Ako dlho trvalo nočné odstavenie od kojenia?

quest7891
6. aug 2017

Chcela by som poprosiť o vaše skúsenosti so zrušením nočného kojenia, za ako dlho si dieťa zvyklo, kolko vám to trvalo kým dieťa pochopilo/rezignovalo, že už mlieko v noci nedostane?Zlepšil sa tým aj spánok alebo sa budilo rovnako často? Moje dieťa sa budí veľmi často od malička, tak som zvyknutá vstať k nej teraz našťastie už len 3-4 krát ale keď ju mám 10kg vytiahnuť z postele na kojenie, je to už príliš. Spoločné spanie bolo riešenie ale odkedy nám spadla z postele, nechcem byť stále v strese či sa to nezopakuje a predsa v postielke sa lepšie vyspí aj ona a potom aj ja. Tak som sa rozhodla po roku kojenia odstaviť nočný snackbar a ponechať si len kojenie ráno/večer prípadne pred spánkom cez obed. Potrebovala by som poradiť ako na to, lebo vyplakať nedokážem nechať, našťastie zatial nerevala tak-Už asi 5 nocí skúšam dať namiesto kojenia vodu, dieťa sa budilo a mrnčalo, väčšinou dožadovalo kojenia okolo polnoci a potom o 4. rano ale často to bolo len tak, že akonáhle mala prso v puse tak znovu zaspala a cucať začala až ked mi mlieko samo od seba začalo tiecť,nedudlovala predtým, tak od hladu to budenie myslím nie je. tieto noci sa mi podarilo ju oklamať vodou a ani neplakala velmi, len som jej dala vodičku, dudlik, trochu pomrnkala ale zaspala potom a zas okolo 4:00 to isté. Neviem či robim správne že som jej zrušila obe kojenia v noci naraz, lebo niekedy ten postup musím opakovať aj trikrát za sebou-ponukať vodu cumlik,mrnčí a nakoniec zaspí ale pre mňa to je zas náročnejšie lebo keby ju "len"nakojím tak odkvecne hned, len ju musím odtiaľ ťažkú vybrať kdežto teraz ju vôbec nevyberám z postele. už by som sa aj rada aj vyspala a ak toto pomôže tak to vydržím, len otázka je ako dlho to potrvá kým sa bábo prestane budiť kvôli "naučenému cucnutie v noci". Ak by to nepomáhalo mám to po 2 3 týždňoch vzdať, alebo to znamená že dieťa je možno naozaj hladné? A chápem že sa budí aj kvôli milion iným veciam aj že ma potrebuje, preto by som ju nenechala vyplakať, ale chcem to aspoň skúsiť takto.

sun123
6. aug 2017

My sme to vyriesili prirazenim postielky k posteli a odstranenim mreze,ktora ich oddelovala/bok postielky/..cize dieta spalo akoby so mnou na urovni,ale zaroven nie s nami v posteli..odstavila som v 19 mes uplne,cize s takymto len nocnym odstavenim nemam skusenost..

sun123
6. aug 2017

To celkove trvalo par dni,uspaval manzel a v noci sme ponukali vodu..teraz sa uz zobudi max 1xnapije sa vody a spi dalej

mily7
6. aug 2017

@quest7891 moja skúsenosť pri dvoch deťoch je, že nočné odstavenie trvalo 3 noci. Odšťavovala som po roku štýlom, dieťa bolo u otca, ten cici kal, tušil, žiadnu náhradu nedával. Štvrtú noc som prišla do izby a už bol syn, či dcéra akceptovať situáciu, že mama tam bola, pohladila, urobila ssss, ale mlieko nedostali. Spánok sa nám upravil veľmi, preto som to urobila aj druhý x š dcérou.

mily7
6. aug 2017

Ospravedlňujem sa za preklepy.

orsi_h
6. aug 2017

3 noci. 4. uz bez snahy o prisate.. babatko malo 11 mesiacov.

eriksonka1234
6. aug 2017

Moj syn bol totalny ceckos,snazila som sa v 20mesiacoch,ale od unavy som odkvecla a vzdala som snahu o odstavenie,az v 2,5 roku sa mi ho podarilo odstavit,z jednej noci na druhu prespal uplne celu noc,bola to neskutocna ulava,dcera taky problem nemala,pri nej som si natrela bradavku zelenou centro fixkou a viac mliecko nechcela😝

emi16
7. aug 2017

Mam 2 baby, kazda ina
Starsia v 12stom mesiaci 3 noci poplakala a spavala celu noc
Iba ked boli horucavy pytala vodu a spala dalej
Ked nemohla pre nieco spat tak sa potichucky zabavila v postielke
Mladsia sa sama v noci odstavila v 17.nastom mesiaci a teraz ma 23 mesiacov a nespava dobre, ale to je povahou
V noci sa hada zo sna o hracku so starsou sestrou, place a jeduje sa, lebo sa jej sniva o niecom co nemoze urobit.
Ked sa prebere chce ist ku mne do postele a povolim lebo ta ma take decibely, ze nielen, ze by pobudila osadenstvo bytu, ale min. 5 poschodi nad nami
Takze niekedy je to o povahe a nie o kojeni

lenka_21
7. aug 2017

@quest7891 ja som postupovala podla knihy Kazde dieta sa nauci spat (tusim tak nejako sa to volalo), bola tu na MK o tom aj diskusia. Odporucali odstavovat v dobe ked uz dietatko cez den riadne papa.
Ja som ukoncovala nocne kojenie na konci 9 mesiaca. Trvalo to cca 2-3 dni, ale potom to bolo super a deti prespali celu noc. Kojila som ich az do cca 3 roka a odstavenie od nocneho kojenia rapidne pomohlo aj mne 😀

quest7891
autor
7. aug 2017

@sun123 no aj my sme tak fungovali ale potom sa prevalovala uplne na mna do nasej postele,alebo posadila v spanku postielke a hlavou narazala do mna. teraz sa zas uplne otoci horenohami opacne akp ju davam spinkat,tak bocnica tam musi byt.

quest7891
autor
7. aug 2017

@mily7 takze je asi lepsie to nechat na chlapa, ajked neviem ako to u nas pojde kedze to tisenie mu v noci moc nejde.tiez rozmyslam ze davat vodu vlastne to nevyriesi lebo je to len nahrada a dieta si moze zvyknut ze cosi dostane. bolo vela placu alebo to u vas prebehlo hladko?

quest7891
autor
7. aug 2017

@orsi_h davali ste nejaku nahradu vodu caj alebo ako to u vas prebehlo?

mily7
7. aug 2017

@quest7891 niekde som čítala, že je lepšie ak mama odíde z miestnosti, pretože dieťatko cíti mlieko. Takže áno je lepšie nechať to na tata. Takéto veci vás zomknu aj posilnia. Ja som potrebovala už pomoc s odstavením. Bola som veľmi vyčerpana. Plaču bolo normálne. Neviem ako to povedať. Plakať plakal keďže som zrazu nedala na co bol zvyknutý od narodenia. Ale ja som bola pevné rozhodnutá že kojeniu v noci je koniec. Nakoniec to môj závislák pochopil za tri noci. Pre mňa obrovské prekvapenie. Aj úľava od kojenia. Ja som kojila vlastne ekologicky. To jest nonstop, na požiadanie, deti spali pri mne, v noci každu pol hodinu, prsia malé, chrbát bolel. Ja pri druhom by som už od stavila skôr, len manžel chcel čakať do roka. Deti som inak kojila cez deň ďalej. Ale len preto, že mi to vyhovovalo. Ale aj keby odišlo aj denné kojenie, pre mňa to stalo za to. Potrebovala som si oddýchnuť, vyspať sa riadne. Takže pevnú vôľu a žiadne náhrady. Chceš zo závisláka abstinenta takže nepodávat náhrady..😉

mily7
7. aug 2017

@quest7891 takže odporúčam len pevnú vôľu. Robíš zo bud kvôli vyčerpaníu, alebo inému dôvodu. Treba myslieť na to, že oddýchnuťa, šťastná mama ma šťastne deti. Mne lakťacna vravela pokračovat, späť s dieťaťom. Cez deň som musela nosiť, kočíkovat von aby spal. Nedalo sa oddychovať s nim. A v noci mi proste vadilo spanie na boku a on cucal. Nemohla som sa pohnúť. Ráno dolamana, nervózna. Ak potrebuješ odstaviť priprav sa na to hlavne v hlave. Bude to dobre.

synthiarowley
7. aug 2017

@mily7 ďakujem, je to presne tak ako píšeš, kojenie je super, aj spoločné spanie, nosenie a všetko, ale len do istej miery, tiež som bola potom riadne dolámaná a aj teraz ten chrbát, inak by mi nevadilo ju kojiť ešte2x v noci, ale zdvíhať ju. Muž povie že ved on mi pomôže a podá mi ju na kojenie, ale verím tomu že keby tak má fungovať každú noc už po týždni zmení názor aj on. Uvidíme ako mu pôjde to tíšenie v noci, skúsime. Celkovo rok nevyspatia človek veľmi cíti. Našťastie malá nie je ceckoš, tak myslím že ju potom celkovo odstavím v pohode, a možno ked uplne skončím s kojením tak sa aj vyspíme, ale to by som ešte nechcela. len tu noc zatiaľ, na to som rozhodnutá, dúfamže nebudem slaboch keď ju budem počuť vyplakávať, aby sme neplakali všetci traja potom 🙂

quest7891
autor
7. aug 2017

@mily7 prepáč, to som bola prihlásená pod iným účtom tu

orsi_h
7. aug 2017

@quest7891 vodu z pohara. Nechcela som ho ucit dalej ena nocne jedenie mlieka alebo sladkeho caju kvoli zubom.

lenka_21
7. aug 2017

@quest7891 ja som ziadnu nahradu nedavala... No neviem to s vonou mlieka, ale ja som jedno odstavila a druhe kojila dalej. No u mna je vsetko inak, lebo mam dve deti iba s 5 mesacnym vekovym rozdielom. Kedze sa nebudili v noci na jedlo naraz, jedno som musela odstavit, lebo som uz nevladala rano fungovat. Maly mal uz 9 mesiacov a tak som jeho odstavila a druhe kojila dalej...

Zaklad bol v tom, ze ked sa zobudil na kojenie tak som k nemu prisla, pohladkala som ho, ulozila spat a odisla...potom som tam chodila v intervale tusim 3 minuty a potom kazdych 5 minut. Vzdy som ho iba utisila, pohladkala a ulozila. Nakoniec zaspal. Cca 3 dni sa este budil, prvu noc kym zaspal plakal intenzivnejsie, druhu menej a tretiu este menej... ale potom uz nic a prespal celu noc. Cez den som kojenie zintenzivnila a vecer pred spanim som ho este tiez dost kojila, bol to nas vecerny ritual...na prsniku nezaspaval...to som nemala ani pri jednom dietati...
Treba sa pripravit, ze par noci nebude bez placu..

meggyinka
9. aug 2017

Baby ja som si takisto povedala ze dcerka mala vcera rok takze dost bolo nocneho kojenia. O pol11 sa zobudila a tak som ponukla vodu no bol to taky sialeny krik ze nam boli klopat susedia ci je vsetko OK. Po hodine som to vzdala aj ja. Ceelu zvysnu noc sa budila a plakala vycitavo co som to chcela urobit. Flasu uplne odmieta. Zas je pravda ze ked som jej dala to prso tahala o stosest...premyslala som zeby som ju na 3 dni dala k babke no neviem. Ona aj malo papa cez den. Stale nieco ponukam no z kazdeho si da max 2 lyzicky a tiez som uz unavena. Dnes prosiel manzel z prace a hovori mi "milacik nehnevaj sa ale vzdy ked pridem z prace si bud nervozna alebo spis" tak som len mavla rukou ze ci si je vedomy ze netaham 12tky ale 24ky...som veeeelmi vycerpana uz a neviem. Kaxde rano sa budim s tym ze si poviem ze som mala supnut rovno UM

yoxinka
9. aug 2017

@quest7891
Ja som to skúšala okolo 10 mesiacov a bol z toho príšerný rev. Okolo 13. mesiacov som skúsila znova a keď sa zobudila prvý krát okolo polnoci, len som ju hladkala a šššškala a ona po chvíli zaspala. Tak som to brala ako signál, že by to už mohlo ísť. Tak som jej prso dávala každé druhé zobudenie. Budila sa okolo polnoci, potom okolo 3, 5 a potom ráno. Keď sa zobudila uspala som ju hladkaním, šššškaním, ďalšie zobudenie dostala prsník. Tak sa mi postupne posúvala, že sa už nebudila o polboci ale len o 3 ráno. Teraz spáva celú noc, budí sa o 4 alebo o 5, minule 5.30 a to jej vždy dám prsník a zaspí. Ale len takto ráno. Keď sa zobudí skor v noci, šššskame, hladkáme. Tento postup som vobec neplánovala, pri prvom dieťati to bolo úpln inak, ale nejako to tak samé prirodzene šlo.

quest7891
autor
9. aug 2017

@mily7
@lenka_21
@meggyinka nase tyzdnove snazenie o nocne odstavenie som prave vcera skoncila, pretoze v noci sice mala pila vodu a hej mrncala ze som jej ju musela dat na3x ale potom zaspinkala ziadne revy,tak casom by to mozno pochopila, ak nie nastupil by manzel a bez vodicky, ale problem je,ze po tyzdni sa mi teraz mala uz dva dni vobec nechce kojit,normalne akoby sa tym odstavovala uplne.predtym odpojenim som ju kojila 3krat za den +2v noci a teraz robi problemy,nastastie vecer som ju nejak presvedcila a a potom jej dala aj v noci nech nestratim mlieko,ale uplne ma cez den odmieta,tak ma to mrzelo, lebo som si este par mesiacov chcela ponechat to kojenie aspon rano/vecer.dufamze to este rozchodime.. ak nie tak to zoberiem ako moju chybu ze sa 'sama'odstavila a hned nabehne tatino bez nahrady tisit.ak to kojenie podrzime, skusim ju v noci odpojit neskor, lebo za stratu kojenia mi to teraz nestoji ked ani nie je iste ze to zaberie a ze sa vyspime lepsie.

marikap18
9. aug 2017

Necitala som vobec diskusiu, ale ja mam 9 mesacne babo a mam to vyriesene tak, ze aby som nemusela maleho zdvihat z postielky na kojenie, tak postel mam prirazenu k nasej manzelskej a zabradlei mam odstranene. Takto sa iba posadim a maleho k sebe pritiahnem, nakojim a znovu dam spinkat.
Este chcem povedat, ze pri prvom synovi som sa nevyspala do troch rokov, lebo sa budil velmi vela krat , ale nerozmyslala som nad tym, ze ho prestanem kojit, Je to to najlepsie, co som mu mohla dat, nielen po zdravotnej, ale aj po psychickej stranke. Ano, bola som unavena a velmi, ale nelutujem to. Kojila som ho do 4 rokov a teraz pri druhom to planujem tiez , co najdlhsie.

quest7891
autor
9. aug 2017

@yoxinka aj ja som tak dala dudlik a ked nepomohol az potom cucnut a zredukovalo sa to casom na dve-tri kojenia za noc,to je ok, len to vytahovanie z postielky je problem.a spolocne sa nevyspime. uvidim co bude casom, nastastie pri detoch sa to vsetko stale meni,tak hadam aj ten spanok postupne k lepsiemu..

quest7891
autor
9. aug 2017

@marikap18 mala som aj tak ale prevalovala sa odtial na mna,ku nam do postele a budila sa.ale uz je zas o cosi starsia, ak nebudem vediet uz co,mozno to skusim zas,len cez den tam spinkava a dost sa mrvi ona sa otoci uplne dokolecka tak cez den neviem ako by som to riesila. uz nam tak spadla z postele.

marikap18
9. aug 2017

@quest7891 Ako hovorim, pritlac si postielku k manzelskej posteli, matrac daj na uroven svojej postele a zabradlie odstran. Ak nevies, ako to myslim ozvi sa a odfotim ti moju postielku.

marikap18
9. aug 2017

@quest7891 prepac, nevsimla som si, ze si uz reagovala

marikap18
9. aug 2017

@quest7891 Aby sa nas maly na mna neprevaloval, dala som medzi nas vankus.Pomohlo.

mily7
9. aug 2017

@quest7891 je to už na tebe. Ročne dieťa môže jesť skoro všetko ako dospelý človek. A ešte deti keď mali materské mlieko tak jasne ze menej jedli normálne jedlo. Neskôr sa rozpapali. Ak radšej vydržíš nočné aby si neprišla o mlieko celkovo, je to na tebe. Držte sa.

mily7
9. aug 2017

@meggyinka
Skus dat dieťatko babke, ak majú dom, o to lepšie. Vždy sa nájde čas kedy je zle a treba len vydržať. Napr. kolíky, zápchy, začiatok dojčenia. Niekedy sú zas iné problémy s ktorými niet moc pomoci. Ale zas byť na prášky pri ročnom dieťatku, ktoré je našťastie inak zdravé, to k comu dobre? Susedom povedz, že je choré, má afty, preto plače. Poprípade, pravdu, že sa odstavuje, alebo choďte k babke. Viem o com hovorím, prešla som tie témy sto x a odstavovala 2 razy. Tiež som mama, ktorá chce to naj pre svoje deti. Tu si len každá musí porovnať co je naj pre ňu. Bud kojiť za každú cenu aj veľké dieťatko a hľadať cesty oddychu, alebo ak sa oddýchnuť nedá, ísť aj cestou odstavenía. Pri odstavení si dieťatko po plače, ale ved od narodenia bolo zvyknuté na mlieko. Je normálne, že plače. Ak ale výsledkom po pár dňoch bude v rodine oddýchnutejsia, usmievavejsia mamina, myslím, že vám to odpustí. Šťastná mama, šťastné dieťa. 😉

yoxinka
10. aug 2017

@quest7891
Ja som mala celý čas postieľku bez bočnice prirazenú k posteli. Odkedy chodí má aj bočnicu, ale hneď vedľa postele. Niekedy stačí chytiť za ručičku a raz za noc ju teda vyťahujem a dávam spať, zdá sa mi, že v tej postieľke sa tak lepšie uloží. V tom mi bola postieľka bez bočnice lepšia, nebolo treba vyťahovat malú. Vyrastú z toho 🙂.

alenky
4. okt 2017

Maminy prosim o radu. Syn mal uz rok, nakolko sa mi odvapnuju zuby-skolovina ide prec+ mi vypadavaju stare plomby tak som sa rozhodla odstavit. Uz nechcem v noci kojit, som unavena+budi starsiu dceru zakazdym. UM mlieko odmieta, ale vypije plnotucne bezproblemov, ale som trosku sklamana, nakolko ked som dala stopku s kojenim-vybehol ekzem. Myslite, ze sa to zlepsi? Kojit uz vazne nechcem som z tych noci vycerpana....Ale trapi ma ten ekzem a bojim sa, ze sa to zhorsi