zas hore... viem, že je skoro, aby som chcela, aby spala celú noc a ani nechcem, len by stačilo keby sa každú chvíľku nebudila. Dá sa tomu pomôcť?

ichbinich
30. aug 2010

@lucik106:
Mne sa maly budil takto kazdu 1,5h, ked boli v juli tie horucavy, to mal 7 mesiacov. Bolo to o nervy, ja viem. V tych horucavach bol samozrejme smadny, to aj ja som v noci pila vodu. Nakupila som si aj knizky o spani... Bohuzial mu to niektore noci ostalo. Ale u neho to je skor separacna uzkost. Zoberiem, ho, on si ledva pocucka a zaspi.
Z toho, co som vycitala, by si mohla skusit:
- dat si ju k tebe do postele. Mozno, ked bude citit tvoju bilzkost, tak sa nebude tak casto budit. Najlepsie nie medzi teba a manzela, ale medzi teba a sietku proti vypadnutiu z postele. (Ja som to tak skusila, ale bohuzial to nepomohlo. A kedze ja som horsie spala, nechala som to tak. Ale mozno to u teba bude fungovat.)
- skus ju poobede/vecer krmit trosku castejsie, aby sa nebudila na krmenie v noci. Samozrejme, ze nie preplnit, aby ju nebolelo brusko, ale skusit ponukat castejsie. Vsak ked nebude chciet, tak si neda 😉 Alebo napr. skus si ju prilozit, ked si ty pojdes lahnut. Mozno sa ti nezobudi kratko po tom, ako ty zaspis, ale mozno si pospite obe trochu dlhsie.
- to s tym iba najnutnejsim prebalovanim a minimom svetla je dobre, tak dalej 😉
- mozno ma prave rastovy sprint a preto potrebuje viac mliecka. Skus ju castejsie prikladat aj cez den a davaj pozor, aby pila aj zadne mliecko.
- chod si aj ty lahnut cez den, ked ti spi. Ja viem, ze sa to neda vzdy, ale niekedy proste nevladzem a idem si lahnut aj ja. A robota stoji, to je mi jedno, musim vladat starat sa o maleho, ta trocha bordla mi je druhorada. Nemozem predsa spadnut od unavy aj s malym na rukach...
Vsetko dobre a pevne nervy!

lucik106
30. aug 2010

@ichbinich ďakujem ,budem musieť na ňu vymyslieť nejakú taktiku 😉

ichbinich
30. aug 2010

@lucik106:
Este som chcela povedat, ze kvoli mliecku pi caje na podporu, hlavne poobede, aby sa ti na noc dost tvorilo. A samozrejme prikladanim ti telo bude produkovat viac mliecka, ale to asi aj tak vies 😉
A este u babatiek plati, ze cim lepsie spali cez den, tak o to lepsie budu spat aj cez noc. Teda nie umelo udrziavat babatko bdele, ale nechat ho spat, ked chce spat. Raz mi prespal cely den cestou v aute zo Slovenska, potom siel spat o 9 vecer (v tom case to bola skor polnoc) a nakoniec prespal celu noc! To bola sice vynimka, ale plati, ze ked spi zle alebo malo cez den, tak spi horsie aj v noci.
Hlavne to treba vydrzat, ono sa to meni casto zo na na den. Z piatka na sobotu ma tiez budil kazdu 1,5h; zo soboty na nedelu bol hore iba raz...

gabika_83
30. aug 2010

Ahojte, my sme na tom podobne, vo viacerych vasich prispevkoch akoby som citala o nasom krpcovi. Ma 9 mesiacov, a poslednu dobu je to so spanim fakt des. Zaspi sam krasne v postielke o 7.30, no potom okolo jedenastej zacne akoby v polospanku mrncat, stavia sa na nohy az to prerastie v plac ktory nejde utisit, jedine co vtedy pomaha je zobrat ho medzi nas. To by nebol az taky problem, lebo v nasej posteli spava takto tu druhu polku noci od narodenia, zvykli sme si, lenze predtym medzi nami pekne spinkal, no teraz sa po tej polnoci budi kazdu polhodinu, stavia sa na nas alebo na celo postele a jaci ☹ Zacalo to u nas prave ked sa naucil stavat, akokeby musel aj zo spanku nacvicovat to stavanie ci co 😀 Asi suhlasim s tym ze deticky takto spracuvaju vnemy z dna...Nas maly je tiez strasne zivy, neposedny, vsetko ho zaujima a posledne obdobie ma take ze aj cez den chce byt vkuse nakvackany na nas, tak asi je to taka faza a musime vydrzat. Ale miestami uz nevladzem, vsak to poznate ☹

lucik106
31. aug 2010

ahojte, chcem sa vás ešte opýtať, do akého veku, ste podkladali za chrbátik detičkám vankúš, alebo niečo, aby spinkali na boku? my podkladáme takého plyšáka, ale už ho prerástla, tak musím niečo iné vymyslieť, aby ju to vládalo podopierať. viete mi niečo poradiť, či stačí nejaký pevnejší vankúš?

ichbinich
31. aug 2010

@lucik106:
Ja davam maleho na chrbatik, par krat bol na brusku, ked bol este malinky...
Viem, ze existuju priamo vankuse, ktore drzia babo v polohe na boku. Dokedy sa to ma/moze, neviem. Skus si pohladat take vankuse a pripadne sa spytaj aj lekara, ci to odporuca. Ale asi budes pocut 3 nazory, ked sa spytas dvoch doktorov 😉
Mozes skusit aj pevnejsi vankus, malu posun tak, aby ten vankus bol odoprety na boku postielky, potom by sa nemal posuvat. Teda malu nebudes mat presne v strede postielky, ale trosku blizsie ku strane. Dufam, ze som to dobre vysvetlila 😅

lucik106
31. aug 2010

@ichbinich skúsim ten vankúš, malá musí strašne tvrdo spať, aby mohla byť na chrbte, inak sa zlostí, keď sa v noci zošmykne z boku na chrbátik... ozaj kedy sa už zvykne bábo samé v spánku otočiť do akej polohy je mu najlepšie? hlúpa otázka, ale neviem... 😅

ichbinich
31. aug 2010

@lucik106:
Kedy sa babo otoci tak, ako mu je najlepsie je velmi individualne. Su deti, ktore sa veselo otacaju na brusko a spiatky, ked maju 4-5 mesiacov. Moj sa sice vie otocit na brusko, ale nie spiatky, tak sa potom hneva a musim ho obratit. Ale v noci sa mi este nikdy neobratil, vzdy iba, ked bol hore. A teda potom sa rozculuje, ked uz nechce byt na bruchu a nevie sa otocit spiatky sam (s malou pomocou uz vie).

stvura
31. aug 2010

Kocky, je tu niektora s vacsim dietatkom ktore spi nepokojne?
Ja uz som zufala, maly mi je pravidelne v noci hore 2-3 hodiny, najcastejsie medzi pol druhou a siestou. Nepomaha absolutne nic, ani to ked je clovek pri nom v izbicke a drzi ho za ruku, hladka, ked ho odignorujem a necham ho plakat. Prosto nic. Problem je i v tom, ze hoci mam uplne dole postielku, vie z nej uz vyskocit - to sa mu prvy krat podarilo ako 17 mesacnemu {teraz mal prednedavnom dva roky}, takze nemozem ho nechat plakat hodinu, dve, musim ist za nim. Ked ho prenesiem k nam do postele, spekuluje, chce didovat, beha po posteli, chce pit, naprava si vankus, lozi po nas....
Kedze finisujem druhe tehotenstvo, toto spanie ma absolutne ubija a som potom cely den unavena.
Neviete mi niektora poradit?

ivkaivka
31. aug 2010

ahojte, no my vstavame v noci aj 3x, kvoli hladu. Mala uz mala rok, som z nej zufala, teraz je na UM, no akosi ju vobec nezasiti. Aj po 2 hodinach je schopna vypit 200ml. Neviem ako ju oducit od nocneho jedenia, neviete pomôct????

ichbinich
1. sep 2010

@ivkaivka:
Ked uz ste na UM, niektorym detom pomaha coraz viac riedit mliecko vodou, az kym nedostanu cistu vodu. A potom pridu na to, ze sa im "neoplati" vstavat kvoli vode. Kedze ja kojim a moj ma este len 9 mesiacov, tak to je len vycitana mudra rada, nemam s tym skusenosti 😉
Mozes skusit tie mliecka na dobru noc, su trosku hustejsie (s ryzovou mukou, napr.), mozno to zaberie...

@stvura:
Uff, to je tazky pripad... Ako spi cez den? Mozno by pomohlo upravit spanok cez den. Aby napr. poobedny spanok nemal moc neskoro, aby potom bol v noci naozaj unaveny na nocne spanie... A keby ste mu kupili "velku" postel, a poobkladali vankusmi, ze aj keby spadol, tak si neublizi? Mozno citi, ze pride zmena - sestricka - a chce si vas este uzit. Neviem. Mozno keby si s oteckom siel vybrat postel "pre velkych chlapcov" a naucil sa pomaly v nej spat? Uz tolko casu nemate, to mi je jasne. Pomaly by sa mal naucit, ze v noci je klud, tma a spi sa. Samozrejme, ze sa moze napit, ked je smadny, ale nehra sa atd.

Inak odporucam knihu "The Baby Sleep Book "od Dr. Sears. Riesia tam rozne spacie problemy. Mozno niekomu pomoze.

ivkaivka
1. sep 2010

@ichbinich, no to je v tom, ze tesne pred spanim Olivia zbodne misku krupice, na to si da asi 150 ml mlieka a o 2 hodiny vykrikuje, ze chce dalsie a potom znova a znova... tuto noc som skusila dat caj, tak to bol pohlad, ci srandujem. Odmietla som dat mlieko, tak sme nespali od 23.00-02.00
tak neviem, ci budem skusat posuvat cas jedenia, nech to aspon zredukujeme na 1 nocne krmenie. To s tou vodou, no vyskusame, mne uzje jedno co, len nech to zabeie. Sranda je, ze napriek tomu, kolko mala vypije a poje vazi necelych 8 kg 😅
@stvura, ked moja takto v noci vystraja, dam ju lahnut k sebe a pevne ju drzim, nech nelozi. Reve ako pavian, mozno je to drasticke, ale iny recept neviem, je schopna byt hore aj celu noc a cez den to iste...proste mam dieta co nepotrebuje spat. Ja som uz tiez skusala vsetko mozne a nejako toto zaberie.

stvura
1. sep 2010

No kocky, ved prave, ani moje dvojrocne dietatko nejako vela nespi. Uz od zaciatku spaval fakt malicko {myslela som ze si knizky s udajmi o spani robia srandu}, je velmi aktivny, to mozem behat cely den a on len pozera ake dalsie aktivity by robil.
Teraz mam uz vazny problem, kedze o tri tyzdne rodim, neviem s nim robit toko veci ako bol zvyknuty, prave preto sa asi neunavi. Cez den spi maximalne hodinu a pol a ukladam ho spat okolo pol jednej, takze nie neskoro.
To vecerne spanie s nami sa zatial da riesit, no ked nase druhe bude rovnaky nespac ako Alex, tak ani velmi nie {Alex mi ako babatko jedol kazde dve hodiny a to mal zltacku, co mi vsetci povedali ze bude spat a ja ho budem musiet budit....hobilobi...ako hodinky, kazde dve hodiny kojenie}. 😝

buducnost21
24. sep 2010

Ahojte mamičky ja mám takýto problém celých 9 mesiacov.Od kedy sa malý narodil ešte som sa ani jednu noc nevyspala som už poriadne vyčerpaná.Malý mi nespáva ani počas dňa a ani v noci.Cez deň spí len pol hodiny a v noci sa budí každé 2,5 hodiny .Potom v postielke vzopne do kopy ruky dvíha hore nohy a to dokáže robiť aj celé hodiny a strašne sa pri tom spotí.Má mokrú celú hlavičku a aj oblečenie.Neviem si to vysvetliť ,prečo to robí

lucik106
30. sep 2010

naše spanie sa zo dňa na deň zhoršuje, niekedy malú sťahujem do postele k sebe v noci, ale ja neviem spať, ke´d je pri mne, ona sa celú noc rozhadzuje rukami- nohami... celý deň je nervózna a zlostí sa. aj ju nosím aj sa jej prihováram, neviem čo robiť aby bola spokojnejšia. malé bábo a kruhy pod očami od nevyspatia... ☹

ichbinich
30. sep 2010

@lucik106:
Zhruba v tomto veku 3-3,5 mesiaca, je dalsi skok vo vyvoji babatka. Casto sa to prejavuje horsim spanim.
Ked ju chces mat napriek motaniu sa v noci pri sebe, skus ju oblozit napr. vankusom na kojenie. Tak bude mat zabranu, aby ta moc nekopala, a ja ty budes spat kludnejsie, lebo sa nemusis bat, ze ju zalahnes.
Podla mna bude ale jednoduchsie zacat spankom cez den, potom by sa mal upravit aj nocny spanok. Takze zisti, ako ti zaspi a spi cez den - v kociari, pritulena, v aute, v klokanke...? Podla toho sa zariad a snaz sa, aby pekne spala.
Kazde babo je ine, niektoremu staci pol hodinky, niektore spi aj 3 hodiny v kuse. Potom by mala byt vyspata a nemala by byt az taka nervozna. Lebo ked sa cez den nevyspi, neodburaju sa jej vsetky stresy a potom ide v principe vystresovana spat (stresom sa mysli aj spracovavanie novych zazitkov a spol., nie to, co pod stresom chapeme my dospeli).
Je to zacarovany kruh, ked deti spia zle/malo cez den, potom spia zle/horsie aj v noci. Najlepsi priklad mam doma 😉 Vcera spal 2xpol hodinky cez den,v noci bol 3 krat hore... A teraz spal 1,5h, co je absolutna vynimka... Takze dufam, ze tato noc bude lepsia...

lucik106
30. sep 2010

@ichbinich ďakujem. u nás je to ako na hojdačke 2 noci pekne len 3-4 krát hore a potom týždeň aj 12krát.. neviem, možno je to tým, že aj ja som bola nervózna, keď som bola tehotná... 😅

lucik106
30. sep 2010

@ichbinich mimochodom tvoj synček má pekné meno, také neobvyklé, ale páči sa mi. ja som chcela nelku, nie preto, že je to v tzv.móde, ale sa mi to meno proste páči, ale manžel, ma zrušil. tak sme teraz dve bosorky... aspoň nie som sama. 😀

lucik106
30. sep 2010

@ivkaivka to má tvoja malá dobrý metabolizmus. niekde som čítala, že pri častom krmení v noci sa organizmus prestaví na ,,denný" režim, tým pádom sa zrýchli spaľovanie a bábo potrebuje papať aj každú hodinu... vŕta mi v hlave, či to nie je aj náš prípad... 😠

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik106
30. sep 2010

@miseles skúšala som ju raz v noci dať do perinky, nohy jej trčali von ale ruky mala pri tele aj tak bola potvorka o hodinu hore, ale ešte to skúsim... 🙂 ako jej dávaš plienočku? položíš na tváričku, či tak poskladanú ku tvári?

ivkaivka
30. sep 2010

lucik106, urcite skus zavinovat. Moja spala v zavinovacke takmer do 5 mes. Bez zavinovacky bola ako diva

ichbinich
30. sep 2010

@lucik106: Dakujem, meno sme hladali dlho... Chcela som meno, co je rovnake alebo aspon podobne v slovencine aj nemcine, no a Peter je moj brat a Martin manzelov bratranec... Alexander prilis dlhy ku priezvisku... Tak sme sa nejak prepracovali k Felixovi. Okrem ineho ma pekny vyznam - stastny 😉 A Nelka sa by sa aj mne pacila 🙂

@miseles:
jeej, na rozladene radio som uz takmer zabudla, to robi divy. Par noci sme spali vsetci pri sume, lebo maly bol velmi nekludny.
A zavinovacku sme tiez potom kupili SwaddleMe, ale iba na noc, aby sa nebudil sermovanim ruk. Ale u mojho to bolo potrebne zhruba iba do 4. mesiaca.

Treba fakt vyskusat (a nie len raz, ale par krat), ze co funguje.

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik106
30. sep 2010

@miseles waw to rádio vyskúšam 😉