9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik106
30. sep 2010

@miseles srááánda, som vyskúšala malú zavinúť či vytiahne ruky a ona sa začne na mne smiať, trdielko, asi myslí že sa hráme. máme zavinku, už bola odložená, lebo je taká teplejšia, tak sme ju cez leto nevyužili, tak hádam bude dobrá na teraz., aspoň sa využije, keď bola taká drahá 😀

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik106
30. sep 2010
lucik106
1. okt 2010

@miseles ahojte. rádio zaberá len na mňa, ale ešte vyskúšame a v zavinovačke spala tiež len hodku, ale to asi preto, že nemohla mávať rukami, musí si zvyknúť... čo už možno z toho raz vyrastieme...

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik106
1. okt 2010

ďakujeme. 😉 musíme sa lepšie naučiť spať aj cez deň a potom to hádam bude lepšie... 😉

kolackovska2
4. okt 2010

Ahojte som tu prvý krát, a chcela by som poprosiť o radu mám 13 mesačného syna a má neskutočný problém so spaním.Viem že niesom jediná a tak sa obraciam na Vás mamičky ktoré si už svoje vytrpeli či by ste mi nemohli poradiť.Takže môj syn zle spáva v podstate od kedy sa narodil ale na začiatku som to tak neriešila, no teraz som už zúfala.Zaspáva večer o 19.00 niekedy sa to pretiahne ale inak sa snažím dodržať čas, nemá problém zaspať, dám mu kašu a bez problémov zaspí.Vydrží tak do 22.00 aj to nie vždy a potom to začne, niekedy sa zobudí a je hore aj do 1.00 a potom keď konečne zaspí do rána do 7.30 sa zobudí ešte 4-5x.Niekedy sa neprebudí na takú dlhú chvíľu ale zato je hore každú hodinu.Dám mu čaj alebo mlieko, lebo inak sa mi stavia v postieľke a nemôžem ho nijak ukľudniť.Keď som to vravela doktorke posiela ma za neurológom a ja by som predtým chcela počuť aj radu od nejakej mamky ktorá ma podobnú situáciu, lebo si myslím že neurológ mi nepomôže.Tak mi poraďte ak môžte. Ďakujem

slavicita
7. okt 2010

@kolackovska2 Ahoj, no ja momentálne riešim podobný problém, len s tým rozdielom, že mne sa syn budí nie 4 razy za noc ale aj 10. Vždy je to o tom istom...pýta si cumeľ a cumeľ...predtým bol navyknutý aj na nočné podávanie čaju ale od toho som ho odučila za jednu noc...vďakabohu...aj na cumeľ si odvykol hneď druhú noc a začal mi spávať krásne. Od ôsmej do štvrtej sa nezobudil ani raz, lepšie povedané zobudil sa ale prehodil sa na druhý bok a spal ďalej...ale jednu noc sa mi zobudil o polnoci a plakal aj hodinu až nakoniec od únavy zaspal..o hodinu začal plakať znova, tak som zrejme urobila somarinu a dala som mu cumeľ. Ráno sa zobudil s potničkami okolo úst a začal si vťahovať sponú peru medzi ďasienka, tak som si pomyslela, že mu idú zuby. Tak som poľavila a začala mu v noci dávať znova cumeľ, kým mu nevyjdú zúbky. Ale odvtedy ubehol mesiac a zubov nikde. A intenzita podávania cumľa sa len zvyšuje a niekedy musím k nemu vstávať minimálne tých desať ráz. Ale už som si povedala dosť. Viem, že hladný nie je lebo ráno ledva zje 150 ml mlieka, čo je na jeho vek strašne málo..ale viac proste nechce...takže dnes mu už v noci cumeľ podávať nebudem a uvidím aký to bude mať efekt. Očakávam rušnú noc...Veľmi som ti asi nepomohla ale možno aj on je zvyknutý na cumeľ alebo ten čaj, či mlieko...skús napísať podrobnejšie ako zaspáva, kde spáva a pod....

janka108
10. okt 2010

@gabulik007 prepac,ale vacsiu blbinu si sem uz nemohla vlozit. odpadla som!

gabulik007
10. okt 2010

@janka108 Je mi jedno co si o tom myslis.

gabulik007
10. okt 2010

@janka108 Asi som to chcela dat do inej temy... Nemusela si to citat.

janka108
10. okt 2010

@gabulik007 jasne nemusela som precitat, ale precitala som. a nemohla som uverit clanku sfanatizovanej zenskej uvazovanim pripominajuc 17.storocie. upalte carodejnice, upalte homeopatiu! diabol, magia, a na vsetko pomahajuca motliba (vratane vrieskajuceho satanistickeho synka)...idem sa teda pomodlit za jej rozum...a tiez za zdravy usudok vsetkch co si ten clanok precitaju. uff ...

monalisatko
10. okt 2010

😀 a ja som myslela, že to len u nás šumí celú noc. No nie rádio, ale vysávač napálený na DVDčko 😀 Mne malá spinká ovela lepšie odkedy sme ju vyložili zo spálne do detskej na velkú postel. No ale to bolo koncom augusta, keď už mala 2 roky. Aj ona cestuje a šermuje v spánku, tak sa mi budila stále, keď sa udierala o postielku. Šumíme do dnes, hoci si stále poviem, že "dnes keď zaspí, to vypnem" , ale sa k tomu nejak nemám. Inak to je cez deň keď spí, velká výhoda, lebo si viem porobiť čo treba a ona nepočuje a nezobudí sa keď náhodou buchocem, alebo mi ide pri žehlení televízor. 🙂

diabolico
11. okt 2010

Ahojte.
Prosim Ta Slavicita ako to dopadlo s tym cumlom pomohlo? mame taky isty problem:( hlad to nie je mozno zuby, ale ten cumel by som mu niekedy prilepila do ust 😀
Dakujem 😉

slavicita
11. okt 2010

@diabolico Ahoj, no o tom prilepení som začala aj ja vážne uvažovať po takej poriadne prebdenej noci🙂
No ale k veci...sme teraz na tom oveľa oveľa lepšie. Prvý večer plakal takých 20 minút ale ani to nebolo nejako hystericky..ku koncu to už boli len také výkriky do tmy a zaspal bez cumľa. Prvýkrát sa zobudil až o štvrtej. To som mu dala napiť trocha čajíku a vtedy som mu dala aj cumeľ a spal mi do pol siedmej..dobré, nie??? Ale aby si si nemyslela, že to bolo jednouché, on sa v noci zobudil zo trikrát ale to poplakal najprv zo 30 sekúnd, druhýkrát zo 5 minút a tretí, to bolo akoby zo spánku - 5 sekúnd a spal ďalej. Včerajšia noc bola troška náročnejšia, večer zaspal po 30 minútach plaču ( ale nie nejakého hysterického, aby ma ostatné mamičky nezvozili pod čiernu zem 😀 ) no ale spal do pol jednej, to poplakal zo tri minútky ( aj to bolo skôr také poloplač-polomrnčanie ). Potom sa zobudil o hodinku a vtedy to bolo náročnejšie lebo plakal zo pol hodinky ale zaspal a vstal až o piatej. To som mu dala čajík a cumeľ a spal znova do pol siedmej. Dnes som ho uložila a plakal necelých 5 minút a zaspal. Tak som zvedavá ako dopadneme dnes. Ale je to neporovnateľne lepšie ako predtým. Odporúčam vyskúšať. Len treba mať pevné nervy. Mňa tiež veľakrát trhalo, že mu ten cumeľ dám ale ja som si vtedy vždy predstavila tie prebdené noci a povedala som si, že radšej vydržím pár noci trocha plaču ako mu podávať cumeľ do jeho troch rokov. Lebo poznám žienky, ktoré bohužiaľ takto dopadli....ale sú vraj deti, ktoré sa do jedného roka budia v noci niekoľkokrát a mám taký blbý pocit, že môj synátor je jedným z nich🙂)..vyskúšaj uvidíš🙂 a daj vedieť..

diabolico
12. okt 2010

Ahoj.
Tak asi to dnes vyskušam a metodu odstrihavania z cumla si neskušala? že zakaždým niečo odstrihneš a cumel sa mu zhnusi??

slavicita
12. okt 2010

@diabolico Nie, to som neskúšala ale počula som už o takomto spôsobe...aj keď si myslím, že u nás to ani nie je problém cumlíka ale to, že malý sa v noci proste zobudí a nedá sa mu zaspať. Počujem ho ako sa prehadzuje, vyzivuje a otáča sa na brucho. Vždy, keď som mu v takomto rozpoložení dala cumeľ, tak ho vypľúval v priebehu minúty aj trikrát. Teraz okolo tej druhej sa tiež prehadzuje, otáča na brucho a vykrikuje z postieľky a viem, že keby som mu aj dala cumeľ, tak ho vypľuje niekoľkokrát za sebou...
Táto Ferberova metóda je síce trocha krutá ale myslím, že je najúčinnejšia. Dnes mi znova zaspal po piatich minútach a aj cez deň je už niekedy schopný zaspať bez cumľa (predtým tobolo nemožné ), takže zdá sa, že to pomaly účinkuje..klop klop klop..🙂)
Hádam to do dvoch týždňov zaberie, tak ako to píšu....
Ty si mu z toho cumlíka odstrihávala???

lia09
13. okt 2010

ahojte mam na vas taku otazku,ak som dobre citala tak tu vacsinou riesite to,ze sa vam drobci v noci budia.Inak ja som to vyriesila mlieckom na dobru noc.Moj problem je skor v tom,ze mala ide spat o osmej a spi do siedmej.No lenze ona place zo sna a to velakrat za noc.Nikdy sa nezobudi,len knej musim prist a dat cumel.Potom je na chvilu pokoj.Ked konecne zaleziem do postele a zacinam zaspavat,zase plac.A tento problem sa zacal presne odvtedy,ako sa v noci zacala pretacat.Kym spala len na chrbte nebol problem,ale odkedy sa pretaca,odvtedy kazdu jednu noc place zo sna a toje uz neake 3 ci 4 mesiace.Takisto to je cez den.Vonku v kociku spi bez prebudenie,ale doma ked spi okolo ob ode tie dve hodiny,tak medzitym sa mi trikrat zobudi,a musim ju uspavat.Nastastie v noci sa nebudi,len cez den.A potom nakoniec vzdy skonci u nas v posteli lebo nevladzem vstavat 20krat za noc,kedze postielku nemam pri posteli.Inak ma 9mesiacov a este ze zaujimave to ze ju uspavam na rukach vo zvislej polohe a musim ju hojdat.No uz som sa hadam vykoktala ze co je moj problem,dufam ze mi niekto aj poradi.Ale zuby ani cumel to nie je.Jaj a este ma napadlo ze ked place a je idem knej tak vacsinou si pretiera oci alebo nos,neviem a to dost silno.Ale nerobi to vzdy

slavicita
13. okt 2010

@lia09 ahoj, prečítaj si knižku od Ferbera "Každé dieťa sa vie naučiť spať"...myslím, že by ti mohla pomôcť...

slavicita
13. okt 2010

@lia09 Sorry, je to kniha od A. Kast-Zahn a H. Morgenroth...🙂

lia09
14. okt 2010

@slavicita ak dobre viem tak ta kniha je otom,aby sa dieta naucilo spat.No sice so spanim mame problem cez den,ale vnoci ona spi do rana,nezobudi sa.Moj problem je skor s tym placom zo sna.A je vtej knihe aj nieco otom?

veqa
14. okt 2010

@lia09 ahoj, tak toto máme presne my, teda mali sme...teraz má 14 mes. a o dosť sa to zlepšilo, najhoršie to bolo cez leto v cca 11 mes. nechápem, čo to môže byť, nič zlé sa mu cez deň nestane a aj tak v noci zo sna plače

ichbinich
15. okt 2010

@lia09:
Aj nam sa to parkrat stalo, ze maly plakal zo sna a plakal a nedal sa utisit, az kym sa nezobudil. Potom si dal mliecko a pekne spal dalej, ale tych par minut, kym sa zobudil a prestal plakat boli o nervy. Ja ho vyberiem, prechadzam sa s nim a rozpravam mu, aby sa ukludnil. Neviem, co to je a bolo to iba par krat.
Skusala si dat malu spat na bok alebo nejak inak? Mozno chce spat v takej polohe, do ktorej sa sama nevie dat (alebo udrzat) a preto place a cumel jej pomoze sa zase ukludnit... Ale ak to robi dlho a casto, spytaj sa radsej svojej lekarky. Aj ked si nemyslim, ze teraz v 9 mesiacoch by zrazu zacal reflux, je to mozne. Alebo je mozne, ze ju rusi alebo boli nieco ine. Ma ine pyzamo? Je ina teplota? Proste skus si prebrat vsteky zmeny, ktore boli od kedy to zacalo... Vstavat 20 krat za noc musi byt strasne unavne, pokus sa prist na to, co te je predtym, ako sama skolabujes...
Ked pises, ze v kociari spi cez den pekne, znamena to, ze spi pokial je v pohybe? Lebo existuju aj postielky-kresielka, ktore vibruju. Mozno by to bola moznost pre vas na noc. Alebo v podstate kolisku, ktora sa pri kazdom pohybe malej trohu hybe, a tym padom ju ten pohyb zase ukludni. Mozno by ale fungoval aj trik so sumiacim radiom alebo nejakym CDckom so sumenim mora alebo tak (hlavne monotonne), keby spala pri tom. Skus to jednoducho, mozno to pomoze. Mpozno by tiez spala lepsie cez den, keby spala v satke/klokanke pri tebe. Ked sa hybes, to ju kolise a ukludnuje. Navyse ma vela telesneho kontaktu, a to babatka vzdy ukludnuje. S babom v satke/klokanke sa da predsa len nieco doma psravit alebo ist na nakup a tak.
Mozno to prejde aj samo, ako pise veqa, ale u teba to uz je dost dlho. Drzim palce.

slavicita
15. okt 2010

@lia09 je aj o spaní ale na konci je aj o nočných moriach a podobne, tak ak chceš, pošli mi mailovú adresu a ja ti to prepošlem. Mám to stiahnuté v počítači.
Vieš je rozdiel v dennom spánku a v nočnom. Koľko ti spí cez deň? Hodinku? Dve? Keď si zoberieš, že cez deň dieťa spí maximálne dve hodinky a za tú dobu sa ti ani raz nezobudí, tak si povieš, že spalo super. Ale ak sa v noci po tej hodinke zobudí a budí sa pravidelne, tak to už berieš, že spí zle. Ale ono má vlastne rovanko dlhú dobrú dobu spánku ako cez deň. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne..
Vieš, aj mne sa zdalo, že malý plakal zo sna a keď som mu dala cumeľ, tak sa pretočil na bok a zaspal a robila som to takisto aj 20krát za noc. Ale potom som vyskúšala tú Ferberovu metódu a neprešiel ani týždeň a malý mi spinká pekne celú noc. Zobudí sa síce a kým si nájde polohu, tak si pomrnčí ale nemusím už k nemu vstávať tak často ako predtým. Len keď sa pretočí na brucho, čo nemá rád, tak ho otočím a spinká ďalej, Minulú noc som k nemu vstala len trikrát. A predminulú len raz. Takže je to obrovský rozdiel. A aj sama cítim, že nielen ja ale aj malý je vyspatý a spokojný.
No, to je môj názor. Tak skús ešte porozmýšľať nad tým, čo písala inbinich ale z mojej skúsenosti viem, že na môjho syna žiadne zmeny neplatia. Niekedy po rušnom a netypickom dni spí lepšie ako po stereotypnom a rituálnom dni. Ale každé bábo je iné...🙂

babula
20. okt 2010

@lia09 ahoj, my mame presne ten isty problem,tak ked na nieco prides, daj vediet.

@slavicita to je prosim ta aká kniha, myslis,ze by mi pomohla aj s tymto nocnym placom?dakujem

lia09
21. okt 2010

@ichbinich vsetky tie moznosti som presla,ale kedze to trva uz 3mesiace tak pochybujem ze kadzy vecer by jej bolo napr. teplo alebo zima,pyzamo nema nove,a ona sa vie obratit ako chce.A prave odvtedy zacali problemy,odkedy sa vie obratit.A ten reflux no neviem,lebo ako mala vela grckala,mala aj huste mliecko a postel vyvysenu a to do cca 6mesiacov.Ale reflux sme nemali potvrdeny,vlastne ziadne vysetrenie nam nerobila.Ked presla na normalne mlieko,tak este chvilu ani nie grckala,ale vytekalo jej mlieko a potom to prestalo.Ale asi posledny mesiac znova jej zacalo vytekat ale iba doobeda.A reflux vraj nemala kvoli tomu,lebo caj nevygrckala,len mlieko.Ale nastastie uz par dni znova dobre spi.to znamena ze zaplace len asi 3 az 4krat za noc.Ale idu jej aj zubky,mozno to bolo kvoli tomu.A predstavte si nejdu jej horne prve,ale tie vedla a neviem ci nie aj tie este vedla,cize 4naraz.Ale bude ako maly upir bez prvych zubov.

lia09
21. okt 2010

@babula a u vas to ako prebieha a ako dlho?