Ako dlho by malo spať 6 týždňové bábätko?

kikafilipko
6. jan 2008

Ahojte. Chcem sa spýtať, ako dlho by malo spinkať 6 týždňové bábätko? Náš malinký spinká zhruba 2 hodinky cez deň a pritom dosť dlho papá, takže sa bojím či mám dosť mliečka. Tiež mi známy hovoria, že môžem mať aj nekvalitné mliečko a neviem ako to zistiť. Ak môžte poraďte 🙂

junovka
6. jan 2008

Spinkanie -u kazdeho baba je to individulane.Kika a kedze hovoris, ze dlho papa, nemas na mysli, ze popritom si aj pospinka, ci vkuse taha mliecko, alebo sa len hra z bradavkou?
Pribera ti babo?Neplace stale?Ak dobre pribera a je spokiojne, a ked aj dokina je spokiojna, tak je vsetko ok.
Ja som pri Nelke zistila, ze mam nekvalitne, cize malo vyzivne mlieko, tak ze mi zacala klesat na vahe a bola stale hladna-plakala. 😉

veronikap
6. jan 2008

mne každý prízvukoval, že neexistuje nekvalitné, resp. slabé mlieko! buď ho je dosť alebo málo... mne naša malá tiež nepriberala, skôr chudla, aj keď skoro stále papala, tak sme zistili, že mám mliečka málo, takže sme začali prikrmovať (po dohovore s lekárkou) a potom sa to už dostalo do normálu..
keď, tak si skús odsávať a podľa toho sa dá aspoň cca zistiť (aj keď nie úplne presne) koľko mliečka máš..

a čo sa spinkania týka, tak každé bábo je iné, ako píše junovka... ak prespí napr. celú noc, tak možno už nepotrebuje toľko spať cez deň.. niektoré detičky sú proste spáči, iné nie... 😉 pokiaľ je bábo spokojné, tak sa tým netreba znepokojovať 😉

monikabal
19. mar 2013

ahojte pomozte mi.mam maly problem so syncekom.mame 6 tyzdnov uz ho nekojim sme na UM.ked sa napapa a dam ho do postielky za pol hodinku sa zobudi a to ide takto cely den,ale v noci mi spinka pekne.neviem co mam robit.

blackcat8885
20. mar 2013

Aj ja som už zúfalá.Malý má 6týždnov doteraz pekne spinkal cez den aj 3hodky poobede aj v noci ale posledné dni sa mi budí aj v kočíku každu chviľu a ked je mimo kočíka nie a nie zaspať.Zaspí na rukách a ked ho položím hned je hore,mmrnčí,už neviem ako ho uspať.Dnes sa zobudil o 10tej a spal od 13tej do 14tej a potom nic

pucinda
22. mar 2013

Ahojky baby. tak vidím že nielen my máme problém so spaním. náš malý má 11 týždňov ale už od malička je taký že nenaspí toho veľa cez deň. neviem čo mám robiť. ked sme prišli z pôrodnice tak som si myslela že bude len papať a spinkať a mýlila som sa. niekedy pospí doobedu hodinku a poobede ked je vonku dve hodinky a ináč nič. tak neviem sa mi zdá že je to dosť málo na také bábo.