9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

monikapalo
21. okt 2010

@buducnost21 Ahoj, mame presne ten isty problem 🙂 , lenze ja mam pocit, ze ked sa malemu ukazem pri postielke, tak zacne tymi nozickami kopat a spinat este viac, akoby sa chcel hrat ci co 😀 . Tak pokial neplace, tak sa mu ani neukazujem, on potom sam prestane.

monikapalo
21. okt 2010

@slavicita Ahoj, mozem aj ja poprosit o zaslanie tej knihy na mail? Prosim ☹ mon251@azet.sk. Vopred dakujem. 🙂

slavicita
26. okt 2010

@monikapalo poslala som ti tú knihu..daj vedieť, či si ju dostala..🙂))

monikapalo
26. okt 2010

@slavicita dakujem za knihu, doslo to v poriadku. 😉

catharinaa
22. nov 2010

maminy mam podobny problem...ked som kojila maly mi buwal cez noc super niekedy vydrzal normalne celu noc a az tak nad ranom sa zobudil...teraz ma take obdobie ze sa mi budi dva krat v noci a pritom tak vela spapa cez den aj spinka cez den...no samozrejme ako kedy ma dni ked nenaspi...bude mat teraz pol roka a budi sa mi casto v noci na papanie....myslite ze to je len take jeho obdobie? lebo som prekvapena kedze som bola do teraz zvyknuta ze hajal skoro celu noc ...

slavicita
24. nov 2010

a si si istá, že je hladný?? Kým som malého kojila tak mne sa môj budil dvakrát v noci - o jednej a druhýkrát to bolo o piatej. Neskôr papal len okolo druhej a o tej piatej si len minútku pocuckal a zaspal. Potom sa mi začal budiť čoraz častejšie, tak som si myslela, že je hladný a začala som mu dávať UM ale budenia neprestávali, práveže sa zvyšovali.
Moja doktorka mi povedala, že to môže byť zo zubov...malého svrbia ďasienka a preto sa budieva častejšie. A tak to máme doteraz. Niekedy sú noci, že ani neviem, že ho mám a niekedy sa budí každú hodinu...🙂

katarina.banska
25. nov 2010

ahojte prosim poradte mi
mala cez den velmi malo spinkava tak dva krat po pol hodinke. vecer ju kupeme uz o 18 00 h lebo pozdejsie je uz velmi nervozna a nevydrzala by dlhsie. skusali sme....
zaspava na prsniku, no potom sa prvy krat zobudi asi po pol hodine, potom po hodine a takto je to az do rana asi tak do pol siedmej. takze kazdu hodku dve jej davam prsnik, lebo nic ine nechce. no ona sa preberie ma zazmurene ocka a hlada prsnik, skusali sme jej davat cumlik, no ten odmieta tak isto odmieta aj flasku s cajikom, chce len mna. popije a za takych pat minut spinka. no celu noc spinkava tak nepokojne, najmensi suchot a je hore.
prosim mate podobnu skusenost ako ja? co pomoze? cim to moze byt?dufam, ze to nemaje nejaku inu pricinu.takto to je asi dva mesiace, cize od jej styroch. dovtedy krasne spinkavala cez noc, aj ked cez den pomenej... dakujem pekne

slavicita
26. nov 2010

@katarina.banska ahoj, už sme to tu rozoberali v predošlých príspevkoch. Ono to môže mať dve príčiny: prvá je tá, že malá je zvyknutá spávať na prsníku a keď sa preberie znova ho hľadá lebo nič iné ju nevie uspať a druhá príčina je tá, že môžu jej ísť zúbky a preto sa tak často budieva..to môže byť aj príčina denného častého budenia. Máš teraz začarovaný kruh z ktorého sa veľmi ťažko dostáva. Problém je ten, že malá sa ti budieva často na to, že ju pravdepodobne svrbia ďasienka a keďže nevie zaspať inak ako pri prsníku, žiada si iba teba. Mala by si to možno ľahšie keby si ju naučila na podávanie cumlíka. To nočné budenie by síce asi neprestalo ale nemusela by si si ju stále prikladať. My si týmto tiež prechádzame. O prespatej noci môžem iba snívať. 😅

ivetkab.
25. dec 2010

maminy, máme asi ten istý problém ako aj vy a neviem čo ďalej. Skúšam už všelijaké "finty" na drobca a nič. Stále veľmi zle spinká. Do 10 tého mesiaca sme mali "režim". Večer zaspal o šiestej. Zobudil sa o 11tej, vypil mliečko a potom sa zobudil o 4tej a potom až ráno. A zrazu to prišlo. Čo nám ostalo je, že ide spinkať o tej 18 tej ... ale to budenie po polnoci je katastrofa. Malý mi spinká sam v izbe vo svojej postielke od 6teho mesiaca. Aj tam sám zaspinká. Keď sa v noci zobudí, neviem ho už v postielke uspať. A ak, tak ten spánok trvá dovtedy, kým ho hladkám dokonca aj vtedy hocikedy vyskočí rovno na nohy. Viem, že chce spinkať, pretože si trie očká a plačká a keď ho vyberiem z postielky, tak sa ukladá na spánok na mojom ramene. Keď ho po takej hodine hladkania nakoniec zoberiem k sebe do postele, tak je to úplne jedno. Celý zvyšok noci nespím, pretože ho hladím, inak sa točí a pretáža a plače. Už nekojím 3 mesiace, dostáva mliečko z fľaše. Prosím Vás, ak mi viete nejako poradiť, čo by som mala skúsiť, tak by som Vám bola veľmi vďačná. Mám pocit, že už nevládzem ... ďakujem Vám ...

janzurka
25. dec 2010

@ivetkab. , uplne Ta chapem, my si so spankom uzivame tiez svoje, snad kazde 2 tyzdne riesime iny problem a ine finty, ktore by mohli zabrat. Nedavno mal nas maly obdobie, ze nechcel sam spat v postielke, velmi plakal, akonahle sme ho tam polozili - panicky plac. Po dvoch tyzdnoch to same preslo a zacalo obdobie, ze skor, ako o 23.00 ist spat nechcel. Teraz mame obdobie, ze vecerne zaspavanie (uz v standartnom case okolo 20.00 hod) musi byt so mnou v posteli a potom ho v "polo spanku" prekladam do jeho postielky a dopitim mliecka sam zaspi. Takze kazdu chvilu iny "mores" a ine finty... 😝 .
Co keby si vyskusala, hned, ako zacne plackat zobrat k sebe do postele a pritulit? U nas funguje to, ked mu dycham na hlavicku 😉. Drzim palce, urcite toto obdobie prejde, tak ako ine 😉

ivetkab.
26. dec 2010

@janzurka Veľmi si ma potešila ... môj manžel len skonštatoval, že " ta veľmi fajne" ... akože na tie obdobia, že stále bude niečo iné. Skúšali sme aj tulkanie. On sa túli tiež veľmi rád a presne tak ako píšeš, že sa schúli "do mňa" a ja naňho priam dýcham. Lenže on ma celkovo problém pokojne spinkať po tej polnoci. Vkuse sa mrví a plače, akoby sa mu nedalo spať a veľmi by chcel. Už sme ho skúšali zobrať vonku a že sa s ním budeme hrať, ale on len plakal pretože bol unavený. Takže ani v posteli s nami to nie je až také dobré. Asi to budeme musieť len prežiť aj toto obdobie, lenže u nás to trvá asi taký mesiac. tak ja fakt verím,že to prejde a bude pokoj. Mňa ešte aj kus desi, že takáto nespavosť majú aj deti, ktoré majú aj cez dva roky. A to zase nechcem ...

janzurka
26. dec 2010

@ivetkab. , nas hreje myslienka, ze z toho raz vyrastie a snad nato nebudeme musiet az tak dlho cakat 😝 . Tuto noc bol hore viac ako spal, tiez spi dobre do pol noci a potom mu je asi uz noc dlha a casto sa budi... Tak vam drzim palce, nech sa toto obdobie skonci a zacne obdobie "zimneho spanku" 😉

slavicita
26. dec 2010

@ivetkab. ahoj, tak o tom spánku tiež niečo viem...u nás sú to zúbky a pravdepodobne to bude aj u vás...moja doktorka totiž povedala, že sprievodným javom rastu zúbkov je budenie sa okolo polnoci a nepokojný spánok až do rána..takže som si bola istá, že chyba nie je u mňa a proste som sa zmierila s tým, že toto obdobie musíme nejako prežiť...🙂
Ja som mu tiež zaviedla režim, ktorý fungoval asi týždeň. Zaspával krásne sám v postieľke ale zrazu každý večer ako som ho uložila do postieľky, začal plakať priam panickým plačom. A zistila som, že keď som si ho dala k sebe do postele, tak zaspal v priebehu dvoch minút. Potom som ho hneď preniesla do postieľky, kde sa ešte pomrvil ale otočil sa na bok a spal ďalej. Aja som mala kľud a mohla som si robiť čo som potrebovala. Takto som sa vyhla jeho neskutočnému večernému plaču a seba som uchránila od nervov. Viem, že to nie je najlepší spôsob ako ho učiť ale keď som si predstavila ako ho tie zdurené ďasienka musia bolieť, nemala som to srdce nechať ho vyrevúvať v postieľke a radšej som pristúpila na tento systém. O polnoci sa budí a potom až do rána spí dosť nepokojne. To si ho dám radšej k sebe lebo vyskakovať v noci k nemu, to fakt k nemu nevládzem. Zo začiatku som si povedala, že ani bohovi ho k sebe nedám, aby sa nenaučil na spanie v posteli ale po takom desiatom nočnom vstávaní som sa na to vyprdla. Takto sa vyspí aj on aj ja. Budí sa síce takisto často aj s plačom ale je mi jednoduchšie natiahnuť ruku, dám mu napiť troška vody a hneď na to cumeľ. A je to vybavené..🙂 Manžel sa síce odsťahoval do obývačky lebo takto je to pohodlnejšie aj pre neho aj pre nás.
Treba len vydržať a dúfať, že to nebude dlho trvať🙂

majka4309
18. jan 2011

@slavicita ahoj mohla by si mi prosim preposlat tu knihi o spani ak je este mas? dakjem moj mail:mariadurajkova@azet.sk

majka4309
18. jan 2011

@slavicita ahoj mozem poprosit o zaslanie tej knihy na mail:mariadurajkova@azet.sk dakujem

s155
20. jan 2011

Ahojte maminy mam ten isty problem ako pišete aj vy.Maly do polnoci spi da sa povedat že celkom dobre ale od polnoci sa budí každu hodinu.Kojim ho a stale ked sa zobudi chce len prsnik potiahne par krat a spinka dalej.Cumlik mi nechce, napina ho z neho.Nepomaha ani spanie so mnou.

tinaki1275
21. feb 2011

ahojte baby,tak citam ze nie som jedina s tymto problemom mame 7a pol mesacnu dceru ..nam to zacalo asi pred dvoma tyzdnami ,to sme boli na dovolenke..ale to mala este celkom dobre spala akurat sa zacal pretacat v spanku na styri a vystrkovat zadocek a to ju budilo ..a teraz sme doma uz tyzden a zhorsuje sa to ..aj ked okolo pol deviatej sama zaspi asi po polhodinke zvycajne si mrnci este a zo 3x ju idem pretocit zosedu alebo polosedu do lahu a strcim cumlik trochu pridrzim minutku aby sa hned nepretocila a spi ..ale v noci sa az do piatej nezvykla budit a teraz sa budi aj 2x...zvycajne nic necche ak dam mliecko (UM)da si ale nie vela ,takisto reaguje aj na caj ..a to ma vzdy zavrete oci ..a uz druhy den je velmi podrazdena aj cez den ..kazdu hcvilku mrncia vzapati sa uz smeje.. dnes som uz bola uplne vystavena.predtym bola v aute vzdy spokojna ,teraz sa s nou bojim ist aj na vzdialenost 5 km ..pravda je ze tento tyzden sa zacala stavat na nohy tak to s tym hadam ma suvis-nove podnety ktore nevie spracovat ..ja len dufam ze to rychlo prejde ako koliky ( ato sme mali superkoliky) ☹ uvazovala som aj o chamomille ,mrzi ma ze sa ona dobre nevyspi ..ten sirup sa od akeho veku smie davat?

dugyna
21. feb 2011

@tinaki1275 dietatko si mani svoj rytmus....nebude ti rovnako spinkat stale niekedy sa moze budeit viace..ked pises ze Um si len cucne..nejka vela nevypijemozno chce byt proste len pri tebe..skus si ju vziat k vam do spotele..mozno sa mala vyspi ovela lespie.
a mimochodom najskor to budu asi zubi ked pises ze aj cez den je mrzuta. to schodenia nema..myslim tie zuby skusa dat malej 2krat denne chalmomila vulgaris homeoptikum 5 guliciek rozpoustis vo vodicke a das malej, urcite vam to pomoze. a ked bude spvata s tebou tiez sa bude isto lespie citit 😉

zuziq
21. feb 2011

nas maly spinkaval ukazkovo, ked isli zubky, bolo to horsie. teraz nam vsak zubky nejdu a casto sa nam budi v noci s placom ☹ proste najprv len tak vzlyka zo sna, sem tam pomoze ked ho pohladkam, potisku k nemu rozpravam ale vacsinou zacne velmi plakat a musime ho zobudit - co nie je jednoduche, ma otvorene ocka ale podla zreniciek vieme, ze este spinka, musime tlieskat, zapalit svetlo a pod.... neviem cim to moze byt sposobene ale je to coraz castejsie. A ked sa neprebudi s placom coraz pravidelnejsie sa zobudi v noci okolo druhej/tretej a nechce spinkat aj hodinu,dve. Dat ho do postele k nam nepomoze, v zivote v nasej posteli nezaspal - od malicka bol zvyknuty, ze sme sa v nej salili, tak pre neho je nasa postel ihrisko 😀 Tak isto nam odmalicka zaspaval vzdy sam, posledny mesiac vsak castejsie vecer nechce zaspinkat aj ked je unaveny, musime si ist k nemu lahnut alebo ho uspat na rukach.. ja len dufam, ze sa to nebude zhorsovat 😒

tinaki1275
21. feb 2011

@dugyna dik dugy ..ja som tiez myslela ze to mozu byt zuby ..ale zatial nic nevidno ..skusila som ju zobrat aj k nam ,ale mame strasne malu postel-140cm a mm sa boji ze ju privali ..ale aj tak sa budila.. 😒 ja dufam ze to prejde ..ja mam velmi zly spanok a uz tak ci tak nespavam viac ako 4-5 hodin aj to prerusovane a teraz je to este horsie..tu chamomillu si pojdem zajtra zobrat ..myslim ze doma mam 9ch ..to je asi vela nie?

dugyna
21. feb 2011

@tinaki1275 traba 15ch. no mi malu nemame medzi sebou mala je na krajia postielka nesluzi na spanie ale ako zabrana 😀 . no zubky su potvora preve vtedy kym ich nie je vidno..

tinaki1275
21. feb 2011

@dugyna skusim ju dat teda na kraj a postielku pritiahnut k nam.. 😉 no uvidime hadam to zaberie..uz by som sa rada vyspala..teraz som ju zase pocula vzdychat a nasla som ju na styroch a uz sa drzala kraja postele akoby sa chcela postavit a to so zavretymi ocami 😕 ulozila som ju nazad a len zavzdychala a zaspala..ale dokedy .. 😖

dugyna
22. feb 2011

@tinaki1275 mozno fakt ked bude pri tebe sa lespie vyspi,ze bude citit tvoju pritomnost.mozno to ze si sada je preto ze ta hlada..

tinaki1275
22. feb 2011

@dugyna no spala od tej poldruhej ,ked sme isli spat aj my pri nas ale nebolo to lepsie.. 😒 o stvrtej som ju normalne nakrmila a dala do postielky a spala potom do pol osmej..mam pocit ze ten jej spanok je taky zly akurat medzi polnocou a stvrtou ..a ona ma stale zavrete oci aj ked place..uvidime ako dnes ,skusim ju cez den mat trochu pokludnejsie ,pojdeme len na prechadzku okolo domu aby nemala "vela podnetov" 🙂 a uvidime..

lanugo
27. feb 2011

kočky, netrápte sa. Investujte 4 éčka a kúpte seba aj dieťatku náramok a uvidíte ako bude spať. Moj mal tiež problémy...a brutálne. Kúpila som náramok (www.handart.sk ) Volá sa to náramok proti urieknutiu a odvtedy cca 2 týždne máme ukážkov´ý spánok. Malý spí od 18 hod do 5 hod ,potom sa zobudí na mliečko a spinká ďalej do 8 hod. Nerobím reklamu,ale mne to poradila kamoška a proste to funguje. Skutočne nám to pomohlo. Nesúhlaste somnou kto tomu neverí,ale matky ktoré padajú od vyčerpania vyskúšajú všetko. Nám to pomohlo!!!! 😎

katie233
28. feb 2011

Ahojte 🙂. My máme rovnaký problém 😖. Do 5. mesiaca synček spával ukážkovo. Okolo 19-tej sme ho ukladali na spánok, medzi 3-5 sa budil na papanie a potom spal do pol 7. Ale asi tak pred mesiacom sa to zmenilo. Začalo to tým, že sa začal budiť 2x, potom 3x, atď. Vždy som ho priložila, lebo som si myslela, že je hladný. Nič sme nezmenili, nebol ani v inom prostredí. Teraz sme v štádiu, že ho uložíme tiež okolo tej 19-tej, do 23-tej, príp. do polnoci spí veľmi pokojne, ale potom sa veľmi často budí. Zo začiatku mu stačilo podať len cumlík, teraz zovrie pery a neexistuje ho zobrať do úst, stačilo aj malé počičíkanie, ale teraz nie. Plače dovtedy, kým si ho nepriložím ☹. Hladný nie je, lebo si len párkrát potiahne a spokojne zaspí. Ale akonáhle ho uložím do postieľky, po chvíľke začne búchať nožičkami o matrac, pritom má zatvorené oči, a o chvíľu je už hore. A dovtedy sme nemali problém ani so zaspávaním. Cez deň mi zaspinkal sám v postieľke, teraz potrebuje nosiť na rukách, a v noci stačilo, keď som ležala vedľa neho a teraz tiež inak nezaspí len na rukách. Už som z toho unavená, dúfam, že to čoskoro pominie. Držte sa 😵

vodnari
28. feb 2011

Môj synček má 4 mesiace a do teraz krásne prespinkal celú noc ale asi posledné tri noci spinká veľmi nepokojne.Pomrnkáva,niekedy mu len podám dudku,niekedylen pohladkám,on pomrnkáva zo sna.začne vždy okolo pol noci a trvá to až do rána.On sa síce zobudí tak ako dnes až o siedmej ale ja som úplne nevyspatá.

stresman
1. mar 2011

Maminky pomozte, uz nevladzem. Moj syn ma devat mesiacov, od narodenia je velmi velmi zly spac...Cez den sa nam podarilo urobit mu ako taky rezim, spava od 10:00 do 12:00, plus minus polhodka, ako kedy a potom este od 15:00 taku hodinku, hodinku a pol, ako kedy...lenze tie noci, od jeho narodenia som sa nevyspala a v poslednych dnoch mam pocit, ze som fyzicky na konci svojich sil - aj psychicky...Maly je hore kazdu hodinu, su dni kedy sa zobudi "iba" tri styrikrat...vacsinou mu dam dudlik, pomrvi sa a spi dalej, inokedy si cucne z vodicky a spi dalej...vzdy sa budi s placom, spava vo vlastnej izbe a vlastnej postielke...je to lepsie ako ked spal s nami, to bol cisty horor, neustale sme ho rusili...kazdy den zaspava o 20:00, do polnoci sa zobudi aj dvakrat, potom presne ako hodinky o pol druhej a o pol piatej, potom o siedmej a to uz je hore..toto je taky priemerny den. Ak vsak mame vecer navstevu, alebo spime mimo domova, budi sa kazdu hodinu...place este zo spanku a to ho preberie...okrem toho sa v postielke strasne mrvi, prejde od nozisiek k hlavicke a naspat, toci sa ako hodiny, preco nema kludny spanok? postielku sme prehadzovali, nic...uz som zufala..

slavicita
1. mar 2011

@stresman ahoj, no to akoby si písala o mojom synovi..presne takýto priebeh noci máme aj my. Už to trvá 7 mesiacov a pravdepodobne, to aj nejakú chvíľu takto zostane🙂) Už som si na to normálne zvykla. Moja doktorka mi na to povedala, že to sú proste zuby a treba to vydržať. Keď je už veľmi zle a vidím, že zúbok sa už prediera cez ďasno, tak mu dám sirup Ibalgin pre deti a to mu pomôže a spí pokojnejšie.
Ale keďže ho nechcem veľmi dopovať kadejakými liekmi, tak mu to dávam vo fakt kritických dňoch. Okolo polnoci si malého dávam k sebe a mám to jednoduchšie. Len natiahnem ruku, dám mu vodičku, cumlík, prikryjem a spinkáme ďalej. Aj môj malý sa točí ako hodinky, niekedy ma skope ale čo už🙂))

stresman
1. mar 2011

To mi hovorili viaceri, ale co mu idu zuby od narodenia? a keby to bola bolest, budil by sa pravidelne ako hodinky presne v tu istu hodinu? hlupost...ja ked ho dam k sebe, je to este horsie, mrvi sa, vstava z postele, vylezie na mna, rusim ho...takto priserne spi od narodenia, trosku sa to upravilo, ale trva to uz sialene dlho...ked mu isli zubky, spal uplne rovnako...ani sme nevedeli, ze vysli - iba dr poklopkala, ze ahaho...nerozumiem tomu, preco sa nevie vyspat.