9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

lllulllka
22. jan 2010

ahoj. vcera som ho kupila, vecer som malemu dala, ziadne zlepsenie, no jasne, ze to hned nemoze zabrat. tak uvidime ako to bude dalej. v kazdom pripade, dakujem za radu.potom dam vediet.

simonka2701
22. jan 2010

ako sa vola prosim vas ten sirupcek...lebo sme obehli 4lekarne a nikde o tom nepoculi...docitala som sa o nejakom SAFARI...neviem uplny nazov...dakujem

aninna88
22. jan 2010

pokoj a spánok, firma Tilman 🙂

simonka2701
23. jan 2010

dakujeme velmi pekne uz ho mame doma..

icejane
23. jan 2010

bože to bola hrozná hrozná noc...baby ako vam zaspavaju detičky...naš kým zaspí tak sa točí ako vrtuľa aj 20x a okolo toho škriabe po vankúši...kope...plače a asi po pol hodinky zaspí... ☹

aninna88
23. jan 2010

Icejane, moja malá to v tom veku tiež robila, a kým zaspala išlo ma poraziť. Tak som si povedala, že jej to nedovolím, pridržala som ju, hladkala a ona s tým po pár dňoch prestala a už je to teraz v norme. Samozrejme, že sa hnevala, ale pochopila.

simonka2701
26. jan 2010

mi sa snad asi nenaucime spat v noci, tak ze by sme boli hore 3 krat..to by sme asi oslavovali..ani sirupcek nam nejak nezabera

slunce3
26. jan 2010

moja bude mat rok a stále sa budi včera išla až o 11 v noci spať a už od pol 7 😠 je hore žihadlo male a to sa ešte stihla pár krát zobudiť

dankolucka
26. jan 2010

to si mi vela optimizmu nepridala slnce 🙂

slunce3
26. jan 2010

no to ani mne 3x dobre nerobí ale malej vyšli stoličky dve vrchné a idu jej aj ostatné tak neviem či to nije tím ale v noci mi aj 3 flaše mlieka vypije, cez den papá pekne ale ráno je to katastrofa dám jej cchlebík alebo rožok alebo jogurt a kým sa nehrá tak mi to vypluva, potom som nervák a ona tiež no strašne ale aspon cez den je vysmiata ale ani cez den vela nespí maximálne hodinu a to už od 4 mesiacou dúfam len že nebude hyperaktívna kokso

simonka2701
26. jan 2010

ahojte baby..no tak mi sme o 8vecer tuhy uz a hore smekazde 2 alebo 2 a pol hodinky..zamrnci podudluje prso a spi dalej a toto mame dokola

dankolucka
26. jan 2010

a kolko ma simonka?

simonka2701
26. jan 2010

za 2dni 8 a pol mesiaca

dankolucka
26. jan 2010

moja bude mat 8 za tyzden, okrem casteho zobudzania mame aj problem v noci zaspat, vecer zaspi bez problemov. Uz ste vyskusali ten sirup? Pomohol? Ja nad nim rozmyslam, zohnala si ho normalne v lekarni?

simonka2701
26. jan 2010

no tak nastastie zo zaspatim v noci nemame chvalabohu...malu o 19.00 okupem. o 19.30 jej dam vypit 40ml UM inak kojim to mi viac menej nechce..rozprava flaske hraje sa s nou...nieco pred 20.00 nakojim za 5minut je tuha...spinka..a potom to zacina kazde 2 alebo 2 a pol hodky je hore..ako nebudi sa na hlad zacne mrncat , pokusatm sa utisit buchani po zadku pritulenim k sebe a nic, caj a dudliknehrozi jej dat pretoze dudlik nepouziva od narodenia nechcela miho , napinalo ju z toho a cajik mi pila len v lete a od leta ho nechce. ani flasku pije z poharika, ked som ten skusala dat v noci zacala mrncat viac a viac..takze mi ostava len jedno dat jej prso..to si podudluje alebo niekedy potiahne vypluje a spinka dalej. a dokola dokola..sirup sme kupili no ja nevidim vobec ziadne zmeny..teda zatial...dostala som ho v pohode v lekarni ..vola sa junior 0-10rokov pohoda a spanok...tak ja uz nevïem kedy ju to prejde..lebo co pocujem druhe mamicky a koja tiez deticky tak im spia v noci alebo sa zobudia 2 x maximalne alebo raz..no mi take stastie mat nemozeme hihi..dufam ze ju to prejde coskoro alebo ked prestanem kojit definitivne..lenze ona UM ani za toho pana nechce...

dankolucka
26. jan 2010

dokedy sa chystas kojit, ak sa smiem spytat. Ja by som rada tak do roka, potom si uz aj ja zasluzim trochu spat 😀
Inak mame to teda dost podobne, moja inak v noci riadne taha, ale pochybujem, ze je to hlad, lebo dost papa a pije cez den. Raz sme spali uz 8 a pol hodiny a to som myslela, ze uz tak bude...haha..bolo to len raz. Teraz jej vysiel prvy zub a uz uz sa prederie aj druhy, tak potom mozno sa to trochu zlepsi...zacinam si zvykat na deficit spanku, len som hrozne nervozna a odnasa si to manzel a syn. No hadam sa nam deturence umudria.

simonka2701
26. jan 2010

no ja asi taktiez do roka...ako keby somzabalila po 10mesiacoch nevadi...mala je tiez dost kojena...ako papa mi vsetko...mi uz mame 6zubkov..hore nam isli 4naraz...a dolu mame dva...no mne odchadza chrbtica 🙂 hrozne ma boli...lebo take sekane spanky tak to nie je bohvie co.rano som dolama niekedy ako keby som celu noc lopatou hadzala..hihi...kazdy mi vravi pospi si cez den ked mala spi ale vtedy sa mi nechce...no ja tiez dufam ze karta sa n am raz otoci...vzdy sa pytam cim to vlastne je..jedny pisu ze to je kojenim, druhy ze to je zlozvyk,treti ze niektore deti su viac zivsie a v noci ked snivaju nestihnu spracovat to co za den prezili...a urcite by som sa docitala o dalsich a dalsich priznakoch len ktory sa tyka nas? hmmm? hovorim si len jedno no vydrzala som 9mesiacov tak este nejak hadam do toho roka to vydrzim..dufam ze to prejde...a ten sirup na nas nejak neplati zatial...

simonka2701
26. jan 2010

a otazne bude ci bude lahky prechod z kojenia na UM

slunce3
27. jan 2010

baby držím palce, ja som si tiež hovorila že ked vylezu zubky bude zase chvílku klud, iste prvé dolne jej vyšli v 5 potom horné dva hned na to tak to bolo asi 2 mesiace kým sa jej totálne prerezali a potom zase vrchné 2 tak som to pretrpela a tersz 4 horné aby sa mi nehnusilo tak hned jej lezu aj spodné stoličky... no čo už rok som sa oriadne nevyspala a ked sa polovička náhodou vnoci zobudí na malej krik tak akurát zavrčí otočí sa na druhý bok a spí dalej, maximálne ked si ju dám k nám na postel malá ho hned vycapá a tata je hore xixix, potom mi ju zase rozjaší a ja možem hodinu uspávať ...a to vymýšla že chce dalšie 🙂)) heh najskorej o da roky

dankolucka
27. jan 2010

ahoj slnce, sa priznam, ze zatial toto nocne vystrajanie zvladam najma vdaka faktu, ze dalsie deti mat nemozem, tak si hovorim, ze je to poslednykrat a ona z toho vyrastie a potom mozem cely zivot dospavat 😀 😀

simonka2701
27. jan 2010

slunce no sme na tom podobne..moj manzel mi tiez omieva hlavu stale ze chce druhe...ze musime mat aj Nicolaska...no reku az ked sa Vikinka nauci spinkat ako tak...lebo to by som uz bola totalne vypluta... 😀

icejane
27. jan 2010

ozaj baby ako vam zaspavaju deticky...nas stale pred kazdym zaspavanim ci cez den alebo vecer place..normalne ma zatvorene oci prehadzje sa kope a pri tom place niekedy to trva aj pol hodinku inokedy len niekolko minut ale zakazdym stale ten isty scenar a neviem cim to moze byt..skusala som ho dat spat aj velmi unaveneho a aj tak najprv plac a az potom zaspi...poradite? 😢

magdusska
10. mar 2010

ahojte, aj my mame problem so spinkanim 😖 cez den ho uspim celkom rychlo, ale predtym ho musim poriadne znicit. v postielke mi spi, tak hodinu max., co inokedy spaval viac ☹ ozajstny boj mame v noci, pretoze v postielke nebude, spusti strasny plac a nemozeme ho utisit ani slovom, pesnickou ani na rukach, v kresielku...jedine, co zabera je mliecko a to je za 5 min. tvrdy. Ale asi mesiac, odkedy sa stavia na nozicky sa budi asi 10x za noc. Ani neotvori oci, len hned mrnci, a lozi po posteli. Zase nic nezabera len mliecko. Som uz toho hrozne unavena a hlavne rano ma boli cele telo, lebo sa nemozem ani pohnut...hned sa preberie a odznova klasicky kolobeh. Zubky ma dva dole, ani nevedel, ze mu idu, takze v tom problem asi nebude. Je ale dost zivy, skor az hyperaktivny (manzel je tiez), asi zdedil.
Fakt treba len cakat? Nic neexistuje ☹ ?

simonka2701
11. mar 2010

ahoj magdusska...tento isty problem mame aj mi...ja uz tiez nechapem z coho to je..ci je to kojenim alebo tym ze spinka so mnou v posteli..manzel je odstahovany vedla v izbe...nam sa tiez budi tak 5-6krat za noc..vcera zaspala o 20.30 co by aj skor to ju natiahnem trosku lebo si vzdy poviem ze mi potom zacina skoro nocna 🙂 zobudila sa o pol noci to si cucla a potom kazde 2hodinky hore..ale najhorsie na tom je ze tiez nam nepomaha utisenie hladkanim..len prso...kazde jej prehodenie v posteli zmena polohy je sprevadzana revom..aj skusam ju tak nechat ale potom si sada v posteli alebo az tak place ze ju az napina tak jej ho vzdy dam..a tak zaspi..a toot mame do rana az dokola kazde dve hodky...idu nam sice stolicky zubky ale podla mna tym to neni..pretoze 8zubkov nam vyslo bez problemov..a ked jej nejake idu vzdy jej dam sirupcek alebo cipok..ak je nejaka horsia noc...tak drzim aj vam palceky ja sa ukludnujem tym ze raz to hadam prejde ale otazne je kedy

mirka907
11. mar 2010

no tak sa pridavam k vam...moja mala sa od narodenia vzdy budila 2-3 krat v noci. Prespanu noc nepoznam, teda ja som zazila asi len 2-3krat ze spala v noci 5 hodin. Vzdy to bolo okolo tych 3, 3 a pol najviac. Ale co vystraja teraz, tak dovi dopo. Dnes sme boli hore asi 6 krat a to vstavala ako jej prislo, niekedy po pol hodine, niekedy po hodine a pol, najviac dala 2 hodiny a to hned prvy spanok po ulozeni. Niektore noci ale k tomu prida aj 2 hodinove buntosenie.Proste sa zobudi a nebude spat ani keby neviem co...Cez den spi do 3 hodin, niekedy len 3 krat po 3 minut. Zuby este nemame. Akoze poviem vam, ze po skoro 7mich mesiacoch nespania mam dost.

mirka907
11. mar 2010

Inac este som chcela, ze mala mi vecer zaspava sama, bez cumlika, bez kriku, takze podla mudrych kniziek by mala spat celu noc. A pred mesiacom a pol som skusala ju odnaucit od kojenia sa viackrat ako 2 krat v noci. Po 9tich dnoch , ked sa nedostavil vobec ziadny uspech som to vzdala. A kasa u nas samozrejme tiez nefunguje. Uz sa neviem dockat posunu casu, lebo teraz mi este ku vsetkemu vstava o 6tej rano...

cerkris
11. mar 2010

ahoj tak to akoby ste moje dieťa opisovali, malý mi spí 2x cez deň ked to dám dokopy tak cca 3hodinky, okolo pol 4tej sa zobudí a ťaháme ho do večera do tej pol8-8 mej ako kedy sa dá, problém je ten, že na ňom badať únavu, nosíme ho narukách už ani hrať sa nechce je mrzutý, zatiaľ nelozí, chvíľu posedí potom sa otočí na brucho a začne sa rozčuľovať.ked zaspí okolo 8 mej tak sa po 45 minútach preberie , ale nie veľmi len mu dáme cumeľ a spí dalej, ale potom do rána ešte asi 5x, nekojím ho , dnes v noci napríklad o polnoci vypil mlieko , potom zaspal o pol 4 tej bol zase hore mlieko nechcel, takže hladný nie je, táto noc bola vrchol ešte sme takú zlú nemali od jeho narodenia, je pravda, že mu idú zuby, možno aj toho trápi, prečítala som si vaše príspevky a idem kúpiť aj ja ten sirup, dúfam, že sa to zlepší 🙂

simonka2701
11. mar 2010

cerkris ja som ten sirup mala ale ziaden vysledok..skor som mala pocit ze sa to zhorsilo na nejaky cas este..a mala ho strasne nechcela...otvarala mi nasilu usta a napinalo ju z neho...mi vecer zaspavame velmi dobre klop klop..malu okupem o 7vecer o 7,30 dostane umele mliecko nutrilon niekedy vypije 60 niekedy 80 a raz aj 100vku vypila..potom sa pohra tak do 8-8.30 to uz natahujem trosku cas nakojim vypluje prso a spinka...a po dvoch hodinach je hore kazde dve..na nervy...kojim ju 10mesiacov ale neviem ci to je v tom ....kase nam nehrozia to ani za toho pana neda do ust

simonka2701
11. mar 2010

a to som este zabudla ze niekedy m am pocit ze ma denny rezim rovnaky s nocnym teda trolinku..lebo rano vstavame tak okolo 7.30 -8..dve hodinky je hore ide spinkat to ju necham doma hajat...spinka tak hodinku niekedy aj viac...ale hodinku pravidelne..potom sme 2hodinky hore poobleikame sa a ideme von do kocika tam zasa haja hodinku a viac niekedy..a potom si este poobede dava tak 30minutovku..ale zmenit jej to nedokazem ze by hajala raz dva krat dokopy...a to mozem povedat ze podla mna hladna v noci nie je..lebo ta toho spapa pozehnane niekedy za den...co ja viem zlozvyk?

cerkris
12. mar 2010

ahoj tak máme za sebou dobrú noc, dala som mu ten sirup čo ste tu spomínali, nechcem si fandiť, že to pomohlo, ale vstal mi len raz na mlieko a spal kľudnejšie, uvidíme daľšie noci ako dopadnú